تبلیغ گوگل دینامیکی چگونه کار می کند؟

گروه آگهی دینامیکی

تبلیغ دینامیکی گوگل چیست؟

تبلیغات گوگل به دو صورت استاندارد و تبلیغ دینامیک گوگل کار می کنند. حالت استاندارد همان حالت عادی است (در مقاله تعریف گوگل ادز درباره آن مفصلا صحبت شد) که بیشتر کسب و کارهای اینترنتی از این حالت استفاده می کنند.

چون قبلا معرفی و نحوه ی ساخت آن را در آموزش گوگل ادز توضیح داده ام دیگر به این بخش نمی پردازم و می برمتون سر اصل مطلب!!! تبلیغ گوگل دینامیکی نوعی از تبلیغ است که شما آدرس صفحاتی که قصد دارید از آن ها به عنوان صفحه فرود استفاده کنید را به گوگل معرفی می کنید و گوگل با توجه به محتویات آن صفحه ها، مخاطبان را به سمت سایت شما هدایت می کند. در این حالت فقط باید تبلیغ گوگل بسازید که در ادامه به صورت تصویری توضیح می دهم.

در بحث تبلیغات دینامیکی به یک نکته توجه داشته باشید آن هم تفاوت تبلیغات دینامیکی گوگل با کلمات کلیدی دینامیک در متن تبلیغ گوگل ادز؛ در تبلیغ دینامیکی گوگل شما کلمه ی کلیدی برای جستجو وارد نمی کنید و تنها صفحه فرود را بر مبنای خدمات و کالاهای مورد ارائه در تبلیغاتتان وارد می کنید و تبلیغات شما به کاربری که خدمات و کالای مرتبط با تبلیغتان را جستجو می کند، نمایش داده می شود. اما در تبلیغ با کلمه کلیدی دینامیکی؛ شما اصلی ترین کلیدواژه خود را به صورت دینامیک در متن تبلیغتان می آورید و زمانی که کاربر کلمات مرتبط با تبیلغ شما را جستجو می کند آن کلمات به جای کلمه کلیدی دینامیکی تعریف شده نمایش داده می شوند، که نمایش کلمه وارد شده کاربر در متن تبلیغ شما موجب جلب اعتماد بیشتر او خواهد شد.

نحوه رقابت در مزایده ی گوگل ادز:

هنگامیکه صفحات فرود خود را معرفی می کنید دیگر نیاز به تعریف کلمات کلیدی نیست. گوگل به صورت اتوماتیک تبلیغ شما را به جستجوهای مرتبط نمایش می دهد اما رقابت به چه صورت است؟؟ اجازه بدید با ذکر یک مثال توضیح بدم:

فرض کنید ما یک فروشگاه لوازم خانگی داریم و برای کولر گازی تبلیغ گوگل دینامیکی استفاده کرده ایم. یکی از همکاران کلمه کولر گازی را به صورت Exact وارد کرده است. در این صورت در رقابت کلمه کولر گازی همکار ما پیروز خواهد بود زیرا تبلیغ گوگل دینامیکی با کلمات Exact match وارد رقابت نمی شود و فقط با کلمات Phrase و Broad  رقابت می کند. پس هنگامی که کلمات مربوط به کسب و کار به صورت Exact باشد، تبلیغ گوگل دینامیکی مناسب نیست. در کل تبلیغ گوگل دینامیکی برای کسب و کارهایی مناسب است که کلمات متنوعی را شامل می شود مثل فروشگاه ها و کسب و کارهایی که کلمات کلیدی مربوط به آنها به اشکال مختلف جستجو می شود.

تبلیغ گوگل دینامیکی

مواردی که در تبلیغ دینامیک گوگل قابل کنترل هستند:

  • میزان بودجه روزانه
  • مقدار Bid
  • صفحات فرودی که می خواهید تبلیغ کنید
  • معرفی کلمات کلیدی منفی
  • معرفی اهدافی که مد نظر ندارید
  • گزارش گیری براساس کلیک و نمایش

توجه داشته باشید که از تبلیغ دینامیک فقط در کمپین های Search Network می توانید استفاده کنید و در کمپین های Shopping و Display Network قابل استفاده نمی باشد.

آموزش ساخت تبلیغ دینامیک گوگل

توجه داشته باشید که در یک کمپین هر دو حالت گروه آگهی Standard و Dynamic را می توانید بسازید که همزمان فعالیت کنند. برای شروع وارد کمپین مورد نظر شوید و برروی آیکون آبی رنگ بالا سمت چپ کلیک کنید. با تصویر زیر روبه رو خواهید شد.

ساخت گروه آگهی دینامیکی

  1. از این قسمت گزینه ی Dynamic را انتخاب کنید.
  2. نام گروه آگهی را وارد کنید.
  3. مقدار هزینه ای که برای هر کلیک می خواهید پرداخت کنید را وارد کنید.
  4. از این قسمت می توانید گروه تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.

این مرحله به اتمام رسیده است و باید به مرحله بعدی برویم برای نوشتن متن تبلیغ گوگل:

نوشتن تبلیغ دینامیکی

توجه داشته باشید که عنوان را گوگل با توجه به عبارت جستجو شده و صفحات فرود انتخاب می کند و شما تنها باید توضیحات را کامل کنید. سعی کنید توضیحاتی جذاب و جامع بنویسید. برای ادامه گزینه Done را انتخاب کنید تا عملیات ساخت به اتمام برسد.

معرفی کلمه کلیدی منفی برای تبلیغ دینامیکی

معرفی کلمه کلیدی منفی در این حالت مانند حالت استاندارد می باشد و باید در قسمت Keywords وارد شود که روش اضافه کردن آن مانند حالت Standard می باشد و می توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.