گروه آگهی دینامیکی

در این مقاله به معرفی و نحوه ساخت تبلیغ دینامیکی گوگل پرداخته ایم. با استفاده از این نوع تبلیغ میتوانید به کاربر چیزی را نشان دهید که به دنبال آن میباشد. به این ترتیب تبلیغات خود را بهینه کنید و به دنبال مشتری هدف خود بگردید.

تبلیغ دینامیکی گوگل چیست؟

تبلیغات گوگل به دو صورت استاندارد و تبلیغ دینامیکی گوگل کار می کند. حالت استاندارد همان حالت عادی است (در مقاله گوگل ادوردز چیست درباره آن مفصلا صحبت شد) که بیشتر کسب و کارهای اینترنتی از این حالت استفاده می کنند و نحوه ساخت آن در آموزش گوگل ادز توضیح داده شده است.

در تبلیغ دینامیکی گوگل آدرس صفحات فرود را به گوگل معرفی می شود و گوگل با توجه به محتویات آن صفحه ها، مخاطبان را به سمت سایت هدایت می کند. در ادامه نحوه ساخت تبلیغ  دینامیکی گوگل بصورت تصویری توضیح داده می شود.

در بحث تبلیغات دینامیکی به یک نکته توجه داشته باشید آن هم تفاوت تبلیغات دینامیکی گوگل با کلمات کلیدی دینامیک در متن تبلیغ گوگل ادز. در تبلیغ دینامیکی گوگل، کلمه ی کلیدی برای جستجو وارد نمی شود و تنها صفحه فرود بر مبنای خدمات و کالاهای مورد ارائه در تبلیغ وارد شده و تبلیغات به کاربری که خدمات و کالای مرتبط با تبلیغ را جستجو می کند، نمایش داده می شود. اما در تبلیغ با کلمه کلیدی دینامیکی؛ اصلی ترین کلیدواژه خود را بصورت دینامیک در متن تبلیغ  آورده و زمانی که کاربر کلمات مرتبط با تبلیغ را جستجو می کند آن کلمات به جای کلمه کلیدی دینامیکی تعریف شده نمایش داده می شوند. نمایش کلمه وارد شده کاربر در متن تبلیغ موجب جلب اعتماد بیشتر او خواهد شد.

نحوه رقابت در مزایده ی گوگل ادز:

هنگامیکه صفحات فرود خود را معرفی می کنید دیگر نیاز به تعریف کلمات کلیدی نیست. گوگل بصورت اتوماتیک تبلیغ شما را به جستجوهای مرتبط نمایش می دهد اما رقابت به چه صورت است؟؟ اجازه بدهید با ذکر یک مثال توضیح دهیم:

فرض کنید ما یک فروشگاه لوازم خانگی داریم و برای کولر گازی تبلیغ گوگل دینامیکی استفاده کرده ایم. یکی از همکاران کلمه کولر گازی را به صورت Exact وارد کرده است. در این صورت در رقابت کلمه کولر گازی همکار ما پیروز خواهد بود زیرا تبلیغ گوگل دینامیکی با کلمات Exact match وارد رقابت نمی شود و فقط با کلمات Phrase و Broad  رقابت می کند. پس هنگامی که کلمات مربوط به کسب و کار بصورت Exact باشد، تبلیغ گوگل دینامیکی مناسب نیست. در کل تبلیغ گوگل دینامیکی برای کسب و کارهایی مناسب است که کلمات متنوعی را شامل می شود مثل فروشگاه ها و کسب و کارهایی که کلمات کلیدی مربوط به آنها به اشکال مختلف جستجو می شود.

تبلیغ گوگل دینامیکی

مواردی که در تبلیغ دینامیک گوگل قابل کنترل هستند:

  • میزان بودجه روزانه
  • مقدار Bid
  • صفحات فرود
  • معرفی کلمات کلیدی منفی
  • معرفی اهدافی که مد نظر ندارید
  • گزارش گیری براساس کلیک و نمایش

توجه داشته باشید؛ تبلیغ دینامیک فقط در کمپین های Search Network قابل استفاده است و در کمپین های Shopping و Display Network قابل استفاده نیست.

آموزش ساخت تبلیغ دینامیک گوگل

در یک کمپین هر دو حالت گروه آگهی Standard و Dynamic را می توان ساخت و همزمان می توانند فعالیت کنند. برای شروع وارد کمپین مورد نظر شوید و برروی آیکون آبی رنگ (+) بالا سمت چپ کلیک کنید. با تصویر زیر روبه رو خواهید شد.

ساخت گروه آگهی دینامیکی

  1. از این قسمت گزینه ی Dynamic را انتخاب کنید.
  2. نام گروه آگهی را وارد کنید.
  3. مقدار هزینه ای که برای هر کلیک می خواهید پرداخت کنید را وارد کنید.
  4. از این قسمت می توانید گروه تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.

مرحله بعدی نوشتن متن تبلیغ است:

نوشتن تبلیغ دینامیکی

توجه داشته باشید که عنوان را گوگل با توجه به عبارت جستجو شده و صفحات فرود انتخاب می کند و شما تنها باید توضیحات را کامل کنید. سعی کنید توضیحاتی جذاب و جامع بنویسید. برای ادامه گزینه Done را انتخاب کنید تا عملیات ساخت به اتمام برسد.

معرفی کلمه کلیدی منفی برای تبلیغ دینامیکی

معرفی کلمه کلیدی منفی در این حالت نیز مانند حالت استاندارد می باشد. در قسمت Negative keywords می توانید کلماتی را که نمی خواهید با جستجوی آنها تبلیغتان نمایش داده شود را به تبلیغ دینامیک گوگل اضافه کنید.

اشتراک
Notify of
guest
4 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
ali
ali
2020-03-03 2:45 ق.ظ

با توجه به توضیحات مقالتون اولا از کجا تفاوت تبلیغ Exact match رو با باقی موارد بفهمم؟ دوم اینکه من میتونم همزان هم تبلیغ استاندارد و هم تبلیغ داینامیک داشته باشم برای یک صفحه؟

مریم داورزنی
مریم داورزنی
2020-03-04 8:05 ب.ظ
Reply to  ali

استفاده از Exact match در کلمات کلیدی تبلیغ گوگل یعنی دقیقا با کلمه ای که شما انتخاب کردید تبلیغ نمایش پیدا میکنه و اگه کاربر غلط املایی داشته باشه یا پسوند و پیشوندی اضافه کنه تبلیغتون برای اون کاربر نمایش نخواهد داشت.
میتونید برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم که مقاله عملکرد کلمات کلیدی در گوگل ادوردز رو حتما مطالعه کنید
بله میتونید هم از تبلیغ استاندارد و هم داینامیک استفاده کنید، اصولا برای یک ادگروپی که داریم میتونیم حتی تا 5-6 مدل ادز های متفاوت بزنیم و مشکلی به وجود نمی آید

afshin moradi
afshin moradi
2020-03-03 12:18 ب.ظ

بنده یک محصول خاص دارم برای فروش. گوگل پیشنهاد داده از این ابزار استفاده کنم. به نظر شما مناسب هست؟

علی پارسا
علی پارسا
2020-03-03 12:21 ب.ظ
Reply to  afshin moradi

ممنون از سوال شما
گوگل معمولا راه هایی را پیشنهاد میده که کلیک بیشتری دریافت بشه. ولی این شما هستید که باید تحلیل کنید که آیا این کلیک ها هدفمند هستند یا خیر؟
تبلیغ گوگل دینامیکی معمولا برای افراد و کسب و کارهایی مناسب هست که تمامی خدمات و محصولات در یک حیطه را داشته باشند. لذا برای شما این کار فقط هزینه ی تبلیغات گوگل شما را افزایش می دهد و به نظر ما مناسب نیست