تبلیغ گوگل دینامیکی چگونه کار می کند؟

گروه آگهی دینامیکی

تبلیغ گوگل دینامیکی چیست؟

تبلیغات گوگل به دو صورت استاندارد و تبلیغ داینامیک گوگل کار می کنند. حالت استاندارد همان حالت عادی است (در مقاله تعریف گوگل ادز درباره آن مفصلا صحبت شد) که بیشتر کسب و کارهای اینترنتی از این حالت استفاده می کنند.

چون قبلا معرفی و نحوه ی ساخت آن را در آموزش گوگل ادز توضیح داده ایم دیگر به این بخش نمی پردازم و میربرمتون سر اصل مطلب!!! تبلیغ گوگل دینامیکی نوعی از تبلیغ است که شما آدرس صفحاتی که قصد دارید از آن ها به عنوان صفحه فرود استفاده کنید را به گوگل معرفی می کنید و گوگل با توجه به محتویات آن صفحه ها، مخاطبان را به سمت سایت شما هدایت می کند. در این حالت فقط باید تبلیغ گوگل بسازید که در ادامه به صورت تصویری توضیح می دهم.

نحوه ی رقابت در مزایده ی گوگل ادز:

هنگامیکه صفحات فرود خود را معرفی می کنید دیگر نیاز به تعریف کلمات کلیدی نیست. گوگل به صورت اتوماتیک تبلیغ شما را به جستجوهای مرتبط نمایش می دهد اما رقابت به چه صورت است؟؟ اجازه بدید با ذکر یک مثال توضیح بدم:

فرض کنید ما یک فروشگاه لوازم خانگی داریم و برای کولر گازی تبلیغ گوگل دینامیکی استفاده کرده ایم. یکی از همکاران کلمه کولر گازی را به صورت Exact وارد کرده است. در این صورت در رقابت بر سوی کلمه کولر گازی همکار ما پیروز خواهد بود زیرا تبلیغ گوگل دینامیکی با کلمات Exact match وارد رقابت نمی شود و فقط با کلمات Phrase و Broad  رقابت می کند. پس هنگامی که کلمات مربوط به کسب و کار به صورت Exact باشد، تبلیغ گوگل دینامیکی مناسب نیست. در کل تبلیغ گوگل دینامیکی برای کسب و کارهایی مناسب است که کلمات متنوعی را شامل می شود مثل فروشگاه ها و کسب و کارهایی که کلمات کلیدی مربوط به آنها به صورت مختلف جستجو می شود.

تبلیغ گوگل دینامیکی

مواردی که در تبلیغ داینامیک گوگل قابل کنترل هستند:

  • میزان بودجه روزانه
  • مقدار Bid
  • صفحات فرودی که می خواهید تبلیغ کنید
  • معرفی کلمات کلیدی منفی
  • معرفی اهدافی که مد نظر ندارید
  • گزارش گیری براساس کلیک و نمایش

توجه داشته باشید که فقط در کمپین های Search Network می توانید استفاده کنید و در کمپین های Shopping و Display Network قابل استفاده نمی باشد.

آموزش ساخت تبلیغ داینامیک گوگل

توجه داشته باشید که در یک کمپین هر دو حال گروه آگهی Standard و Dynamic را می توانید بسازید که همزمان فعالیت کند. برای شروع وارد کمپین مورد نظر شوید و برروی آیکون آبی رنگ بالا سمت چپ کلیک کنید. با تصویر زیر روبه رو خواهید شد.

ساخت گروه آگهی دینامیکی

  1. از این قسمت گزینه ی Dynamic را انتخاب کنید.
  2. نام گروه آگهی را وارد کنید.
  3. مقدار هزینه ای که برای هرکلیک می خواهید پرداخت کنید را وارد کنید.
  4. از این قسمت می توانید گروه تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.

این مرحله به اتمام رسیده است و باید به مرحله بعدی برویم برای نوشتن متن تبلیغ گوگل:

نوشتن تبلیغ دینامیکی

توجه داشته باشید که عنوان را گوگل با توجه به عبارت جستجو شده و صفحات فرود انتخاب می کند و شما تنها باید توضیات را کامل کنید. سعی کنید توضیحاتی جذاب و جامع بنویسید. برای ادامه گزینه Done را انتخاب کنید تا عملیات ساخت به اتمام برسد.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: آموزش تبلیغات در گوگل

معرفی کلمه کلیدی منفی برای تبلیغ دینامیکی

معرفی کلمه کلیدی منفی در این حالت مانند حالت استاندارد می باشد و باید در قسمت Keywords وارد شود که اموزش آن مانند حالت Standard می باشد و می توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: نحوه اضافه کردن کلمه کلیدی منفی
رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.