تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

10 نکته طلایی تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل

تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل چیست؟

تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است. استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل می‌تواند مفید و بسیار سودآور باشد و یا می‌تواند یک اتلاف وقت و به نوعی هدر دادن زمان باشد.

چه چیزی باعث به وجود آمدن این تفاوت می شود؟ بخش عمده ای به متن تبلیغ شما مربوط می‌شود. نوشتن یک متن عالی برای تبلیغات گوگل سخت‌تر از چیزی است که ممکن است در ابتدای کار به ‌نظر برسد. پلتفرم‌هایی مانند گوگل‌ ادز به شما فضای محدودی برای جلب توجه جستجو‌کنندگان در گوگل، علاقه‌مند کردن آنها به پیشنهاد شما و جذبشان برای کلیک کردن می‌دهند.

متأسفانه، هیچ فرمولی برای نوشتن یک تبلیغ بی‌نقص وجود ندارد (اگر وجود داشت، همه از آن استفاده می‌کردند). اما چند نکته خوب و مؤثر وجود دارد که شما می‌توانید برای قوی‌ترکردن متن تبلیغ خود از آن استفاده کنید.

 ۱۰ نکته کلیدی برای نوشتن تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل

1. بفهمید که بازار هدف شما چه چیزی می‌خواهد

شناسایی-بازار-هدف

بسیاری از کسب‌وکارها هنگام نوشتن تبلیغ و درج آگهی از خودشان صحبت می کنند. این یک روش کاملا طبیعی است و قطعا شما متخصص در چیزی هستید؛ که شرکت شما را عالی ساخته است. اما در اصل، این کار خلاف کاری است که باید انجام دهید.

مشتریان به دلیل رفع نیازشان به سراغ شما می‌آیند نه بخاطر اینکه نسبت به کسب‌وکار شما کنجکاو هستند. بهترین روش برای جلب توجه مخاطبان، این است که به آنها نشان دهید که شما مشکل آنها را درک می‌کنید و می‌توانید آن را به بهترین شکل برطرف کنید.

پیش از اینکه شروع به نوشتن آگهی کنید، این کار را انجام دهید. خودتان را به‌جای مشتری ایده‌آل خود قرار دهید. به این فکر کنید که آنها با چه مشکلاتی روبرو هستند و تصور کنید که آنها برای حل مشکل خود چطور جستجو خواهند کرد. سپس، متن تبلیغ خود را به نحوی بنویسید که پاسخی به آن نیاز مشتری باشد.

2. مخاطبان خود را مورد خطاب قرار دهید

هدف قرار دادن مخاطبان

برای داشتن تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل از کلمات «شما» و «مربوط به شما» در تبلیغ خود استفاده کنید. صحبت مستقیم با مخاطبانتان به آنها حس مهم بودن می‌دهد و آنها احساس می‌کنند که کسب‌وکار شما باشخصیت است و شما می‌خواهید یک رابطه دوستانه با مشتریان خود داشته باشید.

3. از محرک‌های احساسی به نفع خود استفاده کنید

بدترین تبلیغ کدام است؟ اگر جواب شما عبارت «خسته‌کننده» بود، پاسخ درستی داده‌اید. یک تبلیغ بد، خیلی زود از یاد می‌رود. ممکن است متن تبلیغ شما نامناسب نباشد و حتی به خوبی هم تنظیم شده باشد؛ اما اگر برای هیچ‌کس جذاب نباشد و کسی روی آن کلیک نکند، پس چرا از چنین تبلیغی استفاده می کنید؟

شما می‌توانید با استفاده از کلمات مناسب و هیجانی در متن تبلیغات گوگل ادز خود، از داشتن تبلیغات کسل‌کننده اجتناب کنید.

اگر بدانید که بازار هدف شما چه چیزی می‌خواهد، این کار نباید سخت باشد. در مورد مشکل یا نیاز اصلی که مشتری را به سمت شما می‌آورد با یکدیگر مشورت کنید و از چند روش برای استفاده از این مسائل و احساسی کردن تبلیغ کمک بگیرید.

در واقع احساسات منفی می‌توانند محرک بهتری نسبت به احساسات مثبت باشند، زیرا افراد انگیزه بیشتری برای اجتناب از احساسات منفی دارند.

آیا می دانید هزینه تبلیغات در گوگل ادز تنها به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ و سپس ورود کاربران به وب سایت محاسبه می‌شود؟ و تبلیغات شما نیز تنها زمانی برای کاربران نمایش پیدا می‌کند که کاربران محصول و یا کالا مورد نظر را جستجو کنند.

بنابراین از به‌کارگیری کلماتی مانند نگرانی، عصبانیت و یا ترس از دست دادن مشتریان خود، واهمه نداشته باشید. برخی از احساسات مثبتی که می‌توانید برای نتیجه گرفتن استفاده کنید عبارتند از امید، تسکین و احساس دوست داشته شدن و یا تحسین شدن توسط دیگران.

4. در متن تبلیغات کلیکی گوگل از اعداد استفاده کنید

اگر می‌خواهید افراد زیادی را به سمت تبلیغ خود جذب کنید، از یک یا دو عدد استفاده کنید. اشکال و نمودارها توجه افراد را جلب می‌کنند و CTR را افزایش می‌دهند.

یکی از روش‌های استفاده از اعداد، اضافه کردن قیمت محصول خود و یا تبلیغ یک تخفیف است. همچنین می‌توانید درباره کسب و کار خود آمار کمی ارائه بدهید، مانند تعداد مشتریانی که به آنها کمک کرده‌اید. به‌جای گرد کردن اعداد، از اعداد واقعی استفاده کنید زیرا افراد به اعداد واقعی بیشتر اعتماد می‌کنند.

5. اعتراضات را از میان بردارید

برخی از افراد باید متقاعد شوند تا بر روی تبلیغ شما کلیک کرده و یا خریدی انجام دهند. در متن تبلیغ خود، چندین اعتراض رایج به خدمات خود را مطرح کرده و به آنها پاسخ دهید.

اگر شما دلایل کلیک نکردن مخاطبان بر روی تبلیغ خود را پیش از فکر کردن به این موضوع از بین ببرید، آنها احساس راحتی بیشتری با کسب‌وکار شما می‌کنند و احتمال بیشتری وجود دارد که به پیشنهاد شما پاسخ ‌مثبت دهند.

6. از همه فضای خود استفاده کنید

گوگل‌ادوردز به شما امکان درج عنوان ۳۰ کاراکتری و توضیح ۸۰ کاراکتری ارائه می‌دهد. با دادن همه اطلاعات ممکن در این فضای محدود، قدرت تبلیغ خود را افزایش دهید. اگر چند کاراکتر اضافی بود، می توانید چند نکته و یا جزئیاتی که مایل هستید را به متن تبلیغ اضافه کنید.

فراموش نکنید که URL نمایشی و افزونه‌های تبلیغ خود را نیز اضافه کنید. URL نمایشی لازم نیست که با URL واقعی شما که بازدیدکنندگان با آن مواجه می‌شوند، یکی باشد. هدف این است که به افراد نشان دهید که با چگونه صفحه‌ای مواجه می‌شوند. بنابراین ایجاد یک URL مرسوم که شامل کلیدواژه‌های شما باشد، یک حرکت هوشمندانه به حساب می‌آید.

افزونه‌های تبلیغ می‌توانند یک روش ارزشمند دیگر برای کسب نتایج خوب از جستجوی گوگل باشند. توجه کنید برای ارائه پیام خود تنها به افزونه‌های تبلیغ تکیه نکنید؛ زیرا گوگل تضمین نمی‌کند که در هر بار نمایش تبلیغ شما، این موارد نیز نشان داده شوند.

7. بر روی مواردی که شما را از دیگران متمایز می‌کند، تأکید کنید

با متمایز کردن خود نسبت به رقبا، تبلیغ خود را جذاب‌تر کرده و تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل خواهید داشت. شما فضای زیادی برای نشان دادن پیشنهاد فروش منحصربفرد خود به مخاطبان ندارید. بنابراین با ارائه تبلیغی متفاوت تلاش کنید هسته اصلی قدرتمندی ایجاد کنید که افراد را برای دانستن بیشتر جذب خود کند.

برخی سؤالات مفیدی که می‌توانید از خودتان بپرسید عبارتند از:

  1. چرا کسب‌وکار شما بهتر از دیگران است و یا نسبت به رقبا متفاوت عمل می‌کند؟
  2. آیا تابحال دراین زمینه جایزه‌ای برده‌اید؟
  3. آیا یک حراجی در پیش دارید و یا پیشنهاد ویژه دیگری به مشتریان ارائه می‌دهید؟
  4. چه چیزی تصویر برند شما را منحصربفرد کرده است؟

8. در تبلیغات گوگل محلی کار کنید

تبلیغ محلی در گوگل

افراد به کسب‌وکارهای محلی بیشتر از شرکت‌های بزرگ و ملی اعتماد می‌کنند. روی محل خود در تبلیغتان تأکید کنید و به افراد امکان مراجعه حضوری بدهید.

لازم نیست که تنها در یک مکان عمل کنید تا تصویری از کسب‌وکار محلی ارائه دهید. اگر چندین محل دارید، کمپین‌های متفاوتی در اکانت گوگل ایجاد کنید تا در حوزه‌های جغرافیایی متفاوتی عمل کنند.

همچنین از عبارات مبتنی بر مکان برای هر کمپین استفاده کنید (مثلاً کارواش در نیاوران). علاوه‌ براین، به‌جای استفاده از خط تلفن ویژه که عمدتا چهار و پنج رقمی هستند، از شماره‌ تلفن‌های محلی در تبلیغ خود استفاده کنید.

9. از فراخوانی های قوی و خلاقانه استفاده کنید

آیا عبارت «اکنون تماس بگیرید» به شما حسی از فوریت می‌دهد؟ به احتمال زیاد خیر. به‌جای استفاده از عبارات کلیشه‌ای به منظور فراخوانی مخاطبان برای اقدام، از عباراتی که جستجوگران را در گوگل جذب می‌کند، استفاده کنید.

شما می‌دانید که مخاطبانتان چه می‌خواهند، بنابراین از آن در فراخوانی برای اقدام استفاده کنید. عبارات فراخوانی خود را با یک فعل قوی به کار ببرید مانند: «دریافت کنید»، «ذخیره کنید»، «بسازید» و یا «عضو شوید».

10. هر از گاهی تبلیغات ادوردز خود را تست کنید

آزمایش منظم یکی از مطمئن‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید برای داشتن پیشرفت در تبلیغات خود داشته باشید. هرچه اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کنید، الگوهای بیشتری را می‌بینید و بهتر می‌توانید استراتژی تبلیغات کلیکی گوگل خود را بهبود ببخشید.

بینش شما خیلی کمتر از چیزی که فکر می‌کنید می تواند در هنگام تبلیغات به شما کمک کند. بنابراین بسیار مهم است که تصمیمات خود را به‌جای حدسیات، برپایه داده‌ها بگیرید.

چند ایده برای آزمایش کردن

  • قرار دادن تماس ها در موقعیت های جغرافیایی متفاوت
  • مقایسه چندین فراخوانی متفاوت
  • استفاده از چندین عدد و آمار متفاوت در تبلیغ گوگل
  • امتحان کردن چندین URL نمایشی متفاوت
  • تأکید کردن بر روی چندین امتیاز متمایز محصول یا خدمات شما

دیدگاهتان را بنویسید