تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

راهنمای کامل و جامع ایمیل مارکتینگ

مقصود ما از ارائه ی این مقاله توضیح درباره ی چیستی ایمیل مارکتینگ می‌باشد. علاوه بر آن قصد داریم راه‌های استفاده از ایمیل مارکتینگ در انواع مختلف کسب و کار بررسی کنیم. امید است با مطالعه ی این متن، در مورد بازاریابی ایمیلی اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

نقش ایمیل مارکتینگ در بازاریابی

متخصصان حوزه ی علوم بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، توصیه‌های بسیاری در این زمینه کرده اند. آن‌ها معتقد اند که استفاده از شبکه‌های اجتماعی همچون: اینستاگرام، تلگرام، توییتر و ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی میتواند باعث افزایش بازدید سایت شود.

این فضاها می‌توانند سیل عظیمی از مشتریان را به سمت کسب و کار شما معطوف سازد. چرا که استفاده از شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروزی تبدیل به یک امر عادی و روزمره شده است. نفوذ بسیار زیادی که این شبکه‌ها در زندگی مردم دارد، می‌تواند نقطه ی مثبت و قابل توجهی برای کارفرمایان باشد.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

برای جذب مشتری و آگاه سازی او راه کار‌های بسیاری موجود است. بعضی از این مسیر‌ها بهتر و راحت تر می‌توانند ما را به هدف خود نزدیک سازند. یکی از این راه‌های زود بازده، برای کسب مشتری، استفاده از استراتژی ایمیل مارکتینگ می‌باشد. استفاده از این روش بسیار ساده و آسان است.

کافی است ایمیل افراد علاقه مند به نوع فعالیت و حوزه ی کاری خود را به دست آورید. آنگاه با ارسال پیام‌هایی به آدرس ایمیل این افراد، راه ارتباطی بین خود و آن‌ها ایجاد می‌کنید.

آیا بازاریابی از طریق ایمیل قدیمی و منسوخ شده است ؟

با روی کار آمدن ویدئوها، هوش مصنوعی، واقعیت‌های مجازی و ربات‌های گفتگو ،تاریخ انقضای ایمیل سر رسیده است؟

اگر فکر می‌کنید که عمر ایمیل سر آمده است، پس از آمارهای واقعی آگاهی ندارید. ایمیل مارکتینگ هنوز در حال قوی تر شدن است و احتمالا یکی از بهترین انواع استراتژی‌ها در بازاریابی محسوب می‌شود.

چگونه می‌توان این موضوع را اثبات کرد؟

طبق اطلاعات موجود در سال 2018، ایمیل مارکتینگ هنوز یکی از تاثیرگزارترین کانال‌های بازاریابی برای امتیازگیری است.

اما چرا با وجود همه کانالهای جدید، این فناوری ده ساله هنوز یکی از مؤثرترین استراتژی‌های بازاریابی است؟ شاید دلیل تداوم ایمیل مارکتینگ این باشد که افراد هنوز از ایمیل بیشتر از پلتفرم‌های دیگر استفاده می‌کنند.

اطلاعات موجود در سال 2017 نشان می‌دهد که اکثر افراد و حدود 85% از کاربران بزرگسال اینترنت در کشور آمریکا، از ایمیل استفاده می‌کنند. این باعث می‌شود موتورهای جستجوگر 15٪ و رسانه‌های اجتماعی 22% را شکست دهد. به همین دلیل است که ساخت یک کمپین موفق برای بازاریابی ایمیلی، بیش از همیشه برای کارآفرینان حائز اهمیت است.

در این مقاله، صفر تا صد ایجاد یک کمپین ایمیل مارکتینگ را خواهید آموخت.

به یاد داشته باشید “شما یک مهمان در صندوق ورودی افراد هستید”

در دنیای امروز، افراد با حجمی از پیام‌ها و تبلیغات احاطه شده اند. شاید فکر کنید که ایمیل شما به عنوان یک ایمیل تجاری، خاص است و به احتمال زیاد توسط کاربر خوانده می‌شود، اما این ایمیل هم معمولا مانند بقیه ایمیل‌ها ناخوانده باقی می‌ماند. به همین دلیل باید به یاد بیاورید که کجا هستید و چه هدفی دارید و از بهترین رفتار و روش‌های موجود استفاده کنید.

وارد شدن به صندوق ورودی یا اینباکس شخصی دیگر، مانند دعوت شدن به خانه او برای صرف شام می‌باشد. اگر آنها از شما بخواهند که کفش هایتان را در بیاورید، کاملا در کمال احترام این کار را انجام می‌دهید.

در بازاریابی ایمیلی هم دقیقا همینطور است، بنابراین قبل از شروع به کار، به دنبال بهترین روش برای جلب توجه کاربر باشید و به یاد داشته باشید که در صندوق ورودی یا اینباکس شخص مقابل، مهمان هستید.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

 

مرحله 1: اجازه بگیرید

البته هیچ کمپین ایمیلی بدون اجازه شروع، ساخته نمیشود، به همین دلیل نیاز دارید که روی ساخت یک لیست ایمیل متناسب تمرکز کنید. راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن‌ها بتوانید این کار را انجام دهید. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که سرویس‌هایی رایگان در نظر بگیرند، برخی دیگر فقط یک خبرنامه یا به روزرسانی محصول را ارائه می‌دهند.

به طور مثال؛ خبرنامه تجاری Morning Brew از شما می‌خواهد که فواید محصولاتشان را هم برای سرگرمی و هم برای کسب اطلاعات مطالعه کنید. نمی توان گفت که دقیقا کدام روش، بهترین است. اما می‌توانیم به شما بگوییم که داشتن یک هدف واضح و شفاف هنگام درخواست آدرس ایمیل مشتری، بسیار مهم است.

در این مرحله ایجاد یک فراخوانی یا call to action قوی اهمیت می‌باید. باید در آن اعتبار خود را اثبات کنید، توضیح دهید که چرا ایمیل ارسال می‌کنید و برای دریافت ایمیل، در افراد ایجاد انگیزه کنید.

عبارت‌هایی با مضمون “ایمیل خود را برای اطلاع از به روز رسانی‌ها وارد کنید” نمی تواند خیلی معقول و جذاب باشد. به جای آن بهتر است که پست‌های خاصی را به اشتراک بگذارید.

بعضی از راه‌های رایج برای تشویق افراد در ثبت نام کردن با ایمیل، شامل موارد زیر است:

  1. مجموعه ایمیل
  2. دانلودهای رایگان
  3. کتاب‌های الکتریکی رایگان
  4. لیست آپدیت‌ها مانند آپدیت یک محصول یا یک اپلیکیشن

تمام این ویژگی‌ها باید کاملا شفاف و واضح بیان شود.

مرحله 2: یک محتوای عالی را به اشتراک بگذارید.

در بازاریابی ایمیلی همه چیز در مورد انتظارات است، و تنظیم آن‌ها بر عهده شماست.

اگر یک فراخوان یا call to action قوی ایحاد کرده و پیگیری مداومی داشته باشید، می‌توانید روی یک کمپین موفق حساب کنید. اگرچه که اگر قول دهید هر هفته ایمیل بفرستید و به جای آن، این کار را هر روز انجام دهید، در واقع خودتان عاملی برای شکست خواهید شد.

در مقایسه اگر شخصی منتظر آپدیت‌های روزانه شما باشد و شما هر روز این کار را انجام ندهید، احتمال اینکه او را نیز از دست بدهید، هم بالا خواهد رفت. به همین دلیل است که پیگیر بودن و وفاداری در موفق شدن بازاریابی ایمیلی شما نسبت به بقیه، بسیار حائز اهمیت است.

بعنوان مثال، تصویر زیر ایمیلی برای استقبال اولیه از Airbnb به یک کابر جدید است. در این ایمیل روند ارائه خدمات و آنچه را که انتظار دارید از Airbnb دریافت کنید، توضیح داده شده است.

اغلب همه ایمیل‌ها گزینه ای را در اختیار شما قرار می‌دهند که بتوانید به ترتیب و به صورت خودکار به ایمیل‌ها پاسخ دهید و این یک مزیت رقابتی محسوب می‌گردد.

اولین پیگیری بعد از ایمیل باید سریعا ارسال شود تا شما را معرفی کند و جزئیاتی را در مورد برنامه ای که دارید، به آن شخص اطلاع دهد. بهتر است که تمام جزئیات و توضیحات را بیان کنید تا اینکه سرسری از آن عبور کنید اما اگر این جزئیات و دقت را در یک جواب کوتاه بنویسید، موفق تر خواهید بود.

از این مرحله به بعد، فقط باید به انتظارات کاربران عمل کنید.

چه زمانی محصولی را معرفی کنیم؟

شما هرگز فقط برای گذران وقت به فکر ارسال ایمیل‌ها نیستید، بلکه اینجا هستید تا مشتریان بیشتری را به خود جذب کنید و فروش تان را بالا ببرید. اما تغییر از یک لیست ایمیل که مزایایی را بطور رایگان ارائه میداده به لیست ایمیلی با هدف فروش محصول، می‌تواند یک تغییر مشکل باشد.

برای موثر انجام دادن این کار، ایده خوبی داریم که آن هم فکر کردن در مورد معرفی محصول است. قطعا نمی خواهید که همه محصولات را به یکباره و ناگهانی معرفی کنید. اگر معرفی محصولات و آپدیت‌های شما یک بار در هفته باشد، احتمالا انتظارات مشتریان برآورده می‌شود و می‌توانید کمپین موفق تری داشته باشید.

اگر قصد دارید که فروش خود را افزایش دهید، باید خودتان را جای مشتری قرار دهید و به خواسته‌های او فکر کنید. از خودتان سوال کنید که آیا پیام شما قابل اعتماد است و می‌تواند انتظارات شما را به دید مشتری برآورده کند. اگر ممکن است، باید از قبل ببینید که مشتری شما در مورد چه چیزهایی انگیزه و هیجان بیشتری نشان می‌دهد، سپس پیشنهادات مرتبط به آن را ارسال کنید.

اگر پیشنهادات خود را کورکورانه ارسال کنید، در نتیجه هر روز از هدف خود دور و دورتر می‌شوید. هر بیزینس و تجارتی نیازهای متفاوتی دارد و هیچ قانون سریع و دقیقی وجود ندارد که به شما بگوید باید دقیقا چند وقت یک بار محصول یا آپدیتی را معرفی کنید. فقط به یاد داشته باشید که یک لیست ایمیل، یک دارایی است و بهتر است که بیشتر روی آن وقت بگذارید.

چگونه یک خبرنامه ایمیلی عالی بسازیم؟

از آنجا که همه ما در مورد اهمیت موضوع محتوا توافق نظر داریم، قصد داریم که در مورد تفاوت بین یک خبرنامه خوب و خبرنامه بد صحبت کنیم. وقتی خبرنامه ای بد یا بی کیفیت دریافت می‌کنید، قطعا نمیخواهید دوباره از آن ایمیلی دریافت کنید.

معمولا، این اتفاق زمانی می‌افتد که یک کسب و کار یا نتواند یک روال ایمیل منظم را حفظ کند یا از فرم ضعیف استفاده کند و یا پس از دریافت کارت ویزیت یا ایمیل شخصی افراد، آن را بصورت دستی به لیست ایمیل خود اضافه کند.

موثرترین خبرنامه‌ها مواردی هستند که ترکیب پیام‌ها و بروزرسانی‌ها را به درستی انجام می‌دهند.به عنوان مثال، اگر ایمیل شما لیستی از به روزرسانی‌ها و تصاویر محصول را دارا باشد، با یک پیام شخصی یا یادداشت دوستانه متعادل تر و جذاب تر می‌شود.

قانون کلی این است که سعی کنید از خبرنامه‌های خود به عنوان یک راه برای بهبود رابطه خود با خواننده یا مشتری استفاده کنید. نه اینکه فقط روی بازاریابی تمرکز کنید. باید سعی کنید فرصت‌ها را برای به روزرسانی ها، پیشنهادات و اطلاعیه‌های منحصر به فرد حفظ کنید.

از پاسخ دهنده ایمیل اتوماتیک استفاده کنید.

اگر تازه یک لیست ایمیل ایجاد کرده اید، منطقی است که تصور کنید برای پاسخ شخصی به هر کدام از مشترکان فرصت کافی دارید اما زمانی که شروع به کار می‌کنید و روزانه ایمیل‌های زیادی را دریافت می‌کنید، تقریبا پاسخ به همه برایتان غیر ممکن می‌شود.

این کار باعث می‌شود که کار کمپین شما پیچیده و پیچیده تر شود. هنوز بهترین بازاریابان در این زمینه هستند که دقیقا به همه پیام‌ها پاسخ می‌دهند اما چگونه؟

راز کار آنها استفاده از پاسخ دهنده‌های اتوماتیک می‌باشد.کاری که این پاسخ دهنده‌های خودکار انجام می‌دهند، این است که به طور اتوماتیک ایمیل‌هایی را طبق برنامه به ترتیب ارسال می‌کنند. برنامه ریزی کردن مجموعه ای از ایمیل‌ها برای ارسال کردن، یک فایده بسیار بزرگ دارد و آن هم صرفه جویی در زمان است.

اغلب کمپانی‌ها مجموعه ای از ایمیل‌ها را برنامه ریزی می‌کنند که از طیف چند روز تا چند ماه هستند و به ترتیب برای مشتریان ارسال می‌گردند.به این ترتیب، هنگامی که شما نیاز به اعلام یک محصول یا فروش جدید دارید، می‌توانید به این واقعیت که قبلاً با آنها در تماس بوده اید، اعتماد کنید.

از آنجایی که این ارتباط طی چند هفته تا چند ماه شکل گرفته است، احتمال کلافه شدن مشتری و مشترک تا حد زیادی کم می‌شود.

مرحله 3: آنالیز نتایج و تاثیر ایمیل مارکتینگ و تقسیم بندی ها

اکنون که درباره موارد پایه ای در مورد کمپین‌های ایمیل اطلاعات کسب کردید، بیایید تا در مورد چگونگی رفتن به مرحله بعد صحبت کنیم.

این مرحله مخصوصا در مورد استفاده از تقسیم بندی و تحلیل‌ها در مورد شروع یک کار جدید برای نتیجه گیری بهتر نسبت به یک اصول پایه ای در کمیپن می‌باشد.

آنالیز نتایج و تاثیر ایمیل مارکتینگ

قبلا در مورد اهمیت آنالیزها در کپی وب صحبت کردیم . در مورد ایمیل نیز هیچ فرقی ندارد.

هر سرویسی می‌تواند از این آنالیزگرها استفاده کند. سه مورد از مهم ترین آمارها، آمار باز کردن ایمیل، آمار برای هر کلیک کردن و لغو اشتراک می‌باشد. حال در مورد هر کدام صحبت می‌کنیم و در مورد آن اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد:

اول از همه در مورد آمار باز کردن ایمیل صحبت می‌کنیم. این آمار توضیح می‌دهد که چند نفر ایمیل شما را باز کرده اند. این اطلاعات برای کسانی است که ایمیل شما را کامل دیده اند و روی پیام شما کلیک کرده اند. این آمار، معمولا به شما می‌گوید که ارتباط تان با خوانندگان تا چه حد خوب است.

در حالت ایده آل، افراد برای خواندن ایمیل شما اشتیاق دارند و سریعا آن‌ها را باز می‌کنند. اگر این آمار برای شما کم است، معمولا به این معناست که مشترکان به پیام‌ها و محتوای شما علاقه زیادی ندارند، بنابراین نیاز دارید که بیشتر کار کنید، مزایای بیشتری ارائه دهید و انتظارات آنها را مدیریت کنید.

در مرحله بعد، میزان کلیک شما یا CTR نشان می‌دهد که چند نفر بر روی لینک موجود در ایمیل شما کلیک کرده اند.اگر CTR شما پایین است، به این معنی است که پیام شما به اندازه کافی هدفمند نیست، یا به سادگی قابل پیگیری نیست. در این حالت، روی بهبود نسخه خود تمرکز کنید.

آمار برای تعداد کلیک‌ها یا همان CTR نشان می‌دهد که چند تا کلیک روی هر لینک یا ایمل خود داشته اید. اگر crt شما کم است، به این معناست که پیام شما به اندازه کافی هدفمند نیست، یا اینکه در معرض دید قرار نگرفته است. در چنین مواردی باید روی کپی کردن بیشتر این لینک‌ها و بهبود متن ایمیل تمرکز کنید.

در آخر آمار مربوط به لغو اشتراک، به شما می‌گوید که چه تعداد از افراد از این که شما را دنبال کنند، منصرف شدند و روی دکمه “unsubscribe” در انتهای ایمیل کلیک کرده اند. اگر این آمار بالا بود، یعنی نتوانسته اید ارزش گزاری مناسبی داشته باشید در نتیجه باید جدی تر روی این مسئله کار کنید.

احتمالا غربالگری شما صحیح نبوده است و افرادی که ثبت نام کرده بودند، به تدریج انصراف داده اند. باید امتحان کنید و ببینید که افراد چه زمانی خبرنامه شما را غیرفعال می‌کنند و علت آن چه بوده است. اگر بعد از فعال کردن سیستم پاسخ دهنده اتوماتیک، شما را ترک کردند، پس باید روی این آپشن بیشتر کار کنید.

اگر بعد از پیام‌های بازاریابی شما را ترک کردند، باید دوباره روی ارائه دادن پیشنهادات خود فکر کنید. اگر به دلیل تنظیم نوتیفیکیشن ترک کردند، باید به دنبال راه حلی باشید، بنابراین باید با چیزی که ارسال می‌کنید، هماهنگ باشید.

در صورت توجه به آنالیزگرهای ایمیل، سرنخ‌های مشخصی می‌گیرید و می‌فهمید که اشکال کار کجاست و در نتیجه مهم ترین نکته در این زمینه “توجه کردن” است.

چگونه لیست ایمیل مارکتینگ را بخش بندی کنید؟

اگر با این مفهوم آشنایی ندارید، بدانید که تقسیم بندی راهی برای تقسیم لیست ایمیل‌های شما به گروه‌های هدفمند می‌باشند.

مثلا راه‌های زیر برای تقسیم بندی در مقیاس‌های بزرگ مناسب است:

  1. لیست مشتری (در مقایسه با لیست کسانی که قصد خرید ندارند)
  2. مشترکان خبرنامه
  3. لیست روزانه ایمیل ( در مقایسه با لیست هفتگی، هر دوهفته یک بار، ماهانه و …)

با این تقسیم بندی می‌توانید ارتباط هدف دار و موثرتری با مشتریان برقرار کنید.

مثلا بعضی از مشتریان هم محصول و هم آپدیت‌های فروش را می‌خواهند، در حالیکه بعضی دیگر فقط دوست دارند که در مورد ورژن‌های جدید بشنوند. علاوه بر آن، حتی ارسال کردن ایمیل‌ها به خریداران نیز برای تشکر می‌تواند گزینه خوبی باشد.

اگر به مشتریان خود فرصت انتخاب ندهید، ریسک از دست دادن آنها همزمان با یکدیگر بالا می‌رود. از آنجایی که همیشه احتمال دوباره خرید کردن مشتریان بالاست، پس نباید به آنها اجازه دهید که شما را ترک کنند.

با تقسیم بندی می‌توانید اخبار را فقط به کسانی ارسال کنید که آخرین پیام شما را باز نکرده اند (از آنها بپرسید چرا) یا به کسانی که به پیام شما علاقه نشان داده بودند، ایمیل معرفی محصول دوم را بفرستید. همانطور که می‌بینید، تقسیم بندی کار سختی نیست اما کارآمد است. اگر این کار را انجام دهید، سریعا می‌توایند در زمینه بازاریابی ایمیلی از دیگران جلو بزنید و موفق تر باشید.

استراتژی‌های شاخص در ایمیل مارکتینگ

همیشه به کارگیری یک چارچوب منظم و دقیق برای کار می‌تواند ما را سریع تر به هدف برساند. استراتژی‌ها و سیاست گذاری‌ها می‌توانند این نظم لازم را به کار ما ببخشند. در حوزه ی ایمیل مارکتینگ نیز استراتژی‌های متنوعی موجود است. در ادامه به تشریح چند مورد از این استراتژی‌ها می‌پردازیم.

شخصی سازی ایمیل برای مخاطب

در این روش می‌بایست، ارتباط خود را با فرد دریافت کننده ایمیل نزدیک تر سازیم. این کار باعث می‌شود اعتماد او را راحت تر به خود جلب کرد. از این طریق می‌توان راحت تر فرد مورد نظر را متقاعد به سفارش محصول و خرید نمود. توجه داشته باشید که در این روش، نباید گیرنده با نام و نام خانوادگی اش در ابتدای ایمیل مورد خطاب قرار گیرد.

زیرا با این کار او حس می‌کند که یک فرد غریبه اطلاعاتش را در اختیار دارد. او تصور می‌کند این فرد غریبه می‌خواهد از اطلاعات و اعتماد او سوء استفاده نماید. در نتیجه ارتباط موثر و اعتماد متقابل شکل نخواهد گرفت.

برای ایجاد اعتماد بهتر است از فرد گیرند بخواهید او خود را در ایمیل بعدی معرفی نماید. در این صورت شما اطلاعات فرد را با اجازه از خود او دریافت نموده اید. همچنین توصیه می‌شود که ارسال ایمیل در بازه‌های زمانی منظم صورت گیرد. این امر سبب می‌شود که فرد تصور نکند که ارسال کننده ی ایمیلی یک شخص مزاحم می‌باشد.

ارسال ایمیل در هر زمان ممکن است

یکی از اصول مهم در دیجیتال مارکتینگ، توجه به زمان است. در برخی زمان‌ها فرد به دلیل مشغله ی کمتر و حوصله ی بیشتری که دارد، علاقه بیشتری به پیام‌های ارسال شده نشان می‌دهد. استفاده ابزار شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات محصول، نیازمند رعایت اصولی است.

به طور مثال شما بهتر است در تلگرام و اینستاگرام، پست‌های تبلیغاتی خود را بیشتر در زمان‌هایی ارسال نمایید که فرد مشغول به کار دیگری نباشد و در حال استراحت و چک کردن گوشی موبایلش باشد.

اما در حوزه ی ایمیل مارکتینگ، فرستادن ایمیل هیچ محدودیت زمانی ندارد. و شما می‌توانید در هر زمان از شبانه روز مبادرت به ارسال ایمیل به مشتریان نمایید. چرا که فضای ایمیل، حالت رسمی و کاری دارد. فرد در هر زمان پیام‌های این فضا را جدی می‌گیرد و با دقت چک می‌کند.

در انتخاب جامعه ی هدف دقت کنید

اکثر کسانی که می‌خواهند از روش ایمیل مارکتینگ استفاده نمایند، اقدام به خرید آدرس‌های ایمیل افراد می‌نمایند. انتخاب جامعه ی هدف با استفاده از این روش از ناکار آمد ترین شیوه‌ها است. کسانی که اقدام به فروش آدرس‌های ایمیل می‌کنند، برای کسب سود بیشتر از ایمیل‌های جعلی و فیک استفاده می‌نمایند.

در این روش اگر هم احتمال دهیم که این آدرس‌ها جعلی نیستند، باز هم نمی توان مطمئن شد که صاحبان این ایمیل ها، به حوزه ی کسب و کار شما علاقه مند اند. بهترین شیوه ای که برای جمع آوری آدرس ایمیل پیشنهاد می‌شود، بسیار ساده تر و کم هزینه تر است.

کافی است در سایت خود یک پاپ آپ جهت ثبت نام در خبر نامه خود قرار دهید. به این صورت افرادی که تمایل دارند آدرس ایمیل خود را در اختیار شما می‌گذارند.

ارزش لیست ایمیل

لیست ایمیل شما یکی از با ارزش ترین منابع است و اگر یاد بگیرید که چگونه از آن استفاده کنید، می‌توانید هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهید. همچنین می‌توانید یاد بگیرید که چگونه ارزش میانگین لیست خود را تعیین کنید.

اگر یک لیست، 10000 نفره داشته باشید که معمولا $50000 در کمپین خرج می‌کند و بتوانید هرساله دو تا از این کمپین‌ها را اداره کنید، در این صورت، هر مشترک حدود 10 دلار در سال ارزش دارد. زمانی که با ریاضی برنامه ریزی کنید، می‌توانید سریعا بفهمید که چگونه صدها نفر از مشتریان خود را از دست داده اید که با بازاریابی ایمیلی می‌توانستید جلوی این کار را بگیرید.

نتیجه گیری

اگر تا اکنون از بازاریابی نامه ایمیلی غافل شده بودید، بهتر است استراتژی خود را دوباره ارزیابی کنید.امروز، بازاریابی از طریق ایمیل برای بازاریاب‌هایی که مایل به شروع کار هستند، بازده بزرگی را به همراه دارد. لازم نیست خیلی پیچیده باشد.

ابتدا به یاد داشته باشید که می‌خواهید شما در صندوق ورودی مشترکین خود مهمان هستید. آن‌ها فقط اندازه یک کلیک فاصله دارند تا اشتیاق خود را برای همیشه، نسبت به خدمات شما از دست بدهند. بنابراین باید ایمیل‌ها را طوری تنظیم کنید که در نهایت ادب، احترام و ارزشمندی باشند.

باید ایمیل‌ها را طبق قول‌هایی که هنگام گرفتن آدرس ایمیل از افراد، داده اید تنظیم کنید. این ایمیل‌ها باید انتظارات مشترکین را برآورده کنند. برای انجام این کار هیچ فرمولی وجود ندارد. فقط باید سعی کنید استایل و صدای برند خود را به بهترین صورت ممکن، به گوش افراد برسانید.

سرانجام، هنگامی که اصول بازاریابی ایمیلی را فرا گرفتید می‌توانید به بخش بندی و تجزیه و تحلیل بروید. ارسال انواع ایمیل به صورت جداگانه به گروه‌های مختلف مردم را آغاز کنید و همیشه در حال پیشرفت باشید

بنظر شما “چه روشهایی در بازاریابی ایمیلی خوانندگان را درگیر خود می‌کند؟” نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید