ایمیل مارکتینگ

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
ایمیل مارکتینگ
فهرست محتوی

مقصود ما از ارائه ی این مقاله توضیح درباره ی چیستی ایمیل مارکتینگ می باشد. علاوه بر آن قصد داریم راه های استفاده از ایمیل مارکتینگ در انواع مختلف کسب و کار بررسی کنیم. امید است با مطالعه ی این متن، در مورد بازاریابی ایمیلی اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

استراتژی های نوین بازاریابی

جهان رفته رفته به سمتی در حرکت است که با انجام کار های ساده تر بتوان به نتایج بهتر و مهم تری دست یافت. در رونق کسب و کار های امروزی نیز، وجود یک بستر امن و آنلاین بسیار کمک کننده است. امروزه کمتر کسب و کاری را می توان پیدا کرد که به نحوی به فضاهای مجازی و دیجیتالی دسترسی نداشته باشد. با استفاده از استراتژی های نوین بازاریابی، می توان از فضای مجازی و امکاناتش، به عنوان یک بستر مناسب برای معرفی و فروش محصولات استفاده نمود.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

برای جذب مشتری و آگاه سازی او راه کار های بسیاری موجود است. بعضی از این مسیر ها بهتر و راحت تر می توانند ما را به هدف خود نزدیک سازند. یکی از این راه های زود بازده، برای کسب مشتری، استفاده از استراتژی ایمیل مارکتینگ می باشد. استفاده از این روش بسیار ساده و آسان است. کافی است ایمیل افرادی که علاقه مند و متمایل به نوع فعالیت و حوزه ی کاری شما می باشند را در دسترس داشته باشید. آن گاه با ارسال پیام هایی به آدرس ایمیل این افراد، راه ارتباطی بین خود و آن ها ایجاد می کنید.

تحقیقات صورت گرفته در دهه های اخیر، نشان دهنده ی آمار و ارقام جالب توجهی اند. این یافته ها حاکی از این حقیقت اند که، از هر 40  ایمیلی که به افراد فرستاده می شود، یکی از آنها تبدیل به مشتری ثابت خواهد شد. در واقع میزان بازدهی استفاده از استراتژی ایمیل مارکتینگ، بیش از دو درصد می باشد.ایمیل مارکتینگ

نقش ایمیل مارکتینگ در بازاریابی

متخصصان حوزه ی علوم بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، توصیه های بسیاری در این زمینه کرده اند. آن ها معتقد اند که استفاده از شبکه های اجتماعی همچون: اینستاگرام، تلگرام، توییتر و ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی میتواند باعث افزایش ترافیک وب سایت شود. این فضاها می توانند خیل عظیمی از مشتریان را به سمت کسب و کار شما معطوف سازد. چرا که استفاده از شبکه های اجتماعی در دنیای امروزی تبدیل به یک امر عادی و روزمره شده است. نفوذ بسیار زیادی که این شبکه ها در زندگی مردم دارد، می تواند نقطه ی مثبت و قابل توجهی برای کارفرمایان باشد.

استراتژی های شاخص در بازاریابی ایمیلی

همیشه به کارگیری یک چارچوب منظم و دقیق برای کار می تواند ما را سریع تر به هدف برساند. استراتژی ها و سیاست گذاری ها می توانند این نظم لازم را به کار ما ببخشند. در حوزه ی ایمیل مارکتینگ نیز استراتژی های متنوعی موجود است. در ادامه به تشریح چند مورد از این استراتژی ها می پردازیم.

شخصی سازی ایمیل برای مخاطب

در این روش می بایست، ارتباط خود را با فرد دریافت کننده ایمیل نزدیک تر سازیم. این کار باعث می شود اعتماد او را راحت تر به خود جلب کرد. از این طریق می توان راحت تر فرد مورد نظر را متقاعد به سفارش محصول و خرید نمود. توجه داشته باشید که در این روش، نباید گیرنده با نام و نام خانوادگی اش در ابتدای ایمیل مورد خطاب  قرار گیرد. زیرا با این کار او حس می کند که یک فرد غریبه اطلاعاتش را در اختیار دارد. او تصور می کند این فرد غریبه می خواهد از اطلاعات و اعتماد او سوء استفاده نماید. در نتیجه ارتباط موثر و اعتماد متقابل شکل نخواهد گرفت.
برای ایجاد اعتماد بهتر است از فرد گیرند بخواهید او خود را در ایمیل بعدی معرفی نماید. در این صورت شما اطلاعات فرد را با اجازه از خود او دریافت نموده اید. همچنین توصیه می شود که ارسال ایمیل در بازه های زمانی منظم صورت گیرد. این امر سبب می شود که فرد تصور نکند که ارسال کننده ی ایمیلی یک شخص مزاحم می باشد.

ایمیل مارکتینگ

 

ارسال ایمیل در هر زمان ممکن است

یکی از اصول مهم در دیجیتال مارکتینگ، توجه به زمان است. در برخی زمان ها فرد به دلیل مشغله ی کمتر و حوصله ی بیشتری که دارد، علاقه ی بیشتری به پیام های ارسال شده نشان می دهد. استفاده ابزار شبکه های اجتماعی برای تبلیغات محصول، نیازمند رعایت اصولی است. به طور مثال شما بهتر است در تلگرام و اینستاگرام، پست های تبلیغاتی خود را بیشتر در زمان هایی ارسال نمایید که فرد مشغول به کار دیگری نباشد و در حال استراحت و چک کردن گوشی موبایلش باشد.

اما در حوزه ی ایمیل مارکتینگ، فرستادن ایمیل هیچ محدودیت زمانی ندارد. و شما می توانید در هر زمان از شبانه روز مبادرت به ارسال ایمیل به مشتریان نمایید. چرا که فضای ایمیل، حالت رسمی و کاری دارد. فرد در هر زمان پیام های این فضا را جدی می گیرد و با دقت چک می کند.

عنوان ایمیل ارسال شده اهمیت دارد

تحقیقات صورت گرفته در حوزه ایمیل مارکتینگ نشان دهنده ی یک نتیجه ی جالب اند. این یافته ها حاکی از این امر اند که، محتوای پیام شما هیچ گاه خوانده نمی شود؛ مگر اینکه عنوان ایمیل ارسال شده از طرف شما جذاب و ترغیب کننده باشد. به عبارت بهتر می توان گفت، عنوان ایمیل به مشابه یک ویترین برای ارائه ی محصول شما می باشد. اگر بتوانید کاراکتر های به کار برده شده در عنوان ایمیل را بین ده تا دوازده کاراکتر جذاب و گیرا انتخاب نمایید، اثر گذاری ایمیل به چندین برابر نیز افزایش می یابد.

ارائه ی محتوای رایگان

اگر شما بتوانید در اولین ایمیل های ارسالی برای یک فرد، آپشن های تخفیف دار یا تا اگر ممکن است رایگان برای فرد در نظر بگیرید، می توانید نظر او را به سمت کسب و کار خود جلب نمایید. در ایمیل مارکتینگ فردی موفق است که بتواند با ارائه دادن محصولات رایگان برای چند ماه و یا چند هفته در ذهن فرد یک احساس نیاز همیشگی نسبت به محصول ایجاد کند. به صورتی که فرد پس از اتمام دوره ی ارائه ی محصول به صورت رایگان، به استفاده از آن محصول عادت کرده و خود را مجاب به خرید می نماید. بهتر است برای انتخاب عنوان برای این ایمیل های دارای کد تخیف یا رایگان، این موضوع گنجانده شود.

ایمیل مارکتینگ

در انتخاب جامعه ی هدف دقت کنید

اکثر کسانی که می خواهند از روش ایمیل مارکتینگ استفاده نمایند، اقدام به خرید آدرس های ایمیل افراد می نمایند. انتخاب جامعه ی هدف با استفاده از این روش از ناکار آمد ترین شیوه ها است. کسانی که اقدام به فروش آدرس های ایمیل می کنند، برای کسب سود بیشتر از ایمیل های جعلی و فیک استفاده می نمایند. در این روش اگر هم احتمال دهیم که این آدرس ها جعلی نیستند، باز هم نمی توان مطمئن شد که صاحبان این ایمیل ها، به حوزه ی کسب و کار شما علاقه مند اند. بهترین شیوه ای که برای جمع آوری آدرس ایمیل پیشنهاد می شود، بسیار ساده تر و کم هزینه تر است. کافی است در سایت خود یک پاپ آپ جهت ثبت نام در خبر نامه خود قرار دهید. به این صورت افرادی که تمایل دارند آدرس ایمیل خود را در اختیار شما می گذارند.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
Notify of