چرا شارژ اکانت گوگل ادز بیشتر از بودجه مصرف شده است؟

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
شارژ بیشتر از بودجه
فهرست محتوی

چرا شارژ اکانت گوگل ادز بیشتر از بودجه مصرف شده است؟

نکته مهم: این مقاله توسط شرکت گوگل نوشته شده و تاپ ادورت به عنوان پارتنر رسمی گوگل آن را صرفا ترجمه کرده است.

  • گوگل ادز با نمایش تبلیغ گوگل در روزهایی که میزان جستجو در آن ها بیشتر است به بازگشت سرمایه شما کمک خواهد کرد.
  • زمانی که تبلیغات شما بیشتر نمایش داده می شود، طبیعی است که مصرف شارژتان بیشتر از بودجه می شود. در این صورت کل هزینه روزانه شما ممکن است تا دوبرابر بودجه روزانه افزایش یابد. اگر برای تبدیل، هزینه پرداخت می کنید، هزینه های روزانه شما ممکن است به بیش از دو برابر بودجه روزانه تان برسد. با این حال، این افزایش بودجه، تاثیری درهزینه کل کمپین های شما در طول یک ماه ندارد و میزان بودجه تغییری نخواهد کرد.

 

شارژ بیشتر از بودجه

 

چرا کمپین ها ممکن است بیشتر از میزان بودجه شارژ مصرف کنند؟

شما برای هر کمپین تبلیغاتی خود یک بودجه به عنوان بودجه کمپین قرار داده اید که به صورت روزانه مصرف خواهد شد (بودجه کمپین ها ممکن است متفاوت باشد). اگر مشاهده کردید که هزینه یک روز بیشتر از بودجه کمپین شما شد، این به آن معنی است که تبلیغ شما در روزهای پرترافیک (ترافیک به معنی میزان جستجوی کلمه کلیدی در یک روز) بیشتر نمایش داشته است و از طرفی در روزهای کم ترافیک کمتر نمایش خواهد داشت. ترافیک جستجو به دلایل مختلفی مانند: روز اول هفته و یا روزهای آخر هفته، فصول مختلف و یا تعطیلات نوسان می یابد.
مصرف کمتر شارژ اکانت ادوردز در روزهای دیگر، میزان مصرف شارژ بیشتر از بودجه روزانه را تعدیل می کند.
( به طور کلی به این صورت است: هر رقمی که شما به عنوان بودجه روزانه قرار دهید، در 30.4 ضرب خواهد شد و میزان مصرف شارژ شما در ماه این عدد می باشد. به طور مثال اگر شما مقدار هزینه روزانه خود را مبلغ 10 دلار قرار داده اید، ممکن است روزی 20 دلار مصرف کنید ولی در ماه مبلغ 10*30.4=304 دلار مصرف خواهید کرد.)

زمانی  که کمپین ها بیشتر از بودجه روزانه مصرف می کنند چگونه شارژ کنیم؟

با توجه به میزان ترافیک و جستجوی کلمات کلیدی، در روزهای خاص هفته و یا موقعیت های خاص، کمپین شما در ماه حداکثر تا دو بار بیشتر از بودجه تعیین شده شارژ مصرف می کند. با توجه به این موضوع که مصرف شارژ بیشتر از بودجه صرفا دوبار می تواند رخ دهد، اگر مقداری بیش از دوبرابر هزینه شود، این مبلغ به حساب شما به صورت overdelivery credit بازمی گردد. به طور مثال اگر هزینه را 10 دلار قرار دهید و مصرف شارژ 23 دلار در یک روز خاص باشد، 3 دلار به حساب گوگل ادز شما بازخواهد گشت؛ و این یکی از مزیت های گوگل ادوردز نسبت به دیگر روش های تبلیغات اینترنتی است که موجب برتری آن شده است. اگر بودجه روزانه خود را 10 دلار قرار دهید در ماه هزینه ای برابر 304=30.4*10 صرف خواهید کرد و اگر مبلغی بیش از این از اکانت گوگل ادوردز کسر گردد، به حساب گوگل شما بازخواهد گشت.

 

تاثیر تغییرات بودجه در مصرف ماهانه شارژ تبلیغات گوگل ادز

اگر میزان بودجه روزانه را تغییر دهید، مصرف ماهانه براساس آن تعیین خواهد شد. درنتیجه در روزهای باقی مانده از ماه با توجه به میزان  مجاز، شارژ مصرف خواهد شد. به طور مثال اگر 10 دلار قرار داده اید و تا روز بیستم 184 دلار مصرف کرده اید: مبلغ ماهانه قبلی 304 دلار بوده، حال شما این مقدار را به 8 دلار تغییر دادید، محدودیت ماهانه شما در این صورت 243.2 دلار خواهد شد. میزان شارژی که در ادامه ماه مصرف خواهید کرد برابر است با:

243.2-184=59.2

منبع اصلی مقاله: Why costs might exceed your average daily budget

0 0 vote
Article Rating
امتیاز به مقاله

سپاسگزاریم که با ارسال نظر ما را در ارائه خدمات بهتر یاری می کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…
مقالات آموزشی مرتبط
اشتراک
Notify of
guest
3 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
اکبری
اکبری
2019-08-01 10:45 ق.ظ

سلام بودجه روزانه من 10 دلار بوده اما تو یک روز 20 دلار مصرف شده با توجه به محدودیت بودجم اصلا نمیخوام بیشتر از حدی که خودم تعیین کردم مصرف بشه بودجمو چجوری تعریف کنم؟ کمتر از حدی که خودم میخوام بزنم که اگه بیشتر مصرف شد تازه به سقف خودم برسه مثلا 5 دلار تعریف کنم
ممنون میشم جواب بدید

رضا محمدی
Admin
2019-08-06 11:46 ق.ظ
Reply to  اکبری

بودجه ای که تعیین میکنید در اصل میانگین بودجه در ماه هست. شما رقمی که می خواهید در یک ماه صرف کنید(روزهای تعطیل هم حساب کنید) را تقسیم بر 30 کنید و این مقدار را برای بودجه ی خود انتخاب کنید

رضا محمدی
Admin
2019-08-06 2:54 ب.ظ
Reply to  اکبری

سلام ، یکی از راه حل های ساده برای این کار همین موضوع هست که شما گفتید. بودجه رو روی 5 دلار تنظیم کنید. اما میشه با اضافه کردن اسکریپتی این مشکل رو حل کرد. برای این موضوع با کارشناسان ما تماس بگیرید. البته باید توجه کنید که چون گوگل به صورت بازه زمانی کلیک هارو در نظر میگیره و هزینه اونهارو از شما کسر میکنه این امکان هست که از مبلغ تعیین شده شما بالاتر بره

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x