تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

مصرف شارژ اکانت گوگل ادز بیشتر از بودجه

بدون شک تمامی کاربران به دنبال این هستند که مدیریت بودجه و کمپین خود را به نحوی انجام دهند که کمترین هزینه را برای آنها در پی داشته باشد. در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چرا شارژ اکانت گوگل ادز شما بیشتر از بودجه ای که شما تعیین کرده اید مصرف شده است.

چرا شارژ اکانت گوگل ادز بیشتر از بودجه مصرف شده است؟

نکته مهم: این مقاله توسط شرکت گوگل نوشته شده و تاپ ادورت به عنوان پارتنر رسمی گوگل آن را صرفا ترجمه کرده است.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.
 • گوگل ادز با نمایش تبلیغ گوگل در روزهایی که میزان جستجو در آن ها بیشتر است به بازگشت سرمایه شما کمک خواهد کرد.
 • زمانی که تبلیغات شما بیشتر نمایش داده می شود، طبیعی است که مصرف شارژتان بیشتر از بودجه می شود. در این صورت کل هزینه روزانه شما ممکن است تا دوبرابر بودجه روزانه افزایش یابد. اگر برای تبدیل، هزینه پرداخت می کنید، هزینه های روزانه شما ممکن است به بیش از دو برابر بودجه روزانه تان برسد. با این حال، این افزایش بودجه، تاثیری درهزینه کل کمپین های شما در طول یک ماه ندارد و میزان بودجه تغییری نخواهد کرد.

مصرف شارژ بیش از بودجه ادوردز

چرا کمپین ها شاید بیشتر از بودجه شارژ مصرف کنند؟

شما برای هر کمپین تبلیغاتی خود یک بودجه به عنوان بودجه کمپین گوگل ادوردز قرار داده اید که به صورت روزانه مصرف خواهد شد (بودجه کمپین ها ممکن است متفاوت باشد).

اگر مشاهده کردید که هزینه یک روز بیشتر از بودجه کمپین شما شد، این به آن معنی است که تبلیغ شما در روزهای پرترافیک (ترافیک به معنی میزان جستجوی کلمه کلیدی در یک روز) بیشتر نمایش داشته است و از طرفی در روزهای کم ترافیک کمتر نمایش خواهد داشت. ترافیک جستجو به دلایل مختلفی مانند: روز اول هفته و یا روزهای آخر هفته، فصول مختلف و یا تعطیلات نوسان می یابد.

مصرف کمتر شارژ اکانت ادوردز در روزهای دیگر، میزان مصرف شارژ بیشتر از بودجه روزانه را تعدیل می کند.

(به طور کلی به این صورت است: هر رقمی که شما به عنوان بودجه روزانه قرار دهید، در 30.4 ضرب خواهد شد و میزان مصرف شارژ شما در ماه این عدد می باشد. به طور مثال اگر شما مقدار هزینه روزانه خود را مبلغ 10 دلار قرار داده اید، ممکن است روزی 20 دلار مصرف کنید ولی در ماه مبلغ 10*30.4=304 دلار مصرف خواهید کرد.)

اگر کمپین بیشتر از بودجه مصرف می کند چگونه شارژ کنیم؟

با توجه به میزان ترافیک و جستجوی کلمات کلیدی، در روزهای خاص هفته و یا موقعیت های خاص، کمپین شما در ماه حداکثر تا دو بار بیشتر از بودجه تعیین شده شارژ مصرف می کند. با توجه به این موضوع که مصرف شارژ بیشتر از بودجه صرفا دوبار می تواند رخ دهد، اگر مقداری بیش از دوبرابر هزینه شود، این مبلغ به حساب شما به صورت overdelivery credit بازمی گردد.

به طور مثال اگر هزینه را 10 دلار قرار دهید و مصرف شارژ 23 دلار در یک روز خاص باشد، 3 دلار به حساب گوگل ادز شما بازخواهد گشت؛ و این یکی از مزیت های گوگل ادوردز نسبت به دیگر روش های تبلیغات اینترنتی است که موجب برتری آن شده است.

اگر بودجه روزانه خود را 10 دلار قرار دهید در ماه هزینه ای برابر 304=30.4*10 صرف خواهید کرد و اگر مبلغی بیش از این از اکانت گوگل ادوردز کسر گردد، به حساب گوگل شما بازخواهد گشت.

تاثیر تغییرات بودجه در مصرف ماهانه شارژ تبلیغات گوگل ادز

اگر میزان بودجه روزانه را تغییر دهید، مصرف ماهانه براساس آن تعیین خواهد شد. درنتیجه در روزهای باقی مانده از ماه با توجه به میزان  مجاز، شارژ مصرف خواهد شد. به طور مثال اگر 10 دلار قرار داده اید و تا روز بیستم 184 دلار مصرف کرده اید: مبلغ ماهانه قبلی 304 دلار بوده، حال شما این مقدار را به 8 دلار تغییر دادید، محدودیت ماهانه شما در این صورت 243.2 دلار خواهد شد. میزان شارژی که در ادامه ماه مصرف خواهید کرد برابر است با:

243.2-184=59.2


3 دیدگاه دربارهٔ «مصرف شارژ اکانت گوگل ادز بیشتر از بودجه»

 1. سلام بودجه روزانه من 10 دلار بوده اما تو یک روز 20 دلار مصرف شده با توجه به محدودیت بودجم اصلا نمیخوام بیشتر از حدی که خودم تعیین کردم مصرف بشه بودجمو چجوری تعریف کنم؟ کمتر از حدی که خودم میخوام بزنم که اگه بیشتر مصرف شد تازه به سقف خودم برسه مثلا 5 دلار تعریف کنم
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • بودجه ای که تعیین میکنید در اصل میانگین بودجه در ماه هست. شما رقمی که می خواهید در یک ماه صرف کنید(روزهای تعطیل هم حساب کنید) را تقسیم بر 30 کنید و این مقدار را برای بودجه ی خود انتخاب کنید

   پاسخ
  • سلام ، یکی از راه حل های ساده برای این کار همین موضوع هست که شما گفتید. بودجه رو روی 5 دلار تنظیم کنید. اما میشه با اضافه کردن اسکریپتی این مشکل رو حل کرد. برای این موضوع با کارشناسان ما تماس بگیرید. البته باید توجه کنید که چون گوگل به صورت بازه زمانی کلیک هارو در نظر میگیره و هزینه اونهارو از شما کسر میکنه این امکان هست که از مبلغ تعیین شده شما بالاتر بره

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید