چرا شارژ اکانت گوگل ادز بیشتر از بودجه مصرف شده است؟

شارژ بیشتر از بودجه

چرا شارژ اکانت گوگل ادز بیشتر از بودجه مصرف شده است؟

نکته مهم: این مقاله که مربوط به مصرف شارژ بیشتر از بودجه می باشد، توسط خود شرکت گوگل نوشته شده است و شرکت تاپ ادورت به عنوان پارتنر رسمی گوگل تنها آن را ترجمه کرده است.

  • گوگل ادز با نمایش تبلیغ گوگل در روزهایی که میزان جستجو در آن ها بیشتر است به بازگشت سرمایه شما کمک خواهد کرد.
  • هنگامی که تبلیغات شما بیشتر نشان داده می شود، در واقع مصرف شارژ بیشتر از بودجه خواهید داشت و هزینه های کل روزانه شما ممکن است تا دو برابر بودجه روزانه شما باشد. اگر برای تبدیل هزینه پرداخت می کنید، هزینه های روزانه شما ممکن است بیش از دو برابر بودجه روزانه شما باشد. با این حال، هزینه تمام کمیپن های شما در طول یک ماه تغییر نخواهد کرد.

چرا کمپین ها ممکن است شارژ بیشتر از بودجه هزینه کنند؟

برای هر کمپین تبلیغاتی خود یک بودجه به عنوان بودجه کمپین قرار داده اید که به صورت روزانه در کمیپن مصرف خواهد شد. (بودجه ی کمپین ها می تواند با هم فرق داشته باشد.) اگر مشاهده کردید که هزینه یک روز بیشتر از بودجه کمپین شما شد، این به آن معنی است که تبلیغ شما در روزهای پرترافیک (ترافیک به معنی میزان جستجوی کلمه کلیدی در روز) بیشتر نمایش داشته است و از طرفی در روزهای کم ترافیک کمتر نمایش خواهد داشت. ترافیک جستجو می تواند به دلایل مختلف نوسان یابد: آخر هفته یا روز  اول هفته، یا به دلیل فصلی و تعطیلات.
کمتر مصرف کردن در روزهای دیگر می تواند مصرف شارژ بیشتر از بودجه روزانه را توجیح کند.
( به طور کلی به این صورت است، هر رقمی که به عنوان بودجه روزانه قرار دهید آن عدد در ۳۰٫۴ ضرب خواهد شد و مصرف شارز شما در ماه این عدد می باشد. به طور مثال روزانه مبلغ ۱۰ دلار قرار داده اید. ممکن است روزی ۲۰ دلار مصرف کنید ولی در ماه مبلغ ۱۰*۳۰٫۴=۳۰۴ دلار مصرف خواهید کرد.)

چگونه شارژ کنیم وقتی کمپین ها بیشتر از بودجه روزانه مصرف می کنند؟

با توجه به میزان ترافیک و جستجوی کلمات کلیدی، در روزهای خاص هفته و یا موقعیت های خاص در ماه حداکثر تا دو بار کمپین شما شارژ بیشتر از بودجه مصرف خواهد کرد. با توجه به این موضوع که مصرف شارژ بیشتر از بودجه دوبار می تواند رخ دهد، اگر مقداری بیش از دوبرابر هزینه شود، این مبلغ به حساب شما به صورت overdelivery credit بازگشت خواهد داشت. به طور مثال اگر هزینه را ۱۰ دلار قرار دهید و مصرف شارژ ۲۳ دلار در یک روز خاص باشد، ۳ دلار به حساب گوگل ادز شما بازخواهد گشت.

درباره محدودیت شارز ماهانه گوگل ادز

اگر بودجه روزانه خود را ۱۰ دلار قرار دهید در ماه هزینه ای برابر ۱۰*۳۰٫۴=۳۰۴ مصرف خواهید کرد و اگر مبلغی بیش از این از اکانت گوگل ما کسر گردد، به حساب گوگل شما بازخواهد گشت.

تاثیر تغییرات بودجه در مصرف ماهانه شارژ تبلیغات گوگل ادز

اگر میزان بودجه روزانه را تغییر دهید، مصرف ماهانه براساس آن تعیین خواهد شد و در روزهای باقی مانده از ماه با توجه به میزان شارژ مجاز، مصرف خواهد شد. به طور مثال ۱۰ دلار قرار داده اید، تا روز بیستم ۱۸۴ دلار نصرف کرده اید:
مبلغ ماهانه قبلی ۳۰۴ دلار بوده
حال شما این مقدار را به ۸ دلار تغییر دادید، محدودیت ماهانه شما در این صورت ۲۴۳٫۲ دلار خواهد شد. میزان شارژی که در ادامه ماه مصرف خواهید کرد برابر است با:

۲۴۳٫۲-۱۸۴=۵۹٫۲

منبع اصلی مقاله: Why costs might exceed your average daily budget

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.
عضویت

هادی حبیبی
هادی حبیبی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. علاقه من در زمینه های تبلیغات اینترنتی و روش های نوین بازاریابی است.

دیدگاه ها بسته شده است

02166402942