تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

آموزش سریع مدیریت اکانت گوگل ادز

مدیریت سریع گوگل ادز در بسیاری از مواقع موجب صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد. مهم ترین کارهایی که شما باید برای مدیریت اکانت انجام دهید تنها چندین مورد بسیار ساده است. اما چنانچه حجم اکانت شما بالاست می توانید با استفاده از خدمات ” مدیریت اکانت گوگل ادز تاپ ادورت ” آن را برون سپاری کرده و یا با مشاهده ” دوره آموزش گوگل ادز ” دانش خود را در زمینه مدیریت اکانت گوگل ادز تکمیل نمایید.

در این مقاله سعی شده تا نکات مهمی که شما برای مدیریت اکانت گوگل ادز اجبارا نیاز دارید تا از آن اطلاع داشته باشید، مطرح گردد. چنانچه هر سوالی در این باره دارید حتما آن را با ما درمیان بگذارید. کارشناسان تاپ ادورت با افتخار در انتظار شما هستند.

دسترسی به اکانت گوگل ادز

برای ایجاد دسترسی گام به گام با ما همراه باشید.

مدیریت اکانت گوگل ادز
اولین گام برای مدیریت اکانت گوگل ادز ایجاد دسترسی به اکانت گوگل ادز (تبلیغات در گوگل) می‌باشد. بعد از آنکه اکانت خود را به رایگان از تاپ ادورت دریافت کردید و آن را شارژ نمودید، تاپ ادورت به ایمیل شما دسترسی خواهد فرستاد تا بتوانید بدون واسطه وارد اکانت اصلی گوگل ادز (تبلیغات گوگل) شوید.
بعد از آنکه دسترسی برای شما ارسال شد. وارد ایمیل خود شوید و ایمیلی از که از طرف google ads برای شما ارسال شده است را باز کنید. حال صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد. حال باید برروی آیکون آبی رنگ کلیک نمایید.
مدیریت اکانت گوگل ادز
بعد از کلیک برروی آیکون آبی رنگ صفحه ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید دسترسی خود را تایید کنید. حال برروی گزینه continue کلیک نمایید. بعد از کلیک شما وارد پنل اصلی گوگل ادز خواهید شد و خواهید توانست مدیریت اکانت گوگل ادز را بدون کوچکترین مشکلی انجام دهید.

حال شما به اکانت خود دسترسی پیدا کردید.

مشاهده شارژ اکانت گوگل ادز

وقتی وارد پنل گوگل ادز شوید تمام امکانات در دسترسی شما خواهد بود. در این مقاله مواردی که بسیار کاربردی و مورد استفاده ی روزانه می‌باشد را خدمت شما عزیزان آموزش می‌دهیم. معمولا اولین موردی که به ذهن شما می‌رسد این موضوع است که اکانت شما به چه میزان شارژ شده است. مشاهده شارژ اکانت گوگل ادز همیشه و در هرکجا در اختیار شما خواهد بود.

معرفی بخش‌های مختلف پنل گوگل ادز

در این قسمت از مدیریت اکانت گوگل ادز می‌خواهیم قسمت‌های مختلفی که در پنل گوگل ادز موجود می‌باشد را خدمت شما معرفی کنیم. نخست منوی گوگل ادز را معرفی می‌کنیم و در ادامه به معرفی تک تک آنها می‌پردازیم.

 

پنل گوگل ادز

مهم ترین بخشی که باید به آن توجه داشت قسمت تعیین بازه زمانی است که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته است. (در شکل با فلش قرمز نشان داده شده است.) در این قسمت باید بازه ی زمانی که می‌خواهید اطلاعات را در آن بازه زمانی بررسی نمایید. انتخاب کنید. به طور مثال اگر تعداد کلیک‌های دریافتی امروز را می‌خواهید بررسی کنید باید Today را انتخاب کنید.

  • ساختار گوگل ادز به ترتیب از بالا به پایین به این صورت است: اکانت، کمپین(Campaigns)، گروه آگهی(Ad groups)، کلمات کلیدی گوگل ادز (Keywords) و تبلیغ گوگل (Ads & extensions)
پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

Overview

این بخش نمایشگر اطلاعات کلی سایت در بازه مورد نظر می‌باشد که در ادامه به معرفی کامل آن خواهیم پرداخت. این بخش مهم ترین ابزار در مدیریت اکانت گوگل ادز می‌باشد.

Recommendations

در این بخش می‌توانید پیشنهاد‌های مختلف گوگل برای بهینه سازی سایت را ملاحظه کنید. در انجام دادن این پیشنهادها دقت نمایید زیرا بعضی از آنها موجب افزایش هزینه شما خواهد شد. (هزینه بیشتر در ازای کلیک دریافتی بیشتر)

البته ذکر این نکته لازم است که در صورت تسلط کافی از این بخش باید استفاده نمود. برخی تنظیمات موجود در این بخش ممکن است نمایش تبلیغ شما و به خصوص هزینه تمام شده به ازای هر کلیک را برای شما افزایش دهند. در نتیجه حتما پس از مشورت با افراد متبحر اقدام به بهینه سازی کمپین خود از این طریق نمایید.

Campaigns

اولین ساختار مهم گوگل ادز کمپین‌ها می‌باشد که دسته بندی کلی محصولات یا خدمات شما را جدا می‌کند. در این قسمت می‌توانید لیست کمپین‌های خود را ملاحظه کنید. هر کمپین دارای یک مشخصه به نام بودجه می‌باشد که هر کمپین به میزان بودجه روزانه خود در هر روز مصرف می‌کند.

هر کمیپن برای خود دارای یک استراتژی پرداخت گوگل ادز جداگانه می‌باشد که حالت ماکزیمم کلیک و دستی پرکاربردترین انها می‌باشد. برای تغییر بودجه روزانه هر کمیپن برروی عدد بودجه روزانه مانند شکل زیر کلیک نمایید و آن را تغییر دهید. دقت نمایید که برای تغییر بودجه حتما باید در صفحه ی Campaigns باشید.

 

بودجه کمپین

دقت نمایید که تغییر بودجه کمیپن در جایگاه شما در تبلیغات تاثیری ندارد. فقط روی مدت زمان نمایش تاثیر خواهد گذاشت. زمانی از چند کمپین جدا استفاده نمایید که محصولات و خدمات شما کاملا از هم جدا و روی هرکدام میخواهیم بودجه متفاوتی هزینه کنید. ساخت کمپین جدید هم می‌توانید برروی آیکون آبی رنگ کلیک نمایید.

برای غیر فعال کردن برروی آیکون سبز رنگ کنار کمپین کلیک کنید و گزینه Pause را انتخاب کنید و هرگاه خواستید دوباره فعال کنید، گزینه Enable را انتخاب کنید.

داده‌های مربوط به هر کمپین را می‌توانید مقابل اسم آن ملاحظه کنید. این داده‌ها میزان کلیک، نمایش، متوسط هزینه، هزینه کل و .. را نمایش می‌دهد.

Ad groups

در مدیریت اکانت گوگل ادز هر کمپین دارای چند گروه آگهی می‌باشد. به طور مثال در زمینه باربری و کلمات باربری تجریش و باربری ونک شما یک کمپین باربری خواهید داشت با دو گروه اگهی یا همان Ad group به نام‌های تجریش و ونک. اینگونه تفاوت‌ها در Ad group جدا می‌شود.

برای دیدن اطلاعات مربوط به Ad groups می‌توانید از منوی سمت راست برروی Ad group کلیک نمایید و یا وارد کمپینی شوید که می‌خواهید Ad group آن را بررسی کنید. برای مثال ما وارد کمپین اول می‌شویم.

گروه آگهی گوگل ادز

مقابل نام هر گروه اگهی می‌توانید اطلاعات مربوط به آن را ملاحظه کنید. در ستون‌های مقابل یک ستون به نام Default max cpc وجود دارد که قیمت پیشفرض هر گروه آگهی می‌باشد. وقتی به کلمه ای قیمت نداده باشید، برای آن کلمه این قیمت لحاظ خواهد شد. برای اضافه کردن گروه آگهی جدید نیز باید برروی آیکون آبی رنگ + کلیک نمایید.

  • برای غیر فعال کردن برروی آیکون سبز رنگ کنار گروه آگهی کلیک کنید و گزینه Pause را انتخاب کنید و هرگاه خواستید دوباره فعال کنید، گزینه Enable را انتخاب کنید.

Ads & extensions

این قسمت مربوط به تبلیغ گوگل و افزونه‌های تبلیغاتی گوگل است. برای مشاهده ی همه ی تبلیغ‌ها همان ابتدا می‌توانید برروی این گزینه از منو کلیک کنید و اگر میخواهید که تبلیغ مربوط به یک کمپین خاص و یا یک گروه آگهی خاص را ببینید باید وارد آن کمپین و یا گروه آگهی شوید و سپس بروری Ads & extensions کلیک نمایید. اگر همه ی تبلیغ‌ها را هم باهم ببینید در مقابل آن نوشته است که مربوط به کدام کمپین و یا گروه آگهی می‌باشد.

 

تبلیغ گوگل

برای تغییر در متن تبلیغ می‌توانید برروی آیکون ویرایش که در مقابل هر کلمه وجود دارد کلیک نمایید. و همچنین برای اضافه کدن تبلیغ نیز می‌توانید بروری آیکون آبی رنگ کلیک نمایید.

برای غیر فعال کردن برروی آیکون سبز رنگ کنار تبلیغ کلیک کنید و گزینه Pause را انتخاب کنید و هرگاه خواستید دوباره فعال کنید، گزینه Enable را انتخاب کنید.

Keywords

یکی از بخش‌های مهم مدیریت اکانت گوگل ادز این بخش می‌باشد. برای ملاحظه ی کلمات کلیدی و بررسی آنها از این قسمت باید استفاده کنید. برای مشاهده می‌توانید همان اول برروی Keywords کلیک کنید که تمامی کلمات را یک جا برای شما نمایش داده خواهد شد. ولی اگر می‌خواهید کلمات مربوط به گروه اگهی و کمپین خاصی را بررسی کنید، باید وارد آن کمپین و گروه آگهی شوید سپس برروی Keywords کلیک نمایید. کلمات کلیدی دارای چهار بخش زیر می‌باشند.

مدیریت سریع گوگل ادوردز

  1. قسمت اول کلمات کلیدی شما را نشان می‌دهد.
  2. قسمت دوم محل معرفی و بررسی کلمات کلیدی منفی است.
  3. قسمت سوم برای یافتن عباراتی است که مشتریان با آنها به سایت شما رسیده اند.
  4. قسمت چهارم برای شناسایی قیمت‌های رقبای شما می‌باشد. آموزش یافتن هزینه تبلیغات گوگل رقبا

کلمات کلیدی

 

برای تغییر قیمت هر کلمه کلیدی باید برروی قیمت کلیک نمایید و آن را تغییر دهید. همچنین می‌توانید تغییر نوع کلمه کلیدی را انجام دهید.

  • برای اضافه کردن کلمات کلیدی جدید در مدیریت اکانت گوگل ادز باید برروی آیکون آبی رنگ+ استفاده نمایید.
  • برای غیر فعال کردن برروی آیکون سبز رنگ کنار کلمه کلیدی کلیک کنید و گزینه Pause را انتخاب کنید و هرگاه خواستید دوباره فعال کنید، گزینه Enable را انتخاب کنید.

Demographics

این قسمت برای معرفی ویژگی سن و جنسیت مخاطبان شما می‌باشد. برای ادامه باید وارد صفحه کمپین شوید. برای اینکار برروی عبارت go to کلیک کنید و گزینه Campaigns را بنوسید و برای ادامه مدیریت اکانت گوگل ادز کلیک کنید.

 

جنسیت مخاطبان تبلیغ گوگل

Settings

در این قسمت می‌توانید تنطیمات اعمال شده روی کمپین، گوگل ادز و .. را تغییر دهید. از این قسمت معمولا برای تغییر قیمت کمپین هایی که استراتژی ماکزیمم کلیک روی آن سوار است استفاده می‌شود. برای تغییر حد ماکزیمم کلیک کمپین مورد نظر خود را انتخاب کنید. مانند تصویر زیر برروی گزینه مورد نظر کلیک نمایید و قیمت پیشنهادی هرکلیک برای اشتراتژی ماکزیمم کلیک را ثبت کنید.

تغییر نرخ کلیک

Locations

از این قسمت به دلیل تحریم‌های موجود نمی توان برای کشور ایران در مدیریت اکانت گوگل ادز استفاده کرد. این بدان معناست که شما نمی توانید مشخص کنید که تبلیغ شما تنها در استان تهران نمایش داشته باشد.

اما چنانچه به طور مثال شما از کلمات نزدیک به کلمات عربی استفاده می کنید می توانید که کشورهای عرب زبان را در این قسمت از محل های نمایش تبلیغ خود حذف کنید تا در آنها نمایش نداشته باشید.

Devices

در این قسمت شما می‌توانید مشخص کنید که تبلیغات شما در هر یک از دستگاه‌های کامپیوتر ، موبایل و یا تبلت به چه صورت نمایش داشته باشد. میتوانید یکی از آنها را متوقف کرده و یا تعیین کنید که تبلیغات شما تنها در موبایل نمایش داده شود. با مطالعه مقاله زیر می‌توانید به صورت کامل با نحوه انجام تنظیمات بدین منظور آشنا شوید.

Ad schedule

یکی از مهم ترین قابلیت‌های گوگل ادز این است که شما تعیین کنید تبلیغ شما در چه بازه زمانی نمایش داشته باشد. به طور مثال تعیین کنید که تبلیغات شما تنها در ساعات 9 صبح الی 2 بعد از ظهر نمایش داشته باشد. همچنین می‌توانید تعیین کنید در کدام روزها از ایام هفته تبلیغ شما نمایش داشته باشد.

حتی جزئی تر !!! در کدام روز از ایام هفته در چه ساعتی نمایش داشته باشد. با مطالعه مقاله زیر می‌توانید این مهم را به انجام رسانید.

Change hisory

تغییرات مهم رخ داده در مدیریت اکانت گوگل ادز را می‌توانید در این قسمت ملاحظه کنید. بسیاری از موضوعات در قالب آموزش سریع مدیریت اکانت گوگل ادز جای نمیگیرد و باید از آموزش‌های دیگر که در بخش آموزش سایت هست استفاده نمایید.

با کلیک بر روی قسمت زیر می توانید آموزش هر یک از موارد مربوط به گوگل ادز را به تفکیک مشاهده نمایید.

معرفی Performance Planner در گوگل ادز

یکی از ابزارهای بسیار قوی گوگل ادز که می تواند شمارا در یافتن کلمات کلیدی بسیار راهنمایی کند ابزار Performance Planner است و پیشنهاد میکنیم تا حتما مقاله ” 0 تا 100 آموزش Performance Planner ” را مطالعه کنید. با Performance Planner می توانید دریابید که به ازای هزینه های مختلف در آینده چه میزان کلیک دریافت خواهید کرد.

فیلم آموزشی تایید دسترسی به اکانت اصلی گوگل ادز

در این فیلم کوتاه خیلی سریع فرا خواهید گرفت که چگونه به سایر افراد دستری به اکانت گوگل ادز خود را فراهم کنید و یا یا دسترسی ارسال شده را تایید کنید.

فیلم آموزشی آشنایی با محیط گوگل ادز

یک فیلم ساده و سریع از آشنایی شما با محیط گوگل ادز

3 دیدگاه دربارهٔ «آموزش سریع مدیریت اکانت گوگل ادز»

دیدگاهتان را بنویسید