16 اشتباه گوگل ادز که بودجه را هدر می دهد

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
16 اشتباه گوگل ادز
فهرست محتوی

اشتباهات در گوگل ادز

با وجود اینکه تاثیر دلار بر تبلیغات گوگل کم و ناچیز است (به دلیل مزایده ای بودن سیستم تبلیغات در گوگل ادز) اما اشتباه در تنظیمات گوگل ادز ممکن است شما را در مزایده های نامربوط شرکت دهد و بودجه شما را هدر دهد. در این مقاله به توصیف اشتباهات گوگل ادز و روش رفع آنها میپردازیم.
با اعمال تنظیمات مناسب باید محل دقیق نمایش تبلیغتان را مشخص کنید تا فقط تبلیغ برای مشتریان بالقوه ی شما، نمایش داده شوند. به طور مثال فرض می کنیم ما میخواهیم کلاه زمستانی زنانه به فروش برسانیم، پس حضور مردان و کسانیکه به دنبال لباس های تابستانه هستند در سایت مناسب نیست. همچنین نمایش تبلیغ در شهرهای گرمسیر نیز سودمند نخواهد بود. پس ما تبلیغ را فقط باید به خانم هایی که به دنبال کلاه زمستانی هستند، نمایش دهیم.
شاید اینجا برای شما سوال پیش بیاد: من که اینکارو انجام دادم، پس چرا ضرر کردم؟؟!! در جواب به عنوان کارشناس تبلیغات در گوگل باید بگویم نکاتی وجود دارد که در هیچ آموزشی ذکر نشده و فقط برحسب تجربه در مجموعه تاپ ادورت به دست آمده است. حال میخواهم نکاتی که طی سالها تجربه کاری به دست آمده را در اختیار شما قرار دهم.
اشتباه در گوگل ادز

1 _ توجه نکردن به اعشار قیمت ها

شاید بارها و بارها دیده ام که مشتریان در هنگام تعیین بودجه و هزینه ی هر کلیک، به اعشار توجه نمی کنند. برای اعشار حتما باید از نقطه استفاده کرد. گوگل ادز به طور خودکار اجازه افزایش ده برابر و بیشتر از آن را به شما نمی دهد. بلکه باید پس از دو بار تایید، قیمت مورد نظر خود را ثبت کنید.

2 _ انتخاب استراتژی نامناسب برای تبلیغ

یکی از اشتباهات گوگل ادز که بسیار رخ می دهد، انتخاب استراتژی های پرداخت نامناسب در تبلیغ است. استراتژی های متفاوتی برای انجام تبلیغات و در نهایت محاسبه هزینه تبلیغات شما وجود دارد که به پیشنهاد ما مناسب ترین آن حالت دستی یا Manual است. در حالت انتخاب استراتژی دستی و یا در اصطلاح Manual تمامی قیمت های کلمات کلیدی را خود شما وارد می کنید. می توانید در مقاله زیر با استراتژی های مختلف گوگل ادوردز آشنا شوید.

3 _ عدم استفاده از افزونه های تبلیغاتی

یکی از راه هایی که با آن می توان امتیاز کیفیت تبلیغ را افزایش داده و در نتیجه هزینه ها را در تبلیغات گوگل کاهش دهید، استفاده از افزونه های تبلیغاتی گوگل ادز است. استفاده از افزونه های تبلیغاتی مناسب می تواند در جذب مشتری و کاهش هزینه های تبلیغاتی به شما کمک زیادی کند. لازم به ذکر است که بر اساس بیان تجربیات کاربری از طرف گوگل، با قرار دادن افزونه های تبلیغاتی علاوه بر افزایش میزان ورودی به تبلیغ، میزان اعتماد مشتریان به تبلیغ شما نیز افزایش پیدا می کند. در نتیجه با افزایش نرخ CTR، از میزان هزینه های شما کاسته شده و با هزینه کمتری می توانید کلیک بیشتری دریافت نمایید.

4 _ عدم استفاده از افزونه تماس در تبلیغ گوگل

یکی از اشتباهاتی که به خصوص برای مشاغل خدماتی عموما رخ می دهد استفاده نکردن از افزونه تماس است. افزونه تماس این امکان را به مشتری می دهد که بلافاصله بعد از دیدن تبلیغ و با کلیک بر روی شماره تلفن، به طور مستقیم با شما تماس بگیرد. تاپ ادورت پیشنهاد می کند که حتما از این افزونه تبلیغاتی گوگل ادز استفاده نمایید.

5 _ عدم استفاده از کلمات کلیدی دینامیک

برای بهبود امتیاز کیفیت تبلیغ گوگل بهتر است از کلمات کلیدی دینامیک استفاده کرد. در این روش شما یک کلمه دینامیک در عنوان یا متن تبلیغ قرار می دهید که با توجه به عبارت جستجوی کاربر و کلمات کلیدی شما، تغییر می کند. این موضوع باعث می شود تا کاربر دقیقا همان عبارتی که جستجو کرده است را در تبلیغ دیده و با اعتماد بیشتری بر روی تبلیغ شما کلیک کند.

6 _ عدم توجه به آمارهای گوگل

تاپ ادورت به تمام مشتریان خود دسترسی کامل به اکانت اصلی گوگل ادز را می دهد. یک اشتباه در تنظیمات گوگل ادز این است که نسبت به آماری که گوگل به شما می دهد، بی تفاوت باشید. روزانه باید به آمار توجه کنید و نقاط قوت و ضعف اکانت را شناسایی کنید و آنهارا بلافاصله رفع کنید. مواردی از قبیل تنظیم کلمات کلیدی، کلمات کلیدی منفی و … از جمله این موارد می باشد. این مهارت نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد، در نتیجه قبل از هرکاری کاملا اطلاعات کسب کنید.

7 _ عدم استفاده از تمام قسمت های متن تبلیغ

هر متن تبلیغ شامل سه عنوان و دو متن توضیحات است. گاهی اوقات عنوان سوم و متن دوم نمایش داده نمی شود در نتیجه برخی افراد نسبت به این دو جایگاه بی تفاوت هستند. این کار یکی دیگر از اشتباهات رایج در گوگل ادز است. حتما تمام قسمت های تبلیغ را کاملا مناسب پر کنید و نکات دارای اهمیت بیشتر را در قسمت عنوان اول و دوم و متن اول جایگذاری کنید. سعی کنید تمامی نقاط قوت خود را در تبلیغ بنویسید تا هم در جذب مشتری و هم در کاهش هزینه (در اثر افزایش امتیاز کیفیت) موفق شوید.

نکته بسیار مهم
توجه داشته باشید که با افزایش تعداد کلمات گوگل نمره تبلیغ شمارا افزایش داده و در نتیجه آن هزینه شما به ازای هر کلیک دریافتی کاهش پیدا خواهد کرد.

8 _ عدم توجه به نرخ CTR

یکی از مهم ترین پارامترهایی که باید به آن توجه شود نرخ CTR است. این نرخ به معنی نسبت کلیک به تعداد نمایش است. به بیانی دیگر یعنی چند درصد افرادی که تبلیغ شما را دیده اند برروی آن کلیک کرده و وارد آن شده اند. هرچه این نسبت بیشتر باشد امتیاز کیفیت تبلیغ شما بالاتر بوده و در نتیجه میزان هزینه تبلیغ شما کاهش خواهد یافت. برای افزایش نرخ CTR پیشنهاد میکنیم حتما از متن های جذاب برای تبلیغات خود استفاده کنید. همچنین می توانید از نمادها و اشکال و اعداد نیز در متن تبلیغ خود استفاده کنید تا در جذب مخاطب اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

9 _ عدم زمانبندی تبلیغ گوگل

یکی از امکانات فوق العاده تبلیغات گوگل ادوردز، امکان استفاده از زمانبندی برای تبلیغ گوگل است که حتما از آن استفاده کنید. می توان گفت بزرگترین اشتباه در تنظیمات گوگل ادز استفاده نکردن از زمانبندی تبلیغ است. با زمانبندی می توان طوری عمل کرد که تبلیغ فقط در ساعات خاصی از طول روز به طور مثال تنها در ساعات کاری نمایش داده شود و ساعاتی که قادر به خدمات رسانی نیستید تبلیغ دیگر نمایش داده نشود. این موضوع باعث شده تا هزینه شما در این ساعات ذخیره شده و کلیک بی حاصلی نداشته باشید.

10 _ عدم توجه به کاربران موبایل

پیش از انجام تبلیغات در گوگل و در طراحی سایت خود باید دقت کنید که سایت شما برای کاربران موبایل نیز مناسب بوده و قابل استفاده باشد. بر اساس آمار منتشر شده توسط گوگل در حدود 50 الی 60 درصد مشتریان کسب و کارها از موبایل جهت مشاهده سایت استفاده می کنند. این رقم در برخی کسب و کارها تا 90 درصد نیز افزایش می یابد. لذا بسیار مهم است که کاربران موبایل خود را جدی بگیرید. در سیستم گوگل ادز می توان سهم نمایش برای کاربرات موبایل را افزایش داد.

یک نکته مهم:
شما می توانید مشخص کنید که سهم نمایش تبلیغ شما به چه میزان میان موبایل، تبلیت و سیستم کامپیوتر تقسیم گردد. پیشنهاد میکنیم حتما از این قابلیت بسته به شرایط کاری خود استفاده کنید.

11 _ انتخاب صفحه فرود نامناسب

سعی کنید برای تبلیغ هایتان دقیقا همان صفحه فرودی را انتخاب کنید که هدف تبلیغ است. به عنوان مثال برای تبلیغ تعمیر یخچال، دقیقا صفحه تعمیر یخچال را قرار دهید تا وقتی مشتری وارد صفحه شد احساس کند که راه را درست آمده و متخصص تعمیر یخچال خود را پیدا کرده است. انتخاب صفحه فرود کاملا وابسته به کسب و کار شما است ولی معمولا استفاده از صفحه اول مناسب نمی باشد. در صورتی که خدمات متفاوتی دارید حتما سعی کنید که برای هر یک از خدمات خود صفحه فرود جداگانه ای طراحی کنید.

12 _ انتخاب کلمات کلیدی نامناسب

انتخاب کلمات کلیدی نامناسب یکی از اشتباهات وحشتناک گوگل ادز است، زیرا کاملا بودجه شما را هدر می دهد. دقیقا باید کلماتی را انتخاب نمود که مربوط به کسب و کار شما است. استفاده از کلمات نزدیک به کسب و کار را کنار بگذارید و کلماتی کاملا مرتبط با کسب و کار را انتخاب کنید. برای یافتن کلمات کلیدی حتما از ابزاری همچون گوگل کیورد پلنر ، گوگل ترند و سایر ابزارهای موجود در اینترنت استفاده کنید.

13 _ استفاده نکردن از گروه آگهی های مختلف

قبلا هم استفاده نکردن از گروه آگهی های متعدد را به عنوان یکی از اشتباهات گوگل ادز معرفی کرده بودیم ولی با توجه به اهمیت آن دوباره در این مقاله ذکر می کنیم. سعی کنید برای هر گروه از خدمات و محصولات خود یک گروه آگهی جدا داشته باشید. به عنوان مثال برای یک تعمیر کار لوازم خانگی، تعمیر یخچال و تعمیر ماشین لباسشویی دو گروه اگهی متفاوت هستند که باید جدا از هم ساخته شود.

14 _ استفاده نکردن از خاصیت bmm برای کلمات کلیدی

زمانی هست که شما میخواهید یک عبارت را به عنوان کلمه کلیدی معرفی کنید که اولا از طرفی میخواهید هر ترکیبی از این عبارت نمایش داشته باشد و هم اینکه عبارات نزدیک نمایش نداشته باشد. به عنوان مثال “تعمیر ماشین لباسشویی”. میخواهید که هر ترکیبی از این سه کلمه نمایش داده شود به شرط آنکه حتما این سه کلمه داخل عبارت باشد. به طور مثال “هزینه تعمیر ماشین لباسشویی” یا “قیمت تعمیر ماشین لباسشویی ”

+تعمیر +ماشین +لباسشویی

15 _ استفاده نکردن از کلمات کلیدی منفی

یکی از بزرگترین اشتباهات در تبلیغات گوگل ادز استفاده نکردن از کلمات کلیدی منفی است. کلمات منفی از ورود افراد غیرمرتبط به سایت جلوگیری می کند. در نتیجه هزینه اضافی برای شما ایجاد نخواهد شد. به عنوان مثال فرض کنید شما تعمیرکار یخچال در تهران هستید و فقط در تهران سرویس می دهید، پس اسامی تمامی شهرها را باید به عنوان کلمه کلیدی منفی وارد کنید که اگر کسی “تعمیر یخچال در اصفهان” را جستجو کرد، تبلیغ شما برای او نمایش داده نشود. همچنین برندها و مسائل نامربوط نیز می تواند به عنوان کلمه کلیدی منفی معرفی شود.

16 _ فقط از Broad برای کلمات کلیدی استفاده کردن

نوع broad تمامی کلمات نزدیک به کلمه کلیدی شما را جذب می کند و بهتر است که از این نوع استفاده نکنید زیرا هزینه زیادی را هدر می دهد. انتخاب کلمه کلیدی کاملا مربوط به کسب و کار شما است و باید با دقت فراوان انتخاب شود.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
2
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
Notify of
اعتماد
کاربر مهمان
اعتماد

سلام به شما و ممنون از جمع بندی و انتشار این نکات

رضا محمدی
Admin
رضا محمدی

خواهش میکنم.
از صفحات دیگر ماهم لطفا بازدید کنید