۱۶ اشتباه گوگل ادز که بودجه را هدر می دهد

16 اشتباه گوگل ادز

اشتباه گوگل ادز

با وجود اینکه تاثیر دلار بر تبلیغات گوگل کم و ناچیز است (به دلیل مزایده ای بودن سیستم تبلیغات در گوگلگوگل ادز) اما اشتباه گوگل ادز ممکن است شما را در مزایده های نامربوط شرکت دهد و بودجه شما را هدر دهد. با اعمال تنظیمات مناسب باید محل دقیق نمایش تبلیغتان را مشخص کنید تا فقط تبلیغ گوگل شما برای مشتریان بالقوه ی شما، نمایش داده شوند. به طور مثال فرض می کنیم ما میخواهیم کلاه زمستونی زنانه به فروش برسانیم پس حضور مردان و کسانیکه به دنبال لباس های تابستانه هستند در سایت مناسب نخواهد بود و همچنین نمایش تبلیغ در شهر های گرمسر نیز سودمند نخواهد بود، پس ما تبلیغ را فقط باید به زنانی که به دنبال کلاه زمستونی هستند، نمایش دهیم. شاید اینجا برای شما سوال پیش بیاد که : من که اینکار را کردم پس چرا ضرر کردم؟؟!! در جواب به عنوان کارشناس تبلیغات در گوگل باید بگم که نکاتی وجود دارد که در هیچ آموزشی ذکر نشده و فقط برحسب تجربه به دست آورده ام. حالا میخوام این نکات که طی سالها تجربه ی کاری بوده را در اختیار شما قرار دهم. امیدوارم که به کارتون بیاد. پس بهتره این مقاله را دنبال کنید…

 

اشتباه در گوگل ادز

 

۱۶ اشتباه در گوگل ادز که بودجه را هدر می دهد:

 

۱ _ توجه نکردن به اعشار قیمت ها

شاید بارها و بارها دیده ام که مشتریان در هنگام تعیین بودجه و هزینه ی هر کلیک، به اعشار توجه نمی کنند. برای اعشار حتما باید از نقطه استفاده کرد. گوگل ادز به طور خودکار اجازه افزایش ده برابر و بیشتر از آن را به شما نمی دهد

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: چرا باید از دلار استفاده کنیم؟

 

۲ _ انتخاب استراتژی های نامناسب برای تبلیغ

یک اشتباه گوگل ادز که بسیار رخ می دهد، انتخاب استراتژی های پرداخت نامناسب در تبلیغ می باشد. به راه های متفاوتی می توانید هزینه خود را به گوگل پرداخت کنید که مناسب ترین آن حالت دستی است. در حال دستی – Manual – تمامی قیمت ها را خود شما وارد می کنید. همچنین می توانید از استراتژی های دیگری نیز استفاده نمایید. قبل از استفاده حتما مقاله معرفی استراتژی های پرداخت در گوگل ادز را مطالعه کنید.

 

استراتژی پرداخت گوگل ادز

 

۳ _ عدم استفاده از افزونه های تبلیغاتی

یکی از راه هایی که با آن می توان امتیاز کیفیت تبلیغ را افزایش و در نتیجه هزینه ها را در تبلیغات گوگل کاهش داد، استفاده کردن از افزونه های تبلیغاتی گوگل ادز می باشد. استفاده از افزونه های تبلیغاتی مناسب می توان در جذب مشتری و کاهش هزینه های تبلیغاتی به شما کمک زیادی کند، پس حتما از افزونه های تبلیغاتی استفاده نمایید.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر:  آشنایی با افزونه های تبلیغاتی گوگل ادز 

 

۴ _ عدم استفاده از افزونه تماس در تبلیغ گوگل

یک اشتباه گوگل ادز که بیشتر برای مشاغل خدماتی مطرح می باشد، استفاده نکردن از افزونه تماس می باشد. افزونه تماس این امکان را به مشتری می دهد که بلافاصله بعد از دیدن تبلیغ به طور مستقیم با شما تماس بگیرد. تاپ ادورت پیشنهاد می کند که حتما از این افزونه تبلیغاتی گوگل ادز استفاده نمایید.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: نحوه استفاده از افزونه تماس گوگل ادز

 

۵ _ عدم استفاده از کلمات کلیدی دینامیکی

برای بهبود امتیاز کیفیت تبلیغ گوگل بهتر از کلمات کلیدی دینامیکی استفاده کرد. در این روش شما یک کلمه دینامیکی در عنوان یا متن تبلیغ قرار می دهید که با توجه به عبارت جستجوی کاربر و کلمات کلیدی شما، تغییر می کند. این موضوع باعث می شود تا کاربر دقیقا همان عبارتی که جستجو کرده است تا در تبلیغ ببیند.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: معرفی کلمات کلیدی دینامیکی 

 

۶ _ عدم توجه به آمارهای گوگل

تاپ ادورت به تمام مشتریان خود دسترسی کامل به اکانت اصلی گوگل ادز را می دهد. یک اشتباه گوگل ادز این است که نسبت به آماری که گوگل به شما می دهد بی تفاوت باشید. روزانه باید به آمار توجه کنید و نقاط قوت و ضعف اکانت را شناسایی کنید و آنهارا بلافاصله رفع کنید. این مهارت نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد، در نتیجه قبل از هرکاری کاملا اطلاعات کسب کنید.

 

۷ _ عدم استفاده از تمام قسمت های متن تبلیغ

هر متن تبلیغ شامل سه عنوان و دو متن توضیحات می باشد که گاهی اوقات عنوان سوم و متن دوم نمایش داده نمی شود در نتیجه برخی افراد نسبت به این دو جایگاه بی تفاوت هستند که این کار یک اشتباه گوگل ادز می باشد. ولی حتما تمام قسمت های تبلیغ را کاملا مناسب پر کنید و نکات دارای اهمیت بیشتر را در قسمت عنوان اول و دوم و متن اول جایگذاری کنید. سعی کنید تمامی نقاط قوت خود را در تبلیغ بنویسید تا هم در جذب مشتری و هم در کاهش هزینه (در اثر افزایش امتیاز کیفیت) موفق شوید.

متن تبلیغ گوگل

 

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: بهینه سازی متن تبلیغات گوگل

 

۸ _ عدم توجه به نرخ CTR

یکی از مهم ترین پارامترهایی که باید به آن توجه کنیم نرخ CTR است . این نرخ به معنی نسبت کلیک به تعداد نمایش است. یعنی چند درصد افرادی که تبلیغ شما را دیده اند برروی آن کلیک نموده و وارد شده اند. هرچه این نسبت بیشتر باشد امتیاز کیفیت تبلیغ شما بالاتر خواهد بود و در نتیجه میزان هزینه ی تبلیغ کاهش خواهد یافت. این اشتباه گوگل ادز را می توان گفت تقریبا تمامی افراد انجام می دهند و افراد نسبت به نرخ CTR بی تفاوت می باشند. برای افزایش این نرخ می توان از متن های جذاب و کلمات کلیدی مناسب استفاده کرد.

 

۹ _ عدم زمانبندی تبلیغ گوگل

یکی از امکانات فوق العاده ی تبلیغات گوگل، امکان استفاده از زمانبندی تبلیغ گوگل هست که حتما از آن استفاده کنید. می توان گفت بزرگترین اشتباه گوگل ادز استفاده نکردن از زمانبندی تبلیغ است. با زمانبندی می توان طوری تنطیم کرد که تبلیغ فقط در ساعات کاری شما نمایش داده شود و ساعاتی که قادر به خدمات رسانی نیستید تبلیغ دیگر نمایش داده نشود.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: تنطیم زمان نمایش در تبلیغ گوگل

 

زمانبندی تبلیغ گوگل

 

۱۰ _ عدم توجه به کاربران موبایل

بیش از انجام تبلیغات در طراحی سایت باید دقت نمایید که سایت شما برای کاربران موبایل نیز مناسب باشد زیرا در حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد مشتریان از موبایل استفاده می کنند که این رقم در برخی کسب و کارها تا ۹۰ تا ۹۰ درصد نیز افزایش می یابد. لذا بسیار مهم است که کاربران موبایل خود را جدی بگیرید. در سیستم گوگل ادز می توان سهم نمایش برای کاربرات موبایل را افزایش داد.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: تنظیم سهم نمایش در دستگاه های مختلف

 

۱۱ _ انتخاب صفحه فرود نامناسب

سعی کنید برای تبلیغ هایتان دقیقا همان صفحه فرودی را انتخاب کنید که هدف تبلیغ است. به عنوان مثال برای تبلیغ تعمیر یخچال، دقیقا صفحه تعمیر یخچال را قرار دهید تا وقتی مشتری وارد صفحه شد احساس کند که راه را درست آمده و متخصص تعمیر یخچال خود را پیدا کرده است. انتخاب صفحه فرود کاملا وابسته به کسب و کار شما می باشد ولی معمولا استفاده از صفحه اول مناسب نمی باشد.

 

۱۲ _ انتخاب کلمات کلیدی نامناسب

انتخاب کلمات کلیدی نامناسب یک اشتباه گوگل ادز جبران ناپذیر است زیرا کاملا بودجه شمارا هدر می دهد. دقیقا باید کلماتی را انتخاب نمود که مربوط به کسب و کار شما می باشد. استفاده از کلمات نزدیک به کسب و کار  را کنار بگذارید و کلماتی کاملا مرتبط با کسب و کار را انتخاب کنید. برای مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: راه های انتخاب کلمه کلیدی مناسب  

 

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

 

۱۳ _ استفاده نکردن از گروه آگهی های مختلف

قبلا هم استفاده نکردن از گروه آگهی های متعدد را به عنوان یک اشتباه گوگل ادز معرفی کرده بودیم ولی با توجه به اهمیت آن دوباره در این مقاله ذکر می کنیم. سعی کنید برای هر گروه از خدمات و محصولات خود یک گروه آگهی جدا داشته باشید. به عنوان مثال برای یک تعمیر کار لوازم خانگی، تعمیر یخچال و تعمیر ماشین لباسشویی دو گروه اگهی متفاوت هستند که باید جدا از هم ساخته شود.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: معرفی ساختار گوگل ادز 

 

۱۴ _ استفاده نکردن از خاصیت bmm برای کلمات کلیدی

زمانی هست که شما میخواهید یه عبارت را به عنوان کلمه کلیدی معرفی کنید که اولا از طرفی میخواهید هر ترکیبی از این عبارت نمایش داشته باشد و هم اینکه عبارات نزدیک نمایش نداشته باشد. به عنوان مثال تعمیر ماشین لباسشویی. میخواهید که هر ترکیبی از این سه کلمه نمایش داده شود به شرط آنکه حتما این سه کلمه داخل عبارت باشد. در مواقعی که میخواهید حتما یک کلمه در ترکیب های مختلف داخل عبارت باشد، از این حالت باید استفاده کنید. به عنوان مثال برای عبارت بالا به این زیر معرفی می شود.

+تعمیر +ماشین +لباسشویی

 

۱۵ _ استفاده نکردن از کلمات کلیدی منفی

یکی از بزرگترین اشتباه گوگل ادز استفاده نکردن از کلمات کلیدی منفی می باشد. کلمات منفی از ورود افراد غیرمرتبط به سایت جلوگیری می کندف در نتیجه هزینه ی اضافی برای شما ایجاد نخواهد شد. به عنوان مثال فرض کنید شما تعمیرکار یخچال در تهران هستید و فقط در تهران سرویس می دهید، پس اسامی تمامی شهرهارا باید به عنوان کلمه کلیدی منفی وارد کنید که اگر کسی تعمیر یخچال در اصفهان را جستجو کرد، تبلیغ شما برای او نمایش داده نشود. همچنین برندها و مسائل نامربوط نیز می تواند به عنوان کلمه کلیدی منفی معرفی شود. برای مشاوره با ما در تماس باشید.

 

اشتباه تبلیغات گوگل

 

۱۶ _ فقط ار Broad برای کلمات کلیدی استفاده کردن

نوع broad تمامی کلمات نزدیک به کلمه کلیدی شما را جذب می کند و بهتر است که از این نوع استفاده نکنید زیرا هزینه زیادی را هدر می دهد. انتخاب کلمه کلیدی کاملا مربوط به کسب و کار شما می باشد و باید با دقت فراوان انتخاب شود.

 

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: معرفی انواع کلمات کلیدی 

کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.