نوشتن تبلیغ گوگل ادز

گوگل ادز

نوشتن تبلیغ گوگل ادز

مهم ترین مرحله ساخت اکانت گوگل ادز (گوگل ادوردز)، نوشتن تبلیغ گوگل ادز می باشد که با نوشتن یک تبلیغ خوب می توانید بازدهی خوبی از تبلیغات دریافت کنید.

بعد از ساخت گروه آگهی گوگل ادز نوبت به نوشتن تبلیغ گوگل ادز می باشد. نخست با تصویر زیر روبه رو خواهید شد.

تبلیغ گوگل ادز

برای نوشتن تبلیغ گوگل ادز کافیست بر روی NEW AD کلیک کنید.

حال باتوجه به نکات متن تبلیغات گوگل ، یک متن مناسب برای تبلیغات گوگل خود بنویسید. بهتر است با توجه به تعداد کلمات کلیدی، بهتر است چند تبلیغ با متن های متفاوت بنویسید. به طور نمونه در ادامه یک تبلیغ ساخته ایم.

تبلیغ گوگل ادز

در ادامه باید بر روی SAVE کلیک کنید تا عملیات ساخت اکانت تکمیل گردد.

در آخر با تصویر زیر مواجه خواهید شد که پیشبینی از هزینه های شما کرده است. این پیش بینی بر اساس قیمت هایی می باشد که به طور پیش فرض وارد نموده اید.

تبلیغات در گوگل ادز

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: نحوه ساخت تبلیغ متناسب جستجو (Responsive search ads) 

بهینه سازی با کلمات دینامیک گوگل ادز

گاهی اوقات تعداد کلمات کلیدی برای یک صفحه فرود بسیار زیاد می باشد. در این صورت برای اینکه تبلیغ دارای امتیاز کیفیت بالایی باشد باید تعداد زیادی تبلیغ گوگل معرفی کنید تا تبلیغ ها شامل تمامی کلمات کلیدی باشند. این کار علاوه بر زمان بر بودن ممکن است دارای اشتباه نیز باشد، یعنی به هنگام جستجو یک کلمه تبلیغ کلمه دیگر برای کاربر نمایش داده شود. راه حل تاپ ادورت برای کاهش زمان مورد نیاز و بهینه سازی بیشتر تبلیغات در گوگل (گوگل ادز) استفاده از کلمات دینامیک در متن تبلیغ می باشد. در ابتدا باید نحوه ی کار کلمات دینامیک را بدانید. با قرار دادن کلمات دینامیک در متن تبلیغ، گوگل به صورت اتوماتیک عبارتی که مورد جستجو قرار گرفته است را در متن تبلیغ قرار می دهد، یعنی کاربر عبارت مورد جستجوی خود را در متن تبلیغ خواهد دید، علاوه بر افزایش امتیاز کیفی تبلیغ یک حس اطمینان نیز در کاربر به وجود خواهد آمد. در ادامه با یک مثال کلمات دینامیک را بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه تعریف کلمات دینامیک در تبلیغ گوگل

برای استفاده از کلمات دینامیک در تبلیغ باید کد مربوط به کلمات دینامیک را وارد عنوان یا متن کنید. سپس با کلیک برروی آن عبارت مورد نظر خود را بنویسید. هنگامی که کاربر عبارات مربوط به تبلیغ شما را جستجو می کنند کلمات کلیدی موجود در عبارات آنها به جای عبارتی که وارد کرده اید نمایش داده خواهد شد. به عنوان مثال ما یک تبلیغ برای در حوضه ی گوگل ادز ساخته ایم و چند کلمه تبلیغات در گوگل، تبلیغات گوگل، گوگل ادز، گوگل ادوردز، تبلیغ در گوگل و تبلیغ گوگل را برای آن معرفی نموده ایم. حال ما یک تبلیغ ساخته ایم که شامل کلمات دینامیک می باشد.

{KeyWord:تبلیغات در گوگل}    : کد کلمات دینامیک دینامیک می باشد که باید عبارات مورد نظر خود را به جای تبلیغات در گوگل بنوسید.

تبلیغ گوگل

  • عبارت بالا یک تبلیغ شامل کلمات دینامیک می باشد. به هنگام جستجو کلمات کلیدی مختلفی که برای تبلیغ نمایش داده شده است، آن عبارت به جای عبارت دینامیکی تعریف شده در متن نمایش داده می شوند.
پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: نحوه راه های افزایش امتیاز کیفی تبلیغ

مدیریت اکانت گوگل ادز

تا اینجا فرآیند ساخت و نوشتن تبلیغ گوگل ادز به اتمام رسیده است و عملیات های بعدی برای مدیریت و بهینه سازی تبلیغات گوگل انجام می شود. پیشنهاد می شود که مطالب اموزشی گوگل ادز تاپ ادورت را به تریتیب از بالا و پایین مطالعه فرمایید تا از تمامی آموزش های گوگل ادز بهره مند شوید. دقت داشته باشید که فرآیند مدیریت برای کمتر کردن هزینه تبلیغات می باشد.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: نحوه آموزش مدیریت سریع اکانت گوگل ادز 

کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.