آمار استفاده از گوگل ادوردز

آمار استفاده از گوگل ادوردز

آمار جستجو در گوگل

علی حکیم جوادی، معاون وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات طی آماری اعلام کرد: کاربران اینترنتی ایرانی تمایل بیشتری به استفاده از موتور جستجو گوگل نسبت به موتورهای جستجوگر دیگر دارند. به طوری که روزانه بالای 100 میلیون جست و جو از سوی کاربران ایرانی در گوگل صورت می گیرد. همچنین 70 درصد کاربران این موتور جستجوگر تنها از سایت های موجود در صفحه اول بازدید می کنند و 30 درصد مابقی تا دو صفحه جلوتر می روند. با توجه به این آمار گوگل، استفاده از ابزاری که سایت را به صفحه اول منتقل کند بسیار مهم است. زیرا در صفحه اول است که سایت کارایی خود را نشان می دهد و سایت های نمایش داده شده در صفحات بعدی اغلب کارایی و سوددهی لازم را ندارند.

آمار استفاده از گوگل ادوردز
آمار بسیار جالب استفاده از تبلیغات گوگل

استفاده از پشتیبانی سئو برای بالا بردن جایگاه سایت و حضور در صفحه اول موتورهای جستجوگر زمان بر است و حداقل شش الی هشت ماه زمان لازم دارد. با توجه به این امر برای ارتقاء جایگاه در موتور جستجوی گوگل، استفاده از تبلیغات در گوگل (گوگل ادوردز) کاملا عقلانی و سودآور بنظر می رسد؛ با این کار در کمترین زمان، سایت شما به صفحه اول منتقل شده و چندین برابرِ هزینه تبلیغات به شما باز خواهد گشت. هزینه روزانه وب سایت ها در جهان معادل 121 میلیون دلار است. در این میان متوسط نرخ بازگشت سرمایه آنها 2 برابر است؛ یعنی به ازای هزینه ای که می کنند دوبرابر سود دریافت می کنند که طبق آمار این نرخ در ایران بیشتر است. شرکت های مجری تبلیغات گوگل نیز از این ابزار استفاده می کنند.

آمار گوگل ادوردز

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

2 دیدگاه ها

  1. ناشناس گفت:

    بسیار عالی

    • رضا محمدی گفت:

      امیدوارم مقاله حاضر ارائه کاملی از آمار استفاده از گوگل ادوردز به شما داده باشد. برای مطالعه بیشتر در زمینه تبلیغات در صفحه اول گوگل و مدیریت اکانت به قسمت آموزش گوگل ادوردز در همین سایت مراجعه بفرمایید. متشکرم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ
پشتیبانی زنده تاپ ادورت