کاربرد گوگل ترندز در سئو

بهبود رنکینگ سایت

تعیین کلمات کلیدی

قبل از پرداختن به ابزار گوگل ترندز، بهتر است تا مفهومی از کلمات کلیدی را شرح دهیم. بسیاری از مدیران سایت ها و وبمستر ها ها نیاز دارند تا از رفتار کاربران در استفاده از کلمات کلیدی که در موتورهای  جستجوگر استفاده می شود آگاه باشند. این آگاهی، در تولید محتوای مورد نیاز کاربران بسیار نقشه اساسی دارد چرا که فراهم نمودن اطلاعات و محتوای  مورد نیاز کاربران، می تواند در جذب بازدید کننده و افزایش ترافیک سایت بسیار موثر باشد. در ادامه به تعریف ابزار گوگل ترندز می پردازیم.

گوگل ترندز

گوگل ترندز(google trends 

گوگل ترندز یکی از ابزارهای کاربردی داده کاوی است که  شرکت گوگل به رایگان در اختیار کاربران خود قرار داده است. زمانی که کاربران کلید واژه ای رادر  سایت گوگل جستجو می‌کنند، این کلید واژه ها به همراه سایر اطلاعات جانبی آنها از جمله زمان ، مکان جغرافیایی و موارد دیگر به صورت دقیق و کاملا طبقه بندی شده توسط گوگل ذخیره می شود.

اطلاعات و داده‌های که از این طریق توسط گوگل جمع‌آوری می‌شود بسیار ارزشمند و مهم است  واصولاً هر نوع داده و اطلاعاتی از کاربران و مخاطبان در فضای وب حائز اهمیت می باشد.

بسیاری از شرکت های تجاری و یا خدماتی که می خواهند نیازهای مشتریانشان را شناسایی کنند ، بابت اطلاعات و پردازش آن هزینه های بسیار زیادی صرف می کنند چرا که انتخاب استراتژی تولید محصول و یا ارائه ی خدمات نیازمند شناسایی دقیق خواسته های مشتریان است. بهترین راه دسترسی به اطلاعاتِ نیاز های مشتریان، کلید واژه هایی است که در موتور های جستجوگر وب وارد میکنند.

گوگل ترندز ابزاری است که روند جستجوی کاربران برای یک کلید واژه ی خاص را بصورت نسبی و نمودار در یک بازه ی زمانی مشخص نمایش میدهد.

شما می توانید با وارد کردن کلید واژه ی مورد نظر خودتان در بخش کاوش، نمودار روند رشد افزایشی و یا کاشی جستجوی آن کلید واژه توسط کاربران آگاه شوید.

زمانی که یک کلید واژه دارای روند سعودی است معنای آن این است کاربرانی که به دنبال جستجوی آن کلید واژه هستند در حال افزایش است و از این موضوع می توان در تولید محتوای مرتبط با آن استفاده کرد.

گوگل ترندز در تبلیغات گوگل

در تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) نیز می توان از ابزار گوگل ترندز برای تعیین کلمات کلیدی تبلیغ گوگل، نیز استفاده نمود.  کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

تهیه شده توسط وب سایت عصر محتوا


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.