تبلیغات گوگل ارزان

تبلیغات گوگل ارزان

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل و یا گوگل ادوردز (google adwords) یک سیستم تبلیغات اینترنتی جدید در کسب و کارهای اینترنتی می باشد که می توانید با استفاده از آن به راحتی محصول یا خدمات خود را در معرض دید کاربران اینترنتی قرار دهید و از این طریق اقدام به جذب مشتری جدید و دست اول نمایید. دلایل بسیاری وجود دارد که اثبات می کند، تبلیغات در گوگل، ارزان تلقی می شود. این دلایل در ادامه ذکر می شود.

تبلیغات گوگل ارزان

چرا تبلیغات گوگل ارزان است:

۱- رسیدن به اهداف چندگانه با تبلیغ واحد

 • افزایش فعالیت وب سایت و در نتیجه جذب کاربران بیشتر
 • بازدید از فروشگاه
 • معرفی کسب و کار به کسانی که در پی آن بوده اند
 • اشتراک اپلیکیشن هایتان
 • افزایش کاربران شبکه های اجتماعی
 • فروش بیشتر
 • و ….

۲- هدفمند کردن آگهی با معرفی کلمات کلیدی دقیق تر

با معرفی انواع کلمات کلیدی (keywords) مناسب می توانید آگهی خود را هدفمندتر کنید. به اینصورت که با در نظر گرفتن عملکرد کلمات کلیدی ، دقیقا مشتریان بالقوه خود را جذب کنید، زیرا اگر کاربری که درصدد استفاده از محصولات و خدمات شما نبوده و وارد سایت شود، به دلیل کلیک بر روی تبلیغ شما تنها هزینه مازاد تحمیل خواهد کرد و برای شما سودآوری نخواهد داشت. هدف این است که تبلیغات گوگلی برای کاربرانی که مشتری ما نخواهند شد و در عین صرف هزینه سودی بهمراه ندارند نمایش داده نشود. برای بررسی کلمات کلیدی مناسب می توانید مقاله کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ را مطالعه کنید.

۳-  تعیین مخاطب در گوگل ادز

در تبلیغات گوگل ادز این امکان وجود دارد که نمایش آگهی را برای افراد فیلتر کرد. به عنوان مثال اگر محصول ما شال دخترانه باشد می توان نمایش تبلیغ را برای کاربران با جنسیت خانم و رده سنی ۱۲ الی ۳۵ ساله قرار داد. در اینصورت خانم های مسنی که به منظور خرید شال زنانه کلمه “خرید شال” را در گوگل جستجو کرده اند، تبلیغ فیلتر شده را مشاهده نکرده و در نتیجه نه کلیک می کنند که هزینه اضافی تحمیل شود و نه اینکه مشتری در سایت سردرگم شود. وجود این امکانات یکی دیگر از دلایل موجود است که نشان می دهد تبلیغات در گوگل ارزان است.

۴-  پرداخت کلیکی

سازوکار گوگل ادوردز اینگونه است که پرداخت هزینه در اکانت گوگل ادوردز تنها زمانی اتفاق می افتد که  مشتری بر روی تبلیغ کلیک کرده و وارد سایت شود. حال اینکه کاربر خرید کند یا نه، به عوامل مختلفی از جمله قیمت و کیفیت محصولات، محتوا و اعتبار سایت، نوع برخورد با مشتری و…  بستگی دارد. به این روش پرداخت، پرداخت کلیکی می گویند. یکی دیگر از دلایل ارزان بودن گوگل ادوردز، پرداخت بر اساس تعداد کلیک به جای تعداد نمایش است و شارژ اکانت ادوردز با معیار تعداد کلیک واقعی کسر می شود.

۵-  امکان بررسی دقیق عملکرد کمپین های تبلیغاتی

اکانت گوگل ادوردز دارای امکانات کاربردی بسیاری است که با استفاده از آن می توان داده های آماری حاصل از نتایج عملکرد تبلیغ را موشکافانه، کاملا تحلیلی و کارشناسی شده بررسی کرد و تنظیمات اکانت را برای رسیدن به عملکرد بهتر و در نتیجه فروش بیشتر اصلاح کرد. این نتایج عبارتند از:

 • تعداد کاربر وارد شده
 • تعداد نمایش تبلیغ
 • نرخ بازگشت
 • نرخ تبدیل
 • مقدار شارژ مصرف شده
 • هزینه هر کلیک
 • و …

این آمار بسیار مهم است زیرا مدیریت اکانت گوگل ادوردز تاثیر بسزایی در هزینه تبلیغات گوگل و ارزان بودن آن دارد.

۶- امکان نمایش در دستگاه های مختلف

یکی دیگر از امکانات تبلیغات گوگل این است که می توانید درصد نمایش آگهی در دستگاه های مختلف از جمله موبایل، کامپیوتر و تبلت را تعیین کنید، این ابزار زمانی کاربرد دارد که مخاطبان شما غالبا با دستگاه خاصی وارد اینترنت می شوند. بعنوان مثال اگر ۹۰ درصد کاربران از موبایل استفاده می کنند، بهتر است نمایش تبلیغ در دسکتاپ (کامپیوتر و لپ تاپ) را متوقف کرد تا کمپین های تبلیغات اینترنتی ما دقیق تر عمل کرده و ارزان تمام شود.

۷- تاثیر در کوتاه مدت

از زمانی که برای انجام تبلیغات کسب و کار خود در گوگل اقدام کنید تا زمانیکه سایت خود را در صفحه اول گوگل مشاهده کنید ممکن است حتی چند ساعت هم فاصله نباشد. ساخت اکانت گوگل ادوردز در چند دقیقه انجام می شود، چند ساعت هم برای تایید تبلیغ از جانب گوگل نیاز است. پس از

۸-  وجود افزونه های تبلیغات گوگل

با افزونه ها می توان نسبت مشتریان به هزینه را افزایش داد زیرا به طور مثال با افزونه تماس می توان یک گزینه تماس در متن آگهی ایجاد کرد و مشتریان صرفا با خواندن متن آگهی بر روی گزینه تماس کلیک کنند. همچنین وجود شماره تلفن در آگهی نیز بسیار موثر است.

در آموزش گوگل ادوردز تاپ ادورت با آموزش های بیشتر همراه باشید.


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار رو دارم که در کنار کارفرمایان بسیاری برای انجام تبلیغ در گوگل باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − سیزده =