تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟

 • در قسمت اول خواهیم دید تبلیغات گوگل به چه معناست و چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟
 • بررسی میکنیم که هزینه تبلیغات در گوگل چه مقدار است و چگونه می‌توان این هزینه را کاهش داد؟
 • مشخص خواهیم کرد که تبلیغات من در گوگل ادز در کجا نمایش داده خواهد شد؟
 • و به این سوال مهم پاسخ می‌دهیم که آیا می‌توانم تبلیغات گوگل ادز را خودم انجام دهم؟

این سوالاتی است که در این مقاله به آنها پاسخ داده خواهد شد. همچنین در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که چگونه می‌توان در موتور جست و جوی گوگل، یوتیوب و سایر بسترهایی که امکان تبلیغات در آنها از طریق گوگل وجود دارد، تبلیغ کرد.

چگونه در گوگل تبلیغ کنیم ؟

برای تبلیغ در گوگل باید به اکانت گوگل ادوردز دسترسی داشته باشید و بتوانید آن را از لحاظ مالی شارژ کنید. به دلیل تحریم‌های مالی که علیه کشور ایران وجود دارد به راحتی نمی توان اکانت گوگل ادز را شارژ کرد و باید حتما از یک حساب ارزی خارج از ایران برای شارژ اکانت گوگل ادوردز استفاده کرد.

در صورتی که به یک حساب مطمئن ارزی دسترسی دارید می‌توانید با کمک گرفتن از مقالات آموزشی ادوردز شرکت تاپ ادورت، تبلیغات خود را در گوگل راه اندازی کنید.در صورتی که دسترسی به حساب مالی خارج از ایران ندارید، تاپ ادورت به عنوان پارتنر رسمی گوگل در ایران می‌تواند این کار را برای شما انجام داده و حساب شما را به میزان دلخواه شارژ کند.

گوگل ادز

در این قسمت و قبل از رسیدن به اصل ماجرا به چند سوال خیلی خیلی مهم پاسخ خواهیم داد:

چگونه در گوگل رایگان تبلیغ کنیم؟

تبلیغات در گوگل رایگان نیست ! اما دو نکته مهم در رابطه با آن وجود دارد.

 1. اول اینکه گوگل با ارائه پروموشن کدهایی به شما جایزه‌هایی اعطا می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید تبلیغات را اجرا کنید که به نوعی هزینه رایگانی را در اختیار شما قرار داده برای انجام تبلیغات.
 2. دوم اینکه تبلیغات در گوگل ادز کاملا هدفمند بوده و این موضوع سبب می‌شود که شما به ازای هر یک کلیک برای روی سایت خودتان این شانس را داشته باشید که محصول یا خدمات خود را به فروش برسانید. این مورد سبب شده که دقت فوق العاده بالایی در تبلیغات توسط گوگل وجود داشته باشد.

خیلی خلاصه، تبلیغات در گوگل چیست؟

شاید شما هم بارها با اصطلاح تبلیغ در گوگل مواجه شده باشید و برایتان این سوال به وجود آمده باشد که چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟

قبل از هر چیزی باید گفت که با توجه به تعداد کاربران این موتور جستجو، تبلیغات در بستر گوگل بسیار ارزشمند و پر سود خواهد بود. به منظور تایید این ادعا میتوانید به سادگی جست و جویی داخل گوگل انجام دهید تا مشاهده کنید که چه کسب و کارهایی از این امکان فوق العاده استفاده می‌کنند.

زمانی که شما یک عبارت را در گوگل جستجو می‌کنید؛ صفحات و سایتهای مختلفی به عنوان نتیجه جستجو برای شما نمایش داده می‌شوند. برای قرار گرفتن در لیست سایت‌هایی که در صفحه اول و در نتیجه جستجوی کلمات مرتبط به نمایش در می‌آیند؛ می‌بایست ماه‌ها بطور مداوم روی سئو و کیفیت صفحات کار کرد تا به این جایگاه یعنی صفحه اول گوگل رسید.

گوگل ادوردز یک روش هوشمندانه از سوی گوگل است و با تبلیغ کسب و کار خود در گوگل می‌توانید در کمترین زمان ممکن با پرداخت هزینه در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. علامت مشخصه وبسایت‌هایی که با استفاده از تبلیغات گوگل یا گوگل ادز در صفحه اول جستجوی گوگل قرار دارند حروف Ad و یا کلمه آگهی در ابتدای آدرس سایت است.


اگر میخواهید در رابطه با گوگل ادوردز همه چیز را بدانید و بدانید که اصلا گوگل ادوردز چیست؟ ما سیر تا پیاز ماجرا را در مقاله زیر برای شما بیان کرده ایم.

هزینه تبلیغات در گوگل چقدر است؟

نکته حائز اهمیت در تبلیغات گوگل این است که تعیین میزان هزینه تبلیغات، کاملا به تصمیم شما بستگی دارد و به دلخواه می‌توان آن را کم و یا زیاد کرد. هزینه تبلیغات گوگل به صورت کلیکی است و به این معناست که با نمایش تبلیغ شما برای مشتریان از حساب شما هزینه ای کسر نخواهد شد و تنها در صورتی این اتفاق خواهد افتاد که کاربران بر روی تبلیغ شما کلیک کرده و وارد وب سایت شما شوند.

نکته دیگری که در اینجا باید به آن اشاره نمود این است که به هر میزان که رقبای شما هزینه کرد خود را افزایش بدهند شما نیز به منظور کسب جایگاه‌های نمایش بایستی هزینه بیشتری را پرداخت کنید. اگر رقبا هزینه خود را کم کنند شما نیز می‌توانید با هزینه کمتری تبلیغ خود را نمایش دهید.

صفحات فرود و یا آدرس سایت که مشتری بعد از کلیک روی تبلیغ به آنجا روانه خواهد شد نیز در تبلیغات گوگل از اهمیت بالایی برخوردارند. چرا که هرچه صفحه فرود تبلیغ کیفیت بالاتری داشته باشد و برای مخاطب جذاب تر باشد، قادر به نگه داشتن کاربر به مدت طولانی تری خواهد بود، در نتیجه امتیاز کیفی تبلیغ افزایش یافته و از هزینه‌های تبلیغ کاسته خواهد شد.

آیا تبلیغات گوگل ادز به صرفه است؟

تبلیغات در گوگل قطعا یکی از به صرفه ترین و پر بازده ترین تبلیغاتی است که می‌توانید برای معرفی کالا و خدماتتان به مشتریان انجام دهید. تبلیغات گوگل از لحاظ هزینه ای کاملا وابسته به تصمیم شما هستند و این شمایید که تعیین می‌کنید با چه هزینه ای و در چه ساعاتی تبلیغتان نمایش داشته باشد. تبلیغات گوگل با عنوان تبلیغات ارزان نیز شناخته می‌شوند.

تبلیغات من در کجا نمایش داده می‌شود؟

گوگل ادوردز این امکان را فراهم کرده است تا در ازای پرداخت هزینه ای کم و ناچیز در ازای هر کلیک و ورود هر کاربر در بسترهای مختلف مرتبط با google مانند محیط سرچ اصلی گوگل، google play و youtube تبلیغ خود را نمایش دهید. صد البته که اصلی ترین محل برای نمایش تبلیغات شما، نمایش در صفحه نتایج جست و جوی موتور جست و جوگر گوگل است.

برای شروع تبلیغات چه کار باید کرد؟

شرکت تاپ ادورت به عنوان پارتنر رسمی گوگل در ایران برای رعایت حقوق کاربران گوگل ادوردز دسترسی مستقیم به اکانت ادوردز را برای مشتریان خود فراهم کرده است. تاپ ادورت اکانت‌های خود را به صورت کلی در دو نوع به متقاضیان تبلیغ در گوگل ارائه می‌دهد.

 1. در حالت اول به صورت اختصاصی به این معنی که اکانت با مبلغ درخواستی مشتری شارژ شده و به او دسترسی داده می‌شود تا کمپین‌های تبلیغاتی خود را راه اندازی کند و پس از ساخت کمپین تبلیغاتی، تبلیغ کالا یا خدمات خود را در صفحه اول گوگل مشاهده کند. در اکانت‌های اختصاصی؛ کارشناسان ما در تاپ ادورت نقش مشاوره ای داشته و در صورت بروز مشکل شما را راهنمایی خواهند کرد.
 2. نوع دوم اکانت‌های مدیریتی هستند، این اکانت مختص متقاضیانی است که برای اولین بار می‌خواهند از تبلیغات گوگل استفاده کنند و اطلاعات لازم برای ساخت تبلیغ را ندارند. در این اکانت‌ها صفر تا صد همه مسائل مرتبط با تبلیغ به عهده پشتیبانان ما در تاپ ادورت خواهد بود و کاربر می‌تواند همه انرژی خود را صرف جذب مشتریانی کند که از طریق تبلیغات ادوردز روانه سایت او شده اند.

چگونه اگهی خود را در گوگل ثبت کنیم؟

 1. ابتدا اکانت گوگل ادز خود را بسازی یا از مجموعه تاپ ادورت اکانت رایگان گوگل ادز را دریافت کنید
 2. در ادامه وارد اکانت شده و کمپین‌های مورد نظر خود را بسازید (آموزش ساخت کمپین گوگل ادز)
 3. در هر یک از کمپین‌ها اد گروپ‌های مورد نظر خود را بسازید (ساختار و چیدمان درست در اکانت گوگل ادز)
 4. داخل اد گروپ‌ها کلمات کلیدی خود را وارد کرده و متن آگهی نمایش داده شده را وارد کنید
 5. در ادامه قیمت کلمات وارد شده را تنظیم کنید
 6. به منظور کسب نتیجه بهتر کلمات کلیدی منفی را وارد کنید

پیشنهاد ما به شما برای شروع تبلیغ مطالعه مقالات آموزشی گوگل ادوردز و دیدن فیلم‌های آموزشی که توسط همکاران ما در تاپ ادورت برای سهولت یادگیری شما عزیزان ساخته شده اند، است.

آموزش گوگل ادوردز کجاست؟!

ما در تاپ ادورت با ترجمه بروزترین مقالات موجود در زمینه تبلیغات در گوگل و همچنین با استفاده از تجربیات مستقیم کاری، مجموعه ای کامل از مطالبی که برای داشتن یک تبلیغ موفق در گوگل مورد نیاز است، فراهم کرده ایم.

به منظور آموزش تخصصی نیز می‌توانید با مجموعه تاپ ادورت تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمای شما باشند.

تاثیر تحریم‌های گوگل بر روی کسب و کارهای ایرانی

با وجود تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد؛ کماکان می‌توان به صورت کاملا هدفمند و با بازدهی قابل توجه از تبلیغات در گوگل استفاده کرد. این تحریم‌ها مشکلاتی نیز به وجود آورده اند که البته برای رفع همه این مشکلات راهکارهایی وجود دارد. در ادامه به چند محدودیتی که به دلیل تحریم‌ها سر راه تبلیغات در گوگل در ایران وجود دارد اشاره می‌کنیم:

 • عدم امکان شارژ با واحد پولی ریال؛ این مساله هم، با استفاده از حساب‌های ارزی حل شده و مشکل و مانعی جهت استفاده از این تبلیغات محسوب نمی شود.
 • نمایش نداشتن تبلیغ با دامنه ir در ایالات متحده آمریکا (این مساله مشکل حادی را ایجاد نخواهد کرد چرا که عموما سایت‌هایی با دامنه ir دارای جامعه هدف ایرانی بوده و نیازی به نمایش تبلیغشان در محدوده جغرافیایی ایالات متحده آمریکا ندارند).
 • عدم امکان انتخاب لوکیشن (در گوگل ادز) کشور ایران برای نمایش تبلیغ ادوردز: درست است که با این محدودیت نمی توان تبلیغات را به صورت هدفمند و دقیق در ایران اجرا کرد، اما راهکار این مشکل هم محدود کردن نمایش تبلیغ در سایر کشورهاست و به این ترتیب نمایش تبلیغ محدود به آی پی‌های داخل ایران خواهد بود.
 • عدم امکان وارد کردن شماره تماس به صورت مستقیم برای ایران؛ این مساله هم با افزودن یک کد اسکریپت به تبلیغ و استفاده از افزونه تماس گوگل ادوردز حل خواهد شد.

موارد دیگری را نیز می‌توان در ارتباط با محدودیت‌های ناشی از تحریم ذکر کرد که البته در مورد هیچ یک جای نگرانی وجود نداشته و برای هر کدام راه حلی وجود دارد. همکاران ما در تاپ ادورت در هر زمینه ای به شما مشاوره خواهند داد.


منبع مقاله

5 دیدگاه دربارهٔ «چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟»

  • خیر دوست عزیز ، تمامی سامانه های تبلیغاتی گوگل از جمله گوگل ادز که برای ثبت آگهی شما در محیط اصلی سرچ گوگل هستند به صورت پولی بوده و هرچند که با اعمال پروموشن کدهایی تشویق به تبلیغ بیشتر دارد اما در نهایت تمامی این موارد با دریافت هزینه انجام می شود.

   پاسخ
  • در پاسخ به این سوال که چطور در گوگل تبلیغ کنیم؟ باید گفت که کافیست اکانت گوگل ادز را از مجموعه تاچ ادورت تهیه کنید، کلمات کلیدی و متن مورد نظر خودتون به همراه آدرس سایت را برای تیم پشتیبانی تاپ ادورت ارسال کنید و در نهایت از اثر فوق العاده گوگل ادز برای کسب و کار خودتون شگفت زده بشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید