تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

چگونه می توان از تبلیغات ادموب استفاده کرد؟

مقدمه

آیا از تبلیغات ادموب  برای کسب درآمد استفاده کرده‌اید؟ توسعه‌دهندگان اپلیکیشن چگونه به درآمد بالا می‌رسند؟ با وجود گوشی‌های هوشمند همه افراد دوست دارند در کنار کار ثابت خود، درآمد دیگری از طریق اپلیکیشن‌های هوشمند برای خود داشته باشد و با جستجو گزینه‌های زیادی را پیدا می‌کنند. ما در این مقاله یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از طریق تبلیغاتی برنامه‌ای موبایل را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید و حتماً مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آشنایی اولیه با مفهوم تبلیغات گوگل ادموب

تبلیغات در گوگل ادموب

گوگل ادموب (Google AdMob) پلتفرمی است که توسعه‌دهندگان و سازندگان اپلیکیشن به وسیله آن به‌راحتی می‌توانند کسب درآمد کنند.

سرویس گوگل ادموب این بستر را برای افراد به وجود آورده است و تجارت و کسب‌وکارتان را توسعه می‌دهد. گوگل ادموب با استفاده از ترکیب سه عامل تکنولوژی پیشرفته کسب درآمد از تبلیغات، فرمت‌های تبلیغاتی خلاقانه و تبلیغ‌کنندگان جهانی، ارزش هر بازدید و تبلیغ را بالا برده و بازدهی آن را افزایش داده است.

شما می‌توانید با انتشار دادن بنرها و ویدئوهای تبلیغاتی برای خود یک منبع درآمد ایجاد کنید. همچنین سازندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند برنامه‌های تلفن همراه خود را در فروشگاه‌های اپلیکیشن اندرید و iOS تجاری کنند و درآمد کسب کنند. با تبلیغات ادموب همه چیز تحت کنترل صاحب و سازنده اپلیکیشن است و می‌تواند تصمیم بگیرد که تبلیغات کجا و چه زمانی نمایش داده شود.

گوگل ادموب چگونه کار می‌کند؟

در تبلیغات گوگل ادموب، تبلیغ دهندگانی که می‌خواهند محصولات یا خدمات خود را به کاربران درون برنامه‌ای نمایش دهند را ایجاد می‌کنند، به این صورت که آن‌ها گوگل ادموب با میلیون‌ها تبلیغ‌کننده در ارتباط است و هنگامی‌ که در اپلیکیشن خود فضایی را برای تبلیغات ایجاد کردید، گوگل شروع به نمایش تبلیغ شما مرتبط با کاربران می‌کند.

این فضا یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی است و در آن برندهای بزرگ و شرکت‌های جدید باهم رقابت می‌کنند و همین امر یعنی بالا بودن تقاضا و تبلیغات مرتبط با کاربران شما و درنتیجه افزایش درآمد شما می‌باشد.

تبلیغات ادموب برای اطمینان از نمایش تبلیغات شما برای افزایش درامد و بالاترین بازدهی برنامه‌ریزی‌شده است. از آنجایی هزینه نمایش تبلیغات و درآمد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن باهم متفاوت است.

گوگل ادموب توانسته است با امکان ساخت یک کاربری برای توسعه‌دهندگان و دسترسی آسان به ابزارهای این پلتفرم، آن‌ها را اقدام به کسب درآمد نماید.

 آیا می دانستید که تبلیغات رایگان در گوگل با استفاده از تبلیغات رایگان گوگل ادز کاملا واقعی بوده و به رایگان می‌توان در گوگل، تبلیغ نمود. شما با انجام تبلیغات در گوگل ادز به ازای نمایش هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید و تنها درصورتی هزینه پرداخت خواهد شد که مشتری بر روی تبلیغات شما کلیک کند و وارد وب سایت شما شود.

انواع فرمت‌های تبلیغاتی ادموب

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن می‌توانند با ارائه تبلیغات مناسب به کاربران خود علاوه بر کسب درآمد از برنامه خود، تجربیات خوبی را در اختیار آن‌ها بگذارند. برای نمایش تبلیغات می‌توانید از فرمت‌های مختلفی استفاده کنید.

با ارائه تبلیغات مناسب به کاربران مناسب در زمان مناسب، می‌توان ضمن کسب درآمد از برنامه خود، تجربیات خوبی را به کاربران ارائه دهید. همچنین قابلیت استفاده از طیف گسترده قالب‌های تبلیغاتی را دارید.

تبلیغات پاداش (Rewarded)

تبلیغات-پاداش-(Rewarded) در گوگل ادموب

در این فرمت تبلیغات ادموب کاربران می‌توانند با دریافت جایزه و پاداش، تبلیغ را مشاهده و با آن تعامل داشته باشند. هنگامی‌که تبلیغات پاداش را به‌عنوان قالب آگهی خود انتخاب می‌کنید، می‌توانید تعدادی تنظیمات را در حساب AdMob خود انجام دهید. باید پاداش‌هایی را که کاربران برای تماشای تبلیغ دریافت می‌کنند، تعیین کنید. این می‌تواند سکه، زندگی یا هر ارز مخصوص برنامه شما باشد.

تبلیغات همسان (Native)

تبلیغات-همسان-(Native) در گوگل ادموب

این تبلیغات که برای کاربران مزاحمت ندارد، به صورت طبیعی در محتوای برنامه، یک نوع رسانه برای تبلیغ بومی خود انتخاب کنید. می‌توانید انتخاب کنید که فقط تصاویر یا ویدیوها در محتویات تبلیغات بومی خود نمایش داده شوند.

تبلیغات بنری (Banner)

تبلیغات بنری (Banner) در گوگل ادموب

از زمانی که تبلیغات آنلاین وجود داشته، تبلیغات بنری وجود داشته است. تبلیغات بنری در درجه اول محبوب‌ترین نوع تبلیغات هستند، همان‌طور که از نامش پیداست، به‌صورت بنر در بالا یا پایین برنامه، تبلیغات نمایش داده می‌شود.

از دست ندهید: تبلیغات بنری در گوگل

تبلیغات استاتیک (Interstitial)

تبلیغات استاتیک (Interstitial) در گوگل ادموب

این تبلیغات ویدئویی یا استاتیک با انتشار در بازه‌های زمانی مشخص‌شده، به‌صورت طبیعی و بدون ایجاد مزاحمت برای کاربران، هنگام انتقال بین صفحات به شکل فول اسکرین نمایش داده می‌شوند. برای تبلیغات بینابینی، همچنین می‌توانید محدوده فرکانس و تعداد دفعاتی نمایش تبلیغ در روز یا ساعت را تعیین کنید.

مزایای تبلیغات در گوگل ادموب

گوگل ادموب با استفاده از تقاضای بالای تبلیغ دهندگان باعث افزایش درآمد و ایجاد CPM بالا (نرخ کلیک از طریق ایمپرشن) و افزایش نرخ تبدیل می‌شود. تبلیغات ادموب علاوه بر مزیت‌های فوق، مزایایی دیگری را نیز به دنبال دارد که به شرح زیر می‌باشد:

 • داشتن امکانات و ابزارهای پیشرفته در بهینه‌سازی مدیریت تبلیغات و صرفه‌جویی در زمان و هزینه
 • امکان فیلترینگ تبلیغات و انتخاب تبلیغات مرتبط با محتوای برنامه
 • توسعه‌دهندگان به صورت میانجیگری می‌توانند چندین شبکه تبلیغاتی موبایل را راه‌اندازی و مدیریت کنند.
 • یک تبلیغ مناسب با قالب‌های تبلیغاتی در گوگل ادموب باعث درگیر کردن کاربران با آگهی می‌شود.
 • داشتن کنترل بر روی تبلیغات و ناشر باعث محافظت از برندها می‌شود.
 • داشتن درک و تحلیل دقیق مشتریان از طریق Google Analytics برای بهینه‌سازی تعامل کاربران با تبلیغات
 • امکان فضای رقابتی بالا و افزایش درآمد
 • امکان کسب درآمد دلاری
 • تبلیغات هدفمند برای کسب‌وکارها و سوددهی بیشتر برای آن‌ها

معایب تبلیغات گوگل ادموب

علاوه بر مزایای فوق گوگل ادموب دارای معایبی نیز می‌باشد:

 • برای کاربران ایرانی امکان پرداخت دلاری وجود ندارد.
 • تحریم بودن ایران باعث شده برخی از توسعه‌دهندگان نتوانند از این پلتفرم استفاده کنند.

هزینه و تعرفه تبلیغات ادموب چقدر است؟

شیوه قیمت‌گذاری گوگل ادموب به شرح زیر می‌باشد:

به ازای هر 1000 بازدید (CPM)، به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ (CPC)، به ازای هر تعامل در اپلیکیشن (CPE) یک دلار می‌گیرد. همچنین حداقل تعرفه از طرف ناشر انجام‌شده که حدود 5 سنت هست. در درآمدها در حساب کاربری تبلیغ‌کننده ذخیره می‌شود و بعد از رسیدن به حد نصاب به تبلیغ‌کننده پرداخت می‌شود.

طریقه کسب درآمد از تبلیغات ادموب

هرچقدر تعداد استفاده کاربران از اپلیکیشن شما بیشتر باشد، میزان درآمد نیز بیشتر خواهد شد. همچنین میزان درآمد از گوگل ادموب به رتبه برنامه، تعداد دانلودها در گوگل پلی و آپ استور و مدت‌زمان ماندگاری در برنامه دارد. بیشتر نظرات مثبت از برنامه باعث جذاب کاربران و گوگل می‌شود که منجر به نصب بیشتر اپلیکیشن و افزایش درآمد می‌شود.

طریقه-کسب-درآمد-از-تبلیغات-ادموب

نکته مهم این است که شما نمی‌توانید مشخص کنید چه نوع تبلیغاتی در اپلیکیشن‌تان نشان داده شود. پلتفرم تبلیغات ادموب به صورت خوکار آگهی‌هایی که در شبکه شما قرار می‌گیرند را انتخاب و نمایش می‌دهد.

اگر قصد دارید تبلیغی لغو شود باید آن را از پنل خود حذف کنید. هیچ موقع روی تبلیغاتی که خودتان منتشر کرده‌اید، کلیک نکنید، چراکه اگر فکر می‌کنید با این کار درآمد شما بیشتر می‌شود، علاوه بر بیشتر نشدن درآمد، یک تخلف برای شما به‌حساب می‌آید و موجب مسدودسازی حساب کاربری شما می‌شود.

تفاوت تبلیغات ادموب با تبلیغات گوگل

این دو تبلیغات باهم تفاوت‌هایی را دارند، زیرا تبلیغات گوگل ادموب برای استفاده و کسب درآمد برای برنامه نویسان اپلیکیشن می‌باشد ولی از تبلیغات گوگل همه افراد و کسب‌وکارها می‌توانند تبلیغات خود را بدون محدودیتی انجام دهند. این تبلیغات با کمک تبلیغات گوگل برند سازی می‌شود و بعد از نصب اپلیکیشن توسط کاربران می‌توان تبلیغات گوگل ادموب را برای برنامه خود فعال کنید و به کسب درآمد بپردازید.

چرا باید از تبلیغات ادموب استفاده کرد؟

همان‌طور که می‌دانید استفاده از این پلتفرم رایگان هست و بابت ثبت‌نام هزینه دریافت نمی‌کند. پس با نمایش تبلیغات به کاربران، علاوه بر تمرکز بر روی ساخت برنامه‌های باکیفیت، امکان ایجاد منبع درآمد ثابت نیز دارد. با این پلتفرم مشتری‌های جدید با برند و کسب‌وکار تبلیغ‌کنندگان آشنا می‌شوند و این آشنایی منجر به فروش بیشتر خدمات و محصولات آن‌ها می‌شود. پس این تبلیغات یک نقطه ایده آل برای کاربران، توسعه‌دهندگان و تبلیغ‌کنندگان است.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید