تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

چگونه بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟

بیو اینستاگرام چیست؟

بیو اینستاگرام، شرح 150 کاراکتری با نام کاربری در صفحه پروفایل اینستاگرام شما است. عکس‌های شما به کاربران نشان می‌دهد که شما چه کاری انجام می‌‌دهید، اما بیوگرافی شما این شانس را به شما می‌دهد که به آن‌ها بگویید،چه کسی هستید.

بیوگرافی اینستاگرام شما باید شخصیت برندتان را منتقل کند و به مخاطب نشان دهد که به جای درستی آمده اند. بعد از خواندن بیوگرافی، مردم باید بفهمند شما چه می‌کنید، چه هدفی دارید و چرا باید شما را دنبال کنند.

اهمیت بیوی مناسب در اینستاگرام

صرف نظر از اینکه اکانت شما پروفایل بیزنسی شما است، که از طریق آن به دنبال شناساندن برند خود هستید، یا یک جوان معمولی و به دنبال ایجاد روابط اجتماعی با افراد همفکر، باید بدانید که یک بیوی مناسب می‌تواند کارتان را تا حد زیادی آسان کند.

یک بیوگرافی کاملاً با تدبیر  آگاهی کاملی از کسب و کار شما به مشتریان می‌دهد و و زمینه‌ی کاری شما را به آنها منتقل می کند. استفاده از لینک های وب سایت نیز در بیو مجاز است، بنابراین می توانید از آن بعنوان راهی عالی برای ایجاد ترافیک استفاده کنید.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که به منظور افزایش بازدید از پست ها لازم است تا کپشن پست اینستاگرام خود را نیز به شیوه ای درست و مناسب نگارش کنید.

طول بیوگرافی اینستاگرام چقدر است؟

یکی از پیچیده ترین جنبه های بیوگرافی اینستاگرام، محدودیت تعداد کلمات آن است. بایو اینستاگرام به 150 کاراکتر محدود می شود، بنابراین بهتر است خیلی خوب به چیزی که می‌خواهید در بایو بنویسید، فکر کنید.

گرچه این محدودیت ها برای برخی ناامیدکننده است اما همین محدودیت شما را وادار می‌کند مفهوم برند خود را به طور واضح و روشن ارائه دهید.

فاکتورهای یک بیو خوب در اینستاگرام

بهترین بیو برای اینستاگرام این است که به بازدیدکنندگان جدید کمک کند تا دورهم جمع شده و شما را فالوکنند. بنابراین برای نوشتن بیو موثر ابتدا سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • هدف برند شما چیست؟
 • شخصیت کاری شما چگونه است؟ جدی/ تاثیرگذار/ بازیگوش/شوخ طبع/
 • مهارت‌های خاص شما چیست؟
 • آیا یک کسب وکار محلی دارید؟یا بین المللی و بومی؟
 • چه چیزی محصول یا خدمات شما را منحصر به فرد می‌کند؟
 • اولین کاری که می‌خواهید افراد پس از بازدید از پروفایل شما انجام دهند چیست؟

با توجه به این سوالات به نکات زیر نیز دقت کنید:

 1. در انتخاب اسم دقت کنید: سعی کنید درابتدا از اسم خود استفاده کنید و یا اسمی را بنویسید که شما را به آن می‌شناسند. اگر صاحب یک برند، شرکت یا مجموعه ای هستید، حتما آن‌‌ها را ذکر کنید. حتی المقدور نیز از کلمات عجیب غریب و اختصارات غیر ضروری و غیر مفهوم استفاده نکنید!
 2. عکس پروفایل مناسبی را انتخاب کنید: اگر پیج شما عمومی است و یک بلاگر هستید، سعی کنید برای جذب مخاطب عکس و آواتار واقعی و البته جذابی از خود آپلود کنید.
 3. مختصری از کارتان بنویسید: اگر عضو گروه و مجموعه ی خاصی هستید، از کلمات کلیدی واضح استفاده کنید. خدماتی را که ارائه می‌دهید، بنویسید تا کاربر متوجه شما و حرفه تان شود.
 4. یک بیو جالب و جذاب را در نظر بگیرید: سعی کنید مخاطب خود را بشناسید و بیو را به جالب ترین حد ممکن بیان کرده تا کاربر را جذب کنید.
 5. از کلمات کلیدی استفاده کنید: استفاده از هشتگ‌ها به کاربر کمک می‌کنند تا به آسانی درباره موضوع موردنظر جستجو کنند اما استفاده آن در بیو به دلیل اینکه قابلیت سرچ ندارد، مناسب نیست.
 6. از قابلیت space استفاده کنید: این قابلیت به شما کمک می‌کند تا به خط بعدی بروید. این کار باعث می‌‌شود تا نوشته‌های تان درهم و ناخوانا نباشند.
 7. مختصر و مفید بنویسید: سعی کنید به طور مختصر اما مفهومی جالب هدف خود را بیان کنید.
 8. لینک وبسایت خود را در بیو قرار دهید: اگر صاحب کسب و کاری هستید، گذاشتن لینک در بیو معتبر بودن شما و کسب و کارتان را نشان می‌دهد.

چگونه یک بیو اینستاگرام جذاب بنویسیم؟

برای اینکه بتوانیم از مزایای اینستاگرام خوش ساخت بهره‌مند شویم باید بدانیم از کجا شروع کنیم. خوشبختانه مراحلی وجود دارد که شما با دنبال کردن آن‌ها، نه تنها می‌توانید از داشتن یک بیوگرافی حرفه ای در اینستاگرام مطمئن شوید، بلکه به شما امکان می‌دهد که یه راحتی در شبکه های اجتماعی دیده شوید.

یافتن ایده‌های مناسب برای یک پروفایل اینستاگرام همیشه به آسانی آن چیزی نیست که برخی افراد تصور می‌کنند. اما اگر کمی زمان بگذارید تا درک کنید که چگونه حرفه یا نام تجاری شما با این سیستم عامل ارتباط برقرار می کند می‌توانید بازدید ارگانیک خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید.

از یک عکس پروفایل واضح استفاده کنید

عکس پروفایل یکی از جذابیت های اصلی بیوگرافی اینستاگرام شماست، بنابراین دقت در انتخاب آن ضروری است. مشاغل و برندها اغلب از لوگویی استفاده می کنند که واضح و مشخص باشد و نماد شرکت را به کاربران نشان دهد. وبلاگ نویسان و متخصصان صنعت معمولا از یک عکس مناسب از چهره خود استفاده می‌کنند.

ابعاد عکس پروفایل اینستاگرام 110 * 110 پیکسل است، بنابراین همه تصاویر به صورت پیش فرض در آن کادر جا نمی‌گیرند. اگر تصویر موردنظر خود را بارگذاری کرده اید و به وضوح دیده نمی شود، استفاده از یک آرم/لوگو جایگزین که برای شبکه های اجتماعی طراحی شده است توصیه می شود.

کلمات کلیدی خود را با دقت انتخاب کنید

صرف نظر از اینکه شما در حال ایجاد یک وب سایت یا پروفایل شبکه اجتماعی هستید، کلمات کلیدی بخشی جدایی ناپذیر از روند کار خواهند بود. این کلمات، آنهایی هستند که افراد در اینترنت جستجو می‌کنند و می‌توانند بصورت منحصر به فرد در اینستاگرام مورد استفاده قرار گیرند.

قسمت نام موجود در بیو اینستاگرام با نام کاربری متفاوت است، بنابراین می توان از آن برای جزئیات کسب و کار استفاده کرد. به عنوان مثال، افرادی که یک شرکت طراحی گرافیک را اداره می کنند می‌توانند از عنوان “طراحی گرافیک و بازاریابی” استفاده کنند در حالی که یک شرکت نظافت باید از عنوان “نظافت مسکونی و شرکتی حرفه ای” استفاده کند.

استفاده از کلمات کلیدی منعکس کننده هدف تجارت به معنای ظاهر شدن بیو در نتایج جستجوی مرتبط است.

هشتگ ها را نادیده نگیرید، اما بیش از حد از آنها استفاده نکنید

هیچ چیز بدتر از پروفایل اینستاگرام پر از هشتگ نیست، اما این بدان معنی نیست که باید از آنها چشم پوشی کرد بلکه باید به روش صحیح از آن‌ها استفاده شود.

بسیاری از افراد معتقدند که هرچه بیشتر بایوی اینستاگرام خود را با هشتگ پر کنند، پروفایل آن‌ها بیشتر نشان داده می‌شود اما همیشه اینطور نیست. دقیقاً مانند استفاده از کلمات کلیدی، کسانی بیوگرافی بی نقص اینستاگرام را تهیه می کنند باید از مرتبط ترین کلمات کلیدی استفاده کنند.

یک بیو می تواند شامل حداکثر 30 هشتگ مختلف باشد، اما توصیه می شود حداکثر ده مورد هشتگ در بیو استفاده کنید. در غیر این صورت، بیو شبیه هرزنامه یا اسپم به نظر خواهد رسید.

از اکانت بیزینسی استفاده کنید

برخی از پروفایل شخصی اینستاگرام خود برای کسب و کار استفاده می کنند.
بهتر است بدانید استفاده از پروفایل بیزینسی اعتماد بیشتری جلب می‌کند. نمایه مشاغل اینستاگرام همچنین به شما امکان می دهد برای کسب و کار خود دسته ای در نظر بگیرید و می توانید در بخش بیو کلمات بیشتری اضافه کنید.

روش مفید دیگر برای صرفه جویی در فضای بخش bio استفاده از ویژگی های اختصاصی تماس است. کاربران اینستاگرام می توانند با استفاده از بخش های تعبیه شده ایمیل، تماس و لوکیشن با کسب و کار شما تماس بگیرند و راهنمایی کسب کنند بدون اینکه نیاز باشد شما این اطلاعات را در متن بیو خود وارد کرده و فضای خود را صرف این اطلاعات کنید.

تأثیر بیوگرافی اینستاگرام خود را بررسی کنید

اگرچه ممکن است بعضی از افراد به اندازه کافی خوش شانس باشند که در اولین بار بایوگرافی اینستاگرام خود را درست و مناسب وارد کنند، اما در مواردی هم پیش نویس اولیه شما تأثیر مطلوب مورد نظر را ندارد. یافتن کلمات مناسب هنگام ایجاد یک بیوگرافی Instagram ممکن است مدتی طول بکشد، بنابراین کسانی که فوراً نتیجه نمی گیرند نباید نا امید شوند.

این که بتوانید تشخیص دهید چه زمان یک پروفایل بر تعداد کافی از افراد نفوذ نمی کند به پیشبرد پروفایل شما و ایجاد بیوگرافی بی نظیر اینستاگرام کمک می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید