افزایش رتبه گوگل با پنج روش اثبات‌شده

افزایش رتبه سایت در گوگل با پنج روش

5 روش اثبات شده برای افزایش رتبه سایت در گوگل

همه افراد به افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود جایگاه خود در وب علاقه دارند. بسیاری نیز در این حین به دنبال راه میان‌بری مانند تبلیغات در گوگل ، برای دستیابی به این موقعیت هستند. واقعیت این است که SEO از یک روند طولانی برخوردار است و هر کس مایل به کسب نتایج سریع باشد، ناگزیر با سطح بالایی از شک و تردید در این زمینه روبرو می شود. این مقاله دانش و آگاهی شما را در رابطه با مراحل مورد نیاز و ضروری در استفاده از صفحات نتیجه موتور جستجوی گوگل  (SERPs) بالا برده و به شما آموزش می دهد که چطور با بکار بردن چند روش ساده و اثبات شده رتبه گوگل خود را افزایش دهید.

چقدر طول می‌کشد تا رتبه سایت افزایش یابد؟

پاسخ قطعی به این سؤال که با استفاده از SEO چه مدت زمانی طول می کشد تا نتیجه قطعی کسب شود و رتبه گوگل افزایش یابد، واقعا مشخص نیست. این امر شاید ناامید کننده و یا حتی گیج کننده باشد، ولی کاملا حقیقت دارد. این حقیقت دارد که SEO فرایندی تخصصی و زمان بر است و زمان جواب دهی آن اصلاً مشخص نیست.

هر وضعیتی که شما الان دارید نتیجه مجموعه ای از متغیرهاست. عواملی مانند مهارت، میزان بودجه، سطح رقابت در حوزه کسب و کار و کیفیت عملکرد وب سایت شما در برابر رقیبان، همگی نقش مهمی در حرکت سریع صفحه نمایش شما و موفقیت در افزایش رتبه سایت ایفا می کنند. بنابراین توجه داشته که این نوع عملکرد در گذر زمان به معیارهای قابل اندازه گیری تبدیل می شوند.

جلسه ای چند ساعته در اداره دفتر مرکزی گوگل در سال ۲۰۱۸ برگزار شد، در طی این جلسه سؤالی با عنوان “چه مدت زمانی طول می کشد تا سئو به نتیجه برسد؟” مطرح شد.

جان مولر، تحلیلگر ارشد وب مستر در گوگل، بیان داشت که برای این که ما شاهد بهبود رتبه بندی صفحه ای در گوگل باشیم، مدت زمان زیادی وقت لازم است. به طور خلاصه می توان گفت که بعد از انجام تنظیمات و اعمال تغییرات در سایت، الگوریتم های موتور جستجوی گوگل، ارزیابی مجددی از کل سایت انجام می دهند؛ و به دلیل بالا بودن تعداد اطلاعاتی که نیاز به ارزیابی دارند، نباید انتظار بروز تغییرات سریع در رتبه بندی سایت در گوگل را داشته باشیم.

مولر همچنین تاکید کرد که اگر تغییرات بسیار زیادی در طراحی و عملکرد وب سایت خود اعمال کنید، ممکن است چندین ماه و یا حتی یک سال طول بکشد تا تأثیرات آن قابل مشاهده شده و رتبه گوگل افزایش یابد. او همچنین هشدار داد که بعد از اعمال تغییرات نباید بنشینید و منتظر کسب نتیجه از تغییرات اعمال شده و ارتقاء سایت خود باشید؛ بلکه بهتر است همچنان و به طور مداوم بر روی وب سایت خود کار کنید که این منجر به پیشرفت نهایی شما خواهد شد. بهبود عملکرد سایت شما به طور مستمر از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا تاثیر مثبتی بر رشد آهسته و پیوسته سایت شما دارد. صفحاتی که از نظر سئو وضعیت مناسبی ندارند روند بررسی سایت توسط ربات های خزنده را افزایش می دهند.

مولر در ادامه خاطر نشان کرد این ایده خوبی نیست که صفحات خالی در سایت را به طور خودکار حذف کنید. برخی از آن صفحات را می‌توان برای عبارات کلیدی ارزشمند در نظر گرفت و رتبه‌بندی کرد. حذف آن ها ممکن است عامل تأثیر منفی بر رتبه و ترافیک سایت شما باشد. این ریسک دلیل اصلی توصیه گوگل در بهبود مداوم صفحات است.

افزایش رتبه گوگل

مطالعه‌ای در خصوص “مدت زمان لازم برای رتبه بندی در گوگل” توسط Ahrefs انجام شد و اطلاعات جالبی در این زمینه بدست آمد. از نتایج آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به طور متوسط صفحه ای که جزء 10 رتبه برتر گوگل قرار داشت، بیش از دو سال سن داشت. همچنین میانگین سن صفحاتی که در رتبه اول قرار داشتند نزدیک به سه سال بود.
  • از میان صفحاتی که در جمع 10 رتبه اول گوگل قرار گرفتند، تنها 22 درصد از آن ها کمتر از یک سال سن داشتند.
  • از بین تمام صفحات مورد بررسی که در 10 رتبه اول گوگل قرار داشتند، تنها شش درصد در طول یک سال حداقل با یک کلمه کلیدی در نتایج جست و جو ظاهر شدند.
  • تنها شش درصد از صفحات می توانند در مدت زمان شش تا 10 ماه خود را به صفحه اول گوگل برسند.
  • بنابر یافته های تحقیق، در حدود 94 درصد صفحات مورد بررسی در این مطالعه نتوانسته اند در فاصله یکسال از شروع فعالیت خود، به جمع 10 صفحه برتر موتورهای جست و جو بپیوندند.

چگونه می توان رتبه بندی گوگل را بهبود بخشید؟

همان طور که ملاحظه می کنید اگر بخواهید در مدت زمان کمتراز یک سال جزء 10 صفحه برتر نتایج حاصل از جستجوی گوگل قرار بگیرید، کار سخت، مهارت زیاد و گاهی حتی شانس بالایی لازم دارید. این مبحث ربط زیادی به نحوه بهبود رتبه بندی گوگل دارد.

بنابراین اگر قصد دارید رتبه گوگل وبسایت خود را افزایش دهید تا فروش بیشتری داشته باشید، در اینجا بهتر است این پنج روش را به کار بگیرید.

با یک موسسه آوایی شروع کنید

ساختار ضعیف وب سایت و معماری بد اطلاعات می‌تواند حتی بهترین کمپین های SEO را نابود کند.

اگر نوع سازماندهی سایت شما به گونه ای است که وبسایت شما برای کاربران دشوار است و یا خزنده های گوگل برای رفتن و جستجو داخل آن به سختی کار می کنند، هوشیار باشید که به احتمال زیاد افزایش رتبه سایت شما آسیب خورده و با مشکل مواجه می شود.

انجام یک آزمون فنی seo

الگوریتم گوگل از صدها (یا حتی هزارها) سیگنال برای تعیین رتبه‌بندی جستجو تهیه شده است. به این ترتیب ، رسیدگی به اصول SEO به شما یک مزیت نسبت به بسیاری از رقبا خواهد داد. این یک گام با فرآیند مرحله‌ای است که باید دنبال شود.

اصلاح محتوای تکراری

مسایل محتوای تکراری اغلب به مسایل فنی مربوط می‌شوند. معمول‌ترین آن‌ها نسخه‌های متعدد از یک صفحه هستند.

برای مثال، از این چهار آدرس:https://www.yousite.com , https://www.yousite.com  https://yousite.com , https://yousite.com، گوگل به عنوان چهار صفحه مختلف با محتوای یکسان استفاده می‌شود. می توانید با انجام تنظیماتی در سایت، قوانین جدیدی وضع کرده و این مشکل را حل کنید.

بهینه سازی برای موبایل

گرفتن امتیاز این شاخص برای گوگل حائز اهمیت است. برای دریافت امتیاز این شاخص مربوط به موبایل، وب سایت شما باید در آزمون دوستانه موبایل قبول شود و در حالت بهینه سازی شده برای موبایل خوب عمل کند.

به منظور اجتناب از یک پدیده رتبه‌بندی موبایل سایت، شما باید بر روی وظایف و عملکرد نسخه تلفن همراه سایت خود خیلی دقت کنید.

وظایف: در مورد آنچه که کاربران می‌خواهند در سایت شما جستجو و استفاده کنند فکر کنید. زمانی که وارد آن می شوند، باید قادر باشند به راحتی و بدون مشکل با آن کار  کنند. حتی در حالی که چند کار و جستجوی همزمان انجام می‌شود. در نظر بگیرید که سه ‌تا پنج هدف بازدید کنندگان از سایت شما چیست؟ به طوری که خود را به جای کاربر بگذارید و ببینید نیازهای اصلی او چیست و چطور می تواند آن را در سایت شما رفع کند؟ باید در راستای رسیدن کاربر به هدفش اقدام کنید.

این سوالات را همواره از خود بپرسید:

آیا بازدیدکنندگان شما خود را برای دسترسی به خدمات یا محصولاتی که ارائه می‌کنید پیدا می‌کنند؟

آیا تصاویر در وب سایت شما در مدت کوتاهی بارگیری می‌شوند؟

آیا می دانید که سرعت لود صفحه در گوشی های موبایل از ماه جولای سال 2018 به عنوان یکی از فاکتورهای رتبه بندی سایت از طرف گوگل شناخته شده است؟

زمان بارگذاری یک عامل بزرگ در دستگاه‌های همراه است، به ویژه از آنجا که اغلب ارتباطات روی موبایل نسبت به کامپیوترهای شخصی کندتر است.

بهینه سازی برای سرعت

شما باید به طور مداوم بر روی سرعت و بهبود عملکرد نسخه های موبایل و دسکتاپ سایتتان نظارت داشته باشید. برای این کار از ابزار Google Page Speed استفاده کنید. در زیر راهکارهای بهینه سازی سرعت صفحات برای شما بازگو شده است: شما باید به طور مداوم نسبت به سرعت و بهبود عملکرد موبایل و pc نظارت داشته باشید. برای این کار از ابزار Google Page Speed استفاده کنید. در زیر راه های چگونگی تنظیم بهینه سازی سرعت صفحات سایت بیان شده است:

اندازه فایل تصویر

از برنامه ویرایش تصویر مورد علاقه خود استفاده کنید. قبل از آپلود کردن عکس در وبسایت، می‌توانید تصویر خود را با استفاده از ابزار فشرده‌سازی تصویر و بهینه ساز، بهینه کنید. در نهایت، همیشه تایید کنید که ابعاد تصویر متناسب با فضای ذخیره شده آن صفحه مخصوص از سایتتان باشد.

ذخیره سازی مرورگر

زمانی که یک مرورگر صفحه ای در وب باز می‌کند، تعدادی از منابع بارگیری می شود. حافظه مرورگر این فایل ها منابع را به صورت محلی بر روی کامپیوتر کاربران ذخیره می‌کند. به این ترتیب زمانی که کاربر به صفحه جدیدی برخورد می‌کند و قصد ورود به آن را دارد، نیاز به بارگذاری مجدد این منابع نیست. برای اغلب سایت‌ها بهترین راه برای فعال کردن حافظه مرورگر با اضافه کردن کد به فایلhtaccess   است. برای وردپرس، پلاگین موجود برای انجام این کار وجود دارد.

پردازش اسکریپت

قبل از بارگیری هر نوع JS و CSS به منظور افزایش سرعت سایت خود، اول دقت کنید که آیا به طور واقعی به آن ها نیاز دارید یا خیر. همچنین می‌توانید چندین کد را در یک اسکریپ ادغام کنید. به این ترتیب، در زمان لود شدن صفحه مرورگر کاربر فقط همان یک بار برای خواندن کد به سرور مراجعه می کند.

اصلاح لینک ها

استفاده از لینک های داخلی همانند استفاده از لینک های خارجی تأثیر زیادی بر نحوه رتبه‌بندی وب سایت شما در گوگل دارند. در زیر چند نکته برای استفاده بهتر از لینک ها بیان شده است.

اصلاح لینک های خراب شده

بسیاری از مالکان وب سایت عادت به نادیده گرفتن پیوندهای خراب دارند. این می‌تواند تجربه ناخوشایندی برای کاربر ایجاد کند که ایده‌آل شما هم نیست. با استفاده از ابزارهایی مانند W3C Link Checker، می‌توانید به راحتی خطاهای ۴۰۴ را تشخیص داده و آن‌ها را تصحیح کنید.

انکر تکست Exact Match

استفاده از انکر تکست ممکن است به عنوان یک استراتژی لینک خارجی خطرناک باشد، اما هنوز نقش بزرگی در انتخاب انکر تکست داخلی ایفا می‌کند. اگر مرتبط باشند از آن استفاده کنید.

تبدیل منشن های سایت به لینک‌ها

از طریق راه‌اندازی اعلان گوگل، به منشن های سایت خود توجه کنید. این کار به شما کمک می‌کند برند خود را در سرتاسر وب پیگیری و حفظ کنید. در مواردی که لینک منشن ها مشخص نشده است، با وب مستر تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست کنید که منشن را به لینک تبدیل کنند.

بهینه سازی صفحه

گوگل قصد دارد در اینجا به شما کمک کند. آن‌ها یک راهنمای شروع بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) را برای هر کسی که علاقه‌مند به تبلیغ محتوای آنلاین از طریق جستجوی گوگل است، تولید کرده‌اند. همانند معماری وب سایت، همان طور که در راهنما توضیح داده شده عمل کنید، این کار شما را بالاتر از بسیاری از رقبایتان قرار می دهد.

بهترین روش ها

  • به گوگل بگویید که صفحات وبسایت شما دارای چه محتوایی هستند. این کار را با افزودن اطلاعات ساختار یافته در سایت خود انجام دهید. به این طریق، گوگل به راحتی می‌تواند بفهمد که هر صفحه از سایت به چه موضوعی اختصاص دارد.
  • طرحواره، فرمت مورد نظر گوگل است. انواع طرحواره ها شامل دستور العمل‌ها، کسب و کارها، محصولات، نویسندگان و غیره هستند.
  • ایجاد عناوین منحصر به فرد، مختصر و توصیفی.
  • ایجاد عناوین طبیعی و توصیفی و با برعکس یک سری کلمات کلیدی.
  • هر صفحه به یک عنوان منحصر به فرد نیاز دارد.

توضیحات متمایز متا

حتی اگر توصیف های متا تأثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی وب سایت شما نداشته باشند، نقش مهمی در CTR ایفا می‌کنند. این به نوبه خود می‌تواند ترافیک شما را افزایش دهد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که تمام توصیفات منحصر به فرد قابلیت کلیک کردن داشته باشند. اگر از یک توصیف استفاده نکنید و یا اگر گوگل از توضیحات شما خوشش نمی‌آید، خود گوگل به صورت کاملاً خودکار توصیف دیگری ارائه می دهد و آن‌ها را تولید می‌کند.

نتیجه گیری

هر فردی که قصد جدی در مورد فعالیت در حوزه بازاریابی دیجیتال دارد، باید نگاهی طولانی و بلند مدت به این موضوع داشته باشد. استراتژی‌هایی که در بالا ذکر شدند جدید نیستند ولی جذابند. با این حال، آن‌ها نیازمند کار و سرمایه‌گذاری مستمر منابع هستند.


مشاهده منبع مقاله

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments