راه های افزایش امتیاز کیفی تبلیغ گوگل (quality score)

امتیاز کیفی تبلیغ گوگل

امتیاز کیفی تبلیغ گوگل (quality score)

در گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل)، تبلیغ گوگلی، عملکرد خوبی دارد که مشتری بیشترین ارتیاط را با آن برقرار کند، یعنی اینکه وقتی با کلیک بر روی تبلیغ گوگل، وارد آن شد، احساس کند که تبلیغ را به درستی انتخاب کرده است و آن چیزی که به دنبال آن می باشد را می تواند در سایت و یا کانال شما پیدا کند. این احساس رضایت به متن تبلیغ گوگل، صفحه فرود و همچنین کلمات کلیدی که کاربر جستجو کرده است، مربوط می باشد. پارامتری که این احساس رضایت را به صورت عدد نمایش می دهد همان امتیاز کیفی تبلیغ گوگل می باشد. هر چه امتیاز کیفی تبلیغ گوگل بالاتر باشد در نتیجه هزینه ی بدست آوردن هر مشتری و یا همان نرخ کلیک (ppc) کاهش خواهد یافت و در ازای بدست آوردن مشتری هزینه کمتری خواهید نمود.

امتیاز کیفیت بالاتر=مشتری بیشتر

امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل

راه های افزایش امتیاز کیفی تبلیغ گوگل

اگر در مورد ساختار گوگل ادوردز به طور کامل آگاهی ندارید بهتر است تا مقاله معرفی ساختار گوگل ادوردز را در ابتدا مطالعه کنید.

۱٫ ساخت گروه آگهی های مناسب

هر گروه آگهی در کمپین، باید بر روی یک محصول یا یک سرویس تمرکز کند تا تبلیغات شما بیشتر مرتبط با مشتریان باشد. به طور مثال برای یک فروشگاه لباس، گروه آگهی تی شرت مردانه و پیراهن مردانه باید جدا باشد. در کل کلمات تعریف شده تبلیغ گروه آگهی، به طور کامل باید با گروه آگهی در ارتباط باشد. برای ساخت گروه آگهی می توانید فیلم آموزشی ساخت گروه آگهی را تماشا کنید.

۲٫ انتخاب کلمات کلیدی مناسب

به طور کلی برای افزایش امتیاز کیفی تبلیغ گوگل سه عامل: صفحه فرود، کلمات کلیدی و گروه آگهی (تبلیغ گوگل) به طور کامل باید باهم در ارتباط باشند. بعد از ساخت گروه آگهی، باید کلمات کلیدی مناسب را برای تبلیغ استفاده کنید. کلمات را به گونه ای انتخاب کنید که بیشترین ارتباط را با صفحه فرود و آگهی شما داشته باشد. برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب و با آمار جستجوی بالا، مقاله کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ را مطالعه فرمایید.

۳٫ قرار دادن کلمات کلیدی در متن تبلیغ

برای افزایش امتیاز کیفی تبلیغ گوگل ، حتما باید کلمات کلیدی تعریف شده را در متن تبلیغ جای دهید. این عامل نقش بسیار مهمی در افزایش امتیاز کیفی تبلیغ گوگل شما خواهد داشت.

بهینه سازی متن تبلیغات گوگل

افزایش امتیاز تبلیغ گوگل

۴٫ نوشتن تبلیغات ساده و جذاب

سعی کنید حدالامکان محصولات و خدمات خود را به طور خیلی ساده و کوتاه در متن تبلیغ بیان کنید.

۵٫ استفاده از افزونه های تبلیغاتی گوگل

استفاده از افزونه های تبلیغاتی گوگل نیز می تواند در افزایش امتیاز کیفی تبلیغ گوگل تاثیر گذارد.

استفاده از افزونه های تبلیغ گوگل

۶٫ استفاده از چندین تبلیغ در یک گروه آگهی

در هر گروه اگهی سعی کنید که از چند تبلیغ گوگل استفاده کنید تا سبب افزایش امتیاز کیفی تبلیغ گوگل شود.

۷٫ به طور منظم عملکرد کمپین خود را بررسی کنید

مرتبا آمار گوگل ادوردز و عملکرد کمپین را پیگیری کنید تا عمکلرد تبلیغ ها و کلمات کلیدی را مشاهده و تحلیل کنید. با این کار ایراد های کمپین را می توانید در سریع ترین زمان ممکن دریابید و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

 

 

آموزش گوگل ادوردز

تاپ ادورت جهت جلب رضایت مشتری آموزش هایی را به صورت متن و ویدئو تهیه، و در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

مطالب آموزشی گوگل ادوردز

فیلم های آموزشی گوگل ادوردز

 

خدمات تاپ ادورت

در هر مرحله از ساخت و مدیریت گوگل ادوردز که مشکل داشته باشید تاپ ادورت در سریعترین زمان ممکن خدمات مورد نیاز شما را انجام خواهد داد. این خدمات شامل:

ساخت اکانت گوگل ادوردز

شارژ اکانت گوگل ادوردز

مدیریت اکانت گوگل ادوردز

 

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

 

هادی حبیبی
هادی حبیبی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. علاقه من در زمینه های تبلیغات اینترنتی و روش های نوین بازاریابی است.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس با ما