افزایش کلیک در گوگل ادز

افزایش کلیک در تبلیغات گوگل

  • نرخ کلیک یا همان CTR چیست؟
  • نرخ کلیک یا CTR به چه عواملی بستگی دارد؟
  • راه حل افزایش نرخ CTR چیست؟
  • چطور تعداد کلیک های بازدیدکنندگان را بر روی تبلیغات گوگل خودمان افزایش دهیم؟
  • راه های افزایش کلیک بر روی تبلیغمان چیست؟

اینها سوالاتی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد

نرخ کلیک یا CTR چیست؟

نرخ CTR یکی از مهمترین معیارها در تبلیغات گوگل است. این گزینه یکی از اصلی ترین اجزای تعیین امتیاز کیفیت گوگل یا همان (Quality Score) است. نرخ کلیک به شما نشان می دهد که کاربران شما تا چه اندازه برای بازدید از صفحه فرود شما علاقه نشان دادند. با افزایش تعداد کلیکی های دریافتی به ازای تعداد دفعات نمایش خاص ، شما می توانید تا حدود زیادی هزینه های تبلیغاتی خود را کاهش داده و در جذب مشتری موفق تر عمل کنید.

افزایش کلیک گوگل ادز با بهینه سازی کمپین

دلایل متعددی برای نداشتن بازخورد مناسب از تبلیغات در گوگل وجود دارد. دو دلیل عمده نداشتنِ بازخورد مناسب، انتخاب نادرست کلمات کلیدی و تعداد پایین کلیکهای دریافتی است.

در ارتباط با انتخاب کلمات کلیدی حتما از همکاران ما در پشتیبانی تاپ ادورت مشاوره رایگان بگیرید. همکاران ما کلمات مرتبط با فعالیت شما را در بهینه ترین حالت ممکن به شما ارائه خواهند داد. اما در ارتباط با تعداد پایین کلیکهای دریافتی و افزایش آنها راه های مختلفی وجود دارد. در این مقاله راه های متفاوت افزایش کلیک را برای شما شرح خواهیم داد.

روش های افزایش کلیک گوگل ادز

روشهای مختلفی در این مقاله برای افزایش تعداد کلیک توضیح داده خواهد شد. این راهکارها در تنظیمات داخل اکانت گوکل ادوردز اعمال می شوند.

1.افزایش بودجه کمپین

زمانی که بودجه روزانه اکانت تمام شود، تبلیغات بصورت اتوماتیک متوقف خواهد شد. در نتیجه کلیک بر روی تبلیغ هم متوقف می شود. در این زمان با افزایش بودجه روزانه می توانید تعداد کلیک ها را افزایش دهید. با دریافت کلیک بیشتر، مشتریان بیشتر و در نهایت درآمد بیشتری خواهید داشت. با افزایش میزان بودجه روزانه به کلمات کلیدی اجازه می دهید تا به بهترین شکل برای شما جذب مشتری کنند. پیغام مربوط به اتمام بودجه روزانه را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

افزایش کلیک گوگل ادز

2.افزایش هزینه کلمات کلیدی

سایت هایی که در جایگاه بالاتر در موتور جستجو ی گوگل قرار دارند، تعداد بازدید بیشتری نیز دریافت خواهند کرد. برای قرار گرفتن در جایگاه بالاتر در گوگل، باید هزینه بیشتری برای هر کلیک تعیین کنید. بنابراین در صورتی که تعداد کمی کلیک دریافت می کنید، هزینه کلمات را افزایش دهید تا با رسیدن به جایگاه های بالاتر، ورودی بالاتری را کسب کنید..

3.افزودن تعداد کلمات کلیدی

ممکن است تبلیغ در لینک اول قرار داشته باشد، اما همچنان تعداد کلیک ها پایین باشد. در اینصورت می توانید تعداد کلمات کلیدی را افزایش دهید تا دایره جذب مشتری افزایش پیدا کند. کلمات هم معنی و مترادف کلمات کلیدی خود را به تبلیغ اضافه کنید. به عنوان مثال برای کلمه تعریف شده عمل بینی کلمات جراحی بینی و کوچک کردن بینی را هم اضافه کنید.

در این مسیر می توانید از عبارات کلیدی دم دراز برای جذب مشتری استفاده کنید. این عبارات به دلیل کمتر بودن شدت رقابت در آنها هزینه های پایین تری را برای دریافت کلیک طلب می کنند. همچنین از قسمت Search terms نیز می توانید کلمات کلیدی نزدیک را مشخص کنید.

4.تغییر نوع کلمه

تغییر نوع کلمه کلیدی می تواند دامنه ی جذب مشتری را افزایش دهد. به عنوان مثال در تصویر زیر با فریز کردن کلمه “ثبت شرکت” ، می توان افرادی که این کلمه را با پیشوند و پسوند جستجو کرده اند را نیز جذب کرد. مانند “هزینه ثبت شرکت”، “مرکز ثبت شرکت” و …

افزایش کلیک کلمات ادز

5.افزایش امتیاز کیفیت تبلیغ

با افزایش کیفیت تبلیغ، می توان هزینه کمتری به ازای هر کلیک پرداخت. با پایین آمدن هزینه هر کلیک قاعدتا تعداد کلیک های دریافتی بیشتر خواهد شد. راه های متعددی برای افزایش امتیاز کیفیت وجود دارد. مانند: استفاده از افزونه های تبلیغاتی، نوشتن متن تبلیغ مناسب و …

6.افزایش ساعات نمایش تبلیغ

بعد از گذشتن از ساعتی که برای نمایش روزانه تعیین کرده اید، تبلیغ متوقف خواهد شد. بنابراین برای بالا بردن تعداد کلیکها می توانید ساعت نمایش تبلیغ را افزایش دهید. لازم به ذکر است؛ در صورتی که قادر به ارائه خدمات در ساعات دیگر هستید، ساعت نمایش تبلیغ را افزایش دهید. در تصویر زیر خطای عدم نمایش به دلیل بازه ی زمانی را مشاهده می کنید.

بازه ی زمانی گوگل ادز

7.از تمام کاراکترهای مجاز استفاده کنید

برای نگارش متن تبلیغ و همچنین توضیحات تبلیغ حتماً از تمام کاراکتر های مجاز استفاده کنید. وجود کاراکتر های متفاوت سبب ایجاد تفاوت ظاهری بین تبلیغ شما و تبلیغ سایرین می شود. زمانی که کاربران تبلیغات مختلف را مشاهده می کنند تبلیغ شما را به عنوان یک تبلیغ متمایز در نظر گرفته و جذب آن می شوند. همچنین استفاده از اعداد و درصد نیز می تواند در جذابیت متن تبلیغ شما تاثیر به سزایی داشته باشید.

8.URL را کامل و واضح پر کنید

آدرس لینک url در تبلیغات گوگل ادز می تواند توسط شما نوشته شود. حتما از این قابلیت مهم استفاده کنید و عبارات مهم و مرتبط با کلمه کلیدی اصلی را در آن قسمت بنویسید.

9.استفاده از افزونه های تبلیغاتی

افزونه های تبلیغاتی فوق العاده از در سیستم گوگل ادز تدارک دیده شده تا شما با استفاده از آنها بتوانید اطلاعات بیشتری را به بینندگان منتقل کنید. استفاده از این افزونه ها از چند جهت حائز اهمیت است.

اول اینکه با استفاده از این افزونه ها شما متن کامل تری را برای ارائه به مشتری خواهید داشت و در نتیجه مشتری شما با دقت بیشتری می تواند شما را انتخاب کند. حال آنکه اگر در متن تبلیغ متوجه شود که شما هدف مورد نظر ایشان نیستید بر روی تبلیغ شما کلیک نکرده و باعث می شود که هزینه اضافه ای از شما کسر نشود.

دوم اینکه شما با استفاده از افزونه های تبلیغاتی میزان فضای بیشتری را از صفحه جست و جو در اختیار خواهید داشت و این موضوع سبب می شود که شانس شما برای جذب مشتری و کلیک هدفمند افزایش پیدا کند.

10.استفاده از کلمات کلیدی منفی

با استفاده از کلمات کلیدی منفی شما میتوانید کاربران غیر مرتبطی که وارد تبلیغات شما می شوند را از دایره کلیک های دریافتی خودتان حذف کنید. نتیجتا در میزان هزینه صرفه جویی زیادی داشته و هزینه صرفه جویی شده را می توانید صرفه کلمات جدید تر و مرتبط تر می کنید. از این طریق می توانید علاوه بر افزایش هدفمندی کلیپ های دریافتی خود بر میزان هزینه کرد تبلیغات گوگل ادز کنترل دقیق تری داشته باشید.

11.ایجاد پیشنهاد منحصر به فرد

چنانچه در متن تبلیغ خودتان پیشنهاد فوق العاده برای کاربران داشته باشید مطمئنا می تواند در جذب کاربران تاثیر بسزایی داشته باشد. از انجام اینگونه پیشنهادات غافل نشوید، محصول خاصی را به عنوان تخفیف ویژه در نظر بگیرید و آن را به بازدید کنندگان اعلام کنید.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک
Notify of
guest
4 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
رحیم شعبانی
رحیم شعبانی
2020-02-24 4:25 ب.ظ

آیا صرفا افزایش کلیک به این معنی هست که من مشتریان بیشتری خواهم داشت؟ یعنی هرچی کلیک بیشتر ، مشتری بیشتر ؟!

لیلا سرابی
لیلا سرابی
2020-02-25 3:32 ب.ظ

سلام، خیر اصلا اینطور نیست. شما به ازای کلمات کلیدی درست باید کلیک داشته باشید. حتما کلمات کلیدی ای که وارد سایت شما شدن رو در نظر بگیرید ، کلماتی که مطلوب نیستن رو حذف کنید و تمرکز خودتون رو بر روی کلمه کلیدی های مهم قرار بدید

مریم عشقی زاده
مریم عشقی زاده
2020-02-24 11:03 ب.ظ

ما قبلا تبلیغات گوگل انجام می‌دادیم اما نمایش تبلیغ خیلی کم صورت می‌گرفت. دلیلش چی بود؟

مریم داورزنی
مریم داورزنی
2020-02-25 11:03 ق.ظ

با توجه به روشهایی که در این مقاله ذکر شد، می توانید برای افزایش بازدهی کمپین تبلیغات در گوگل خودتان اقدام نمایید. به عنوان مثال با بهبود نمره کیفیت صفحات فرود خود، می توانید این کار را انجام دهید.