تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

انواع تبلیغات در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع تبلیغات در اینستاگرام آشنا کنیم تا با آگاهی کامل تبلیغ را در این شبکه اجتماعی جهانی و وسیع آغاز کنید.

اگر تاکنون چیزی را در مورد برند کوچکتان در اینستاگرام پست کرده باشید، حتما می‌دانید که اغلب اوقات بیهوده و بی نتیجه بنظر میرسد. اغلب کسی به پست شما پاسخ نمی‌دهد. هیچ لایک، کامنت، ری پست یا واکنشی از این کارتان از طرف مخاطبان دریافت نمی‌کنید.

این اتفاق فقط در اینستاگرام نمی‌افتد بلکه در همه شبکه‌های اجتماعی رایج است. فرقی ندارد که مخاطبان شما چقدر کم هستند، احتمال دارد که پست‌های شما هنوز حداقل لایک‌ها یا کامنت‌ها را دریافت کنند، حتی با وجود اینکه از هشتگ‌های متداول در اینستاگرام استفاده کرده اید.

روزانه 500 میلیون کاربر فعال در اینستاگرام هستند که فضا را برای کسب و کار بهبود می‌بخشند.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

برای اینکه تجارت خود را راه بیاندازید و از این فضا به بهترین شکل استفاده کنید، باید یاد بگیرید که چگونه از اینستاگرام پول در بیاورید. نه تنها اینستاگرام می‌تواند به پول در آوردن شما کمک کند، بلکه شبکه‌های مجازی دیگری مثل توئیتر، پینترست، گوگل پلاس، لینکدین هم وجود دارند که میتواند به شما کمک کنند.

اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا اکثر برندها در اینستاگرام هستند؟

تبلیغات در اینستاگرام در سال 2019

مشکلات لینک اینستاگرام

مدت زمان زیادی است که مشکل بزرگی در بازاریابی در اینستاگرام وجود دارد که باعث شده که مخاطبان شما نتوانند به راحتی به سایتتان مراجعه کنند، زیرا نمی‌توانید لینکی قابل کلیک کردن در کپشن پست اینستاگرام خود، قراردهید. به همین دلیل مجبورید لینک را داخل بیو (bio) بگذارید و مداوم لینک را برای پست جدید آپدیت کنید.

اگرچه که این ویژگی از ایده آل بودن شرایط می‌کاهد، اما هنوز هم اینستاگرام یک منبع موثر از ترافیک ­های فروش برای بسیاری از کمپانی ­ها محسوب می‌شود.

در حقیقت اینستاگرام موفق ترین منبع ترافیک دریکی از مطالعات ما می‌باشد. تمام این ترافیک‌ها از همان لینک موجود در بیو حاصل شده است.

۲ صفحه در اینستاگرام که از سرویس تبلیغاتی اینستاگرام استفاده کردند
اما با وجود این کاستی، یک بخش واقعا جالب وجود دارد: اگر قصد تبلیغ در اینستاگرام را دارید، می‌توایند لینک‌هایی را به وبسایت خود در پست هایتان وارد کنید. در مثال فوق، عبارت “Shop Now” یا “همین الان بخرید” باعث می‌شود که بازدیدکنندگان پست، مستقیما به صفحه محصول شما ارجاع داده شوند.

Shopping در اینستاگرام

اکنون اینستاگرام با Shopify همکاری دارد تا یک قدم جلوتر برود و برچسب محصول و یک تب فروشگاه را مستقیماً در رابط کاربری اینستاگرام ارائه دهد.

Shopping در اینستاگرام برای هر کسی که محصولات شما را در فید اینستاگرام ببیند، تجربه پرداخت یکپارچه مشتری را فراهم می‌کند.

برندهای تجاری با قابلیت تگ کردن محصولات، بیش از پیش تمایل دارند که در تبلیغات اینستاگرام شرکت کنند.

 

 

 

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

قبلا اگر قصد تبلیغ در اینستاگرام را داشتید، باید از پست‌های اسپانسردار(sponsored) استفاده می‌کردید.

این کار نیازمند مذاکره خصوصی با اینفلوئنسرهای اینستاگرام بود که باید از آنها درخواست می‌کردید تا برند شما را در اکانت خود معرفی کنند. در حالی که این روش برای افزایش بازدید و فروش در اینستاگرام، بسیار موثر است، اما معایبی هم دارد که عبارتند از:

  • اغلب هزینه بالایی دارد.
  • نیازمند صحبت و مذاکره است.
  • هیچ تضمینی برای تبلیغ کردن آنها وجود ندارد.
  • امکان تعیین مخاطبان هدف وجود ندارد.

پست‌های اسپانسردار هنوز جایگاه بالایی بین انواع تبلیغات در اینستاگرام دارند. اینکه از فرد دیگری بخواهید تا محصول شما را معرفی کند، فواید زیادی دارد و جذابیت را به کار شما اضافه می‌کند و باعث می‌شود که بازدیدکنندگان اعتماد بیشتری به محصولات شما داشته باشند.

پست‌های اسپانسردار هنوز راهی عالی برای فروش محصولات از طریق اینفلوئنسرهاست.

در اکتبر 2017، اینستاگرام مشارکتهای پولی (paid partnership)را با هدف شفافسازی برای کابران و فراهم کردن فرصت‌های تبلیغاتی بیشتر برای برند‌ها و اینفلوئنسرها،راه اندازی کرد .

این ویژگی که در اختیار کاربران با تعداد زیادی دنبال کننده در اینستاگرام میباشد، نسبت به پست‌های اسپانسر دار معمولی (sponsored posts)، بازدید و گزارش بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

 

یک صفحه در اینستاگرام که از مشارکتهای پولی (paid partnership) استفاده کرده است

نحوه عملکرد تبلیغات اینستاگرام

از اواخر سال 2015، از اواخر سال 2015، هر کسی می‌تواند یاد بگیرد که چگونه تبلیغات اینستاگرامی را از طریق بستر تبلیغاتی فیسبوک ایجاد کند.

با انجام این تبلیغات می‌­توانید کنترل کافی روی تبلیغات، چگونگی نمایش آنها و اینکه توسط چه کسانی دیده شود، داشته باشید. این تبلیغات برعکس پست اسپانسردار و پولی، مستقیما در اکانت اینستاگرام خودتان پست میشود.

مزایای این روش تبلیغ در اینستاگرام شامل موارد زیر است:

  • قیمت گزاری مقیاسی.
  • ارجاع مستقیم و سریع.
  • گزارش دهی عملکرد و کنترل کامل روی تبلیغات.
  • تعیین مخاطبان هدف

بعلاوه، از آنجایی که اینستاگرام از نمایش فید وابسته به زمان، فاصله گرفته و اکنون فید را بصورت اصلاح شده نمایش میدهد، نمیتوانید پیشبینی کنید که چه تعدادی از فالورها، پست‌های شما را خواهند دید.

انواع تبلیغات در اینستاگرام

در اینستاگرام می‌توانید 5 نوع تبلیغ مختلف را اجرا کنید:

تبلیغات با عکس

این تبلیغ می‌تواند با یک عکس ساده با فرمت مربع یا کامل انجام شود. این روش، ساده ترین نوع تبلیغات بصری است که فقط به یک عدد عکس نیاز دارد. در این قسمت نمونه ای از تبلیغ عکس را از برند Fimbulvetr قرار داده ایم که کاربران را به صفحه محصول مربوطه می‌برد.

 

یک صفحه در اینستاگرام که از تبلیغات اینستاگرامی استفاده میکند.

تبلیغات ویدئویی

اینستاگرام قبلا ویدئوها را به 15 ثانیه محدود می‌کرد، اما این قانون اصلاح شده و اکنون ویدئوها می‌توانند تا 60 ثانیه با فرمت مربع یا نمای کلی پست شوند. مثلا Dollar Shave Club در اینستاگرام، از تبلیغات ویدئوی اینستاگرام برای معرفی یک پلن عضویتی، استفاده کرده که آن را از دیگر پلن‌ها متمایز میکند.

صفحه ای در اینستاگرام که از تبلیغات ویدیویی استفاده کرده است

 

تبلیغ‌های چرخ و فلکی

یکی دیگر از انواع تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغات carousel یا چرخ و فلکی میباشد که می‌توانند در هرجایی از اینستاگرام استفاده شوند. این تبلیغ اینستاگرامی از دو تا ده عدد عکس یا ویدئو تشکیل می‌شود که کاربران با ورق زدن، میتوانند آن‌ها را مشاهده کنند.

مثلا West Elm از این نوع تبلیغات برای برجسته کردن محصولات خود استفاده کرده است.

 

صفحه ای در اینستاگرام که از تبلیغات به اصطلاح چرخ و فلکی (carousel) استفاده کرده.

تبلیغ‌های اسلایدشو

این تبلیغات شبیه به تبلیغات ویدئویی هستند که به شکل ویدئو در فید کاربر ظاهر میشوند. اگرچه که این ویدئوها از مجموعه ای از عکس‌ها تشکیل شده اند که مانند اسلاید شو درقالب ویدئو در آمده اند. همچنین می‌توانید متن یا صدایی را به این تبلیغات اضافه کنید.

تبلیغ در استوری

تبلیغات در استوری یکی از جدیدترین انواع تبلیغات در دسترس برای کسب و کار هاست. استوری‌های اینستاگرام شبیه به اسنپ­ چت است که به کاربران و برندها اجازه می‌دهد تا عکس‌ها و ویدئوها را بصورت موقت و در زمان محدود به اشتراک بگذارند. برند آنلاین فشن ASOS از استوری‌های اینستاگرام با موفقیت بالا برای تبلیغات خود استفاده کرده است.

تبلیغات استوری شرکت ASOS در اینستاگرام

تبلیغات هدفمند اینستاگرام

هنگام تبلیغات اینستاگرامی میتوانید از لیست بالا، هدفی برای کمپین تبلیغاتی اینستاگرام انتخاب کنید. نسبت به این انتخاب بی توجه نباشید زیرا در چگونگی بهینه سازی و هزینه تبلیغ شما تاثیر خواهد داشت.مثلا اگر هدفتان این است که افراد ویدئوی شما را تماشا کنند، احتمالا به این که چند نفر روی لینک شما کلیک میکنند، اهمیت نمیدهید.

ممکن است که هم اکنون با اهداف کمپین تبلیغاتی اینستاگرام از زمان تبلیغات در فیسبوک آشنایی داشته باشید که این گزینه‌ها شامل موارد زیر هستند:

شناخت برند (Brand awareness)

هدف از شناخت برند این است که افراد تجارت، محصول، اپلیکیشن یا خدمات شما را هنگام تبلیغ در اینستاگرام بشناسند. این شناخت با اهداف خاصی انجام می‌شود. هدفی که قبلاً آگاهی (Awareness) نامیده می‌شد اکنون تحت این هدف قرار می‌گیرد.

تبلیغ با هدف شناخت برند می­تواند از طریق تبلیغ­های ویدئویی، عکس، چرخ و فلک، اسلاید شو و یا استوری انجام شود.

دسترسی (Reach)

همچنین می‌توانید با هدف دسترسی، برند، محصول، اپلیکیشن یا خدمات خود را به کاربران بشناسانید.

اهدافی که قبلا شناخت محلی و دسترسی و فرکانس نامیده میشدند اکنون زیرمجموعه این هدف قرار میگیرند.

هدف دسترسی از شناخت برند متفاوت است، زیرا دسترسی طیف بیشتری از مخاطب را جذب می‌کند، در حالیکه شناخت برند کمی هدفمندتر کاربران را دنبال می‌کند که راحت تر به برند شما دسترسی داشته باشند.

ترافیک (Traffic)

هدف ترافیک این است که بازدیدکننده‌ها را به وبسایت شما برساند. هدفی که قبلا کلیک وبسایت نامیده میشد اکنون زیرمجموعه هدف ترافیک قرار میگیرد. می‌توانید از طریق این هدف، پیشنهادی به مخاطبان خود ارائه دهید.

این هدف از تمامی انواع تبلیغات در اینستاگرام نیز پشتیبانی میکند. مثلا کالکشن mountain برای فروش پکیج‌های اسگی خود از تبلیغ با هدف ترافیک استفاده میکند که بازدیدکنندگان را مستقیما به فروشگاه آنلاین آنها میبرد.

 

تبلیغات اینستاگرامی شرکت collectivepass به که به روش ترافیک صورت گرفته

نصب برنامه (App installs)

هدف نصب برنامه برای کاربرانی مناسب است که می‌خواهند برنامه ای را دانلود کنند. البته می‌توانید از هر نوع تبلیغی در اینستاگرام برای هدف نصب برنامه استفاده کنید. در این قسمت، نمونه ای از تبلیغ چرخ و فلکی را از پوش مارک می‌بینید که کاربران را مستقیما به اپ استور ارجاع می‌دهد تا برنامه را دانلود کنند.

 

تبلیغاتی اینستاگرامی شرکت poshmark که برای نصب اپلیکیشن انجام شده.

قرارداد (Engagement)

قرارداد یکی دیگر از اهدافی است که میتوانید از آن، برای ارائه پیشنهادتان به کاربران استفاده کنید. این هدف همچنین در افزایش ترویج و پروموت شدن پست‌ها و حساب اینستاگرام شما نیز تاثیرگزار است. تبلیغ عکس، ویدئو و اسلایدشو یکی از گزینه‌های تبلیغ با هدف قرارداد می‌باشد.

بازدید ویدئو (Video views)

اگر تبلیغات ویدئویی، کاروسل، اسلاید شو یا استوری انجام میدهید، می‌توانید از هدف بازدید ویدئو برای پروموت کردن ویدئوی خود استفاده کنید. این هدف میتواند در شناخت برند و محصولات شما نیز موثر باشد.

هدایت نسل (Lead generation)

تبلیغ اینستاگرام با هدف هدایت نسل یکی از راه‌های عالی برای جمع آوری اطلاعات از کاربران مثل آدرس‌های ایمیل است. با استفاده از این اطلاعات میتوانید در آینده به بازاریابی بپردازید. لازم به ذکر است این هدف همه انواع تبلیغات اینستاگرام حمایت می‌کند.

تبدیل (conversion)

هدف تبدیل، انتخابی عالی برای تجارت‌های الکترونیکی است که خواهان افزایش فروش خود هستند.

اهدافی که قبلا تبدیل وبسایت و تبلیغات داینامیک نامیده می‌شدند، هردو اکنون زیرمجموعه این هدف قرار میگیرند.

اگر میخواهید تبلیغ را برای کسانی که یک فعالیت خاص در اپلیکیشن شما انجام می‌دهند، بهینه سازی کنید و facebook SDK را نصب کرده‌اید، بهتر است از این هدف استفاده کنید.

نکته: برای اینکه از این هدف استفاده کنید، باید facebook pixel را در وبسایت خود نصب کنید. اگر هنوز آن را نصب نکرده‌اید، پیغامی جهت اطلاع رسانی به شما ارسال می‌شود.

منبع مقاله