تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

چگونه کپشن اینستاگرام جذاب بنویسیم؟

 • کپشن اینستاگرام چیست؟
 • ویژگی‌های یک کپشن جذاب در اینستاگرام چیست؟
 • چگونه یک کپشن خوب در اینستاگرام بنویسیم؟
 • چگونه به شکل صحیح هشتگ گذاری کنیم؟

کپشن اینستاگرام چیست؟

کپشن اینستاگرام

کپشن‌های اینستاگرام متن‌های زیرعکس‌های پست شده شما هستند. شما می‌توانید در این قسمت نقل قول‌ ها، سوالات، توصیف آنچه درحال حاضر انجام می‌‌دهید و … را تایپ کنید. همچنین می‌توانید از 2000 کاراکتر (حرف) و شکلک‌های مختلف درآن استفاده کنید.

همچنین قادر خواهید بود تا از 30 هشتگ مختلف نیز استفاده کنید. با انجام این کارها و کمی خلاقیت می‌توانید مخاطب را به تعامل تشویق کنید. نوشتن یک کپشن خوب در سرگرم کردن مخاطب شما نقش بسزایی دارد و واکنش آن‌ها را نسبت به پست شما چندین برابر می‌کند.

چگونه می‌توان در اینستاگرام کپشن‌هایی نوشت که لایک، کامنت و مخاطب بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد؟

به عنوان صاحب یک بیزینس، چشم پوشی از اهمیت جذب مخاطب اینستاگرام غیرممکن است. از سال 2019 ، پلتفرم اجتماعی اینستاگرام با رشد سریع ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال همراه بوده و انتظار می‌رود این آمار با رشد بیشتری نیز روبرو شود. ممکن است قبلاً عکس و فیلم‌های خیره کننده‌ای را در فیدهای اینستاگرام و IGTV پیج خود منتشر کرده باشید، اما اگر به محتوای خود، به ویژه کپشن‌های اینستاگرام خود توجه کافی نداشته باشید، ممکن است فرصت مهمی را از دست دهید.

کپشن‌های اینستاگرام می‌توانند در راستای تحقق اهداف زیر به شما کمک کنند:

 • افزایش بازدید وب سایت شما.
 • کمک برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر اینستاگرام.
 • و حتی بهبود بخشیدن فروش شما

یک تصویر سازی قوی در اینستاگرام می‌تواند باعث شود کاربران در حین گردش خود بین پست ها، مکث کنند و روی پست شما متوقف شوند، اما یک کپشن که به دقت روی آن فکر شده است، می‌تواند از نظر بازاریابی و فروش، بسیار موثرتر عمل کند.

فراموش نکنید که نگارش یک کپشن اینستاگرام مناسب می تواند شمارا در بهینه سازی سئو اینستاگرام پیج خودتان یاری برساند.

یک کپشن جذاب اینستاگرامی از چه مواردی تشکیل شده؟

کپشن‌های جذاب می‌توانند تعامل بیشتری ایجاد کنند، که وقتی صحبت از الگوریتم اینستاگرام می‌شود بسیار مهم است. محتوای قوی در کپشن شما داستان و شخصیت برند شما را شکل می‌دهد، که به نوبه خود به دنبال کنندگان شما کمک می‌کند تا بدانند که به آنچه شما می‌فروشید نیاز دارند. به طور خلاصه: کپشن‌های اینستاگرام می‌توانند به موفقیت شرکت شما در شبکه‌های اجتماعی کمک کنند و این می‌تواند نتیجه نهایی شما را بهبود بخشد.

با به روزرسانی‌های اخیر الگوریتم اینستاگرام، اگر نرخ تعامل محنوای شما بالا باشد، احتمال دیده شدن پست‌های شما بالا می‌رود. معیار نرخ تعامل بررسی می‌کند که تعداد نظراتی که برای یک پست دریافت می‌کنید چطور است و یا آیا به این نظرات پاسخ می‌دهید. این تغییرات به این معنی است که صرفاً داشتن تعداد زیادی فالوور لزوما تضمین نمی کند که پست‌های شما دیده می‌شود.

در اوایل سال جاری، اینستاگرام نحوه کار الگوریتم خود را توضیح داد و گفت:” آنچه ابتدا در فید شما نشان داده می‌شود، با توجه به پست‌ها و اکانت‌هایی که بیشتر با آن‌ها تعامل دارید، نمایش داده میشوند و همچنین به سایر عوامل موثر از جمله منظم بودن پست‌ها، مداومت استفاده از اینستاگرام، تعداد افرادی که دنبال می‌کنید و غیره… بستگی دارند.

اما این به چه معناست؟ آنچه در ابتدا به یک کاربر اینستاگرام نشان داده می‌شود براساس فعالیت خود کاربر تعیین می‌شود. بنابراین، به عنوان یک تجارت، باید کاربران را فریب دهید تا با پست‌های شما درگیر شوند، خواه این بدان معنا باشد که چند ثانیه بیشتر روی آن بمانند، یا آن را لایک کنند و یا درباره آن نظر دهند یا آن را به اشتراک بگذارند.

ویژگی‌های یک کپشن اینستاگرامی خوب

 1. کوتاه و مختصر باشد
 2. جذاب باشد
 3. از ایموجی‌ها استفاده شود
 4. هشتگ‌ها به اندازه و مرتبط باشند
 5. کپشن با تصویر پست شده مرتبط باشد

همانطور که گفته شد، امروزه کسب وکار فضای مجازی رونق بسیاری یافته است. به همین منظور باید در این زمینه مهارت نیز داشت. اینستاگرام فضای مجازی محبوب کسب و کار برای برخی افراد است.

لازم است با مهارت‌های استفاده از قابلیت‌های آن آشنا باشید تا بتوانید برای مخاطب تاثیر گذار بوده و کاربران بیشتری را سمت پیج خود سوق دهید. به همین منظور باید به نوشتن بیو، هایلایت، کپشن‌های پست‌های اینستاگرامی و عکس‌ها و کاور‌ها توجه کنید.

اهداف استراتژیک در اینستاگرام

ما با دو متخصص بازاریابی اینستاگرام صحبت کردیم تا از دانش آنها در مورد چگونگی نوشتن کپشن اینستاگرام برای کمک به بهبود فروش، شناخته شدن و رشد تجاری شما استفاده کنیم.

نوشتن کپشن‌های قوی اینستاگرام با اهداف کمپین شما شروع می‌شود.

قبل از صحبت در مورد کپشن نویسی، به اهداف اصلی استراتژی اینستاگرام خود برگردید و اجازه دهید آنها شما را راهنمایی کنند. اهداف مشترك عبارتند از:

 • اجرای یک کمپین آگاه سازی برای افزایش میدان دید شما یا به طور کلی افزایش آگاهی از نام تجاری تان (این می‌تواند به معنای افزایش دستیابی کاربران به شما و تعداد فالوئرهایتان یا هدایت ترافیک به وب سایت شما برای اهداف آگاه سازی باشد)
 • تبلیغ یک حراج، عرضه محصول جدید یا راه اندازی مجموعه جدید
 • جمع آوری محتوای تولید شده توسط کاربر با هشتگ‌های علامت دار اینستاگرام

اگر حساب بیزینسی اینستاگرام دارید، می‌توانید بر پست‌های اسپانسر دار سرمایه گذاری کنید تا اطمینان حاصل کنید که عکس‌های شما توسط مخاطبان هدف خودتان دیده می‌شود. هنگام سرمایه گذاری کردن بر پست‌های اسپانسر شده (که به عنوان “پست تبلیغاتی” نیز شناخته می‌شود)، لازم به ذکر است که چندین گزینه دعوت به اقدام (call to action) از پیش تعیین شده برای انتخاب توسط شما وجود دارد.

گزینه‌های در دسترس برای دعوت به اقدام عبارتند از: تماس با ما، بیشتر بدانید، اکنون رزرو کنید و دانلود. البته به لطف تب Shop و قابلیت برچسب گذاری محصولات در اینستاگرام، فروشندگان می‌توانند این امکان را فراهم کنند تا کاربران با یک ضربه بیشتر، اطلاعات بیشتری را در مورد محصولات به دست آورند و حتی کاربران را برای خرید از فروشگاه خود به سایت خود منتقل کنند، همه اینها در اپلیکیشن Instagram قابل دستیابی است.

به یاد داشته باشید، شما نمی توانید لینک‌های قابل کلیک را در پست‌های خود قرار دهید، به این معنی که برای بازدید از وب سایت یا صفحه محصول خود، باید کاربران را به کلیک روی لینک موجود در Instagram bio (بیوگرافی اینستاگرام) خود هدایت کنید.

نحوه نوشتن کپشن خوب و جذاب در اینستاگرام

چگونه-کپشن-جذاب-بنویسیم

نوشتن متن زیر عکس در واقع بسیار ساده است. تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که کمی خلاقانه، جذاب باشید و به فالوئر‌ها بگویید که چه کاری را انجام می‌دهید. به عنوان مثال، شما عکسی از قهوه صبحگاهی خود را به اشتراک می‌گذارید. سپس می‌‌توانید در کپشن توضیحی مانند “لذت بردن از فنجان قهوه صبحگاهی در تراس منزل” بنویسید.

در بسیاری از موارد، نمی‌توانید فقط عکس و ویدئو را توصیف کنید. به عنوان مثال، شما در حال پیاده روی در یک پارک زیبا هستید. به مردم بگویید که چگونه به آنجا رفته اید، از جذابیت‌های پارک استفاده کنید و در صورت هزینه داشتن آن را به فالوورهای خود بگویید.

ساختار اصلی یک کپشن اینستاگرامی

 • تیتر
 • لید
 • مقدمه
 • بدنه متن
 • نتیجه گیری و فراخوانی

چگونگی نوشتن کپشن اینستاگرام

از جمله اول نهایت استفاده را ببرید

اینستاگرام بعد از سه تا چهار خط کپشن شما را کوتاه می‌کند، بنابراین در ابتدا جزئیات مهم را بگنجانید. فقط اولین جمله، در Feed کاربر مشاهده می‌شود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که جذاب است یا سوالی را مطرح می‌کند – و دعوت به اقدام خود را در آخر قرار ندهید.

“با نسخه اولیه کپشن اینستاگرام خود طوری رفتار کنید که با بازاریابی در رسانه‌های دیگر رفتار می‌کنید وقتی جلوتر کپشن‌هایتان را آماده و چند بار آن را بررسی می‌کنید، متوجه می‌شوید که کدام بخش از کپشن اهمیت بالایی دارد. وقتی ابتدا چیزهای جذاب را بیان می‌کنید، این گزینه” بیشتر یا more ” اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا کاربر را کنجکاو کنید. وقتی دو خط اول را به چیزهای خوبی اختصاص میدهید، تعامل بهتری خواهید دید.”

یک موقعیت دعوت به اقدام ایجاد کنید یا سوالی را بپرسید

هر پست باید یک هدف و قصد مشخص داشته باشد، بنابراین هرکدام را با هدف خاص خود هدایت کنید و اجازه دهید این هدف دعوت به اقدام را مدیریت کند. می‌خواهید فالور هایتان چه کار کنند:

 • از وب سایت شما بازدید کنند؟
 • یک محصول خاص را خریداری کنند؟
 • پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارند؟
 • به پیج شما تبلیغ دهند؟
 • ایجاد یک مسابقه یا موقعیت رقابتی اهدای جوایز برسید؟
 • به اشتراک گذاری مسابقه ی عکاسی با استفاده از هشتگ مشخص شده؟ (این یک روش عالی برای جمع آوری محتوای تولید شده توسط کاربر است.)

نکته اصلی تشویق مشارکت به منظور ایجاد گفتگو است. این روش در راستای اهداف الگوریتم اینستاگرام عمل می‌کند و به تعامل به عنوان معیاری برای ارائه پست‌های شما به دنبال کنندگان نگاه می‌کند. تشویق به تعامل همچنین احتمال ظاهر شدن پست شما در فیدهای کاربران دیگر به عنوان “suggestion” یا پیشنهاد افزایش می‌دهد.

در اینجا برخی از اقدامات که می‌توانید در کپشن خود کاربران را به انجام آن تشویق کنید لیست شده است:

 • روی لینک موجود در bio کلیک کنید
 • نظر/کامنت خود را بیان کنید (معمولاً به عنوان پاسخ یک سوال مطرح می‌شود)
 • دوست خود را تگ کنید (این یک تاکتیک عالی برای رشد میزان ریچ شماست)
 • با استفاده از هشتگ اختصاصی اعلام شده، عکس ارسال کنید

به پست، ارزش بدهید.

پورتنوی می‌گوید: “نکات و ترفند ارائه دهید، یابا محتوای آموزشی یا اطلاع‌رسانی، ارزش پست اینستاگرام خود را بالا ببرید”. افزودن ارزش در کپشن‌های اینستاگرام به کاربر کمک می‌کند و احتمال به اشتراک گذاری و تگ شدن دیگران را بیشتر می‌کند.

مانند یک انسان بنویسید (نه یک ربات)

اصالت بیشترین اهمیت را دارد. در محتوا و کپشن ها، خود واقعی خود را در معرض دید قرار دهید و هنگام صحبت از زبان خودتان بنویسید. شما ممکن است بخواهید استراتژیک و با قصد جلو بروید، اما همچنین باید با کاربر با بیانی طبیعی روبرو شوید و مانند یک دوست به نظر برسید.

کپشن‌های اینستاگرام خود را در یک بستر جداگانه پیش نویس کنید

اگر کپشن‌های خود را روی یک سیستم عامل دیگر بنویسید، احتمالاً استراتژیک تر و با احتمال حواس پرتی کمتری تفکر خواهید کرد. یکی از موفق ترین کارشناسان اینستاگرامی می‌گوید: “اگر هنگام نوشتن کپشن‌های اینستاگرام برای مشاغل خودم، از گوشی تلفن خود فاصله بگیرم متمرکزتر هستم. برنامه‌ی مورد استفاده‌ی من نسخه‌ی دسکتاپ Plannthat.com است، بنابراین می‌توانم مجموعه‌ای از کپشن‌ها را بنویسم، آنها را ویرایش کنم و آنها را برای ارسال برنامه ریزی کنم. به این ترتیب، در اعلان‌ها و مقایسه‌ها غرق نمی شوم. با ذهنی آرام و با در ذهن داشتن اهداف بازاریابی خود می‌نویسم.”

به یاد داشته باشید، هنگام پیش نویس کردن کپشن‌های اینستاگرام، اهداف کمپین تبلیغاتی و تعامل خود را در نقطه تمرکز خود نگه دارید. سعی کنید چند ایده جایگزین برای کپشن‌های خود ارائه دهید، زیرا اولین موردی که می‌نویسید لزوما بهترین نیست. اجازه دهید خلاقیت شما کنترل را به دست بگیرد و از روند کار لذت ببرید.

از قصه گویی استفاده کنید

از بی طرفی خودداری کنید و به کپشن‌های خود شخصیت و هیجان اضافه کنید. کارتر می‌گوید: “من سعی می‌کنم دو تا سه کلمه، عبارت یا حکایت حسی را به تصویر بکشم. بنابراین حس‌های لامسه، چشایی، صدا، بینایی، احساسات و… را توصیف کنید. مشخص کنید فقط نگویید ‘Tex-Mex.’ بگویید چیپس ذرت نمکی که با سس گوآکامول آغشته شده و با مارگاریتا تارت مزه دار شده است. ”

ازایموجی‌ها استفاده کنید!

استفاده-از-ایموجی-در-کپشن اینستاگرام

شکلک‌ها را مثل ادویه بپاشید تا عطر و طعم اضافی ایجاد کنید و کپشن‌های خود را پویاتر کنید. ایموجی‌های مربوطه که در انتهای جملات یا پاراگراف‌ها قرار می‌گیرند نیز می‌توانند از لحاظ زیبایی شناسی رشته‌های طولانی کپی را بشکنند.

Emojiها همچنین یک روش عالی برای هدایت خوانندگان به یک اقدام خاص مانند کلیک کردن روی لینک در بیو هستند. اما اگر از شکلک استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که آنها با تن صدا و مارک تجاری شما هماهنگی دارند. در استفاده از مخلوط شکلک زیاده روی نکنید، مخصوصاً در همان کپشن.

اگر در حال کار روی هویت و نام تجاری خود هستید و نوشتن شرح عکس اینستاگرام را به یک فریلنسر واگذار می‌کنید، مجموعه‌ای از شکلک‌هایی را تعیین کنید که برای حفظ ثبات و مارک کاری شما مناسب باشد.

آیا به تعدای مثال از emoji برای استفاده از لینک در بیو صفحه خود یا جلب توجه به متن مهم درون عنوان نیاز دارید؟ اینها بعضی از پیشنهادات ماست:

👆 💥 🔗 🎯 📌 📍

طول کپشن را در نظر بگیرید

مانند اکثر استراتژی‌های بازاریابی، محتوا در کپشن اینستاگرام شما از نظر کیفیت اهمیت بیشتری از نسبت به کمیت دارد. این می‌تواند کوتاه و خلاصه باشد یا متن طولانی تر و عمیق تری داشته باشد.

به گفته پورتنوی، هنگام نوشتن کپشن هیچ طول درست یا غلطی وجود ندارد. وی می‌گوید: “اگر پست شما دارای ارزش آموزشی باشد یا جالب باشد، مردم آن را می‌خوانند. با این حال، اگر در طولانی بودن پست شک دارید، بهتر است کمی آن را اصلاح و کوتاه کنید.”

از هشتگ استفاده کنید

استفاده از هشتگ

هشتگ‌های اینستاگرام یک روش اصلی برای جستجو کردن پست‌های شما هستند، بنابراین مطمئن شوید که از آنها به درستی استفاده می‌کنید. آنها مانند کلمات کلیدی عمل می‌کنند، زیرا دارای قابلیت ردیابی و جستجو هستند.

ممکن است متوجه گروه هشتگ‌های اختصاصی برندها در انتهای عنوان یا در ادامه ی کپشن شده باشید. برخی حتی چندین خط فضا را برای ایجاد فاصله اضافه می‌کنند تا هشتگ‌ها را جدا کرده و آنها را از فضای متن کپشن دور کنند.

بنابراین چگونه بدانید از چه هشتگ‌هایی استفاده کنید؟ ترکیبی از مارک تجاری (هشتگ که برای نام تجاری خود ایجاد کرده اید)، انجمن (که توسط افرادی در همان صنعت شما به کار می‌رود و یا توسط افرادی که قصد جذب آن را دارند)، محصول و سایر هشتگ‌های معتبر مرتبط را هدف خود قرار دهید.

با یادداشت برداری از هشتگ‌های مورد استفاده رقبا، مخاطبان، تأثیرگذاران و رهبران صنعت، محتوای خود را بهبود بخشید.

نحوه افزودن فضاها در کپشن‌های اینستاگرام

ساده ترین و سریع ترین گزینه برای افزودن فضاها در کپشن‌های اینستاگرام با استفاده از نمادها است. استفاده از فاصله به ویژه برای نگه داشتن هشتگ‌ها در زیر برچسب “more” بسیار مفید است. برای افزودن فضا در کپشن اینستاگرام خود این مراحل را دنبال کنید:

 • کپشن خود را در قسمت کپشن در اینستاگرام بنویسید
 • برای افزودن خط شکست، روی کلید Enter یا Return ضربه بزنید
 • در خط بعدی یک نماد اضافه کنید. افراد معمولاً از نقطه (.) یا خط تیره (-) استفاده می‌کنند
 • دوباره روی Enter یا Return ضربه بزنید، سپس شروع به تایپ پاراگراف بعدی خود کنید

برای افزودن فاصله‌های بیشتر بین پاراگراف‌ها در کپشن اینستاگرام خود ، این مراحل را تکرار کنید تا یک پست کامل اینستاگرامی داشته باشید

کپشن اینستاگرام می‌تواند چقدر طولانی باشد؟

کپشن‌های اینستاگرام می‌توانند تا 2200 حرف داشته باشند و حداکثر شامل 30 هشتگ باشند. برای افزودن هشتگ‌های بیشتر، از بخش کامنت‌ها استفاده کنید که در آن می‌توانید 2200 نویسه دیگر و حداکثر 30 هشتگ دیگر اضافه کنید.

چک لیست برای ارسال بهترین کپشن‌های اینستاگرام

قبل از نهایی کردن کپشن‌های خود، سوالات زیر را در نظر بگیرید (ممکن است بخواهید این بخش را علامت گذاری کنید و آن را جلوی دست نگه دارید):

 • آیا کپشن شما آموزنده است؟ آیا اطلاعات یا جزئیات مربوط به محصول، تبلیغات یا به طور کلی شرکت شما را ارائه می‌دهد؟
 • عنوان شما با برند شما هماهنگی دارد؟ آیا یک کاربر می‌تواند بگوید که لحن بیان و سبک کلی شرکت شما را درک میکند؟
 • آیا کپشن شما کاربر را به انجام عملی ترغیب می‌کند؟ آیا در پایان متن فراخوان مشخصی وجود دارد که به کاربران می‌گوید کاری انجام دهند؟
 • کپشن شما مرتب است؟ آیا کپشن از نظر زیبایی شناسی جالب به نظر می‌رسد یا متن، شکلک و / یا هشتگ‌ها بهم ریخته هستند؟
 • کپشن شما الهام بخش است یا دارای ارزش آموزشی؟
 • آیا کاربر چیزی از پست دریافت خواهد کرد؟ اعم از اطلاعات جدید، فرصتی برای ورود به بخش تبلیغاتی، فرصتی برای ارتباط با سایر فالور‌ها از طریق کامنت یا انگیزشی بودن مطلب…

کپشن شما باید چیزی به زندگی کاربر اضافه کند. سعی کنید که از پست کردن هر مطلبی فقط برای اینکه چیزی پست کرده باشید خودداری کنید. چرا که در این موارد کاربر فورا حساب شما را آنفالو می‌کند زیرا احساس می‌کند پست‌های شما ارزشی ندارند.

جذابیت برای نوشتن یک کپشن خوب و حرفه ای

 1. از ایموجی‌ها استفاده کنید تا احساسات خود را بیان کنید. این شکلک‌ها به عنوان عناصر بصری در جذب مخاطب بسیار قدرتمند هستند.
 2. از هشتگ‌ها به درستی استفاده کنید و سعی کنید متناسب با نوع کپشن و فراخور خود متن باشد.
 3. لحن بیان تان را مشخص کنید تا مخاطب شما را بیشتر بشناسد، درکپشن‌های خود به نوشتار طنزگونه، جدی، اشعارگونه یا کوتاه نویسی توجه کنید.
 4. شروع کپشن را دست کم نگیرید زیرا باید جذاب ترین بخش کپشن که ترجیحا شامل کلمات کلیدی و موضوعات کنجکاو کننده است، درابتدای کپشن آید و مخاطب را به خواندن ادامه کپشن تشویق کند.
 5. مخاطب خود را بشناسید تا بدانید در چه بستری باید بنویسید.
 6. کپشن را بسیار طولانی ننویسید زیرا الگوریتمی دارد که برای موفق شدن در جذب فالوور باید خلاصه‌ای جذاب و خواندنی را بنویسید. مسلما در اینستاگرام از “پ.ن” باید استفاده کنید که مخفف کلمه پی نوشت بوده و اگر شک و شبهه و توضیح اضافه‌ای از محتوای شما باقی مانده و نمی خواهید کپشن را طولانی کنید، در این قسمت به انتهای متن اضافه کنید.
 7. در نهایت این که نتیجه گیری و فراخوانی داشته باشید. سعی کنید کپشن خود را هدفمند به پایان برسانید و از حرف‌هایی که زده اید، نتیجه گیری کنید. این کار به مخاطب احساس ارزشمندی می‌دهد.

نکته آخر: جاذبه و دافعه

وقتی نوبت به برند تجاری می‌رسد، یک اصل مفید وجود دارد که به عنوان جذب و دفع شناخته می‌شود و توسط عکاس و استراتژیست جاسمین استار محبوبیت پیدا کرد. اساساً، پیروی کردن از یک روش مشخص و جدا نشدن از آن مسیر، هویت نام تجاری شما کلمات و لحنی را که استفاده می‌کنید را هدایت می‌کند. و از آنجا که شما نمی توانید همه چیز برای همه ی افراد ارائه کنید، به احتمال زیاد نام تجاری شما مشتری‌های مناسب را جذب کرده و مشتری‌های اشتباه را دفع می‌کند.

همانطور که گفته شد، روی مشتری احتمالی خود و نحوه جذب آنها تمرکز کنید. این به شما کمک می‌کند تا ذهن خود را روی نتیجه متمرکز کنید و نحوه نوشتن کپشن اینستاگرام خود را ثابت و موثر دنبال کنید. گرچه استراتژیک بودن نکته‌ای کلیدی است، اما این فرصتی برای نشان دادن شخصیت برند شماست. بنابراین مطمئن شوید که دیدگاه منحصر به فرد برند خود را با لحن خونسردتر اینستاگرام ترکیب می‌کنید.

نکاتی که دراین مقاله عنوان کردیم، همگی می‌‌توانند با خلاقیت شما تکمیل‌تر شوند. بنابراین در کنار این نکات، حتماً نظرات کاربران و بازخورد‌های آنان را هم در نظر بگیرید تا کپشن‌ و بیو‌های بهتری بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید