راه های جلوگیری از کلیک اضافه در گوگل ادز

کلیک اضافه

کلیک اضافه در گوگل ادز

آشنایی با کلیک اضافه در گوگل ادز

احتمالا بارها با این مسئله مواجه شده اید که بودجه شما سریع به اتمام رسیده ولی بازخورد مناسبی از تبلیغات ندیده اید!!! برای مثال کل بودجه روزانه شما فقط در یک ساعت مصرف شده، در حالی که در روزهای قبل این بودجه در کل روز مصرف می شد. بهتر است بدانید در این زمان ها برروی تبلیغات گوگل شما کلیکِ اضافه شده است، یعنی شخص و یا رباتی پشت سرهم برروی تبلیغ گوگل شما کلیک کرده است، که موجب شده تا بودجه روزانه به اتمام برسد. این موضوع شاید کمی شما را از انجام تبلیغات دلسرد کند و از خود بپرسید آیا راهی برای جلوگیری از کلیک اضافه در گوگل ادز وجود دارد یا خیر؟؟؟ باید گفت بله وجود دارد ولی نخست اجازه بدهید تا دلایل این استدلال که گوگل با اینگونه کلیک ها مبارزه می کند را برای شما بیان کنم.

دلایل مبارزه گوگل با کلیک اضافه

گوگل بزرگترین شرکت تبلیغاتی دنیا است و برای اینکه جایگاه خود را در جهان حفظ کند باید اعتماد مشتریان را  جلب کند. کلیک های اضافه شاید در کوتاه مدت پول بیشتری برای گوگل داشته باشد ولی در بلند مدت مشتری از ادامه تبلیغات منصرف شده و به کلی از گوگل خواهد رفت… . در این صورت گوگل تمامی مشتریان خود را کم کم از دست می دهد که این موضوع کاملا برخلاف قوانین تجارت می باشد. پس گوگل سعی می کند با شناسایی کلیک اضافه در تبلیغات گوگل و جلوگیری از مصرف بی رویه، بودجه مشتری خود را حفظ کند و هر روز تجارت خود را مستحکم تر نماید. بنده به عنوان پارتنر رسمی گوگل در ایران می توانم این موضوع را به جدیت بیان کنم که گوگل کاملا شفاف و کاملا منصفانه عمل می کند و از هرگونه هزینه اضافی در اکانت شما جلوگیری می کند. چرا که اگر اینگونه نبود گوگل چنین پیشرفت چشمگیری نداشت.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: مزیت های گوگل ادز 

انواع تقلب ها در تبلیغات گوگل

در ابتدا سه راه برای انجام کلیک اضافه را شرح می دهیم، سپس راه های جلوگیری گوگل از کلیک اضافه را برای شما عزیزان بیان می کنیم.

انواع راه های کلیک اضافی در گوگل ادز

1- کلیک دستی: در این روش رقبا با کلیک های زیاد برروی تبلیغات باعث هدر رفتن بودجه خواهند شد.

2- استفاده از ربات ها: با استفاده از ربات ها کلیک های زیادی برروی تبلیغات انجام می شود که باعث هدر رفتن بودجه خواهد شد.

3. کلیک های تکراری: کلیک هایی که توسط مشتریان گاها به صورت تکراری برروی تبلیغات انجام می شود.

تقلب از سوی شرکت های ارائه دهنده تبلیغات

برخی از شرکت های تبلیغات گوگل با ارائه پنل های فارسیِ کد نویسی شده موجب عدم شفافیت می شوند. گوگل ایران را تحریم کرده است و به آی پی های ایرانی اجازه ورود به پنل گوگل ادز را نمی دهد پس محال است پنل فارسی مربوط به شرکت گوگل باشد. این پنل ها توسط کدنویسان داخلی نوشته شده است و در کدنویسی احتمال انجام هر تقلبی ممکن است. به عنوان مثال می توان طراحی کرد که هزینه مصرف شده را برای کاربر بیشتر نمایش دهد و یا کلیک های بیشتری را نمایش دهد. به این دلیل پنل های فارسی مورد اطمینان نمی باشد. شرکت تاپ ادورت پنل اصلی گوگل ادز را در اختیار مشتریان قرار می دهد و در این صورت مشتریان مستقیم با خود گوگل در ارتباط هستند و آمار و داده ها را بدون هیچ واسطه ای دریافت می کنند.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: شرکت های معتبر تبلیغات گوگل 

راه های جلوگیری از مصرف بی رویه بودجه توسط گوگل

1- اولا گوگل کاربر یا رباتی را که زیاد جستجو کند، را شناسایی می کند و دیگر برای او تبلیغات را نمایش نمی دهد. یعنی اگر شما چندین بار پشت سرهم یک موضوع را جستجو کنید در مرحله اول تبلیغی برای شما در بالای صفحه اول گوگل  نمایش داده نخواهد شد و در مرحله دوم به طور کل تبلیغ گوگل برای شما نمایش داده نخواهد شد.

2- اگر تبلیغ نمایش داده شود و شخص وارد سایت شود ولی بعد از آن گوگل فرد را کلیک اضافی شناسایی کند، در این صورت مبلغِ کسر شده بعد از دو الی سه روز به حساب شما بازخواهد گشت. این کلیک ها به عنوان invalid clicks شناسایی می شوند.

3- در طول روز گوگل کلیک های دریافتی را در بازه های منظم، بررسی می کند و اگر هرز و اضافی شناخته شود لیست invalid clicks آپدیت خواهد شد.

4- حتی مشتریانی که در طی روز دوباره وارد سایت شده اند، نیز شناسایی می شوند و مبلغ اضافی دوباره باز خواهد گشت. هر مشتری به هر تعدادی که در طول روز وارد سایت شود، یک کلیک حساب می شود.

5- اگر به داده ها مشکوک هستید و بعد از چند روز مبلغی به حساب شما واریز نشد می توانید با ارسال درخواست از گوگل بخواهید که اکانت شما را بررسی کند و پاسخ دهد.

برای بررسی invalid clicks می توانید کمپین مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس از قسمت columns گزینه ی modify columns را انتخاب کنید:

invalid clicks

حال گزینه performance  را انتخاب کنید تا لیست ستون داده ها مشخص شود.

کلیک هرز

در پنجره باز شده می توانید داده هایی که میخواهید برای شما نمایش داده شود را انتخاب کنید. دقت کنید اگر اکانت شما تازه راه اندازی شده است ممکن است گزینه invalid clicks موجود نباشد، چون هنوز کلیک اضافه دریافت نکرده اید.

کلیک زیادی

حال در ستون مقابل کمپین ها یا کلمات و یا هر ساختار گوگل ادز می توانید تعداد کلیک اضافه مربوط به آن را مشاهده کنید.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: آموزش مدیریت گوگل ادز 

آموزش مسدود کردن آی پی رقبا

شاید حساس باشید و به گوگل اطمینان کامل نداشته باشید در اینصورت می توانید به حالت دستی هم این کار را انجام دهید. برای شروع باید آی پی های ورودی سایت را پیدا کنید و آی پی ای که بیش از حد وارد یک صفحه شده است را حذف کنید. گوگل ادز و گوگل آنالیتیکس به دلیل مسائل امنیتی آی پی ورودی های سایت را نمایش نمی دهد بنابراین شما باید از ابزارهای موجود استفاده کنید.

ابزارهای شناسایی آی پی ورودی سایت

برخی از ابزارهای بررسی آی پی ورودی سایت:

  • matomo.org
  • clicky.com
  • Awststs.org
  • atatcounter.com
  • وبگذر
  • پنل مدیریت سایت (قسمت cpanel) :  یک افزونه به نام awsasts.org  وجود دارد.
  • افزونه های موجود در وردپرس

 بعد از شناسایی آی پی هایی که تعداد زیاد و مشکوک وارد سایت شده اند می توانید آی پی رقبا را هم پیدا کنید تا از ورود آنها پیشگیری کنید. این کار به این صورت است که یک ایمیل به رقیبتان بفرستید که ایشان پاسخ دهد، بعد از پاسخ در قسمت هدر ایمیل آی پی رقیبتان را می توانید ببینید.

 مسدود کردن آی پی های تکراری

برای شروع وارد کمپین مورد نظر شوید و از نوار سمت چپ گزینه setting را انتخاب کنید. بعد از آن در پایین صفحه برروی گزینه Additional settings  کلیک کنید تا تمامی تنظیمات برای شما نمایش داده شود. حال آخرین گزینه را مطابق تصویر انتخاب کنید.

مسدود کردن آی پی

اکنون در پنجره باز شده آی پی مورد نظر و یا رنج آی پی های مورد نظر را وارد کنید و در نهایت برروی Save کلیک کنید.

مسدود کردن رقبا

و اما یک راهکار کلی:

برای نجایت یافتن از ربات های ویرانگر می توایند آی پی کشور هایی که عمدتا این ربات ها از آنجا می باشد را بلاک کنید. برای اینکار وارد قسمت تنظیمات لوکیشن شوید و کشورهای هند، پاکستان، بنگلادش و کشورهای آمریکای مرکزی را حذف کنید. عمل دیگر محدود کردن کسانیکه جنسیت و سن آنها معلوم نیست در قسمت Demographic می باشد.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: آموزش تنظیمات لوکیشن 
رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاه ها بسته شده است

خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ