تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

آموزش کیورد پلنر

 • گوگل کیورد پلنر (Google keyword planner) چیست؟
 • چگونه با استفاده از کیورد پلنر می توان کلمات کلیدی حوزه کاری خود را مشخص کرد؟
 • هزینه تبلیغات برای کلمات کلیدی مختلف چطور در کیورد پلنر مشخص می شود؟

در این مقاله کمک میکنیم تا کلمات کلیدی حوزه کاری خود را هرچه بهتر شناسایی کنید و از میزان رقابتی بودن آنها با خبر شوید. همچنین بدانید که در صورت انجام تبلیغات در گوگل چه میزان هزینه ای را باید در نظر بگیرید.

چگونه با keyword planner کلمات کلیدی و هزینه تبلیغات را پیدا کنیم؟

یکی از ابزار های شناسایی کلمات کلیدی مناسب در گوگل ادز (تبلیغات در گوگل) کیورد پلنر می باشد. با استفاده از آموزش کیورد پلنر می توانید کلمات کلیدی مناسب در تبلیغ گوگل خود را شناسایی کنید و از آنها برای بازاریابی اینترنتی خود استفاده کنید. باید توجه داشت که انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ مهم ترین رکن در ساخت اکانت گوگل ادوردز می باشد که باید با دقت انتخاب شود.

آموزش کیورد پلنر

در ادامه ی این مقاله می توانید آموزش کیورد پلنر به صورت تصویری را مطالعه کنید.

1. ابتدا وارد اکانت گوگل ادز (گوگل ادوردز) خود شوید و مانند تصویر زیر بر روی آیکون تنطیمات  (آچار) کلیک کنید. حال برروی عبارت keyword planner در گوشه سمت چپ و بالا کلیک کنید.

پنل کاربری گوگل ادز بخش کیبورد پلنر keyword planner

 

2. دو انتخاب پیش روی شماست. با انتخاب گزینه سمپ چپ می توانید تمامی کلمات پربازدید در حوزه کاری خودتان را شناسایی کنید و با گزینه سمت راست می توانید میزان سرچ و هزینه پرداخت کلیکی گوگل ادز کلمات مورد نظر خود را بیابید.

کیبورد پلنر

3. ابتدا با گزینه سمت چپ آغاز می کنیم. بر روی گزینه Find keywords کلیک کنید. در صفحه ی باز شده چند کلمه مربوط به حوزه ی کاری خودتان را وارد کنید.

کیبورد پلنر

4. آماری که گوگل ادز به شما نشان می دهد براساس زمان و زبان کشوری است که وقت محلی اکانت با آن تنطیم شده است، پس باید آن را تغییر داد تا اطلاعات صحیح را به ما بدهد.

کلمات کلیدی تبلیغ گوگل

5. بر روی ویرایش کنار کشور کلیک کنید و کشوری که انتخاب شده است تا حذف کنید. به دلایل تحریم نمی توان کشور ایران را انتخاب کرد.

تنظیمات لوکیشن و کشور در گوگل ادز

6. بر روی ویرایش کنار زبان کلیک کنید و زبان persian را وارد کرده.

زبان فارسی بخش کیورد پلنر (keyword planner)


7. حال میتوانید آمار را با توجه به موقعیت و زبان مد نظر خود، مشاهده کنید.

انتخاب کلمه کلیدی ادوردز

 • گزینه1: این ستون آمار جستجو متوسط کلمه در یک ماه را نمایش می دهد.
 • گزینه2: میزان رقابت در کلمه در این ستون نمایش داده می شود. (Low=کم)،(High=زیاد) و گزینه متوسط
 • گزینه3: بیشترین نمایش را نشان می دهد.
 • گزینه4: حد پایین قیمت ها در لینک های بالای صفحه
 • گزینه5: حد بالای قیمت ها در لینک های بالای صفحه

8. حال میخواهیم  Get search valume and forcast را توضیح دهیم. وارد که شوید با تصویر زیر روبه رو خواهید شد. برای بدست آوردن آمار دقیق کلمات مورد نظر را وارد کنید.

انتخاب کلمه کلیدی ادوردز


9. سطر بالای صفحه نتیجه نیز مانند حالت قبل است و باید کشور و زبان را انتخاب نمود.

تب های پیشبینی، کلمات کلیدی منفی، تاریخچه ی سنجشها در کیورد پلنر (keyword planner)

 • گزینه 1. پیش بینی قیمت و نمایش کلمات
 • گزینه 2. برای کلمات کلیدی منفی استفاده می شود.
 • گزینه 3. آمار گذشته را نشان می دهد.
 • گزینه 4. ساخت کمپین با کلمات وارد شده.
 • گزینه 5. دانلود کدن اطلاعات
 • گزینه 6. تعیین بازه زمانی برای اطلاعات

10. در صفحه نتایج، آمار براساس هزینه کلیک و بودجه روزانه کمپین می باشد که با تغییر آنها می توانید آمار جدید را ملاحظه کنید. توجه داشته باشید که این پیش بینی نمایش داده شده بر اساس داده هایی است که از سال گذشته جمع آوری شده است و ممکن است در سال جدید با نتایج متفاوتی رو به رو شوید.

تعداد کلیک براساس قیمت هر کلمه کلیدی در کیورد پلنر (keyword planner)

 

با افزودن Conversion metrics کلیک بر روی گزینه (Add conversion metrics) میتوانید به صورت هزینه به ازای هر کانورژن (conversion) و یا درصد conversion، آمار متفاوتی بگیرید.

هم اکنون کیورد پلنر را فراگرفته اید و میتوانید از آن برای بهبود وضعیت کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنید. برای انجام این کار چند نکته زیر را در نظر داشته باشید.

نکات و سخن پایانی

 • با اضافه کردن کلمات negative در قسمت Negative Keywords می توانید آمار دقیق تری را از نتایج نمایش داده شده مشاهده کنید.
 • نتایج نمایش داده بر اساس اطلاعات تقریبی و آماری است. هرچند موارد ارزشمندی را مشخص می کند اما این اطلاعات به صورت دقیق نیستند و تنها تقریبی از نتیجه نهایی را در اختیار شما قرار می دهند.
 • سعی کنید کلمات خود را دقیق انتخاب کنید و از انتخاب کلمات پراکنده پرهیز کنید. اگر چندین گروه کلمه دارید پیشنهاد میکنیم در چندین مرحله بررسی آنها را انجام دهید تا بتوانید بررسی های دقیق تری را مشاهده کنید.

 

2 دیدگاه دربارهٔ «آموزش کیورد پلنر»

  • شما از طریق الکسا ، موز ، گوگل ترند و پیشنهادات خود گوگل میتونید کلمات کلیدی خودتون رو پیدا کنید. پیشنهاد میکنیم سایت رقبا رو داخل الکسا آنالیز کنید تا ببینید که با چه کلماتی میتونید ورودی خوبی جذب کنید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید