تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

با کلمات ضعیف در گوگل ادز چه کنیم؟

 • مدیریت کلمه کلیدی تبلیغات گوگل چطور ممکن است؟
 • کلمات ضعیف در گوگل ادز ، چه کلماتی هستند؟
 • با کلمات ضعیف گوگل ادز باید چه کنیم؟
 • بهینه سازی کلمات تبلیغ گوگل ادز تا چه اندازه به سود ماست؟

کلمات ضعیف و نامربوط می توانند بودجه تبلیغاتی شما را به یک باره نابود کرده و بدون جذب مشتری کمپین تبلیغاتی شما را به پایان برسانند. راه حل جلوگیری از بروز چنین مشکلی استفاده از کلمات کلیدی منفی است. در این مقاله به بررسی این موضوعات خواهیم پرداخت.

بهینه سازی کلمات کلیدی تبلیغ گوگل

بعد از ساخت اکانت گوگل ادوردز، ساخت کمپین و نوشتن آگهی گوگل، نوبت به مدیریت اکانت گوگل ادوردز و مدیریت کلمه کلیدی می رسد. با مدیریت صحیح کلمات کلیدی، می توان هزینه تبلیغ را کاهش داد. این کاهش بر اثر افزایش امتیاز کیفیت در تبلیغ گوگل است. هر چه امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل ادز بالاتر باشد، هزینه تبلیغ کمتر می شود. بعد از چند روز فعالیت اکانت، باید امتیاز کیفیت کلمات را چک کرد و کلماتی که امتیاز پایینی دارند را بهینه کرد.

 

مشاهده امتیاز کیفیت کلمات کلیدی

عددی که قدرت کلمه کلیدی را مشخص می کند، در گوگل ادز به اسم امتیاز کیفیت معروف است. سوال اصلی اینجاست که چگونه و کی می توان این امتیاز را مشاهده کرد. در مرحله اول باید بگوییم که بعد از چند روز از شروع فعالیت گوگل ادز این عدد آپلود خواهد شد زیرا برای مشخص شدن، نیاز به آمار دارد، راه مشاهده این عدد نیز در ادامه توضیح داده شده است.

 • وارد بخش Keywords از پنل گوگل ادز شوید.
 • از نوار بالا برروی Columns کلیک کرده و سپس Modify columns را انتخاب کنید.

مدیریت کلمات کلیدی گوگل ادز

 • در این قسمت می توان داده های مورد نظر را برای نمایش انتخاب کرد. گزینه  quality score را انتخاب کرده و در آخر برروی گزینه Apply کلیک کرد.

مدیریت کلمات کلیدی گوگل ادز

 • بعد از این اینکار، امتیاز کیفیت مربوط به هر کلمه کلیدی را در مقابل آن می توان دید و با توجه به این عدد مدیریت کلمه کلیدی را انجام داد.

مدیریت کلمات کلیدی گوگل ادز

پیشنهادهایی برای مدیریت کلمه کلیدی

برای مدیریت کلمه کلیدی تبلیغات گوگل ضعیف می توان چندین اقدام انجام داد که در ادامه توضیح داده می شود. با انجام این موارد می توان کلمات کلیدی ضعیف را تقویت نمود و وارد رقابت با رقیب های سرسخت شد.

افزایش هزینه کلمات کلیدی ضعیف

در اولین اقدام می توان هزینه کلمات کلیدی را به صورت گام به گام افزایش داد. در ابتدای فعالیت اکانت ادوردز سعی کنید از استراتژی هزینه کمپین تبلیغ گوگل ادز Manual cpc استفاده نمایید تا به تفکیک بتوان هزینه کلمات کلیدی ضعیف را افزایش داد و وقتی کلمات به یک سطح رسیدند، از استراتژی کمپین Max cpc استفاده کنید.

عوض کردن نوع کلمه کلیدی

گاهی اوقات ممکن است نوع کلمه کلیدی که انتخاب شده است، نادرست باشد. در این مواقع نوع کلمه کلیدی را باید تغییر داد. بطور معمول برای هر Keyword نباید بیش از سه کلمه استفاده کرد پیشنهاد می کنیم که حتما مقاله عملکرد کلمات کلیدی را مطالعه نمایید تا با انواع کلمات کلیدی و نحوه نمایش آشنا شوید.

حذف کلمات نامربوط و دارای آمار جستجو پایین

کلماتی که دارای ارتباط کمی با تبلیغات می باشد و همچنین کلماتی که دارای آمار سرچ پایینی است (در پنل تحت عنوان Low search valume  مشخص شده است) را اگر توانستید اصلاح کنید و اگر با راه های موجود و مشاوره با کارشناسان تاپ ادورت قابلیت ارتقا نداشت باید از لیست کلمات کلیدی حذف کنید.

توجه به عدم تداخل کلمات کلیدی با هم

با توجه به نوع کلمات کلیدی نباید هیچ کلمه ای با کلمه دیگر از نظر نمایش تداخل داشته باشد. به عنوان مثال وقتی کلمه “تبلیغ در گوگل” به صورت فریز تعریف شده است، تعریف کلمه “تبلیغ در گوگل ادز” اشتباه است. زیرا با تعریف کلمه اول، کلمه دوم نیز در دایره هدف وجود خواهد داشت. در کل نباید کلمات داخل اکانت با خودشان رقابت کنند. تداخل علاوه بر کاهش امتیاز کیفیت، موجب افزایش هزینه نیز خواهد شد.


2 دیدگاه دربارهٔ «با کلمات ضعیف در گوگل ادز چه کنیم؟»

  • اول از همه شما تعداد کلیک های کلمات کلیدی رو میبینید ، بعد اینکه چه مقدار اون کلمه کلیدی نمایش داشته ، در این صورت مشخص میشه که آیا اصلا این کلمه کلیک خور هست و یا خیر؟
   در مرحله بعد شما باید عبارات ورودی تبلیغ خودتون رو مشاهده کنید و ببینید عباراتی که بیشترین ورودی رو برای شما داشتن ، آیا جزو کلمات کلیدی شما هستند و یا خیر؟

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید