فعال کردن افزونه Lead form در گوگل ادز

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
افزونه Lead form
فهرست محتوی

گوگل ادز پیوسته در حال آپدیت شدن می باشد و هر از چندگاهی برخی از امکانات آن حذف و یا برخی امکانات به آن اضافه می شود. به عنوان مثال افزونه Lead form به تازگی به پلتفرم گوگل ادز اضافه شده است. این روزها گوگل یک تصمیم جدید گرفته، آن هم این است که قصد دارد تا افزونه ی پیامک را از دور رقابت افزونه های تبلغ خارج کند. البته ناگفته نماند که تاپ ادورت هم به عنوان نماینده رسمی گوگل در ایران عملکرد مناسبی از اجرای افزونه ی پیامک در کمپین های مختلف تبلیغاتی مشاهده ننموده است.

حذف شدن افزونه پیامک از گوگل ادز

افزونه پیامک

گوگل در پیامی اعلام کرده است که از تاریخ 27 ژانویه 2020 دیگر نمیتوان از افزونه ی پیامک استفاده کرد در حالیکه کماکان داده های مرتبط به افزونه پیامک همچنان در دسترس خواهد بود، ولی این دسترسی نیز همیشگی نبوده و روزی به پایان خواهد رسید. گوگل تاریخ پایان دسترسی به اطلاعات مربوط به افزونه پیامک را پایان سال 2020 اعلام کرده است. اما به هیچ عنوان جای نگرانی نیست، چون گوگل وقتی یکی از امکاناتشو میگیره دو برابر اون امکانات میده، پس با ما همراه باشید تا افزونه Lead form که تازه در گوگل ادز راه اندازی شده است را خدمت شما معرفی کنیم.

افزونه Lead form

در این مقاله قصد داریم افزونه Lead form که اخیرا به گوگل ادز اضافه شده را معرفی و همچنین نحوه ی تعریف کردن و ساختن این افزونه را به صورت تصویری توضیح خواهیم داد.

معرفی افزونه Lead form

افزونه Lead form کارایی فراتر از افزونه پیامک و افزونه تماس دارد به طوری که علاوه بر دادن اطلاعات تماس به مشتری، اطلاعات تماس نیز از مشتری دریافت خواهد کرد، علاوه بر این موارد به جز اطلاعات تماس می توان فایل برای دانلود، پنل برای عضو شدن، دادن آفر و … نیز قرار داد.


افزونه لیدفرم

ساخت افزونه Lead form

برای ساخت این افزونه باید وارد کمپین مورد نظر شوید. سپس از منوی سمت چپ گزینه ی Ads $ extentions را انتخاب کنید. برروی آیکون اضافه کردن افزونه کلیک نمایید. از منوی باز شده گزینه ی Lead form extention را انتخاب می کنیم. حال مرحله به مرحله به صورت تصویری مراحل ساخت این افزونه ی قدرتمند را توضیح خواهیم داد. در تصویز زیر پیش نمایش این افزونه در موبایل را مشاهده می توانید مشاهده کنید.
ساخت این افزونه دارای سه قسمت می باشد:

  • معرفی متن قابل نمایش در زیر تبلیغ (کادر سفید تصویر بالا)
  • معرفی اطلاعات مورد نیاز برای دریافت از مشتری
  • معرفی متن و صفحه ای که در آخر برای مشتری نمایش داده خواهد شد.

از قسمت Call-to-action می توانید پلتفرم مورد نظر را انتخاب کنید. به صورت آزمایشی ما گزینه ی Contact us را انتخاب می کنیم ولی سایر گزینه ها به صورت تصویر زیر می باشد. در قسمت Extention text نیز متنی که در زیر تبلیغ برای مشتری نمایش داده می شود، باید نوشته شود.


افزونه تبلیغ گوگل

افزونه گوگل ادز

وقتی مشتریان برروی افزونه کلیک کنند، با صفحه ی فرم روبه رو خواهند شد. در این قسمت باید متن های فرم و اطلاعاتی که از مشتری میخواهیم را وارد کنیم. در تصاویر زیر متن ها و محل نوشتن آنها را می توانید مشاهده کنید. همچنین باید داده های مورد نیاز را از 4 مورد پایین صفحه انتخاب کنید.


ساخت افزونه لیدفرم

افزونه تبلیغاتی

به طور نمونه در این قسمت ما فقط نام و شماره تلفن مشتریان را مورد هدف قرار داده ایم و در قسمت Privancy policy URL نیز باید آدرس صفحه قوانین شرکت را قرار دهید. یکی از ویژگی های عالی و منحصر به فرد افزونه Lead form قرار دادن عکس در تصویر زمینه ی فرم می باشد که از قسمت آخر این تنظیمات می توانید برای قرار دادن عکس پس زمینه استفاده نمایید.

در مرحله ی بعد باید متن آخر و صفحه ای از سایت که در آخر کاربران می توانند به آن مراجعه کنند را قرار می دهیم. در اینجا کاربران با کلیک برروی CONTINUE SEARCHING ON GOOGLE به صفحه ای می روند که ادرس آن را در قسمت Call-to-action URL قرار داده ایم.


اکستنشن گوگل ادز

اکستنشن تبلیغ گوگل

بعد از بررسی گوگل افزونه Lead form برای کمپین فعال خواهد شد و کاربر می تواند آن را در زیر تبلیغ مشاهده کند. برای استفاده داده های این افزونه مانند افزونه های دیگر کافیست وارد صفحه ی extentions شوید و در سطر Lead form extention داده های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
Notify of