بازاریابی بیمه عمر

در این مقاله قصد داریم در رابطه با یکی از انواع مدلهای بازاریابی یعنی بازاریابی بیمه عمر برای شما مطالبی را عنوان کنیم. امید است با مطالعه این متن پاسخ سوالات خود را در زمینه بازاریابی بیمه به دست آورید.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر در واقع نوعی سرمایه گذاری برای آینده محسوب می شود. به این صورت است که شما به عنوان بیمه شونده و یا همان بیمه گذار به یکی از شرکتهای بیمه ای مراجعه کرده و با پرداخت حق بیمه ماهیانه و یا سالانه می توانید از مزایای آن در پایان مدت بیمه نامه خود استفاده نمایید. مدت زمان بیمه که می بایست در طول آن حق بیمه پرداخت کنید در شرکتهای مختلف متفاوت است.

در صورت فوت فرد قبل از به پایان رسیدن مدت زمان مشخص شده مزایایی برای وارثان شما در نظر گرفته می شود و به آن ها عودت می گردد. اما اگر تا پایان مدت زمان بیمه فرد در قید حیات باشد مبلغی که در طول سالهای متمادی سرمایه گذاری کرده است به صورت یک جا و یا ماهیانه به او پرداخت می گردد. در صورت ابتلا به بیماری خاص و یا صعب العلاج نیز شرکت بیمه موظف به پرداخت هزینه های درمان تا سقفی که در قرار داد تعیین شده است می باشد.

خرید بیمه عمر برای کودکان و خردسالان یک سرمایه گذاری ارزشمند به شمار می آید چرا که تا زمانی که کودک به سن جوانی برسد، مبلغ سرمایه قابل برداشت خواهد شد.

بازاریابی بیمه عمر

بازاریابی بیمه عمر چگونه است؟

فرد بازاریاب که در شرکت بیمه استخدام می شود می بایست افراد را ترغیب به ثبت نام و عقد بیمه نامه کند. به کلیه مراحل ایجاد انگیزه در فرد و ثبت نام او در فرم بیمه، بازاریابی بیمه عمر گفته می شود. فرد بازاریاب در فرآیند تبدیل شدن مخاطب به مشتری بیمه بسیار موثر است و می بایست ویژگی هایی داشته باشد. در ادامه مطلب به ذکر این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های بازاریاب بیمه عمر

هر شاخه و دسته ای از بازاریابی برای اجرای هر چه بهتر و موثر تر نیازمند یک بازاریاب با فن بیان و اقناع مناسب می باشد. بازار بتواند باید بتواند با صحبتهای خود در ذهن شنونده نوعی احساس نیاز ایجاد کند. او می بایست احساسات مخاطب را بر انگیزاند و از مزایای بیمه عمر بگوید. از دیگر ویژگیهای یک بازاریاب موفق عبارت است از:

جلب نظر مشتریان وفادار

در این نوع بازاریابی یکی از عواملی که سبب پیشرفت سریع می شود این است که تعداد مشتریان وفادار خود را تا حد زیادی افزایش دهید. این مشتریان به دلیل این که اطلاعات تماس آن ها در دسترس شماست و هم چنین بسیاری از نکات مربوط به بیمه شما که برای اغلب افراد مبهم است را می دانند و آگاه اند؛ در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سایرین می توانید اقدام به جذب آن ها نمایید.

اطمینان بخشی به فرد بیمه شده

از آن جایی که موضوع بیمه عمر امری بسیار مهم برای افراد آینده نگر است، لذا با ایجاد انگیزه و ارائه دلایل منطقی و موثق در خصوص مزایای بیمه عمر خواهید توانست 30 درصد از مخاطبان خود را ترغیب به عقد بیمه نامه کنید. برای ایجاد اطمینان قلبی در دل مخاطب و تبدیل او به مشتری می بایست احساسات او را نسبت به موضوع مرگ و عدم آگاهی از زمان آن بر انگیزانید. اغلب افراد به دلیل مشغله زیاد کم تر اتفاق می افتد که به این موضوع فکر کنند پس شما با ایجاد تلنگر و یادآوری نا مشخص بودن زمان مرگ و هم چنین ذکر مزایای بیمه عمر خواهید توانست آن ها را ترغیب به بیمه شدن کنید.

بالا بردن اطلاعات تخصصی

یکی دیگر از ویژگیهای یک فرد بازاریاب در زمینه بازاریابی بیمه عمر این است که باید بر اعتبار نامه ها تسلط کامل داشته باشد. او باید بتواند لزوم وجود توافق نامه ها و عقد نامه ها را با بیانی ساده به مخاطب خود انتقال دهد. یک بازاریاب خوب باید میزان اعتبار خود را در جامعه اجتماعی بالا ببرد. شرکت در مراسمات خیریه و یا کمک به هم نوعان سبب می شود که مخاطب از او تصویر یک فرد مطمئن ودلسوز در ذهن خود بسازد.

همچنین فرد بازاریاب می بایست با افراد سرشناس و متخصص در حوزه مالی و بیمه رفت و آمد داشته باشد و از این طریق اطلاعات خود را در زمینه کار خود بالا ببرد. چرا که اکثر افراد علاقه مند به حوزه بیمه عمر آینده نگر اند و تا حدی از تحصیلات بالایی برخوردار اند و برایشان مهم است که نماینده بیمه آن ها از چه سطحی از اطلاعات بر خوردار است.

بازاریابی بیمه عمر

روشهای موثر جذب مخاطب در بازاریابی بیمه عمر

یک فرد بازاریاب در هر ساعت از روز می تواند مشغول به کار باشد و برای او تعطیلی تعریف نشده است. چرا که وظیفه اصلی او ایجاد ارتباط موثر با مخاطب و ترغیب او به استفاده از کالا و یا خدمت مدنظر است و از آن جایی که در هر مکانی انجام این کار شدنی است لذا او همواره باید پرستیژ کاری خود را حفظ کرده و آماده ارائه مطلب به مخاطب باشد. روشهای زیادی جهت موثر تر کردن بازاریابی بیمه عمر وجود دارد. برخی از این موارد عبارت اند از:

استفاده از بروشور و کارت ویزیت

هر چه میزان اطلاعات یک بازاریاب تخصصی تر باشد و تسلط او بر مطالبی که ارائه می دهد بیشتر باشد مخاطب بیشتری به مشتری تبدیل می شود. توصیه می شود در مراسمات مختلفی که احتمال حضور افراد آینده نگر و منطقی در آن جا وجود دارد حضور یابید و با ارائه توضیحات مختصر به آن ها در ذهنشان یک جرقه راجع به موضوعی که ممکن است از آن غافل بوده اند ایجاد کنید. پیدا کردن لید جنریشن یا همان مشتری راغب امری بسیار مهم و گاها سخت به شمار می آید. چرا که اگر شما بتوانید تشخیص دهید که چه افرادی بیشتر ترغیب به استفاد از خدمات شما خواهند شد، خواهید توانست در مدت زمان کم تر افراد بیشتری را ثبت نام نمایید.

حضور در شبکه های اجتماعی مختلف

امروزه به دلیل حضور اکثر اقشار جامعه در شبکه های اجتماعی مختلف، حضور فعال و موثر یک بازاریاب بیمه ای در این فضا ها امری مهم و حیاتی است. در صفحات اینستاگرام و کانالهای تلگرام مربوط به بیمه مد نظر خود می بایست به ذکر مزایا و هم چین لزوم استفاده از بیمه عمر ذکر شود. آمار ها گفته اند که امروزه بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی تاثیر بیشتر و بهتری در ذهن مخاطب خواهد داشت چرا که او دیگر این حق انتخاب را خواهد داشت که ما را دنبال کند یا خیر همین حق انتخاب در دهن او یک رضایت و حس خوب به ثبت می رساند.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments