شارژ گوگل ادوردز با لیر ترکیه

شارژ گوگل ادوردز با لیر ترکیه

لیر واحد رسمی پول کشور ترکیه است. دلیل استفاده از این ارز مانند سایر ارزهای خارجی در شارژ اکانت ادوردز، تحریم های مالی ایران است ولی شارژ گوگل ادوردز با لیر ترکیه امکان پذیر می باشد. بنابراین یکی از ارزهای قابل استفاده در ادوردز برای شارژ اکانت های ایرانی واحد پولی لیر ترکیه است.

آیا شارژ ادوردز با لیر ترکیه به صرفه است؟

همانطور که ذکر شد برای شارژ اکانت ادوردز در ایران نمی توان از واحد رسمی پول کشور یعنی ریال، استفاده کرد. بنابراین برای استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز باید از واحدهای پولی سایر کشورها استفاده کرد. اما آیا استفاده از واحد پولی لیر در تبلیغات ادوردز به صرفه تر است؟

با ما همراه باشید تا جواب این سوال را پیدا کنیم. همانطور که می دانید گوگل ادوردز برای نمایش تبلیغ و رتبه بندی تبلیغ ها به صورت مزایده ای عمل می کند، به این معنا که در رقابت بین یک کلمه که توسط سایت های مختلفی در حال تبلیغ است (صرفنظر از بحث کیفیت تبلیغ و کیفیت صفحه فرود)، سایتی که هزینه بیشتری برای کلیک روی کلمه مورد نظر تعیین کرده است، در جایگاه بالاتری قرار خواهد گرفت.

فرق لیر با دلار در تبلیغات گوگل چیست؟

از طرفی با توجه به اینکه واحد پولی تبادلات مالی خود شرکت گوگل دلار است، در نهایت همه واحدهای مالی که با آنها شارژ ادوردز انجام می شود، بر مبنای نرخ مرجع یعنی دلار سنجیده و ارزیابی می شوند. ممکن است این مساله در ذهن شما شکل بگیرد که با توجه به این که لیر به نسبت دلار ارز ارزانتری محسوب می شود پس بنابراین بهتر است که تبلیغ خود را بر با واحد پولی لیر ترکیه شارژ کنید. با ذکر جزییات و یک مثال این مساله را برای شما شفاف سازی خواهیم کرد.

فرض کنید قیمت کلیک روی کلمه تبلیغات در گوگل 15 هزار تومان است؛ با در نظر گرفتن نرخ دلار 17 هزار تومانی و لیر 3 هزار تومانی، در نهایت برای داشتن نمایش روی این کلمه با ارز لیر 5 لیر و به دلار 88 سنت هزینه هر کلیک را تنظیم کرد. چنانچه ملاحظه می کنید نهایتا تفاوتی در میزان هزینه ریالی پرداخت شده برای هر کلیک وجود ندارد. در نهایت به عنوان پارتنر رسمی گوگل شارژ گوگل ادوردز با لیر ترکیه را پیشنهاد نمی کنیم.