بازاریابی شبکه ای

در این نوشته قصد داریم در رابطه با یکی دیگر از انواع روش های بازاریابی به نام بازاریابی شبکه ای آشنا شویم. در چند سال اخیر این نوع بازاریابی یکی از پر سود ترین و پر طرفدار ترین انواع بازاریابی بوده است. امید است با مطالعه ی این متن پاسخ سوالات خود را جهت اجرایی ساختن بازاریابی شبکه ای مناسب با کسب و کار خود بیابید.

نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای چیست ؟

بازاریابی شبکه ای یا network marketing  یکی از جدید ترین شیوه های بازاریابی به شمار می آید. در این نوع بازاریابی با ایجاد شبکه ای حاوی تعداد زیادی از افراد در صدد فروش هر چه بیشتر کالا و یا خدمتی خاص بر می آیند. در این تکنیک بازاریابی هر چه تعداد افراد یک شبکه بیشتر باشند و زیر مجموعه های فعال تری در آن شبکه وجود داشته باشند، به تبع سود بیشتری خواهند برد.

متخصصان حوزه ی بازاریابی معتقد اند که بازاریابی دهان به دهان یکی از اصول اساسی نتورک مارکتینگ می باشد. به این صورت که هدف هر بازاریاب و تمرکز بر رفع نیاز اطرافیان و آشنایان خود باشد. به همین دلیل ممکن است بازاریاب برای فروش بیشتر ویژگی های محصول را با اغراق و بزرگ نمایی بیش از حدی بیان کند و خریداران خود را دچار هیجان سازد و آن ها را ترغیب به خرید نماید. شاید از نگاه افرادی که خارج از گود ایستاده اند این امر غیر اخلاقی و نا درست باشد اما می توان گفت هدف اصلی یک بازاریاب استفاده از توانایی های خود جهت ترغیب و فروش هر چه بیشتر است.

اکثر افراد تصور می کنند که بازاریابی به شیوه ی نتورک مارکتینگ و شبکه ای کاری بدون نیاز به تخصص است و هر کس قادر به انجام آن است. اما باید گفت برای موفق بود ن در بازاریابی شبکه ای همانند هر حرفه ی دیگری به مهارت های متعددی نیاز است که در ادامه به ذکر آن ها خواهیم پرداخت.

عوامل موفقیت در بازاریابی شبکه ای

موارد زیادی باید دست به دست هم بدهند تا یک کسب و کار بتواند از طریق ایجاد شبکه ای از افراد به فروش بیشتر و سود کلان دست یابد. انتخاب افراد برای بازاریابی و پرورش آن ها امری بسیار مهم و حیاتی است. در ادامه به ذکر چند نکته ی مهم در زمینه ی موفقیت در بازاریابی شبکه ای می بپردازیم. این موارد عبارت اند از:

کیفیت محصولات

هر چه کالا و یا خدمتی که می خواهیم ارائه دهیم از کیفیت بالا تری برخوردار باشد سبب وفاداری مشتری به شما خواهد شد. همین امر سبب می شود که به هنگام شکل گیری حس نیاز در مخاطب اولین گزینه ای که برای رفع نیاز به ذهنش می رسد شما باشید. پس بهتر است از برند های مطرح و محصولات با کیفت تری در سبد فروش خود استفاده کنید.

اگر کیفیت محصول شما از میزان مطلوبیتی خوبی بر خوردار نیست، سعی نکنید با بزرگ نمایی، اغراق و دروغ سعی در قالب کردن آن به مشتری کنید. چرا که با این کار ذهنیتی منفی راجع به دیگر محصولات خود در ذهن او ایجاد کنید و او دیگر هرگز به شما اعتماد نکند.

مهارت بازاریابی و فروش

یکی از ویژگی های یک بازاریاب موفق در بازاریابی شبکه ای داشتن مهارت های نرم می باشد. این مهارت ها عبارت اند: مهارت های کلامی و ارتباطی، روابط عمومی بالا، مهارت سخنوری و فن بیان، مهارت اقناع و چانه زنی و … می باشد. لازم است بدانید این مهارت ها اکتسابی اند و با تلاش قابل آموزش و فراگیری اند. به طور کلی می توان گفت که یک بازاریاب خوب بازاریاب زاده نشده است بلکه خود سبب رشد و سازندگی خود شده است.

از دیگر ویژگی های لازم و حیاتی در نتورک مارکتینگ وجود مهارت تیم سازی و رهبری است. چرا که در این نوع از بازاریابی کسی برنده میدان است که بتواند بزرگ ترین تیم را تشکیل دهد تا به سود حد اکثری برسد. بازاریاب  برای ایجاد یک تیم قوی و یک پارچه نیازمند روحیه ی رهبری و مدیریت اقتضایی است.

بازاریابی شبکه ای موفق

معایب بازاریابی شبکه ای

طبق تحقیقاتی که در زمینه نتورک مارکتینگ یا چند سطحی صورت گرفته است، مشخص می شود که مدل این نوع بازاریای دارای نقایص فراوانی است. به همین دلیل احتمال عدم موفقیت در آن بالا است. در ادامه به برخی از نقایصی که ممکن است باعث نا کارآمدی این نوع بازاریابی می شود اشاره خواهیم کرد.

ایجاد رقیب برای خود

یکی از بزرگترین مشکلات کسب و کار شبکه ای این است که شما به هنگام انتخاب فردی به عنوان نماینده فروش و زیر گروه برای خود، در واقع یک رغیب برای خود ایجاد کرده اید. چرا که آن فرد تمامی محصولات و خدماتی که شما در حال فروش آن هستید را به فروش می رساند. به دلیل این که درصد کمی از سود فروش آن فرد به شما می رسد، این کار از لحاظ اقتصادی برای شما توجیه پذیر نخواهد بود چرا که اگر خودتان به فروش می پرداختید سود بیشتری عایدتان می شد.

بعضی از افراد مشتریان خود را به استخدام خود در می آورند و یکی از زیر گروه های خود قرار می دهند. در این صورت شما مشتری وفادار خود را به رغیب خود تبدیل کرده اید و این کار از لحاظ منطقی توجیه پذیر نیست؛ چرا که هم یکی از مشتریان خود را از دست داده اید و هم یک رغیب علیه خود ساخته اید.

نامشخص بودن میزان سود هر محصول

در بازاریابی شبکه ای به دلیل گسترده بودن زنجیره های تامین و فروش، سود واقعی حاصل از فروش هر یک از محصولات به طور دقیق حاصل نمی شود به همین دلیل نمی توان برآورد دقیقی از میزان سود داشت. این عمل سبب عدم توانایی در برنامه ریزی های آینده ی محصولات خواهد شد.

معایب بازاریابی شبکه ای

بالا بودن میزان هزینه

مشکل دیگری که اغلب نتورک مارکتینگ ها درگیر آن هستند، بالا بودن میزان هزینه ی محصولات است. به دلیل این که زنجیره ی تامین بسیار طولانی و بزرگ می شود و افراد زیادی باید در آن به سود برسند، هزینه ی تمام شده ی محصول نسبت به کالا های موجود در سطح شهر بالا تر است. به همین دلیل خریدار با مقایسه ی قیمت ها از خرید منصرف می شود. اما باید گفت که در این نوع بازاریابی به دلیل این که هزینه های جانبی مانند اجاره ی مغازه برای فروش محصول داده نمی شود، میزان مبالغ مصرفی نسبت به فروش سنتی کم تر خواهد شد.

بازی با افکار مردم

چیزی که در چند سال اخیر به عنوان بزرگترین مشکل بازاریابی شبکه ای از آن یاد می شود، شست و شوی مغزی و روانی شخصی است که قرار است به عنوان بازاریاب استخدام شود. سر گروه ها برای جلب نظر افراد دست به اظهارات نا درست و دروغ می زنند تا بتوانند افراد بیشتری را به عنوان زیر گروه خود انتخاب کنند.

حکم شرع در رابطه با بازاریابی اجتماعی

برای مردمان کشور ما که اغلب از دین اسلام تبعیت می کنند مهم است که بدانند کسب و کارشان تا چه حد با شرع و عرف مطابقت دارد. در رابطه با بازاریابی شبکه ای باید گفت که بسیاری از علمای دین و مجتهدین نظری منفی راجع به این مدل از بازاریابی دارند. دلیل آن ها برای رد بازاریابی به صورت شبکه ای عدم تناسب سود کلان با میزان تلاش صورت گرفته است. آیت الله مکارم شیرازی در رابطه با بازاریابی شبکه ای عنوان می کند که اگر سود حاصل از فروش فقط به فردی که کالا را فروخته تعلق بگیرد صحیح است در غیر این صورت وجود نفر اول در بالای هرم و دریافت سود توسط او امری نادرست و خلاف شرع تلقی می شود.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments