عدم نمایش تبلیغات در گوگل

عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادورز

چرا تبلیغ در گوگل من نمایش ندارد؟!!

ممکن است تبلیغی که در گوگل ادوردز ایجاد نموده اید، در نتایج جستجوی گوگل ظاهر نشود، دلایل مختلفی برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز وجود دارد که در این مقاله به بررسی دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل پرداخته شده است.

فیلم زیر نمونه ای از توضیحات بررسی دلیل عدم نمایش تبلیغ است. پیشنهاد می کنیم پس از دیدن این فیلم ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

۱- اتمام بودجه روزانه و یا اتمام بودجه کل

بودجه روزانه شما ممکن است برای یک کمپین خاص به اتمام رسیده باشد. به عبارت دیگر وقتی بودجه بندی روزانه برای کمپین مشخص کرده باشید، گوگل شما را به همان اندازه نشان می دهد. اگر هزینه روزانه شما از مقدار تعیین شده بیشتر شود، گوگل تبلیغ شما را از نمایش حذف می کند. در چنین شرایطی می توانید بودجه روزانه را در صورت امکان افزایش دهید یا زمانبندی تبلیغ را به گونه ای تنظیم کنید که محدود به ساعت های خاصی از روز باشد و زمانی آن را نمایش دهید که تاثیر بیشتری بر روی کسب و کار شما دارد. به طور مثال زمانبندی تبلیغ برای شروع نمایش را به جای ساعت ۹ صبح بر روی ۱۰ تنظیم نمایید.

یکی از مهم ترین دلایلی که برای عدم نمایش تبلیغات وجود دارد این است که مقدار شارژ اکانت شما به اتمام رسیده باشد. این موضوع به صورت خودکار برای شما ایمیل خواهد شد. این مورد در بنر قرمز رنگ بالای رابط کاربری ادوردز نیز نمایش دارد. همچنین می توانید به بخش صورتحساب بروید و آن را به صورت دستی بررسی نمایید.

برای این منظور وارد ابزار tools (علامت آچار در گوشه سمت راست و بالای رابط ادوردز) شوید و گزینه billing & peyments را انتخاب کنید. در این جا گزینه های صورتحساب خود را کامل بررسی کنید. مطمئن شوید که شارژ اکانت شما تمام نشده است.

در نتیجه پیشنهاد میکنیم در اولین قدم شارژ کل و سقف مصرف روزانه اکانت خود را چک کنید.

برای انجام شارژ اکانت خود و اطلاع از قیمت ها می توانید صفحه شارژ اکانت گوگل ادوردز را مشاهده کنید.

چرااااااااااا بیشتر

۲- وضعیت صورت حساب در عدم نمایش تبلیغات در گوگل

یکی دیگر از دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل عدم تائید اطلاعات مربوط به حساب می باشد. زمانی که پرداخت ها از طریق کارت اعتباری پذیرفته نشود ممکن است تمام کمپین ها به حالت تعلیق suspend درآید. مشخصات مربوط به پرداخت ها را می توان از  قسمت تاریخچه تراکنش ها یعنی Transaction در صفحه Biling مشاهده نمود.
عدم نمایش تبلیغ در گوگل

۳- عدم نمایش تبلیغ در سیستم و مرورگر

دلیل دیگر برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل اگر چندین بار کلمه کلیدی مورد نظر را در گوگل جستجو کنید و روی آن کلیک نکنید، ممکن است گوگل نمایش تبلیغ را برای شما متوقف کند. با توجه به اینکه گوگل آدرس آی پی کامپیوتر را شناسایی می کند با کلیک نکردن بر روی تبلیغ گوگل دیگر تبلیغ مورد نظر را نمایش نمی دهد.

این موضوع زمانی رخ می دهد که شما به منظور چک کردن تبلیغ خود چندین بار کلمات خود را سرج خواهید کرد
بنابراین برای جستجو تبلیغ مورد نظر بهترین راه حل استفاده از ابزار Ad Preview می باشد.

۴- مورد بازبینی قرار گرفتن اکانت در عدم نمایش تبلیغات در گوگل

گوگل حساب های کاربری را مورد بازبینی قرار می دهد و در طول این مدت تبلیغ نمایش داده نمی شود. بعد از بازبینی، اگر متن یا کلمه ای که با قوانین گوگل مغایرت داشته باشد، نمایش آن در گوگل متوقف می شود.
پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر:

 

گاها در برخی اکانت ها گوگل برای مدت کوتاهی اکانت شما را نمایش داده و پس از آن متوقف کرده و دلیلی برای آن ذکر نمیکند. در این حالت تنها کاری که باید انجام شود این است که به مدت چندین ساعت صبر کنید تا بازبینی گوگل انجام شده و وضعیت اکانت شما مشخص گردد.

۵- عدم تایید متن تبلیغاتی یا کلمات کلیدی

متن تبلیغاتی شما ممکن است توسط ادوردز تأیید نشود. دلیل احتمالی برای این موضوع این است که فرمت متن تبلیغاتی شما با قوانین و سیاست های تبلیغاتی ادوردز سازگار نیست. در این صورت بهتر است آن تبلیغ را پاک کنید.

علاوه بر تأیید نشدن آگهی، ممکن است کلمه کلیدی که انتخاب کرده اید نیز از سوی گوگل تأیید نشود که در این صورت نیز بهتر است آن کلمه را هر چه زودتر از لیست کلمات کلیدی خود حذف نمایید. به عنوان مثال ممکن است از کلمات تکراری استفاده کرده باشید. در این مورد ستون status تبلیغ خود را فیلتر کنید تا موارد تأیید نشده را مشاهده کرده و بدانید چه چیزی باعث تأیید نشدن آن شده است.

علاوه بر بررسی موارد بالا: می توانید در اکانت خود وارد تب Ads شده و نشانگر ماوس را روی حباب گفتگو در ستون “Status” تبلیغ مورد نظرتان ببرید، تا اطلاعات دقیق تری در رابطه با وضعیت تبلیغ خود مشاهده کنید. اگر در حال حاضر تبلیغ نمایش داده نمی شود، این ابزار دلیل آن را به شما خواهد گفت و نکاتی برای رفع مشکل به شما آموزش می دهد. اگر باز هم مشکل رفع نشد بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

 

زمانی که تمام تنظیمات مربوط به تبلیغ خود را در گوگل تعیین کردید، باید بررسی کنید که وضعیت این تبلیغ از نظر گوگل چیست. گاهی اوقات وضعیت تبلیغ شما در گوگل در حالت ” Approved” و یا “تأیید نشده (محدود شده)” قرار دارد. این حالت به این معناست که تبلیغ شما تأیید شده و نمایش هم داده می شود؛ اما نه در همه حالت ها. این اتفاق زمانی رخ می دهد که شما در مراحل ساخت تبلیغ یکی از قوانین گوگل را برای قرار دادن تبلیغ، رعایت نکرده باشید.

۶- کمپین های متوقف شده

ممکن است برای کمپین، تاریخ شروع و پایان تنظیم شده باشد و در صورت پایان یافتن دوره تبلیغ نمایش آن در گوگل متوقف می شود. در این صورت برای نمایش تبلیغ باید کمپین مورد نظر را دوباره فعال کرد. در داشبورد جدید هم به عبارت داخل ستون status دقت نمایید.

عدم نمایش تبلیغ در گوگل

۷- پایین بودن قیمت در عدم نمایش تبلیغات در گوگل

پایین بودن قیمت و کیفیت تبلیغ یکی از دلایل عدم نمایش تبلیغ در فواصل زمانی مناسب می باشد و یا حتی در مواقعی باعث عدم نمایش تبلیغ در گوگل می شود. و همچنین ممکن است قیمتی که رقبا برای نمایش تبلیغ انتخاب می کنند بیشتر از قیمت انتخابی شما باشد، در نتیجه تبلیغ شما در نتایج جستجو گوگل کمتر نمایش داده خواهد شد. در داشبورد جدید هم به عبارت داخل ستون status دقت نمایید.

عدم نمایش تبلیغات در گوگل

 

۸- عدم ارتباط کلمه کلیدی با تبلیغ

در مواردی عدم نمایش تبلیغات در گوگل ممکن است به این دلیل باشد که کلمه کلیدی به اندازه کافی در ارتباط با تبلیغ نباشد. به عبارتی تبلیغ بصورت کلی ایجاد شده و ارتباط مستقیمی با کلمه کلیدی ندارد. راه حل اینکار ایجاد تبلیغ مرتبط با کلمات کلیدی می باشد یعنی از کلمات کلیدی مورد نظر بایستی در متن تبلیغ شما استفاده شده باشد. در داشبورد جدید هم به عبارت داخل ستون status دقت نمایید.

راه حل عدم نمایش تبلیغات گوگل

۹- محدوده جغرافیایی غیر مجاز

در هنگام عدم نمایش تبلیغات در گوگل گاها ممکن است که تبلیغ گوگل برای مناطقی قابل نمایش نبوده و غیرمجاز می باشد، در این صورت تبلیغ، نمایش داده نخواهد شد. به طور مثال اگر کسی نوشیدنی های غیرمجاز را تبلیغ کند تبلیغ او برای ایران نمایش داده نخواهد شد. ولی اگر گوگل  تشخیص دهد که جامعه هدفی که انتخاب کردید، کشورهایی ات که تبلیغ شما در ان مناطق غیرمجاز است، امکان ساسپند شدن تبلیغ گوگل وجود خواهد داشت.

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

2 دیدگاه ها

  1. ناشناس گفت:

    برای عدم نمایش من معمولا این پیغام داده میشه که توضیح دقیقی نمیتونیم بدیم که چرا نمایش ندارید. چکاری باید انجام بدم و چقد طول میکشه تا بهم توضیح بدن که چرا نمایش ندارم
    مرسی

    • رضا محمدی گفت:

      در این مواقع معمولا اکانت در حال بررسی گوگل هست و یا یکی از ساختار گوگل ادز ساخته نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.