عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز

عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادورز

عدم نمایش تبلیغ در گوگل

ممکن است تبلیغی که در گوگل ادوردز (تبلیغات در گوگل) ایجاد نموده اید، در نتایج جستجوی گوگل ظاهر نشود، دلایل مختلفی برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز وجود دارد که در این مقاله به بررسی دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل پرداخته شده است.

دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز

۱٫ اتمام بودجه روزانه و یا اتمام بودجه کل

تبلیغ های تعریف شده در ادوردز متناسب با بودجه روزانه ای که برایشان تعریف شده، نمایش داده می شوند. زمانی که بودجه روزانه تعریف شده برای تبلیغ به اتمام رسید تبلیغ بصورت خودکار متوقف می شود.

همین موضوع دقیقا برای بودجه کل و مقدار شارژ کل نیز برقرار است. یعنی اگر مقدار شارژ شما به اتمام رسیده باشد تبلیغ شما نیز متوقف خواهد شد. شارژ اکانت گوگل ادوردز

۲٫ وضعیت صورت حساب

یکی دیگر از دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل عدم تائید اطلاعات مربوط به حساب می باشد. زمانی که پرداخت ها از طریق کارت اعتباری پذیرفته نشود ممکن است تمام کمپین ها به حالت تعلیق suspend درآید. مشخصات مربوط به پرداخت ها را می توان از  قسمت تاریخچه تراکنش ها یعنی Transaction در صفحه Biling مشاهده نمود.
عدم نمایش تبلیغ در گوگل

۳٫ عدم نمایش تبلیغ در سیستم و مرورگر

دلیل دیگر برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل اگر چندین بار کلمه کلیدی مورد نظر را در گوگل جستجو کنید و روی آن کلیک نکنید، ممکن است گوگل نمایش تبلیغ را برای شما متوقف کند. با توجه به اینکه گوگل آدرس آی پی کامپیوتر را شناسایی می کند با کلیک نکردن بر روی تبلیغ  گوگل دیگر تبلیغ مورد نظر را نمایش نمی دهد.
بنابراین برای جستجو تبلیغ مورد نظر بهترین راه حل استفاده از ابزار Ad Preview می باشد.

۴٫ مورد بازبینی قرار گرفتن اکانت

گوگل حساب های کاربری را مورد بازبینی قرار می دهد و در طول این مدت تبلیغ نمایش داده نمی شود. بعد از بازبینی، اگر متن یا کلمه ای که با قوانین گوگل مغایرت داشته باشد، نمایش آن در گوگل متوقف می شود.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: قوانین تبلیغات در گوگل

۵٫ عدم تایید متن تبلیغاتی

فرمت متن تبلیغاتی ممکن است با راهنمایی ها و دستورالعمل های ادورز سازگار نباشد در این حالت متن تبلیغاتی توسط خود شرکت گوگل ادوردز تائید نمی شود. علت عدم تائید را می توان از ستون status مشخص نمود.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: بهینه سازی متن تبلیغات

۶٫ کمپین های متوقف شده

ممکن است برای کمپین، تاریخ شروع و پایان تنظیم شده باشد و در صورت پایان یافتن دوره تبلیغ نمایش آن در گوگل متوقف می شود. در این صورت برای نمایش تبلیغ باید کمپین مورد نظر را دوباره فعال کرد. در داشبورد جدید هم به عبارت داخل ستون status دقت نمایید.

عدم نمایش تبلیغ در گوگل

۷٫ پایین بودن قیمت

پایین بودن قیمت و کیفیت تبلیغ یکی از دلایل عدم نمایش تبلیغ در فواصل زمانی مناسب می باشد و یا حتی در مواقعی باعث عدم نمایش تبلیغ در گوگل می شود. و همچنین ممکن است قیمتی که رقبا برای نمایش تبلیغ انتخاب می کنند بیشتر از قیمت انتخابی شما باشد، در نتیجه تبلیغ شما در نتایج جستجو گوگل کمتر نمایش داده خواهد شد. در داشبورد جدید هم به عبارت داخل ستون status دقت نمایید. افزایش امتیاز کیفیت تبلیغ

عدم نمایش تبلیغ در گوگل

۸٫ عدم ارتباط کلمه کلیدی با تبلیغ

در مواردی ممکن است کلمه کلیدی به اندازه کافی در ارتباط با تبلیغ نباشد. به عبارتی تبلیغ بصورت کلی ایجاد شده و ارتباط مستقیمی با کلمه کلیدی ندارد. راه حل اینکار ایجاد تبلیغ مرتبط با کلمات کلیدی می باشد یعنی از کلمات کلیدی مورد نظر بایستی در متن تبلیغ شما استفاده شده باشد. در داشبورد جدید هم به عبارت داخل ستون status دقت نمایید.

عدم نمایش تبلیغ در گوگل

 

۹٫ محدوده جغرافیایی غیر مجاز

گاها ممکن است که تبلیغ گوگل برای مناطقی قابل نمایش نبوده و غیرمجاز می باشد، در این صورت تبلیغ، نمایش داده نخواهد شد. به طور مثال اگر کسی نوشیدنی های غیرمجاز را تبلیغ کند تبلیغ او برای ایران نمایش داده نخواهد شد. ولی اگر گوگل  تشخیص دهد که جامعه هدفی که انتخاب کردید، کشورهایی ات که تبلیغ شما در ان مناطق غیرمجاز است، امکان ساسپند شدن تبلیغ گوگل وجود خواهد داشت.

مطالب آموزشی گوگل ادوردز


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار رو دارم که در کنار کارفرمایان بسیاری برای انجام تبلیغ در گوگل باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =