تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

چرا تبلیغ گوگل من نمایش ندارد؟ 15 دلیل مهم

 • چرا تبلیغ گوگل ادز شما نمایش ندارد؟
 • اصلی ترین دلایل عدم نمایش تبلیغ گوگل ادز کدام است؟
 • راه حل بر طرف کردن مشکل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز کدام است؟

در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

چرا تبلیغ گوگل من نمایش ندارد؟!!

ممکن است تبلیغی که در گوگل ادوردز ساخته اید، در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نشود. دلایل مختلفی برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز وجود دارد. در این مقاله به بررسی دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل خواهیم پرداخت.

بسیار پیش آمده است که تبلیغات گوگل ادز شما بنا به دلایل مختلفی نمایش نداشته است. این موضوع گاها توسط گوگل به درستی اعلام شده اما در نیمی از مواقع دلیل مشخصی ذکر نمیشود. عدم نمایش تبلیغات در گوگل مشکل بزرگی است که باید به درستی حل شده تا موجب آسیب به اکانت شما نشود.

بهترین روش برای تست نمایش داشتن تبلیغ، جستجوی دستی در گوگل بوده اما راه تخصصی تست نمایش تبلیغ استفاده از پنل گوگل ادز است. در پنل گوگل ادز می توان دلیل عدم نمایش تبلیغ را مشخص نمود. در فیلم زیر نحوه ی تشخیص عدم نمایش تبلیغات در گوگل و دلیل آن آموزش داده شده است. پس از دیدن این فیلم، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

دلیل عدم نمایش تبلیغ در ستون status بیان می شود. دلایل عدم نمایش تبلیغ در ادامه ذکر می شود.

البته توجه داشته باشید که شما از ابزار Keyword Diagnosis گوگل ادوردز نیز برای یافتن اطلاعات فوری در مورد مشکلات موجود با کلمات کلیدی می توانید استفاده کنید.

1- اتمام بودجه روزانه و یا اتمام بودجه کل

از اصلی ترین دلایل عدم نمایش تبلیغ، تمام شدن بودجه روزانه کمپین است. در صورت تمام شدن بودجه روزانه؛ نمایش تبلیغ بطور اتوماتیک برای آن روز به پایان می رسد. برای نمایش مجدد تبلیغ باید بودجه روزانه را افزایش داد.

از دیگر دلایل عدم نمایش تبلیغ، تمام شدن اعتبار کل اکانت است. اعلام اتمام شارژ اکانت از طریق ایمیل بوده و کمی پیش از آنکه شارژ اکانت گوگل ادز شما به پایان برسد اخطار اتمام شارژ برای شما ایمیل خواهد شد. همچنین تمام شدن شارژ اکانت در نوار قرمز رنگی که در قسمت بالایی اکانت ادوردز وجود دارد نیز اعلام می شود.

لازم به ذکر است که می توان در بخش صورتحساب میزان اعتبار اکانت را چک کرد. برای این منظور وارد ابزار tools (علامت آچار در گوشه سمت راست و بالای رابط ادوردز) شوید و گزینه billing & peyments را انتخاب کنید. گزینه های صورتحساب را کامل بررسی کنید. مطمئن شوید شارژ اکانت شما تمام نشده است.

پیشنهاد می کنیم در اولین قدم شارژ کل و سقف مصرف روزانه اکانت را چک کنید. برای انجام شارژ اکانت و اطلاع از قیمت ها می توانید به صفحه شارژ اکانت گوگل ادوردز مراجعه کنید.

2- وضعیت صورت حساب در عدم نمایش تبلیغات در گوگل

از دیگر دلایل عدم نمایش تبلیغ عدم تائید اطلاعات مربوط به حساب می باشد. زمانی که پرداخت ها از طریق کارت اعتباری پذیرفته نشود ممکن است تمام کمپین ها به حالت تعلیق suspend درآید. مشخصات مربوط به پرداخت ها را می توان از قسمت تاریخچه تراکنش ها یعنی Transaction در صفحه Biling مشاهده نمود.عدم نمایش تبلیغ در گوگل

3- عدم نمایش تبلیغ در سیستم و مرورگر

دلیل دیگر برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل، نمایش نداشتن تبلیغ برای شخص شماست!!! اگر کلمه ای را چندین بار در گوگل جستجو کنید و روی هیچکدام از نتایج کلیک نکنید، نمایش تبلیغ برای شما مسدود می شود. گوگل آی پی سیستمی که با آن جستجو انجام گرفته را شناسایی کرده و در صورت کلیک نکردن روی تبلیغ دیگر برای شما نمایش داده نخواهد شد.

این موضوع زمانی رخ می دهد که برای چک کردن تبلیغ خود چندین بار کلمات را جستجو کنید.
بنابراین برای جستجو تبلیغ مورد نظر بهترین راه حل استفاده از ابزار Ad Preview می باشد.

4- بازبینی مجدد اکانت

در طول زمانی که تبلیغ در حال بازبینی است؛ نمایش نخواهد داشت. بعد از بازبینی در صورتی که تبلیغ با قوانین گوگل مغایرت داشته باشد، نمایش آن متوقف خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر:

گاهی اوقات ممکن است تبلیغ نمایش نداشته باشد و گوگل هم دلیل خاصی برای عدم نمایش ذکر نمی کند. در این حالت اکانت در حال بررسی ثانویه است. معمولا بعد از چند ساعت نتیجه بازبینی مشخص خواهد شد.

5- عدم تایید متن تبلیغاتی یا کلمات کلیدی (ads, keywords)

متن تبلیغات ممکن است توسط ادوردز تأیید نشود. دلیل احتمالی برای این موضوع مغایرت متن تبلیغ با قوانین و سیاست های تبلیغاتی ادوردز است. در این صورت بهتر است تبلیغ اصلاح یا حذف شود.

علاوه بر آگهی، ممکن است کلمات کلیدی نیز از سوی گوگل تأیید نشوند. در این مورد باید ستون status کلمات را چک کرد. با چک کردن وضعیت کلمات می توان دلیل رد آنها را بررسی و در صورت لزوم اصلاح یا حذف کرد.

علاوه بر بررسی موارد بالا: در اکانت ادوردز وارد تب Ads شده و نشانگر ماوس را روی ستون “Status” تبلیغ قرار دهید. به این شکل اطلاعات دقیق تری در رابطه با وضعیت تبلیغ مشاهده خواهید کرد. دلیل عدم نمایش تبلیغ در این قسمت نمایش داده می شود. در صورتی که با برطرف کردن مشکل باز هم تبلیغ نمایش نداشت بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

عدم نمایش تبلیغات در گوگل

نکته: بعد از تکمیل ساخت تبلیغ، وضعیت آن را از لحاظ تایید یا رد تبلیغ بررسی کنید. گاهی اوقات وضعیت تبلیغ در گوگل در حالت ” Approved” قرار دارد اما این پذیرش بصورت محدود شده است. در این حالت تبلیغ تأیید شده و نمایش هم داده می شود؛ اما نه در همه حالت ها. این اتفاق زمانی رخ می دهد که در مراحل ساخت تبلیغ یکی از قوانین گوگل رعایت نشده باشد.

6- کمپین های متوقف شده

اگر در تنظیمات اولیه برای کمپین تاریخ شروع و پایان تنظیم شده باشد، با پایان یافتن دوره، تبلیغ متوقف خواهد شد. همچنین ممکن است که کمپین هارا به حالت توقف (Pause) قرار داده باشید. در نتیجه لازم است تا برای مشاهده تبلیغ ، کمپین ها را فعال نمایید

7- متوقف کردن اد گروپ ها ، کلمه کلیدی و یا متن های تبلیغ

ممکن است که شما اد گروه ها ، کلمات کلیدی و یا متن های تبلیغات خود را متوقف کرده باشید. حتما این مورد را چک کنید و مطمئن باشید که تمام قسمت های مورد نظر شما در این حالت فعال است.

8- پایین بودن قیمت پیشنهادی برای هر کلیک

پایین بودن قیمت کلیک یکی از دلایل عدم نمایش است. پایین بودن قیمت می تواند باعث نمایش ناقص و یا کاملا عدم نمایش شود. در صورتی که هزینه هر کلیک در مقایسه با رقبا، قیمت کمتری باشد؛ نمایش تبلیغ ضعیف خواهد بود. به طور کلی به هر دلیلی که تبلیغ نمایش نداشته باشد در این قسمت بیان می شود. به عناون یک راهنمایی پیشنهاد میکنیم حتما از ابزار (bid simulators) استفاده کنید تا در رابطه با هزینه ها بتوانید راهنمایی بیشتری از طرف خود گوگل داشته باشید.

پایین بودن قیمت پیشنهادی برای هر کلیک

9- عدم ارتباط کلمه کلیدی با تبلیغ

در مواردی عدم نمایش تبلیغ به دلیل عدم وجود ارتباط بین کلمه کلیدی و تبلیغ است. به عبارتی تبلیغ بصورت کلی ایجاد شده و ارتباط مستقیمی با کلمه کلیدی ندارد. راه حل اینکار ایجاد تبلیغ مرتبط با کلمات کلیدی می باشد. بهتر است کلمه کلیدی اصلی در متن تبلیغ نیز وجود داشته باشد.

10- محدوده جغرافیایی غیر مجاز

در صورتی که تبلیغ انجام شده در محل مورد نمایش غیر قانونی باشد، تبلیغ نمایش نخواهد داشت. بطور مثال تبلیغ نوشیدنی های الکلی در ایران ممنوع بوده و تبلیغ نمایش نخواهد داشت. در صورت غیر قانونی بودن تبلیغ در کشور مقصد، امکان ساسپند شدن تبلیغ گوگل وجود خواهد داشت.

 تبلیغی که مشکلی نداشته و نمایش داشته باشد به این صورت مشخص می شود.

نمایش تبلیغ ادوردز بدون مشکل

11-مسدود شدن آدرس آی پی ها

زمانیکه شما آدرس IP های غیر مجاز را به تبلیغات گوگل ادز معرفی کرده باشید ، ممکن است که به اشتباه آدرس IP خودتان را نیز وارد کرده باشید. حتما این مورد را چک کنید و از عدم وجود آدرس IP خودتان  مطمئن شوید. برای یافتن آدرس IP خودتان کافیست تا عبارت “My IP” را در گوگل جست و جو کنید و شماره IP خودتان را مشاهده کنید.

12- مشکل در تنظیم کلمات کلیدی منفی

یکی از مشکلاتی که برخی کاربران با آن مواجه می شوند تنظیم اشتباه کلمات کلیدی منفی (Negative Keyword) است و تعریف این کلمات به گونه ای انجام شده است که کلمات کلیدی اصلی را نیز پوشش داده نهایتا از نمایش تبلیغ برای کلمات کلیدی اصلی جلوگیری می کند. برای این منظور پیشنهاد میکنیم حتما مقاله انواع حالات کلمات کلیدی در گوگل ادز را مطالعه کنید و پس از آن به کمپین تبلیغاتی خودتان مراجعه کرده و وضعیت کلمات کلیدی را بررسی کنید.

13 – کم بودن حجم جست و جو

در صورتی که میزان جست و جوی کلمه کلیدی شما کم باشد ، گوگل از فعال شدن تبلیغات برای آن کلمه کلیدی جلوگیری می کند. به طور مثال بسیار بعید است که فردی این کلمه کلیدی را جست و جو کند:

سمباده کشی به توپی پیش فرض دو قلو” !!!

در نتیجه حتما باید کلماتی به عنوان کلمات کلیدی انتخاب گردند که از میزان سرچ و جست و جوی قابل قبولی برخوردار باشند. با استفاده از ابزار Google’s Keyword Planner (که در داخل اکانت گوگل ادوردز شما وجود دارد.)، و یا این ابزار Free Keyword Tool، باید سعی کنید تا کلیدواژه ای مشابه با حجم جستجوی قابل قبول پیدا کنید.

14 – عدم تنظیم درست برای زمان بندی تبلیغ

به این نکته توجه داشته باشید که تبلیغات شما تنها در زمانیکه شما تعیین کرده باشید نمایش خواهد داشت. حال اگر تنظیمات خاصی انجام نداده باشید بدین معناست که تبلیغات شما در تماس ساعات از طول شبانه روز نمایش خواهد داشت. چنانچه به این مورد برخوردید پیشنهاد میکنیم حتما مقاله آموزش تنطیم جدول زمان بندی نمایش تبلیغات گوگل ادز را مطالعه کنید.

15 – انجام تنظیمات نمایش تبلیغ در دستگاه های مختلف

شاید شما تبلیغ خود را بدین صورت تنظیم کرده باشید که در سیستم های کامپیوتری نمایش داشته باشد و در دستگاه های تلفن همراه نمایش نداشته باشد. و یا بلعکس ، حتی ممکن است به اشتباه تنظیم کرده باشید که تبلیغات شما در تمامی دستگاه ها نمایش نداشته باشد. این مورد نیز جزو موارد رایجی است که کاربران با آن مواجه می شوند. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله آموزش تنظیم دستگاه نمایش تبلیغات گوگل ادز را مشاهده و مطالعه نمایید.

کلام آخر

چنانچه هر سوالی در این باره دارید کارشناسان ما علاقه مند به ارتباط با شما هستند تا بتوانند شما را در مسیر حل این مشکل یاری کنند. حتما شماره تماس خود را در فرم تماس وارد کنید تا در سریع ترین زمان کارسناسان ما با شما تماس بگیرند.

2 دیدگاه دربارهٔ «چرا تبلیغ گوگل من نمایش ندارد؟ 15 دلیل مهم»

 1. برای عدم نمایش من معمولا این پیغام داده میشه که توضیح دقیقی نمیتونیم بدیم که چرا نمایش ندارید. چکاری باید انجام بدم و چقد طول میکشه تا بهم توضیح بدن که چرا نمایش ندارم
  مرسی

  پاسخ
  • در این مواقع معمولا اکانت در حال بررسی گوگل هست و یا یکی از ساختار گوگل ادز ساخته نشده است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید