معرفی بخش overview گوگل ادز

دسترسی به پنل گوگل ادوردز

معرفی بخش overview گوگل ادز

اولین و مهم ترین بخش گوگل ادز (تبلیغات در گوگل) overview می باشد که تمامی اطلاعات لازم را در نگاه اول به شما خواهد داد. در بخش overview شما یک اطلاعات کلی از عملکرد سایت خواهید داشت که در تحلیل سریع بسیار کمک خواهد کرد. به طور کلی عملکرد کلی تبلیغ گوگل را در بخش overview می توان ملاحظه کرد.

معرفی اجزای overview

نکته بسیار مهم: دقت داشته باشید که وقتی در صفحه overview هستید، بازه زمانی در قسمت بالا و سمت راست به خوبی انتخاب شده باشد. یعنی اگر هدف شما بررسی عملکرد امروز باشد، باید گزینه today و یا با توجه به هدفتان گزینه های دیگر را انتخاب کنید.

overview

۱٫ نمودار

اولین چیزی که در overview با آن برخورد خواهید کرد، نمودار زیر می باشد. در این نمودار میتوانید اطلاعات مختلف را ملاحظه کنید که به طور پیش فرض این چهار اطلاعات است که نمایانگر: کلیک، نمایش، متوسط هزینه و هزینه کل است. اگر بخواهید اطلاعات دیگری مانند میزان کلیک به نمایش یا متوسط جایگاه در گوگل را مشاهده کنیدف کافیست بر روی متن یکی از ایت چهار اطلاعات کلیک کنید و گزینه اطلاعات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به طور مثال در شکل زیر این اکانت ۹۶ کلیک از ۹۰۴ نمایش دریافت کرده است. هزینه متوسط برای هر کلیک ۵ سنت بوده و هزینه کل این اکانت ۴٫۵۲ دلار می باشد.

داشبورد گوگل ادز

۲٫ Biggest changes

می توانید تغییرات در هر یک از دسته های مورد نظر خود را در این قسمت ملاحظه کنید. به طور مثال در تصویر زیر تغییرات در میزان کلیک را ملاحظه خواهید کرد. با کلیک بر روی نوار بالا سمت راست می توانید میزان تغییر در اطلاعات دیگر را ملاحظه کنید.

تبلیغات در گوگل

۳٫ campaigns

در این بخش نمایی کلی از وضعیت کمپین تبلیغات گوگل را خواهید دید. می توانید ببینید هر کمپین جداگانه چگونه عمل کرده است. تعداد کلیک ها ، هزینه و نرخ CTR برای هر کمپین جداگانه به نمایش گذاشته شده است.

کمپین تبلیغات گوگل

۴٫ Keywords

در این قسمت هم اطلاعات کلی از مهمترین کلمات کلیدی خود خواهید داشت.

 

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: مطالعه انواع کلمات کلیدی 

 

۵٫ Searches

در این بخش کلمات و عباراتی که مشتریان با جستجوی انها وارد سایت شما شده اند را به ترییب کلیک، نمایش و یا هر اطلاعاتی که بخواهید، به شما نشان می دهد. این بخش از overview بستگی زیادی به انواع کلمات کلیدی شما دارد. پیشنهاد ما این است که حتما و حتما !!! از این قسمت استفاده کنید و حداقل نگاهی به آن بی اندازید.

کلمات کلیدی

۶٫ Most-shown ads

در این قسمت تبلیغ گوگل ادز که بیشترین مشتری را دریافت کرده است برای شما نمایش داده خواهد شد. همانطور که میدانید شما میتوانید چندید مورد تبلیغ تعریف کرده که گوگل از میان آنها انتخاب را انجام داده و نمایش دهد. این موضوع کمک می کند تا شما ببینید افراد نسبت به چه واژگانی حساس تر بوده و آن تبلیغ را می پذیرند.

۷٫ Devices

در این قسمت سهم هر یک از دستگاه های رایانه، تلفن همراه و تبلت را در میزان هزینه، کلیک و نمایش شما را نمایش می دهد که می تواند شما را در تصمیم گیری برای نمایش در دستگاه های مختلف کمک کند. این موضوع بدان معناست که تبلیغ شما بیشتر از طرف افراد با استفاده از موبایل دیده شده است و یا اینکه افراد بیشتر با استفاده از رایانه تبلیغ شما را دیده اند.

۸٫ Demographics

و اما جالب ترین اطلاعات overview این قسمت است. در این قسمت خواهید دانست که مشتریان شما بیشتر در چه رده سنی هستند و جنسیت آنها چیست؟؟!! در اینجا می توانید غربالگری کنید و رده سنی و جنسیت هایی که مشتری نخواهند شد را از اکانت خود حذف کنید. این کار موجب افزایش بهره وری خواهد شد.

استفاده از تمامی ابزارهای گوگل ادوردز می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. پیشنهاد ما این است تمامی مطالب آموزش گوگل ادوردز را که در سایت تاپ ادورت قرار گرفته مطالعه کنید.

آموزش گوگل ادوردز

۹٫ Day & hours

در این قسمت می توانید میزان نمایش/ کلیک و یا هزینه را در روزهای مختلف و ساعات مختلف ببینید، یعنی در چه روزهایی و چه ساعاتی بیشتر مشتری داشته اید. با این آمار می توانید در روز های پربازدید و شلوغ هزینه تبلیغات را افزایش دهید و در روزها و ساعات خلوت هزینه خود را کاهش دهید.

 

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: تنطیم ساعت و روز نمایش تبلیغ گوگل 

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار رو دارم که در کنار کارفرمایان بسیاری برای انجام تبلیغ در گوگل باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 12 =