تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

معرفی بخش overview گوگل ادز

  • overview گوگل ادز چیست و چه اطلاعاتی را نمایش می دهد؟
  • آیا با استفاده از overview گوگل ادز می توان بهینه سازی اکانت را انجام داد؟
  • انواع داده هایی که در صفحه overview گوگل ادز مشاهده می شود چیست و چگونه می توان آنها را بهینه سازی نمود؟

این موارد در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

معرفی overview گوگل ادوردز

اولین و مهم ترین بخش گوگل ادز (تبلیغات در گوگل) overview است. در این قسمت تمامی اطلاعات لازم  را در یک نگاه کلی بدست می آورید. شما در بخش overview خلاصه گزارشی از عملکرد خود را ملاحظه خواهید کرد.

همچنین این صفحه به شما در تحلیل سریع بسیار کمک می کند. به عبارت دیگر در این بخش شما می توانید عملکرد کلی تبلیغ گوگل خود را ملاحظه کنید.

نکته مهمی که باید به آن دقت کنید این است که صفحه overview در سطح اکانت، کمپین و ادگروپ وجود دارد. این صفحه گزارشات سریع از وضعیت اکانت، کمپین و یا ادگروه شما را به صورت نموداری در اختیار شما قرار می دهد.

برای مثال اگر در صفحه کمپین هستید، overview کمپین را خواهید دید. اگر در قسمت ad groups باشید،  overview همان قسمت را خواهید دید. نکته دیگری که توجه به آن به تحلیل سریع شما کمک می کند این است که تعداد خلاصه گزارشات نمایش داده شده در بخش overview، برای هر اکانت، کمپین و ادگروپ متفاوت است.

این تفاوت ارتباط مستقیمی دارد با تنظیماتی که شما برای اکانت، کمپین و ادگروپ های خود در نظر گرفته اید. تعداد این خلاصه گزارش ها از دو تا بیش از 10 عدد متغیر است. در این مقاله به معرفی تعدادی از مهم ترین خلاصه گزارش ها می پردازیم.

معرفی اجزای overview

نکته بسیار مهم: دقت داشته باشید زمانی که در صفحه overview هستید، قبل از هر کاری در سمت راست و بالای صفحه، بازه زمانی مدنظر خود را به خوبی انتخاب کنید. یعنی اگر هدف شما بررسی عملکرد امروز باشد، باید گزینه today و یا با توجه به هدفتان گزینه های دیگر را انتخاب کنید.زمان تبلیغات گوگل

1- نمودار

اولین چیزی که در قسمت overview با آن برخورد می کنید، نمودار زیر است. در اینجا می توانید اطلاعات مختلف اکانت خود را ملاحظه کنید.

اطلاعات بیان شده در این نمودار به طور پیش فرض شامل چهار قسمت: کلیک (clicks)، نمایش (Impressions)، متوسط هزینه (Avg.cpc) و هزینه کل (cost) می شود.

اگر بخواهید اطلاعات دیگری مانند نسبت کلیک به نمایش یا متوسط جایگاه در گوگل را مشاهده کنید کافیست بر روی متن یکی از این چهار عنوان بالای نمودار کلیک کرده و گزینه اطلاعات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.


به طور مثال در شکل زیر، این اکانت 96 کلیک از 904 نمایش دریافت کرده است. هزینه متوسط برای هر کلیک 5 سنت بوده و هزینه کل این اکانت 4.52 دلار می باشد. توجه داشته باشید این اطلاعات مربوط به بازه زمانی مشخص شده توسط خود شماست.معرفی بخش overview گوگل ادز

2- Biggest changes

در این قسمت می توانید تغییرات بوجود آمده در هر یک از دسته های مورد نظر خود را ملاحظه کنید. به طور مثال در تصویر زیر تغییر در میزان کلیک را می بینید. با کلیک بر روی نوار بالا سمت راست می توانید میزان تغییرات دیگر را در اطلاعات اکانت خود مشاهده کنید.معرفی بخش overview گوگل ادز

3- campaigns

در این بخش نمایی کلی از وضعیت کمپین تبلیغات گوگل شما به نمایش در آمده است. همینطور می توانید عملکرد هر کمپین را به طور جداگانه بررسی کنید. در این قسمت تعداد کلیک ها، هزینه و نرخ CTR برای هر کمپین جداگانه قابل مشاهده است.معرفی بخش overview گوگل ادز

4- Keywords

این بخش از overview اطلاعات کلی از مهمترین کلمات کلیدی شما را به نمایش در می آورد.

5- Searches

در این قسمت از خلاصه گزارشات می توانید به بررسی کلمات و عباراتی که مشتریان با جستجوی آنها وارد سایت شما شده اند، بپردازید. این خلاصه گزارش به ترتیب تعداد کلیک، تعداد نمایش و سایر اطلاعاتی که مایل باشید، برای شما به نمایش در می آید.

این بخش از overview بستگی زیادی به انواع کلمات کلیدی در گوگل ادوردز کمپین شما دارد. پیشنهاد ما این است که حتما و حتما !!! از این قسمت استفاده کنید و حداقل نگاهی به آن بیاندازید.گزارشات کلمات و عباراتی که مشتریان با جستجوی آنها وارد سایت شما شده اند

6- Most-shown ads

در این قسمت آن تبلیغ گوگل ادز که بیشترین مشتری را برای شما دریافت کرده است، نمایش داده خواهد شد. همانطور که می دانید امکان تعریف چندین تبلیغ برای شما جود دارد و از میان آن ها گوگل تبلیغی را انتخاب کرده و نمایش می دهد. این موضوع کمک می کند تا شما ببینید افراد نسبت به چه واژگانی حساس تر هستند و آن تبلیغ را می پذیرند.

7- Devices

این بخش به شما نشان می دهد که تبلیغ شما در هر یک از دستگاه های رایانه، تلفن همراه و تبلت به چه میزان نمایش داشته است. علاوه بر میزان نمایش تبلیغ، هزینه و تعداد کلیک را نیز نشان می دهد. در نتیجه می تواند شما را در تصمیم گیری برای انتخاب نمایش تبلیغ گوگل در دستگاه های مختلف کمک کند. این موضوع به این معنی است که افراد هنگام جستجو تبلیغ شما را بیشتر با موبایل دیده اند یا رایانه و یا تبلت.دستگاه های نمایش تبلیغ

8- Demographics

و اما جالب ترین اطلاعات overview این قسمت است. در این بخش متوجه می شوید که مشتریان شما بیشتر در چه رده سنی هستند و جنسیت آنها چیست؟؟!! در اینجا می توانید غربالگری کنید و رده سنی و جنسیت هایی که برای کسب و کار شما مشتری نخواهند شد را از اکانت خود حذف کنید. این کار به بهره وری بیشتر شما می انجامد.google ads Demographics

9- Day & hours

در این قسمت از خلاصه گزارشات شما می توانید میزان نمایش/ کلیک و یا هزینه را در روزهای مختلف و ساعات مختلف ببینید. فهمیدن این مورد که در چه ساعات و روزهایی از هفته مشتری بیشتری داشته اید، قطعا برای شما جذاب است. با این آمار می توانید در روزهای پربازدید و شلوغ هزینه تبلیغات را افزایش داده و در روزها و ساعات خلوت هزینه خود را کاهش دهید.

یزان نمایش/ کلیک و یا هزینه را در روزهای مختلف و ساعات مختلف

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی بخش overview گوگل ادز»

  1. چه عالی بدون اینکه بخوایم هر نکته ای رو تو صفحه خودش چک کنیم تو ی صفحه همه موارد رو میتونیم چک کنیم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید