اهمیت صفحه‌ درباره ما

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
فهرست محتوی

در این مقاله قرار است در رابطه با اهمیت صفحه درباره ما و ذکر نکاتی که در طراحی این صفحه لازم است در نظر گرفته شود، مطالبی ارائه دهیم. امید است با مطالعه‌ی این متن مطالب مفیدی در رابطه با جزییات صفحه درباره ما بدست آوردید.

اهمیت صفحه درباره ما

صفحه‌ی about us یا همان صفحه درباره ما یکی از پر بازدیدترین صفحات هر وب سایتی است. معمولا در این صفحه اطلاعاتی راجع به کسب و کار، اهداف و رسالت های هر کسب و کاری نوشته می‌شود. اغلب افراد تصور می‌کنند که مشتریان صرفا به خدمات و محصولات ارائه شده در هر وب سایتی توجه می‌کنند و کمتر پیش می‌آید که اطلاعات صفحه درباره ما را مطالعه نمایند. اما طبق تحقیقات انجام شده این صفحه یکی از پر بازدیدترین صفحات هر وب سایتی به شمار می‌آید.

تولید کننده محتوا باید تلاش کند، طوری محتوای متنی صفحه درباره ما را نگارش کند که مخاطب بعد از مطالعه‌ی آن مشتاق و علاقه مند به مطالعه باقی صفحات سایت شود.

برندهای مطرح و موفق در دنیا همچون اپل و گوگل برای این صفحه اهمیت بسیاری قائل هستند؛ چرا که بخش اعظمی از مشتریانشان علاقه مند به خواندن تاریخچه و اهداف پیش روی شرکت‌های مطرح هستند.

صفحه درباره ما

نکات ضروری در اطلاعات صفحه درباره ما

برای نگارش یک بیوگرافی مناسب از کسب و کار خود، لازم است به نکات زیر توجه کنید:

شناخت مخاطب

هر نوع کسب و کاری بسته به حوزه‌ی فعالیت خود قشر مشخصی از جامعه را مورد هدف قرار می‌دهد و به رفع نیازهای همان عده می‌پردازد. ضروری است که از نیاز ها و خواسته های مخاطب خود مطلع باشیم و در نوشتن صفحه about us طوری خود را معرفی کنیم که مخاطب احساس کند ما بهترین گزینه برای رفع نیاز او خواهیم بود.

بهتر است در این صفحه از گذشته کاری خود بگوییم و یا گریزی بر تجارب موفق خود بزنیم. با این کار اعتماد مخاطب به حرفه ای بودن ما بیشتر و قوی تر خواهد شد. به طور مثال اگر شما یک طراح موشن گرافیک و تولید کننده ویدئوهای چند رسانه ای هستید بهتر است یک لینک برای دسترسی به نمونه کارهای خود در صفحه درباره ما قرار دهید. با این کار با سند و مدرک از سوابق خود سخن گفته اید و نه از روی گزافه گویی و اغراق.

احترام به ذائقه مخاطب

لحن سخن گفتن و ادبیات به کار رفته در نگارش صفحه درباره ما باید مطابق میل و پسند افراد جامعه هدفمان باشد. بسته به سن و سال مخاطب می توان تشخیص داد که استفاده از چه نوع لحنی می‌تواند صمیمی تلقی شود و کاربر را به همراهی وا دارد. اگر در حوزه کسب و کارهای نوین و استارتاپی فعال هستید سعی کنید به هنگام معرفی افراد تیم خود از لحنی صمیمی و نزدیک به زبان عامیانه استفاده نمایید. اما اگر با ارگان ها و سازمان های دولتی سر و کار دارید و اشخاص جامعه هدف شما بیشتر اشخاص حقیقی اند سعی کنید تا حد امکان از زبان گفتاری استفاده نکنید و در نگارش توضیحات صفحه ما از ادبیات رسمی کمک بگیرید.

صفحات درباره ما در وبسایت وزارت خانه ها و ارگان های دولتی به ذکر ماموریت ها، اهداف، سیاست گزاری ها و خطی مشی ها سخن به میان می‌آید حال آن که در همین صفحات در وبسایت های استارتاپی و جوان پسند از ویژگی های شخصیتی افراد تیم سخن گفته می‌شود.

توجه داشته باشید که در صفحه درباره ما لازم نیست از خود تعریف و تمجید نمایید و یا به ذکر نکات متمایز کننده شما از سایر رقبا بپردازید. سعی کنید بیشتر بر روی ذکر اهداف و آرمان های خود متمرکز باشید.

صفحه درباره ما

استفاده از تصاویر شرکت و پرسنل

تصاویر و عکس ها همیشه تاثیری چندین برابر بیشتر از متون دارند. توصیه می‌شود به هنگام برگزاری مراسماتی همچون، همایش های سالیانه، نمایشگاه ها، سمینارها و یا حتی مجامع سالیانه از یک تیم قوی برای ثبت لحظه ها و پوشش تصویری کمک بگیرید. ثبت این لحظات و اتفاقات مهم برای هویت بخشی به برند بسیار ضروری است. علاوه بر این می توان از این تصاویر در صفحات درباره ما استفاده نمود و کاربر با مشاهده آنها حس غرور و اعتماد بیشتری نسبت به ما خواهد داشت.

استفاده از تصاویر به کار رفته در صفحه ABOUT US می بایست هم راستا با اهداف و شعار سازمان باشد. به طور مثال اگر ادعای خلاق و پر انرژی بودن دارید بهتر است یک عکس با پس زمینه رنگ های شاد و هیجان آفرین استفاده نمایید.

قرار دادن لینک دسترسی به شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین ترفندهایی که می‌توان مخاطب صفحه درباره ما را به مشتری تبدیل کرد این است که در انتهای متون نوشته شده در این صفحه لینک دیگر راه های ارتباطی مخاطب با خود را قرار داد. به طور مثال لینک شبکه هایی همچون: لینکدین، توییتر، اینستاگرام، تلگرام و واتساپ. این امر علاوه بر ایجاد راهی چندگانه برای ارتباط با مخاطب سبب بک لینک برای وب سایت و بهبود سئو سایت می‌گردد.

توضیح درباره چرایی خود

موضوع اساسی که در صفحه درباره ما باید به ذکر آن پرداخت پاسخ به این سوال است که چرا مخاطب باید ما را برای رفع نیاز خود برگزیند. باید به طور شفاف و دقیق گفته شود که رسالت و هدف برند که هم می‌تواند شرکتی باشد و هم می‌توان پرسنال برندیگ باشد چیست. بیان دغدغه های اجتماعی در این صفحه بسیار می‌تواند سبب جلب نظر و توجه مخاطب گردد. به طور مثال اگر دغدغه حفاظت از محیط زیست دارید بد نیست که آن را برای مخاطب هدف خود بیان کنید.

توضح درباره چیستی کار خود

بعد از این که برای مخاطب مشخص کردیم که چرا باید ما را انتخاب کند حال نوبت به این می‌رسد که به او بگوییم که چگونه قرار است مراحل خدمت رسانی به او انجام گیرد و هدف از شکل گیری وجودی ما به چه منظوری بوده است. این گفته به این معنا نیست که سازکارهای ساختاری کار خود را به طور شفاف و دقیق بیان نمایید بلکه منظور این است که با رفع ابهامات و سوالات شکل گرفته در ذهن مخاطب به شکل گیری ذهنیت مثبت او درباره خود کمک کنید.

ذکر چالش ها

همیشه لازم نیست از روزهای خوب و آسان سخن گفت. گاهی بیان چالش ها و مشکلات که توانسته ایم به سلامت از آن ها عبور کنیم در شکل گیری نگرش مخاطب بسیار موثر است. بیان چالش ها و نقطه ضعف ها و روش حل آن ها نشان از خضوع و خشوع آن برند است.  اگر همواره از موفقیت ها و دستاروردهای خود سخن بگوییم مخاطب احساس می‌کند که فاصله ما با او بسیار زیاد است و به نوعی ما را دست نیافتنی می پندارد و محصولات و خدمات ما در ذهنش گران قیمت به نظر می‌رسند. پس توجه کنید که با چه نوع مخاطبی سرو کار دارید و چگونه می‌توان او را ترغیب به خرید کردن کنید.

صفحه درباره ما

در صفحات درباره ما از ذکر چه نکاتی بپرهیزیم؟

توجه داشته باشید که صفحه درباره ما قرار نیست به تعریف از ما بپردازد بلکه باید به این سوال جواب دهد که “چرا ما؟ ” رعایت این نکته بسیار حائز اهمیت است که قرار نیست به تبلیغ خود بپردازید بلکه تنها کافی است علت وجودی خود و هدف های خود سخن به میان آورید.

در صفحه درباره ما از ذکر نکات کاملا تخصصی که از فهم همه افراد خارج است بپرهیزید. سعی کنید به زبانی که قابل فهم برای همه اقشار باشد به توصیف خود و کسب و کار خود بپردازید.

نکته ی دیگر این که فقط از محتوای متنی استفاده نکنید چرا که این تصاویر است که به متون جان و هویت می بخشند پس می‌توان با استفاده از ویدئو و یا عکس های مرتبط با متن به غنا و اعتبار این صفحه افزود.

نمونه هایی از بهترین صفحات درباره ما

در ادامه به ذکر چند نمونه از سایت هایی که به لحاظ محتوایی دارای بهترین صفحات درباره ما هستند و بازدید کنندگان بسیاری داشته اند خواهیم پرداخت.

سایت Eight hour day یکی از بهترین صفحات about us را دارا است. در این سایت با زبانی صمیمی و غیر رسمی با مخاطب صحبت شده است. همین امر سبب حس نزدیکی با مخاطب شده  و او را به همراهی وا می‌دارد. همچنین در این صفحه تصاویری از گذشته و تاریخچه کسب و کار تا به امروز نمایش داده شده است.

سایت دیگری که می‌توان به عنوان نمونه از یاد کرد سایت joe payton به آدرس ” josephpayton.com/about ” است. این صفحه نوعی صفحه درباره من است که جوی پایتون سعی کرده به پروموت کردن و معرفی کردن خود و مهارتهایش بپردازد. او همچنین نمونه کارهایی از تصاویر نقاشی شده توسط خود برای کاربر به نمایش گذاشته است. مخاطب با مشاهده این تصاویر پی به خلاقیت و هنر او خواهد برد.

سایت بعدی که از لحاظ محتوایی نیز در رتبه خوبی قرار دارد سایت شرکت moz است. این شرکت در صفحه about us خود مسیری از ابتدای شروع فعالیت خود تا به امروز برای مخاطب ترسیم نموده است. استفاده از اینفوگرافیک در روایتگری این نوع محتواها نقش موثری دارد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
Notify of