تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

تبلیغات در گوگل با لیر، درهم و دلار؟!

 • تبلیغات در گوگل با لیر به صرفه است؟
 • اکانت گوگل ادز خودم رو با چه واحد پولی ای شارژ کنم بهتره؟ دلار ، درهم و یا لیر !؟
 • کدوم ارز (دلار ، درهم ، لیر) هزینه کمتری برای من خواهد داشت!؟
 • با کدوم ارز (دلار ، درهم ، لیر) تبلیغ من نمایش بیشتری داره؟!

به این سوالات در این مقاله پاسخ خواهیم داد.

نکته مهمه که باید ار این قسمت مطرح شود این است که مجموعه تاپ ادورت با ثبت شرکت در خارج از کشور و ثبت حساب بین المللی، مبلغ را از شما بصورت ریالی دریافت و بصورت واحدهای مجاز به گوگل پرداخت می کند. این پرداخت توسط حساب های حقیقی در کشورهایی که تحریم نیستند، انجام می شود.

نکته خیلی مهم: از سبتامبر 2020 گوگل به میزان 5درصد از برخی کشورها نظیر ترکیه و اتریش اخذ مالیات اضافه کرد که این موضوع باعث شده که شارژ اکانت با استفاده از لیر به هیچ عنوان به صرفه نباشد.

چرا باید از واحدهایی به جز ریال برای تبلیغات گوگل استفاده کرد؟

از آنجا که نظام بانکی کشور ما ایران؛ تحت تحریم است نمی توان از طریق حساب های داخلی و با واحد پولی ریال اکانت ادوردز را شارژ کرد؛ بنابراین برای شارژ اکانت گوگل ادز و استفاده از تبلیغات ادوردز باید از حساب بانکی خارج از ایران و همچنین واحد پولی غیر از ریال ایران استفاده کرد.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

ممکن است شما هم برای استفاده از تبلیغات گوگل برای کالا یا خدماتتان با مشاوره های گوناگونی برای آغاز کار و بطور خاص در زمینه انتخاب پایه پولی و ارزی برای تبلیغ مواجه شده باشید؛ مشاوره هایی که هر کدام ممکن است شما را به سمتی برده باشند و این سوال برای شما پیش آمده باشد که واحدهای پولی چه تفاوتی با هم دارند؟
معروف ترین واحدهای پولی برای پرداخت گوگل ادوردز، دلار، یورو، پوند، لیر و درهم می باشد. اما چه فرقی دارد که کدام واحد پولی را انتخاب کنیم؟؟
آیا لیر که ارزانتر از دلار است، بهتر است؟ در ادامه به توضیح تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز خواهیم پرداخت.

تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز (تبلیغات در گوگل با لیر ، درهم و دلار)

ممکن است به این مساله فکر کرده باشید با توجه به ارزانتر بودن لیر؛ این واحد پولی برای تبلیغ مناسب تر است.
اما باید بدانید؛ واحدهای ارزی در تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) هیچ تفاوتی باهم ندارند!!!! واقعا؟؟!!!!
بله واقعا هیچ تفاوتی با هم ندارند، این موضوع را برای شما اثبات می کنیم.
همانطور که می دانید سیستم گوگل ادز یک سیستم مزایده ای است، یعنی شما و سایر رقبا در یک مزایده بزرگ قرار می گیرید و هرکس پول بیشتر و سایت بهتری داشته باشد، در جایگاه بهتری از گوگل قرار خواهد گرفت. در مزایده یک شاخص باید باشد تا فرق میان افراد مختلف را بیان کند. این شاخص در گوگل ادز با پول و امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل مشخص می شود. امتیاز کیفیت که مربوط به تبلیغ و سایت شماست و ربطی به میزان مبلغ پرداختی ندارد و هرچه امتیاز کیفیت شما بیشتر باشد هزینه نهایی کاهش می یابد، بحث اصلی مبلغی است که باید پرداخت کنید.

تاثیر دلار بر تبلیغات گوگل (تبلیغات در گوگل با لیر؟!)

این روزها شاهد نوسانات شدید قیمت ارز هستیم و بارها شده که از خود پرسیده باشید آیا تبلیغات در گوگل را ادامه بدهیم یا نه؟ آیا تاثیر دلار بر تبلیغات گوگل جدی می باشد؟ همان طور که می دانید سیستم تبلیغات گوگل به صورت مزایده ای است و قیمتی که برای به دست آوردن هر مشتری پرداخت می کنید با توجه به مزایده شما و رقیبانتان مشخص می شود.

بدیهی است که با افزایش نرخ دلار حواله ای شما و رقیبانتان باید هزینه ی هر کلیک را کاهش دهید تا در نهایت هزینه تبلیغات گوگل کاهش پیدا کند. اجازه بدهید با ذکر یک مثال بیشتر توضیح دهیم: فرض کنید برای فروش محصولتانبرای ورود هر کاربر به سایت حداکثر 500 تومان هزینه می کنید و نرخ دلار نیز 5000 تومان می باشد پس در نتیجه قیمت هر کلیک را برابر با 10 سنت قرار می دهید.

با تغییر نرخ دلار، قیمت دلار فرضاً به 10 هزار تومان رسیده است، در اینجا با توجه به 500 تومان هزینه ای که می خواهید صرف کنید، قیمت هر کلیک را 5 سنت قرار می دهید. در حقیقت دو برابر شدن قیمت دلار تاثیری بر هزینه تبلیغات نخواهد داشت. زیرا با افزایش قیمت دلار، هزینه ها کاهش پیدا می کند و تاثیر نوسانات دلار بر تبلیغات گوگل تقریبا ناچیز است. این روند کاهشی معمولا کمی زمان می برد و بین یک تا دوهفته برای هر نوسان نیاز است تا تعادل در قیمت تبلیغات گوگل ایجاد شود. در این مقاله سعی داشتیم تا تاثیر دلار بر تبلیغات گوگل را تشریح کنیم. برای مشاوره بیشتر با ما در تماس باشید.

مثالی برای تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز

فرض کنید شما می خواهید یک پراید بخرید و قیمت آن 20 میلیون تومان است!! آیا به دلار هم قیمت پراید 20 میلیون دلار است؟؟؟؟!!!!!

خیر ارزش واحدهای پولی متفاوت است. با فرض دلار 10 هزار تومانی پول همان پراید 2 هزار دلار است. یعنی برای خرید یک وسیله می توانید 20,000,000 تومان پرداخت کنید یا 2,000 دلار.

جایگاه های گوگل هم مانند همان وسیله است و شما باید آن را خریداری کنید، وقتی برای بدست آوردن یک جایگاه باید یک دلار پرداخت کنید اگر واحد پولی خود را عوض کنید و به عنوان مثال لیر را انتخاب کنید دیگر نمی توانید جایگاه تبلیغات در گوگل با لیر را با یک لیر به دست بیاورید و باید لیر بیشتری پرداخت کنید.

فرض کنید قیمت لینک اول صفحه اول گوگل 1 دلار است که به پول ایران می شود 10 هزار تومان. وقتی واحد پولی را عوض کنید رقبای شما تغییر نخواهند کرد و باید مبلغی معادل همان 10 هزار تومان را پرداخت کنید. به عنوان مثال فرض کنید واحد لیر را انتخاب کرده اید و هر لیر فرضا معادل 2 هزار تومان است، برای بدست آوردن جایگاهی مشابه باید پنج لیر پرداخت کنید. 5 لیر برابر است با 10 هزار تومان.

امیدوارم توانسته باشیم تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز را به خوبی بیان کنیم. پس فریب افرادی که می گویند “با واحدهای پولی ارزانتر شارژ کنید بهتر است”، را نخورید زیرا هیچ تفاوتی با هم ندارد.

همچنین هیچ واحد پولی ارزشمندتر از دلار برای گوگل نیست و امکان ساسپند شدن و متوقف شدن تبلیغ به منظور استفاده از ارز مرجع صفر است.

علاوه بر این موارد، روابط ترکیه و ایالات متحده دارای نوسانات بسیاری است و ممکن است با تحریم های احتمالی علیه ترکیه، وضعیت اکانت های ادوردز شارژ شده با لیر هم به حالت تعلیق درآمده و وضعیت نامعلومی پیدا کند. پس از لحاظ ضمانت بهتر است از دلار آمریکا برای شارژ اکانت گوگل ادز استفاده نمایید.


منبع از گوگل

2 دیدگاه دربارهٔ «تبلیغات در گوگل با لیر، درهم و دلار؟!»

 1. شما میخواید بگید که اگه من مثلا 500 هزار تومن پول تبلیغاتم رو چه به لیر بدم چه دلار در نهایت یک مقدار مشابه و یکسان حسابم شارژ میشه؟ مگه میشه؟؟؟!!! لیر که ارزونتره

  پاسخ
  • بله یکسانه. شما ریال را دارید به ارز های مختلف تبدیل می کنید پس ارزش کلی پول ثابت است. آیا 1 لیر با 1 دلار یکسانه؟؟؟

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید