تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز

تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز

چرا باید از واحدهایی به جز ریال برای تبلیغات گوگل استفاده کرد؟

پیش از توضیح دادن تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز لازم است تا لزوم استفاده از ارزهایی به جز ریال ایران را برای شما شرح دهیم. تبلیغات کلیکی (گوگل ادز) را شرکت گوگل ارائه می دهد. به دلیل تحریم هایی که نسبت به ایران وجود دارد و با توجه به اینکه مرکز شرکت گوگل در کشور آیالات متحده آمریکا قرار دارد، پس امکان پرداخت هزینه با ریال ایران وجود ندارد.

مجموعه تاپ ادورت با ثبت شرکت در خارج از کشور و ثبت حساب بین المللی این کار را برای شما انجام می دهد، یعنی مبلیغ را از شما به صورت ریالی دریافت کرده و به صورت واحدهای مجاز به گوگل پرداخت می کند. این پرداخت توسط حساب های حقیقی در کشورهایی که تحریم نیستند، انجام می شود.

حال ممکن است از خود بپرسید تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز چیست؟ آیا لیر که ارزانتر از دلار است بهتر است؟ در ادامه به توضیح تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز خواهیم پرداخت.

تفاوت دلار و لیر

 

تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز

ممکن است بارها به خود گفته باشید که از لیر چرا استفاده نکنیم، لیر که ارزانتر است!!!

ولی باید گفت که واحدهای ارزی در تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) هیچ تفاوتی باهم ندارند!!!! واقعا؟؟!!!!

بله واقعا هیچ تفاوتی باهم ندارند، حال این موضوع را برای شما اثبات می کنیم.

همان طور که می دانید سیستم گوگل ادز یک سیستم مزایده ای می باشد، یعنی شما و سایر رقبا در یک مزایده بزرگ قرار می گیرید و هرکس که پول بیشتر و سایت بهتری داشته باشد، در جایگاه بهتری از گوگل قرار خواهد گرفت. در مزایده یک شاخص باید باشد تا فرق میان افراد مختلف را بیان کند. این شاخص در گوگل ادز با پول و امتیاز کیفیت تبلیغ مشخص می شود. امتیاز کیفیت که مربوط به تبلیغ و سایت شما است و ربطی به میزان مبلیغ پرداختی نخواهد داشت و صرفا هرچه بهتر باشد هزینه های نهایی شما را کاهش خواهد داد. اما بحث اصلی مبلغی است که باید پرداخت کنید.

مثالی برای تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز

فرض کنید شما میخواهید پراید بخرید و قیمت آن ۲۰ میلیون تومان است!! آیا به دلار قیمت پراید ۲۰ میلیون دلار است؟؟؟؟!!!!!

خیر ارزش واحدهای پولی متفاوت است. با فرض دلار ۱۰ هزار تومانی پول همان پراید ۲ هزار دلار است. یعنی برای خرید یک وسیله می توانید ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان پرداخت کنید یا ۲,۰۰۰ دلار.

جایگاه های گوگل هم به مانند وسیله است و شما باید آن را خریداری کنید، وقتی برای بدست آوردن یک جایگاه باید یک دلار پرداخت کنید اگر واحد پولی خود را عوض کنید و به عنوان مثال لیر را انتخاب کنید دیگر نمی توانید آن جایگاه را با یک لیر به دست بیارید و باید لیر بیشتری پرداخت کنید.

فرض کنید قیمت لینک اول صفحه اول گوگل ۱ دلار است که به پول ایران می شود ۱۰ هزار تومان. وقتی واحد پولی را عوض کنید رقبای شما تغییر نخواهند کرد و باید مبلغی معادل همان ۱۰ هزار تومان را پرداخت کنید. به عنوان مثال فرض کنید واحد لیر را انتخاب کرده اید و هر لیر فرضا معادل ۲ هزار تومان است. برای بدست اوردن جایگاهی مشابه باید پنج لیر پرداخت کنید. ۵ لیر برابر با ۱۰ هزار تومان.

امیدوارم تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز را به خوبی توانسته باشیم بیان کنیم. پس فریب افرادی که میگویند “با واحدهای پولی ارزانتر شارژ کنید بهتر است”، را نخورید زیرا هیچ تفاوتی با هم ندارد.

همچنین هیچ واحد پولی ارزشمندتر از دلار برای گوگل نیست و امکان ساسپند شدن و متوقف شدن تبلیغ به منظور استفاده از ارز مرجع صفر است.

همانطور که در چند ماه اخیر ملاحظه کردید ایالات متحده با ترکیه دچار مشکل شد و ممکن بود نسبت به ترکیه تحریم های سنگینی وضع شود. حال کسانیکه که به لیر شارژ را انجام داده بودند ممکن بود تمام سرمایه ی آنها از بین رود. پس از لحاظ ضمانت بهتر است از دلار آمریکا برای شارژ اکانت گوگل ادز استفاده نمایید.

 

برای جبران نگرانی های از نوسانات دلار میتوانید مقاله تاٍثیر دلار بر تبلیغات گوگل را مطالعه کنید.


کانال تلگرام تاپ ادورت

با عضویت در کانال تلگرامی تاپ ادورت علاوه بر آموزش مطالب مفید، از آخرین اخبار و تخفیفات باخبر شوید.

عضویت

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.