تبلیغات در گوگل با لیر ، درهم و دلار؟!

تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز

چرا باید از واحدهایی به جز ریال برای تبلیغات گوگل استفاده کرد؟

این مقاله برای افراد توصیه می شود که خصوصا به دنبال تبلیغات در گوگل با لیر هستند. حتما با ما همراه باشید تا از نکات بزرگی شما را آگاه کنیم. پیش از توضیح دادن تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز ضروری است تا لزوم استفاده از ارزهایی به جز ریال ایران را برای شما شرح دهیم. تبلیغات کلیکی را شرکت گوگل ارائه می دهد. به دلیل تحریم هایی که نسبت به ایران وجود دارد و با توجه به اینکه مرکز شرکت گوگل در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد، پس امکان پرداخت هزینه با ریال ایران وجود ندارد.

مجموعه تاپ ادورت با ثبت شرکت در خارج از کشور و ثبت حساب بین المللی این کار را برای شما انجام می دهد، یعنی مبلغ را از شما به صورت ریالی دریافت کرده و به صورت واحدهای مجاز به گوگل پرداخت می کند. این پرداخت توسط حساب های حقیقی در کشورهایی که تحریم نیستند، انجام می شود.

حال ممکن است از خود بپرسید تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز چیست؟
معروف ترین واحدهای پولی پرداخت، دلار، یورو، پوند، لیر و درهم می باشد. اما چه فرقی دارد که کدام واحد پولی را انتخاب کنیم؟؟
آیا لیر که ارزانتر از دلار است، بهتر است؟ در ادامه به توضیح تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز خواهیم پرداخت.

تفاوت دلار و لیر

تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز (تبلیغات در گوگل با لیر ، درهم و دلار)

ممکن است بارها به خود گفته باشید که  چرا از لیر استفاده نکنیم، لیر که ارزانتر است!!!
ولی باید گفت که واحدهای ارزی در تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) هیچ تفاوتی باهم ندارند!!!! واقعا؟؟!!!!
بله واقعا هیچ تفاوتی با هم ندارند، حال این موضوع را برای شما اثبات می کنیم.
همانطور که می دانید سیستم گوگل ادز یک سیستم مزایده ای می باشد، یعنی شما و سایر رقبا در یک مزایده بزرگ قرار می گیرید و هرکس که پول بیشتر و سایت بهتری داشته باشد، در جایگاه بهتری از گوگل قرار خواهد گرفت. در مزایده یک شاخص باید باشد تا فرق میان افراد مختلف را بیان کند. این شاخص در گوگل ادز با پول و امتیاز کیفیت تبلیغ مشخص می شود. امتیاز کیفیت که مربوط به تبلیغ و سایت شماست و ربطی به میزان مبلغ پرداختی نخواهد داشت و صرفا هرچه امتیاز کیفیت شمابیشتر باشد هزینه های نهایی شما را کاهش خواهد داد، اما بحث اصلی مبلغی است که باید پرداخت کنید.

تاثیر دلار بر تبلیغات گوگل (تبلیغات در گوگل با لیر؟!)

این روزها شاهد نوسانات شدید قیمت ارز هستیم و بارها شده که از خود پرسیده باشید آیا تبلیغات در گوگل را ادامه بدهیم یا نه؟ آیا تاثیر دلار بر تبلیغات گوگل جدی می باشد؟ همان طور که می دانید سیستم تبلیغات گوگل به صورت مزایده ای می باشد و قیمتی که برای به دست آوردن هر مشتری پرداخت می کنید با توجه به مزایده شما و رقیبانتان مشخص می شود.

بدیهی است که با افزایش نرخ دلار حواله ای شما و رقیبانتان هزینه ی هر کلیک را کاهش خواهید داد و هزینه های نهایی در تبلیغات گوگل کاهش پیدا خواهد کرد. اجازه بدهید با ذکر یک مثال بیشتر توضیح دهیم: فرض کنید شما محصولی را می فروشید که حداکثر برای تبلیغات آن می توانید ۵۰۰ تومان برای هر مشتری که وارد سایت شود، هزینه کنید، و نرخ دلار نیز ۵۰۰۰ تومان می باشد پس در نتیجه قیمت هر کلیک را برابر با ۱۰ سنت قرار می دهید.

حال با تغییرات نرخ دلار، قیمت دلار به ۱۰ هزار تومان رسیده است، در اینجا شما با توجه به ۵۰۰ تومان هزینه ای که می خواهید انجام دهید، قیمت هر کلیک را ۵ سنت قرار می دهید. در حقیقت دو برابر شدن قیمت دلار تاثیری بر هزینه تبلیغات شما نخواهد داشت. زیرا با افزایش قیمت دلار، هزینه ها کاهش پیدا خواهد کرد و تاثیر دلار بر تبلیغات گوگل تقریبا ناچیز است. این روند کاهشی معمولا کمی زمان می برد و بین یک تا دوهفته برای هر نوسان نیاز است تا تعادل در قیمت تبلیغات گوگل ایجاد شود. در این مقاله ما تاثیر دلار بر تبلیغات گوگل را توضیح داده ایم . برای مشاوره بیشتر با ما در تماس باشید.

مثالی برای تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز

فرض کنید شما می خواهید پراید بخرید و قیمت آن ۲۰ میلیون تومان است!! آیا به دلار قیمت پراید ۲۰ میلیون دلار است؟؟؟؟!!!!!

خیر ارزش واحدهای پولی متفاوت است. با فرض دلار ۱۰ هزار تومانی پول همان پراید ۲ هزار دلار است. یعنی برای خرید یک وسیله می توانید ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان پرداخت کنید یا ۲,۰۰۰ دلار.

جایگاه های گوگل هم مانند وسیله است و شما باید آن را خریداری کنید، وقتی برای بدست آوردن یک جایگاه باید یک دلار پرداخت کنید اگر واحد پولی خود را عوض کنید و به عنوان مثال لیر را انتخاب کنید دیگر نمی توانید جایگاه تبلیغات در گوگل با لیر را با یک لیر به دست بیارید و باید لیر بیشتری پرداخت کنید.

فرض کنید قیمت لینک اول صفحه اول گوگل ۱ دلار است که به پول ایران می شود ۱۰ هزار تومان. وقتی واحد پولی را عوض کنید رقبای شما تغییر نخواهند کرد و باید مبلغی معادل همان ۱۰ هزار تومان را پرداخت کنید. به عنوان مثال فرض کنید واحد لیر را انتخاب کرده اید و هر لیر فرضا معادل ۲ هزار تومان است، برای بدست آوردن جایگاهی مشابه باید پنج لیر پرداخت کنید. ۵ لیر برابر است با ۱۰ هزار تومان.

امیدوارم توانسته باشیم تفاوت واحدهای پولی در گوگل ادز را به خوبی بیان کنیم. پس فریب افرادی که می گویند “با واحدهای پولی ارزانتر شارژ کنید بهتر است”، را نخورید زیرا هیچ تفاوتی با هم ندارد.

همچنین هیچ واحد پولی ارزشمندتر از دلار برای گوگل نیست و امکان ساسپند شدن و متوقف شدن تبلیغ به منظور استفاده از ارز مرجع صفر است.

همانطور که در چند ماه اخیر ملاحظه کردید ایالات متحده با ترکیه دچار مشکل شد و ممکن بود نسبت به ترکیه تحریم های سنگینی وضع شود. حال کسانی که تبلیغات در گوگل با لیر انجام داده و یا به عبارتی دیگر اکانت ادوردز خود را به لیر شارژ کرده بودند ممکن بود تمام سرمایه ی خود را از دست بدهند. پس از لحاظ ضمانت بهتر است از دلار آمریکا برای شارژ اکانت گوگل ادز استفاده نمایید.

مریم داورزنی
مریم داورزنی
اندازه واقعی آمــوزش یافتگی تو، آن چیزی نیست که می دانی. بلکه این است که چطور دانسته هایت را با دیگران سهیم شوی. حدود سه سالی میشه که کارم را با ادوردز و مارکتینگ شروع کردم. خوشحالم که همراه با تاپ ادورت آنچه آموخته ام رو در اختیار شما قرار می دهم.

2 دیدگاه ها

  1. نادر گفت:

    شما میخواید بگید که اگه من مثلا ۵۰۰ هزار تومن پول تبلیغاتم رو چه به لیر بدم چه دلار در نهایت یک مقدار مشابه و یکسان حسابم شارژ میشه؟ مگه میشه؟؟؟!!! لیر که ارزونتره

    • رضا محمدی گفت:

      بله یکسانه. شما ریال را دارید به ارز های مختلف تبدیل می کنید پس ارزش کلی پول ثابت است. آیا ۱ لیر با ۱ دلار یکسانه؟؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.