تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

معرفی Performance Planner در گوگل ادز

  • Performance Planner چیست و چه کاربردی دارد؟
  • چطور می توان نسبت به آینده وضعیت تبلیغات گوگل ادز خود پیش بینی داشت؟
  • در آینده حدودا چند کلیک دریافت میکنید و چقدر باید هزینه کنید؟
  • اگر با همین شیوه جلو بروید در آینده چه نتیجه ای از تبلیغات خود دریافت خواهید کرد؟

در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد.

ابزار بررسی عملکرد Performance Planner چیست؟

در این بخش از آموزش های ادوردز، معرفی بخش جدیدی به نام Performance Planner را در پیش رو داریم. این ابزار کاربردی در گوگل ادز به ما از میزان هزینه و تعداد کلیک های دریافتی ما در آینده برآوردی میدهد. در ادامه نحوه کار با ابزار Performance Planner را آموزش می دهیم.

برای بررسی تبلیغات در گوگل (گوگل ادز) و انتخاب کلمات کلیدی مناسب تبلیغ گوگل ادز، ابزارهای متنوعی وجود دارد. در پنل اصلی گوگل ادز نیز چندین ابزار برای بهبود عملکرد کمپین تبلیغاتی وجود دارد که مهمترین آنها ابزار گوگل کیورد پلنر است.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: آموزش ابزار کیورد پلنر

با Performance Planner می توانید دریابید که به ازای هزینه های مختلف در آینده چه میزان کلیک دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال می خواهید بدانید وقتی بودجه خود را افزایش دهید، چه میزان کلیک های شما افزایش خواهد داشت.

آموزش ابزار Performance Planner

توجه داشته باشید برای ارائه آمار دقیق باید مدتی از زمان شروع به کار اکانت شما گذشته باشد، تا گوگل آمار کافی برای ارائه و تحلیل داشته باشد. همانطور که گفتیم ابزار Performance Planner برای پیش بینی کلیک های دریافتی به ازای هزینه های مختلف است. برای شروع کار، وارد اکانت خود شوید. از قسمت Tools گزینه ی Performance Planner  را انتخاب کنید تا وارد فضای کار با ابزار شوید.

پرفورمنس پلنر

در صفحه ی ظاهر شده باید یک پلن جدید بسازید. برای این کار برروی آیکون آبی رنگ + کلیک کنید و کمپین مورد نظر خود را برای پیش بینی کلیک ها انتخاب کنید.

پیش بینی قیمت گوگل ادز

بعد از اینکار باید بازه زمانی و هدف خود را از این پیش بینی انتخاب کنید. می توانید تعداد کلیک، متوسط هزینه و … را برای پیش بینی انتخاب کنید. و در نهایت برروی CREAT PLAN کلیک نمایید. به عنوان نمونه ما حالت ” تعداد کلیک” را برای پیش بینی انتخاب کرده ایم.

پش بینی کلیک گوگل ادز

دو قسمت در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

برنامه پیش بینی – PLAN FORCAST

در این قسمت نموداری برای شما نمایش داده خواهد شد که میزان کلیک (اگر کلیک را برای پیش بینی انتخاب کرده باشید) را نسبت به هزینه مصرف شده، نمایش می دهد.

plan forcast

مقایسه یا COMPARE

در این قسمت مقایسه ای بین عملکرد گذشته، حال و آینده کمپین در زمینه ی مصرف کلی، میزان کلیک و هزینه ی هر کلیک در اختیار شما قرار می گیرد.

compare در گوگل ادز

بر اساس گفته های گوگل این ابزار تعداد بسیار زیادی از کوئری های جست و جو و عملکرد را در نظر می گیرد و هر 24 ساعت به روزرسانی می شود. همچنین این ابزار عملکرد رقبا ، صفحات فرود ، پیشنهادات فصلی و … را نیز در بررسی های انجام شده در نظر می گیرد.

در صورتی که برای انجام این کار نیاز به مشاوره دارید حتما با کارشناسان تاپ ادورت تماس بگیرید و یا اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما با افتخار پاسخگوی سوالات شما باشند.

منبع اول مقاله

منبع دوم مقاله از گوگل

دیدگاهتان را بنویسید