معرفی ابزار Performance Planner در گوگل ادز

ابزار بررسی عملکرد ابزار Performance Planner

برای بررسی تبلیغات در گوگل (گوگل ادز) و کلمات کلیدی ابزارهای متنوعی در اختیار است. در پنل اصلی گوگل ادز نیز چندین ابزار برای بهبود عملکرد کمپین تبلیغاتی شما وجود دارد که مهمترین آنها ابزار کیورد پلنر می باشد. قبلا آموزش تصویری و کامل آن ارائه داده ایم. در این مقاله می خواهیم ابزار جدید گوگل ادز که برای پیش بینی کلیک دریافتی و هزینه مصرفی در آینده می باشد را برای شما شرح می دهیم. نام این ابزار، Performance Planner است. با Performance Planner می توانید دریابید که به ازای هزینه های مختلف در آینده چه میزان کلیک دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال می خواهید بدانید وقتی بودجه خود را افزایش بدهید، چه میزان کلیک بیشتر دریافت خواهید کرد.

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: آموزش ابزار کیورد پلنر 

آموزش ابزار Performance Planner

توجه داشته باشید که برای ارائه آمار دقیق باید مدتی از زمان شروع به کار اکانت شما گدشته باشد تا گوگل آمار کافی برای ارائه و تحلیل داشته باشد. همانطور که گفتیم ابزار Performance Planner برای پیش بینی کلیک های دریافتی به ازای هزینه های مختلف است. برای شروع کار وارد اکانت خود شوید. از قسمت Tools گزینه ی Performance Planner  را انتخاب کنید تا وارد فضای کار با ابزار شوید.

پرفورمنس پلنر

در صفحه ی  ظاهر شده باید یک پلن جدید بسازید. برای این کار برروی آیکون آبی رنگ + کلیک کنید و کمپین مورد نظر خود را که در نظر دارید پیش بینی کلیک های آن صورت گیرد انتخاب کنید.

پیش بینی قیمت گوگل ادز

بعد از اینکار باید بازه زمانی مود نظر و هدف خود را از این پیش بینی انتخاب کنید. می توانیم تعداد کلیک، متوسط هزینه و … را برای پیش بینی انتخاب کنیم. و در نهایت برروی CREAT PLAN کلیک نمایید. به عنوان نمونه ما حالت ” تعداد کلیک” را برای پیش بینی انتخاب کرده ایم.

پش بینی کلیک گوگل ادز

دو قسمت در اختیارتان قرار گرفته خواهد شد.

  • PLAN FORCAST

در این قسمت نموداری برای شما نمایش داده خواهد شد که میزان کلیک (اگر کلیک را برای پیش بینی انتخاب کرده باشید) را نسبت به هزینه مصرف شده، نمایش می دهد.

plan forcast

  • COMPARE

در این قسمت مقایسه ای بین عملکرد گذشته، حال و آینده کمپین در زمینه های مصرف کلی ، میزان کلیک و هزینۀ هر کلیک در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

compare

پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر: آموزش تبلیغات در گوگل
رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاه ها بسته شده است