تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

تبلیغات پاپ آپ

هدف ما از ارائه این مقاله توضیح در باره ی راه کار های موثر در تبلیغات اینترنتی به خصوص تبلیغات پاپ آپ می باشد. امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما کاربردی و مفید واقع شود.

اهمیت تبلیغات

همه ی ما می دانیم که دیده شدن بهترین راه برای شناخته شدن و رونق گرفتن یک کسب و کار به شمار می آید. اما نکته مهم این است که این دیده شدن به سادگی امکان پذیر نیست.

استراتژی های دقیق و درستی جهت تبلیغ شدن و شناخته شدن کالا و خدمات خود به کار بست. برای تحقق یافتن امر موفقیت در کسب وکار، تبلیغات در فضای مجازی و تبلیغات اینترنتی می تواند یک راه امن و ارزان قیمت به شمار آید.

فضای گسترده مجازی بستری فراهم آورده که شما می توانید به سادگی و با چند کلیک محصول مورد نظر خود را بیابید حتی اگر در آن سر دنیا باشد. پس دیده شدن در این فضای گسترده هم بسیار دشوار است و هم می تواند در صورت تحقق سود بسیاری را عاید شما گرداند.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.


تبلیغات پاپ آپ چیست ؟

یکی از موثر ترین راه های تبلیغات امروزی استفاده از پاپ آپ در سایت ها می باشد. در این نوع تبلیغات به هنگام ورود به یک سایت، صفحه ای با طراحی جذاب توجه مخاطب را به خود جلب می کند.

این کادرکوچک می تواند حاوی اطلاعاتی از نوع محصول سایت باشد ویا حتی می تواند حاوی یک پیام برای کاربر باشد. این پیغام هرچه جذاب تر و با طراحی منحصر به فرد تری به نمایش در آید، مخاطب بیشتر به آن جلب و مجاب به کلیک بر روی پاپ آپ می شود.

بیشتر ما علاقه ای به کلمه پاپ آپ نداریم زیرا یاد چیزهایی میافتیم که دوست نداریم_ درست مانند زمانی که مادرشوهر شما تصمیم می گیرد صبح زود به خانه شما بیاید و مزاحم خواب شما شود، یا زمانی که در هنگام خروج از سایت یک پیام ترسناک روی صفحه شما نمایش داده می شود .

شاید برای خلاص شدن از دست مشکلات با مادرشوهر خود به یک روانشناس نیاز داشته باشید اما برای راحت شدن از دست پیام های مزاحم ما اینجا هسنتم تا کمکتان کنیم. امروز قصد داریم تا در مورد تبلیغات پاپ آپ صحبت کنیم- همان تبهکاران بدنام دنیای مجازی- این بار میخواهیم شما را با جنبه جدیدی از این دست تبلیغات آشنا کنیم_ جنبه ای که دید شما را نسبت به تبلیغات پاپ آپ دگرگون خواهد کرد.

آمار شگفت انگیز تبلیغات پاپ آپ

طبق محاسبات انجام شده 99% افرادی که وارد یک وبسایت می شوند، بدون انجام خرید از آن خارج می شوند. بدیهی است که آمار مربوط به وبسایت های فروشگاهی می باشد، با این حال آماری کلی از رفتار افراد در وبسایت ها در اختیار شما است، که طبق آن متوجه شدید که 99% افراد در اولین بازدید از سایت شما خرید نمی کنند، حالا برای ترغیب آن ها به یازدید دوباره از سایت شما و خرید چه باید کرد؟

حالا نفس عمیقی بکشید، زیرا آمار همچنین مبنی بر این موضوع است که  75% از افراد سایت را ترک می کنند زیرا خرید خود  را به روز دیگری موکول کرده اند و قصد دارند روز دیگری برای خرید بیایند.

اولین بازدید آن­ها از وبسایت فقط برای بازدید از اجناس است نه خریدن آن­ها. در این صورت اگر زمانی که آن­ها در حال مرور کردن وبسایت شما هستند یک آگهی هوشمندانه و مرتبط برایشان باز شود، می تواند توجه آن ها جلب کرده و منجر به خرید شود.

زمانی که با جلب توجه فرد به سمت مسئله ­ای غیر منتظره به صورت اساسی الگوی فکری عادی او را مختل می­کنید، این کار باعث می­شود که اولین تأثیرگذاری مناسب صورت گیرد.

هرچند، باید با احتیاط عمل کنید زیرا این تکنیک فقط زمانی روی مشتری اثر می­گذارد که پنجره­ تبلیغاتی شما به درستی طراحی شده باشد و از همه مهم تر با شخص مرتبط باشد. اگر الگوی قطع شما که به پاپ آپ معروف است یکی از مشکلاتی را که ممکن است مشتری با آن دست به گریبان باشد حل کند، یعنی شما در جلب توجه مشتری و تبدیل مشتری احتمالی به مشتری واقعی موفق بوده اید.

فرض کنید که وارد وبلاگ Copy Hackers شده اید، بله مجذوب این وبلاگ شده اید، اما در واقع بدون جست و جوی آگاهانه به دنبال نکاتی هستید، سپس پنجره­ تبلیغاتی (پاپ آپ) که در وبلاگ Copy Hackers  باز می­شود کار خود را انجام می­دهد، زیرا دقیقاً همان چیزی که به دنبال آن هستید را در اختیارتان قرار می­دهد.

نمونه تبلیغات پاپ اپ

تبلیغات پاپ آپ موثر

به نظر نمی­رسد که همه­ پاپ آپ های تبلیغاتی به شکلی که گفته شد عمل کنند. پاپ آپ های تبلیغاتی در تمام زمان­ها به یک شکل عمل نمی­کنند و به همین خاطر باعث نگرانی بازاریابان هستند.

اگرچه منصفانه نیست که به خاطر تعداد کمی نمونه­ های اذیت کننده و نامربوط به طور کلی پاپ آپ را زیر سؤال ببریم. آن چه که اکنون بدان نیاز داریم این است که کد رفتاری مناسبی را که همه ­پاپ آپ­ ها باید از آن پیروی کنند تا تأثیر گذار باشند، تعریف کنیم.

قوانینی که همه­ پاپ آپ­ های تأثیرگذار باید از آن­ها پیروی کنند

وقتی صحبت از پنچره ­های تبلیغاتی (پاپ آپ­) می­شود باید چند قانون را در نظر بگیرید:

  • مدت زمانی که طول می­کشد تا بازدید کننده از سایت شما بازدید کند و زمانی که پنجره­ تبلیغاتی در مقابل بازدید کننده باز می­شود واقعاً حائز اهمیت است. اگر پنجره­ تبلیغاتی خیلی زود باز شود بازدید کننده شوکه می­شود و فرصت فروش شما از دست می­رود و اگر پنجره­ تبلیغاتی بسیار دیر باز شود ممکن است به طور کلی شانس نمایش آن را از دست بدهید.
  • این امکان را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید که بتوانند به راحتی پنچره تبلیغاتی را ببندند، دکمه­ ی بستن تبلیغات را مخفی نکنید زیرا هیچ کس دوست ندارد وقت خود را صرف گشتن به دنبال محل بستن تبلیغات کند، و بنابراین تنها کاری که انجام می­دهند ترک کردن وبسایت شما است.
  • پاپ آپ شما چند مرتبه ظاهر می­شود، آیا یک بازدید کننده بیش از یک بار آن را می­بیند؟
  • فراخوان یا call to action موجود در پاپ آپ شما باید بتواند توجه افراد را جلب کند و به درستی بیان شود.

نمونه پاپ آپ های موفق و موثر

من به شخصه یکی از طرفداران پر و پا قرص مطالعات موردی هستم زیرا اگر بخواهم درباره­ همه­ مزایای پاپ آپ های صحبت کنم نفس کم می­اورم بدون این که بتوانم شما را متقاعد کنم.

اما اگر یک یا دو نمونه مطالعه­ی موردی را در مقابلتان قرار دهم، می­روید و در عرض چند دقیقه پنجره­ تبلیغاتی مخصوص خود را طراحی می­کنید.

آشپزخانه ­لبنانی Mama: در سپتامبر 2012 یک وبلاگ ارائه دهنده­ی دستورات آشپزی با استفاده از گزینه ای در پاپ آپ های تبلیغاتی از کاربران می­خواست که در وبلاگ عضو بشوند. وقتی این پاپ آپ های تبلیغاتی فقط به مدت یک ماه نمایش داده شدند، آمار عضویت در وبلاگ از روزی یک نفر به روزی 10 نفر افزایش یافت.

آمار تاثیر تبلیغات پاپ آپ

زمانی که وبسایت WP Beginners فقط برای بعضی از پست­ها و نه برای همه­ی صفحات وبسایت خود، از پاپ آپ های تبلیغاتی هنگام خروج (یعنی پنچره­های تبلیغاتی که هنگام خروج بازدید کننده از وبسایت در مقابلش باز می­شوند) استفاده کرد اعضای وبسایتش از 70-80 عضو در روز به 445-470 عضو در روز رسید.

تبلیغات پاپ آپ موفق

آیا متقاعد شدید؟

بسیار خوب! اکنون زمان آن رسیده تا با انواع تبلیغات پاپ آپ آشنا شوید.

پاپ آپ های تبلیغاتی حاوی پیشنهاد

پاپ آپ های تبلیغاتی حاوی پیشنهاد آن­هایی هستند که به کاربران چیزهای رایگانی مانند یک کتاب الکترونیکی یا مقاله­ی سفید را پیشنهاد می­دهند. شما در ازای گرفتن آدرس ایمیل کاربران به آن­ها چیزهای رایگان پیشنهاد می­دهید. بله، درست است که خدماتی رایگان ارائه می­دهید اما مشترکینی نیز به دست می­آورید.

بهترین نمونه های تبلیغات پاپ آپ

 

پاپ آپ های تبلیغاتی هنگام خروج

این نوع پاپ آپ های تبلیغاتی با استفاده از ردیابی حرکات ماوس و دیگر متغیرها تشخیص می­دهند که کاربر چه زمانی قصد خروج از صفحه­ی وب را دارد و به محض این که متوجه زمان خروج می­شوند پنجره­ تبلیغاتی باز می­شود. نیل پاتل از پنجره­ های تبلیغاتی هنگام خروج از وبسایت استفاده کرد و تا 46% اعضا را افزایش داد.

تبلیغات پاپ آپ موثر

پاپ آپ های تبلیغاتی ناخوشایند

امروزه بسیاری از وبسایت­ها به استفاده از پنجره­ های تبلیغاتی ناخوشایند عادت کرده­ اند. این پاپ آپ ها دارای فراخوان های بزرگ (CTA) و حاوی متونی هستند که ادعا می­کنند می­دانند چه چیزی برای شما بهتر است یا مواردی شبیه به این.

تبلیغات پاپ آپ

اگر می­خواهید با استفاده از پاپ آپ های تبلیغاتی مشتریان احتمالی را به مشتریان واقعی تبدیل کنید به یاد داشته باشید که زمان به نمایش درآمدن آن بی نهایت مهم است.

بعضی از مطالعات نشان می­دهند که پنجره ­های تبلیغاتی که پس از 5 ثانیه به نمایش در می­آیند بالا ترین مقدار ثبت نام را دارند. با این حال، هر صنعتی متفاوت است و به همین دلیل شما باید زمان مناسب برای به نمایش درآمدن پنجره­ تبلیغاتی را خودتان تست کنید.

مزایای تبلیغات پاپ آپ

در امر تبلیغات هم تبلیغ شونده و هم تبلیغات کننده می تواند منفعت ببرد. به طور مثال اگر شما مدیر یک سایت معتبر باشید با دریافت هزینه ای می توانید برای سایت های متقاضی تبلیغات پاپ آپ نمایید.

به شرط برخورداری از رتبه ی خوب در الکسا، از این روش می توان درآمد خوبی عاید سایت نمود. متقاضی تبلیغات نیز از طریق صرف هزینه و درخواست تبلیغات پاپ آپ از سایت های معتبر می تواند کسب و کار خود را به کاربران بشناساند.

جالب است بدانید استفاده از تبلیغات پاپ آپ یکی از کم هزینه ترین و زود بازده ترین روش های تبلیغات امروزی به شمار می آید.

در ادامه به شمارش چند مورد از فواید دیگر تبلیغات پاپ آپ می پردازیم. این موارد عبارت اند از:

افزایش بازدید سایت

اگر شما قصد دارید سایتتان افزایش بازدید داشته باشد، یکی از راه کارهای قانونی و پر کاربرد استفاده از تبلیغات پاپ آپ می باشد. توجه داشته باشید برای تاثیر بیشتر و جذب مخاطب از این طریق می بایست برخی نکات را در نظر داشته باشید.

به طور مثال شما باید جامعه ی هدف خود را به درستی تشخیص دهید. برای اینکار باید به سایت هایی درخواست تبلیغات دهید که حوزه ی فعالیت آن ها نزدیک به حوزه ی فعالیت شما باشد. مثلا اگر در زمینه ی مواد آرایشی و بهداشتی فعالید، در سایت های آشپزی یا خانه داری که خانم ها بیشتر مخاطب آن ها هستند، سفارش تبلیغات پاپ آپ دهید.

بهبود رتبه الکسا

از دیگر فواید تبلیغات پاپ آپ، بهبود و کاهش رتبه الکسا به شمار می آید. در این رتبه بندی جهانی سایت هایی در رتبه های بهتر و بالاتر حضور دارند که توسط کاربر بیشتر دیده شده اند. لازمه ی این دیده شدن شناخته شدن است.

این شناخته شدن توسط کاربر از طریق تبلیغات در سایر فضاهای مجازی یا سایت های دیگر به صورت تبلیغات پاپ آپ می باشد.

کسب درآمد برای سایت

یکی از موثرترین راه هایی که می تواند سودآوری خوبی برای وب سایت ها به ارمغان آورد گرفتن تبلیغات پاپ آپ می باشد. توجه داشته باشید که برای یک سود کوتاه مدت اعتبار سایت خود را زیر سوال نبرید و از هر سایتی تبلیغات نپذیرید.

معایب تبلیغات پاپ آپ

اگر بخواهیم به صورت منطقی و واقع بینانه به هر موضوعی بنگریم، می بینیم که هر چیز در کنار خوبی ها و مزایایی که دارد ممکن است معایت و مضراتی هم دارا باشد.

حال میزان این معایت و مزایا بستگی به نوع و استفاده ی خود ما دارد. به طور مثال در همین بحث تبلیغات پاپ آپ اگر برخی از نکات مهم رعایت نگردد می تواند برای سایت اثرات منفی و زیان باری به بار آورد.

در ادامه ی مطلب به برخی از این معایب اشاره خواهیم نمود. این موارد عبارت اند از:

دفع کاربران

برای همه ی ما پیش آمده است زمانی که به دنبال یک موضوع خاص در حال جست و جو در صفحات مختلف هستیم، برخی از پیام ها به صورت ناخواسته برای ما به نمایش در می آیند.

اغلب کاربران نمی توانند به این پیغام های پاپ آپ اعتماد کنند برای همین به سرعت سایت را ترک می کنند. این اتفاق به دلیل این است که محتوای تبلیغات صورت گرفته در سایت با محتوای ارائه شده بسیار از هم دور اند. کاربر پس از رویت یک پیام نا مرتبط اقدام به ترک و یا خروج از سایت می کند. خروج کاربر از سایت موجب افت میزان بازدید و کاهش رتبه ی سایت تبلیغات کننده است.

تبلیغات پاپ آپ

 

تبلیغات پاپ آپ سبب سلب اعتماد کاربران می شود

از دیگر معایبی که تبلیغ های پاپ آپ دارند، سلب اعتماد کاربر است. این اتفاق به این صورت است که فرد با مراجعه به سایت مدنظر خود، در حال جست و جو برای کسب و اطلاعات راجع به موضوع مورد نظر خود می باشد.

در همین حین به صورت غیر قابل کنترل پیام هایی به صورت پاپ آپ به طور ناگهانی برای کاربر به نمایش در می آیند. عدم کنترل کاربر بر روی نمایش و یا عدم نمایش این پیام ها می تواند برای او آزار دهنده باشد.

بسیاری از این پیام ها مخرب اند و کاربر اعتمادی به استفاده از آن ها ندارد. از همین رو سرانجام سایت را ترک کرده و موجب کاهش بازدید سایت می شود.

تبلیغات پاپ آپ

بهبود رتبه سایت

وبمستران برای افزایش رتبه ی سایت اقدامات متنوعی انجام می دهند. مدت زمان بازدهی هریک از این روش ها متفاوت است. برخی می تواند سریعتر و با هزینه ی کمتر شما را به هدف برساند اما ممکن است معایب بزرگتری هم داشته باشد.

به طور مثال اگر مدیر یک سایت معتبر و پر مخاطب، در خواست های بسیار زیادی برای تبلیغات پاپ آپ در صفحه اش داشته باشد، اگر بدون توجه به محتوای آن سایت ها همه ی این درخواست ها را بپذیرد متضرر می شود.

در ابتدا ممکن است درآمد خیلی خوبی از این راه عاید او شود اما پس از مدت کوتاهی با از بین رفتن اعتماد کاربران با کاهش بازدید و ترافیک سایت می شود. این اتفاق خود می تواند هزینه ی بسیار بزرگی را به این سایت وارد سازد.

نتیجه گیری

فقط به دلیل این که پاپ آپ های تبلیغاتی تاریخچه ­ای نامعلوم دارند از آن­ها متنفر نباشید.این نوع از تبلیغات اگر به درستی طراحی و بکار برده شوند میتوانند تاثیرات مثبت زیادی داشته باشند. بررسی کنید که امروزه آن­ها به چه چیزی تبدیل شده اند و از مزایای افزایش بازدید سایت خود لذت ببرید.

منبع مقاله : instapage

دیدگاهتان را بنویسید