تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

پرداخت به ازای هر کلیک در گوگل ادوردز

گوگل ادوردز یک امکان بی نظیر در رابطه با افزایش رشد کسب و کار و در نتیجه افزایش میزان فروش شماست. با انجام یک تبلیغات هدفمند دقیقا مشتریان هدف خود را انتخاب کنید و محصول و یا خدمات خود را برای آنها به نمایش بگذارید. اینکه پرداخت به ازای کلیک در گوگل ادوردز وجود دارد به چه معناست؟! در این مقاله به این مهم خواهیم پرداخت.

پرداخت کلیکی چیست؟

پرداخت به ازای هر کلیک و یا پرداخت کلیکی (تبلیغات گوگل) یک نوع از تبلیغات اینترنتی< است که به ازای ورود هر کاربر به سایت، هزینه کسر خواهد شد. به طور کلی پرداخت کلیکی به این صورت است می باشد که تنها به ازای ورود مشتری هزینه پرداخت می شود. کاربرانی به سمت کسب و کار جذب خواهند شد که هدفمند باشند، یعنی گوگل ادز تنها مشتریان بالقوه را به عنوان کاربر اینترنتی جذب خواهد نمود.

به عنوان مثال برای یک فروشگاه لوازم خانگی کلمه کلیدی “خرید ماشین لباسشویی” را تعریف شده است. فقط کسانی وارد سایت خواهند شد که کلمه “خرید ماشین لباسشویی” را در گوگل جستجو کرده باشند. این رابطه کلمه کلیدی و عبارت مورد جستجو نیز به نوع کلمه کلیدی تعریف شده در گوگل ادز، مرتبط می باشد.

تبلیغات کلیکی گوگل

می توان برای ارتقاء موقعیت تبلیغ و حضور در لینک های بالای صفحه نتایج جستجوی گوگل بر روی کلمات کلیدی مناسب سرمایه گذاری نمود. لازم به توضیح است که هر چه امتیاز کیفیت تبلیغ و همچنین کیفیت سایت بهتر باشد، هزینه تبلیغات کاهش خواهد یافت و در نتیجه کاربران بیشتری جذب کسب و کار می شوند. کلمه PPC مخفف عبارت (pey per click) می باشد و یک نوع پشتیبانی از تبلیغات آنلاین به حساب می آید.

به عبارتی زمانی که یک کاربر در مرورگر کلمه کلیدی را جستجو می کند سایت های مختلف به همراه اندکی توضیحات در صفحه موتور جست و جو گر نمایش داده می شوند. زمانیکه فرد بر روی تبلیغ  کلیک نماید آن هنگام هزینه از حساب گوگل ادز کسر خواهد شد.

نکاتی برای انجام تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل

تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است. استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل می‌تواند مفید و بسیار سودآور باشد و یا می‌تواند یک اتلاف وقت و به نوعی هدر دادن زمان باشد.

چه چیزی باعث به وجود آمدن این تفاوت می شود؟ بخش عمده ای به متن تبلیغ مربوط می‌شود. نوشتن یک متن عالی برای تبلیغات گوگل سخت‌تر از چیزی است که ممکن است در ابتدای کار به ‌نظر برسد. پلتفرم‌هایی مانند گوگل‌ ادز فضای محدودی برای جلب توجه جستجو‌کنندگان و علاقه‌مند کردن آنها به تبلیغ ارائه می‌دهند. متأسفانه، هیچ فرمولی برای نوشتن یک تبلیغ بی‌نقص وجود ندارد (اگر وجود داشت، همه از آن استفاده می‌کردند). اما چند نکته خوب و مؤثر وجود دارد که شما می‌توانید برای قوی‌ترکردن متن تبلیغ خود از آن استفاده کنید.

تبلیغات مؤثر در تبلیغات کلیکی گوگل

در اینجا ۱۰ نکته که می‌توان برای نوشتن تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل از آن ها استفاده نمود، بیان نموده ایم:

1. شناختن نیاز مخاطبان

مشتریان به دلیل رفع نیازشان به سراغ تبلیغات گوگل می روند نه بخاطر اینکه نسبت به کسب‌وکارها کنجکاو باشند. بهترین روش برای جلب توجه مخاطبان، این است که به آنها نشان داده شود که تبلیغ موجود چگونه مشکل آنها را رفع خواهد کرد.

یک راه مناسب برای تشخیص نیاز کاربران این است که: خود را به جای مشتری قرار داد به عنوان مثال: به این فکر کنید که آنها با چه مشکلاتی روبرو هستند و تصور کنید که آنها برای حل مشکل خود چطور جستجو خواهند کرد. سپس، متن تبلیغ خود را به نحوی بنویسید که پاسخی به آن نیاز مشتری باشد.

2. متن مودبانه و صمیمانه

برای داشتن تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل از کلمات «شما» و «مربوط به شما» در تبلیغ باید استفاده نمود. صحبت مستقیم با مخاطبانتان به آنها حس مهم بودن می‌دهد و آنها احساس می‌کنند که کسب‌وکار موجود باشخصیت است و می‌خواهد یک رابطه دوستانه با مشتریان خود داشته باشد.

3. استفاده از مجرک های احساسی به نفع خود

از عباراتی استفاده شود که احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و به او حس اعتماد و اطمینان بدهد. همچنین از عبارات های خیالی و شعاری به هیچ وجه استفاده نشود چون موجب بدبینی در مخاطب می شود.

4. در متن تبلیغات کلیکی گوگل از اعداد استفاده کنید

اگر می‌خواهید افراد زیادی را به سمت تبلیغ خود جذب کنید، از یک یا دو عدد استفاده کنید. اشکال و نمودارها توجه افراد را جلب می‌کنند و CTR را افزایش می‌دهند. یکی از روش‌های استفاده از اعداد، اضافه کردن قیمت محصول خود و یا تبلیغ یک تخفیف است. همچنین می‌توانید درباره کسب و کار خود آمار کمی ارائه بدهید، مانند تعداد مشتریانی که به آنها کمک کرده‌اید. به‌جای گرد کردن اعداد، از اعداد واقعی استفاده کنید زیرا افراد به اعداد واقعی بیشتر اعتماد می‌کنند.

5. اعتراضات را از میان بردارید

برخی از افراد باید متقاعد شوند تا بر روی تبلیغ شما کلیک کرده و یا خریدی انجام دهند. در متن تبلیغ خود، چندین اعتراض رایج به خدمات خود را مطرح کرده و به آنها پاسخ دهید.

اگر شما دلایل کلیک نکردن مخاطبان بر روی تبلیغ خود را پیش از فکر کردن به این موضوع از بین ببرید، آنها احساس راحتی بیشتری با کسب‌وکار شما می‌کنند و احتمال بیشتری وجود دارد که به پیشنهاد شما پاسخ ‌مثبت دهند.

6. از همه فضای خود استفاده کنید

گوگل‌ادوردز به شما امکان درج عنوان ۳۰ کاراکتری و توضیح ۸۰ کاراکتری ارائه می‌دهد. با دادن همه اطلاعات ممکن در این فضای محدود، قدرت تبلیغ خود را افزایش دهید. اگر چند کاراکتر اضافی بود، می توانید چند نکته و یا جزئیاتی که مایل هستید را به متن تبلیغ اضافه کنید.

فراموش نکنید که URL نمایشی و افزونه‌های تبلیغ خود را نیز اضافه کنید. URL نمایشی لازم نیست که با URL واقعی شما که بازدیدکنندگان با آن مواجه می‌شوند، یکی باشد. هدف این است که به افراد نشان دهید که با چگونه صفحه‌ای مواجه می‌شوند. بنابراین ایجاد یک URL مرسوم که شامل کلیدواژه‌های شما باشد، یک حرکت هوشمندانه به حساب می‌آید.

افزونه‌های تبلیغ می‌توانند یک روش ارزشمند دیگر برای کسب نتایج خوب از جستجوی گوگل باشند. توجه کنید برای ارائه پیام خود تنها به افزونه‌های تبلیغ تکیه نکنید؛ زیرا گوگل تضمین نمیکند که در هر بار نمایش تبلیغ شما، این موارد نیز نشان داده شوند.

7. بر روی مواردی که شما را از دیگران متمایز می‌کند، تأکید کنید

با متمایز کردن خود نسبت به رقبا، تبلیغ خود را جذاب‌تر کرده و تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل خواهید داشت. شما فضای زیادی برای نشان دادن پیشنهاد فروش منحصربفرد خود به مخاطبان ندارید. بنابراین با ارائه تبلیغی متفاوت تلاش کنید هسته اصلی قدرتمندی ایجاد کنید که افراد را برای دانستن بیشتر جذب خود کند.

برخی سؤالات مفیدی که می‌توانید از خودتان بپرسید عبارتند از:

 • چرا کسب‌وکار شما بهتر از دیگران است و یا نسبت به رقبا متفاوت عمل می‌کند؟
 • آیا تابحال دراین زمینه جایزه‌ای برده‌اید؟
 • آیا یک حراجی در پیش دارید و یا پیشنهاد ویژه دیگری به مشتریان ارائه می‌دهید؟
 • چه چیزی تصویر برند شما را منحصربفرد کرده است؟

8. در تبلیغات گوگل محلی کار کنید

افراد به کسب‌وکارهای محلی بیشتر از شرکت‌های بزرگ و ملی اعتماد می‌کنند. روی محل خود در تبلیغتان تأکید کنید و به افراد امکان مراجعه حضوری بدهید. لازم نیست که تنها در یک مکان عمل کنید تا تصویری از کسب‌وکار محلی ارائه دهید. اگر چندین محل دارید، کمپین‌های متفاوتی در اکانت گوگل ایجاد کنید تا در حوزه‌های جغرافیایی متفاوتی عمل کنند. همچنین از عبارات مبتنی بر مکان برای هر کمپین استفاده کنید (مثلاً کارواش در نیاوران). علاوه‌ براین، به‌جای استفاده از خط تلفن ویژه که عمدتا چهار و پنج رقمی هستند، از شماره‌ تلفن‌های محلی در تبلیغ خود استفاده کنید.

9. از فراخوانی های قوی و خلاقانه استفاده کنید

آیا عبارت «اکنون تماس بگیرید» به شما حسی از فوریت می‌دهد؟ به احتمال زیاد خیر. به‌جای استفاده از عبارات کلیشه‌ای به منظور فراخوانی مخاطبان برای اقدام، از عباراتی که جستجوگران را در گوگل جذب می‌کند، استفاده کنید. شما می‌دانید که مخاطبانتان چه می‌خواهند، بنابراین از آن در فراخوانی برای اقدام استفاده کنید. عبارات فراخوانی خود را با یک فعل قوی به کار ببرید مانند: «دریافت کنید»، «ذخیره کنید»، «بسازید» و یا «عضو شوید».

10.هر از گاهی تبلیغات ادوردز خود را تست کنید

آزمایش منظم یکی از مطمئن‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید برای داشتن پیشرفت در تبلیغات خود داشته باشید. هرچه اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کنید، الگوهای بیشتری را می‌بینید و بهتر می‌توانید استراتژی تبلیغات کلیکی گوگل خود را بهبود ببخشید. بینش شما خیلی کمتر از چیزی که فکر می‌کنید می تواند در هنگام تبلیغات به شما کمک کند. بنابراین بسیار مهم است که تصمیمات خود را به‌جای حدسیات، بر پایه داده‌ها بگیرید.

چند ایده برای آزمایش کردن:

 • قرار دادن تماس ها در موقعیت های جغرافیایی متفاوت
 • مقایسه چندین فراخوانی متفاوت
 • استفاده از چندین عدد و آمار متفاوت در تبلیغ گوگل
 • امتحان کردن چندین URL نمایشی متفاوت
 • تأکید کردن بر روی چندین امتیاز متمایز محصول یا خدمات شما

چند نکته تجربی برای تبلیغ کلیکی مؤثرتر

نوشتن متن مناسب برای تبلیغ و در نتیجه داشتن تبلیغ کلیکی مؤثر در گوگل بیش از اینکه یک دانش باشد، یک هنر است. حتی بازاریاب هایی که استعداد بازی با کلمات را دارند، گاهی‌اوقات هنگامی که به دنبال یک متن عالی برای تبلیغ می‌گردند به بن‌بست می‌خورند. با صبر، تمرین و آزمایش، شما می‌توانید تبلیغ کلیکی خود را سریعتر و راحت‌تر بنویسید. از آنها نتایج واقعی گرفته و در شارژ اکانت گوگل ادوردز خود صرفه جویی کنید. از این نکات کاربردی برای انجام تبلیغات مؤثر در تبلیغات کلیکی گوگل به عنوان متن الهام‌بخش برای تبلیغات بعدی خود استفاده کنید. با این کار از واکنش مثبت و خوب مخاطبانتان، شگفت‌زده خواهید شد.

منبع مقاله

4 دیدگاه دربارهٔ «پرداخت به ازای هر کلیک در گوگل ادوردز»

 1. خیلیم عالی ممنون از مقاله مفیدتون. این خیلی عالیه که تا کسی کلیک نکنه هزینه ای کم نمیشه، اما میخوام بدونم که چطوری کاربری که کلیک کرده رو به مشتری تبدیل کنم ؟؟؟

  پاسخ
  • سلام، ممنون از شما
   برای اینکه کاربرتون رو به مشتری تبدیل کنید و یا طوری هدایتش کنید که کاری شما میخواید رو انجام بده، پیشنهاد میکنم که مقاله افزایش نرخ تبدیل رو حتما مطالعه کنید.

   پاسخ
 2. سلام خدمت شما
  بنده یک سایت فروشگاهی دارم، میخواستم ببینم آیا میشه در ازای هر خرید پرداخت کنیم؟؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید