بازاریابی هرمی

هدف از ارائه این مقاله پرداختن به موضوع بازاریابی هرمی و بیان شباهت‌ها و تفاوت‌های این مدل از بازاریابی با بازاریابی شبکه‌ای است. امید است با مطالعه‌ی این متن پاسخ سوالات  خود را در رابطه با بازاریابی هرمی و دام‌های آن بدست آورید.

بازاریابی هرمی چیست ؟

شرکت‌های هرمی یا به عبارت دیگر شرکت های مثلثی اغلب غیر قانونی هستند. این شرکت‌ها به جای تولید و فروش کالا و یا خدمات به تشکیل شبکه‌ای از افراد دست می‌زنند تا از طریق آنها بتوانند به سودهای کلان برسند. افراد صرفا با عضویت خود در این گروه ها و یا شرکت‌ها، سود کلانی عاید خود می‌کنند. روش کار به این صورت است که هرکس که به عضویت گروه در می‌آید مجبور است حداقل دو نفر دیگر را عضو کند و آن دو نفر هرکدام نفرات دیگر را عضو نمایند. در این صورت زنجیره‌ی طولانی و چند سطحی از افراد شکل می‌گیرد.

تنها شرطی که برای عضویت در اکثر شرکت‌های هرمی وجود دارد این است که فرد باید مقدار انبوهی از یک کالای خاص را تهیه نماید. سپس هرچه بیشتر بتواند آن کالا را به فروش برساند سود بیشتری عایدش می‌گردد. این درحالی است که در شرکت‌های قانونی خرید تعداد زیادی از کالا برعهده‌ی بازاریاب نیست.

بازاریابی هرمی چیست

تفاوت بازاریابی هرمی و بازاریابی شبکه‌ای

اغلب افراد این دو نوع بازاریابی را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. در ادامه به توضیح برخی از تفاوت‌های این دو نوع بازاریابی می‌پردازیم.

وجود محصول در بازاریابی شبکه‌ای

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بازاریابی هرمی و شبکه ای این است که در بازاریابی شبکه‌ای یک محصول و یا یک خدمت خاص در حال خرید و فروش است. این در حالی است که در شرکت‌های هرمی این عمل صورت نمی‌پذیرد و مدیران صرفا با هدف عضو گیری و افزایش سطوح زنجیره تلاش می‌کنند. اگر هم در بازاریابی هرمی محصولی وجود خارجی داشته باشد آن محصول به صورت عمده و در تعداد انبوه به اعضای باند فروخته می‌شود. در صورت فروش هرچه بیشتر این محصول سود بیشتری عاید مدیران و سرگروه ها می‌شود. هدف کلی در این نوع بازاریابی این است که صرفا نیاز اعضای هرم رفع گردد نه مشتری خارجی.

میزان درآمد

در بازاریابی هرمی زمانی که فردی متقاضی ورود به زنجیره می‌شود می‌بایست مقدار مشخصی پول پرداخت نماید تا به عضویت گروه درآید. همین امر سبب تجمع سرمایه کلان در راس هرم گردد. در این مدل از بازاریابی دیده شده که افراد بعد از پرداخت حق عضویت دیگر اطلاعی از روسای هرم نداشته و بعد از مدت ها مشخص می‌شد که کلاهبرداری صورت پذیرفته است.

هر یک از اعضای گروه درصدی از درآمد حاصل از فروش خود را به سر گروه و یا رییس زنجیره پرداخت می‌کنند. از همین رو زیر گروه ها نیز ترغیب می‌شوند تا زیر مجموعه‌ی خود را افزایش دهند و به سود کلان دست یابند. اما باید گفت که در اکثر شرکتهای بازاریابی هرمی هیچ گونه محصولی وجود ندارد و افراد فریب خورده پس از پرداخت حق عضویت خود سرگروه می‌شود و درصدی از حق عضویت افراد زیر گروه خود به او تعلق می‌گیرد. چندین سال پیش به خاطر ناآگاهی مردم افراد زیادی عضو این شرکت‌ها می شدند و هرم روز به روز بزرگتر می‌شد.

در بازریابی شبکه‌ای هیچ حق عضویتی از افراد دریافت نمی‌شود و اعضا به عنوان بازاریابان محصول به استخدام شرکت در می‌آیند. فروش هرچه بیشتر محصول درآمد بیشتری عاید بازاریاب میکند. به طور کلی می‌توان گفت درآمد از دو طریق حاصل می‌شود. مورد اول از طریق فروش مستقیم کالا به مشتری و مورد دوم از طریق دریافت درصدی از فروش افراد زیر گروه. اما در بازاریابی هرمی علاوه بر این دو بخش عمده‌ای از درآمد از طریق دریافت حق عضویت حاصل می‌گردد.

بازاریابی هرمی

تفاوت در هدف

هدف از بازاریابی شبکه‌ای رفع نیاز مشتری از طریق ارائه کالا و یا محصولات است. برای جلب رضایت مشتری و وفادار ساختن او بازاریابان می‌توانند از طریق ارائه آفرها و یا کدهای تخفیف مخاطبان را ترغیب به خرید نمایند. در حالی که در بازاریابی هرمی هدف رفع نیاز مشتری نیست و اغلب با هدف ایجاد زنجیره و گسترش نیروی انسانی در طول زنجیره و سپس تامین نیازهای آنان صورت می‌پذیرد. معمولا در این نوع بازاریابی به دلیل افزایش طول زنجیره تامین قیمت تمام شده کالا بسیار بالا می‎‌رود و معمولا گران‌تر از ارزش واقعی ارائه می‌گردد.

شباهت بازاریابی شبکه‌ای با هرمی

ایجاد کردن شبکه‌ای از افراد در هر دو نوع بازاریابی هرمی و شبکه‌ای دیده می‌شود. و شبکه ی افراد متشکل از تعدادی بالا دستی و سرگروه و تعدادی زیر دست و یا زیرگروه می‌باشد.

یکی از بارز ترین مثال‌ها برای بازاریابی هرمی، گلد کوئست است. در این هرم هر یک  از اعضا شبانه روزی تلاش می‌کردند که بتوانند افراد بیشتری را جذب مجموعه کنند. هر فرد با جذب هر عضو جدید به تعداد زیر مجموعه های خود می‌افزود. در این مدل مهارت اقناع و فن بیان سرگروه حرف اول را می‌زد به این صورت که هر کس بهتر می‌توانست فرد مورد نظرش را با کلمات خام کند و به عضویت گروه در‌آورد سود بیشتری خواهد داشت.

چگونگی ایجاد انگیزه در افراد

معمولا در بازاریابی شبکه‌ای با شعارهایی همچون یک شبه پولدار شو و یا در خواب هم کسب درآمد داشته باش، افراد جوان و جویای کار را وسوسه کرده تا با کمال میل به عضویت این گروه ها درآیند. معمولا با پیشنهاد کردن کتاب های انگیزشی و یا برگزاری همایش‌هایی با محوریت معرفی برخی از سرگروه های موفق افراد کوتاه نظر تحریک به عضویت در این شرکت ها می‌شوند. عامل دیگری که سبب ایجاد رغبت در افراد برای عضویت در این گروه ها می‌شود این است که این نوع کسب و کارها حقوق پایه و ثابتی ندارد و با گذشت زمان  بیشتر و بیشتر می‌شود. همچنین عدم نیاز به پرداخت مالیات، هزینه های جاری و هزینه های رفت و آمد مواردی هستند که سبب ایجاد رغبت در افراد بلند پرواز می‌شود.

ترفند عمده ای که افراد راس هرم به کار می‌گیرند به این صورت است که با شستشوی مغزی زیر گروهان به آنها می‌گویند در ذهن خود یک هدف بزرگ همچون رسیدن به یک ماشین مدل بالا و یا یک خانه لوکس را در نظر بگیر. سپس برای رسیدن به آن هدف شبانه روزی تلاش کن تا بتوانی افراد زیر گروه خود را افزایش دهی تا سریع تر به آرزویت برسی. دادن وعده های پوچ و توخالی از ویژگی های بارز این شرکت هاست. در واقع ظاهر این شرکتها بسیار دارای اعتبار است اما در باطن تماما دروغ و حیله گری است و افراد بازیچه‌ی دست سر گروهان و افراد راس هرم می‌شوند.

بازاریابی هرمی

روش تبلیغات در بازاریابی هرمی

در این نوع بازاریابی هرچه فرد دارای دامنه‌ی وسیع تری از ارتباطات باشد و آشنایان بیشتری داشته باشد، به تبع زنجیره‌ی طویل تری خواهد ساخت و موفق‌تر خواهد بود. اکثر افراد راس گروه دارای ویژگی تاثیر گذاری بر دیگران را دارند و به نحوی می‌توان گفت مورد اعتماد آشنایان خود هستند. در بازاریابی هرمی بعد مسافت مطرح نیست و ممکن است افراد از هرجای کشور به عضویت یک شرکت هرمی درآیند. روابط بین گروه و سرگروه نیز شفاف نمی‌باشد و حتی ممکن است فرد به صورت حضوری با سرگروه خود ارتباط نگیرد. مهم‌ترین شیوه‌ی تبلیغاتی شرکت‌های هرمی اغلب به صورت دهان به دهان صورت می‌گیرد و کمتر از شیوه های رسمی و معمول استفاده می‌گردد. در حال حاضر تعداد شرکت‌های هرمی در ایران با تلاش پلیس شناسایی و پلمپ شده اند و تعداد فعالان این شرکت‌ها کمتر از انگشتان دست است. افزایش آگاهی عمومی و سواد جمعی سبب کاهش این نوع جرایم و کلاهبرداری ها شده است.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments