میزان هزینه رقبا در تبلیغات گوگل

شناسایی هزینه تبلیغات در گوگل رقبا

ممکن است چندین بار این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد که رقبا برای تبلیغات گوگل (تبلیغات در گوگل یا گوگل ادز) چه میزان هزینه می کنند؟

با چه هزینه ای بالاتر از شما قرار گفته اند؟

برای لینک اول چه هزینه ای را باید به گوگل پرداخت کرد و یا چند درصد از زمان نمایش تبلیغ، شما بالاتر از رقبایتان نمایش داده شده اید؟

رقبا با چه هزینه ای در لینک اول  گوگل ادوردز جای گرفته اند؟

یا با صرف چه هزینه ای در تبلیغات گوگل می توان به جایگاهی بالاتر از رقبا رسید؟

در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که اطلاعات مربوط به هزینه رقبا را چگونه شناسایی کنید تا بتوانید با اطلاعات بیشتری اکانت خود را بهینه سازی کنید و بیشترین مشتری را از تبلیغات در گوگل جذب کنید.

AUCTION INSIGHTS در گوگل ادز

برای شناسایی میزان هزینه رقبا در تبلیغات گوگل باید از AUCTION INSIGHTS استفاده کرد. برای اینکار وارد کمپین مورد نظر شوید. از نوار بالای صفحه روی گزینه AUCTION INSIGHTS کلیک کنید. در این قسمت می توان اطلاعات مربوط به هزینه های تبلیغ در گوگل را مشاهده کرد.

(این بخش در تمامی اجزای گوگل ادز موجود می باشد. به طور مثال می توانید این مقایسه را برای یک گروه آگهی خاص انجام دهید و یا بدون ورود به کمپین خاص، مقایسه را برای کل کمپین ها انجام دهید).

هزینه گوگل ادز رقبا

در صفحه باز شده هشت ستون ملاحظه می کنید، در ادامه به معرفی تک تک آنها خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که باید چند روزی ازشروع تبلیغات شما گذشته باشد تا گوگل براساس آمار تبلیغات بتواند هزینه  تبلیغ در گوگل رقبا را به شما ارائه کند. در تصویر زیر می توانید یک نمونه از مقایسه با رقبا را ملاحظه کنید.


توجه داشته باشید که حتما بازه ی زمانی را در بالای صفحه تغییر دهید. زیرا برای یک روز آمار دقیق وجود ندارد و نتیجه ای ارائه نخواهد شد.


هزینه کلمات رقبا

  • Display URL domain: در این قسمت می توانید لیست رقبای خود که از تبلیغات گوگل استفاده می کنند را ملاحظه کنید.
  • impression share: این عدد نسبت تعداد کلماتی که نمایش داشته است به تعداد دفعاتی که امکان نمایش وجود داشته است را نمایش می دهد.
  • Avg. position: این عدد میانگین جایگاهی که تبلیغ در آن قرار گرفته است را نمایش می دهد.
  • Overlap rate: این عدد بیانگر تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما به صورت همزمان در کنار تبلیغ سایت های رقبا نمایش داده شده است. بطور مثال اگر این عدد 50 باشد، یعنی 50 درصد نمایش تبلیغ شما در کنار نمایش رقبا بوده است.
  • Position above rate: این عدد نمایانگر تعداد دفعاتی است که رقیب شما در شرایط یکسان، در مزایده پیروز شده است و در جایگاه بالاتری نمایش داده شده است.
  • Top of page rate: این عدد بر خلاف عدد بالایی میزان پیروز شدن شما در مزایده را نمایش می دهد.
  • Abs. Top of page rate: این داده میزان نمایش در رتبه اول تبلیغ گوگل را نمایش می دهد.
  • Outranking share: با این عدد می توانید بفهمید چند مرتبه تبلیغ گوگل شما نمایش داده شده است. در صورتی که رقیب شما نمایش نداشته است.
اشتراک
Notify of
guest
6 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سهراب
سهراب
2020-02-23 12:40 ب.ظ

قیمت رقبای من 15 سنت هست ، برای اینکه بالاتر از اونها قرار بگیرم چقدر باید قیمت بزنم؟

لیلا سرابی
لیلا سرابی
2020-02-23 12:52 ب.ظ
Reply to  سهراب

پیشنهاد ما 16 سنت هست. البته بیشتر از این هم میتونید قرار بدید ، اما پیشنهاد میکنیم اول از 16 سنت شروع کنید اگه به نتیجه دلخواه نرسیدید قیمت رو افزایش بدید. البته مهم تر از همه اینه که به نمره QS (نمره کیفیت تبلیغ) خودتون دقت کنید. پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله رو مطالعه کنید. افزایش کیفیت تبلیغ گوگل ادز

بهروز بخارایی
بهروز بخارایی
2020-02-23 12:42 ب.ظ

سلام، پیشنهاد میکنید حتما هزینه ای بالاتر از رقبا رو به گوگل پیشنهاد بدیم؟

لیلا سرابی
لیلا سرابی
2020-02-23 12:49 ب.ظ

سلام، وقت شما به خیر
اصلا اینطور نیست، شما باید هزینه بهینه ای رو برای کلمات خودتون انتخاب کنید ، ببینید که آیا اون هزینه برای شما به صرفه هست و یا خیر ، اما اگه حتما مایل هستید که بالاتر از رقیب خودتون باشید هزینه خودتون رو یک سنت برابر 0.01 دلار بیشتر از رقیب خودتون قرار بدید. البته بالاتر هم میتونید قرار بدید ، اما چندان پیشنهاد نمیشه که این کار رو انجام بدید.

عادل
عادل
2020-04-15 2:47 ب.ظ

سلام – وقت بخیر
کلا رقبای من تبلیغ ندارن – پیشنهاد چقدر باید بدم – 1 سنت ؟

هادی حبیبی
هادی حبیبی
2020-04-20 10:33 ق.ظ
Reply to  عادل

سلام. اینکه رقبای شما در تبلیغات گوگل سرمایه گذاری ندارن و هزینه ای صرف نمیکنن دلیل نمیشه که بگیم پس هزینه تبلیغات گوگل دز برای شما بابت هر کلیک میزان حداقل (یک سنت) میشه.
گوگل ارزش سئوی سایت رقبای شما رو هم به عنوان یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در تبلیغات ادوردز در نظر میگیره و در نتیجه ممکنه قیمت هر کلیک برای شما (مثلا به طور میانگین) ده سنت باشه.