تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

میزان هزینه تبلیغات رقبا در گوگل ادز

 • هزینه تبلیغات رقبا در گوگل ادز چقدر است؟
 • رقبا برای تبلیغات گوگل (تبلیغات در گوگل ادز) چه میزان هزینه می‌کنند؟
 • رقبا با چه هزینه ای بالاتر از شما قرار گفته اند؟
 • برای لینک اول چه هزینه ای را باید به گوگل پرداخت کرد و یا چند درصد از زمان نمایش تبلیغ، شما بالاتر از رقبایتان نمایش داده شده اید؟
 • رقبا با چه هزینه ای در لینک اول گوگل ادوردز جای گرفته اند؟
 • یا با صرف چه هزینه ای در تبلیغات گوگل می‌توان به جایگاهی بالاتر از رقبا رسید؟

در این مقاله می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که اطلاعات مربوط به هزینه رقبا را چگونه شناسایی کنید تا بتوانید با اطلاعات بیشتری اکانت خود را بهینه سازی کنید و بیشترین مشتری را از تبلیغات در گوگل جذب کنید.

شناسایی هزینه تبلیغات رقبا در گوگل ادز

یکی از مسائلی که برای چینش استراتژی تبلیغات گوگل ادز شما می‌تواند بسیار اثر گذار باشد، دانستن این موضوع است که رقبا شما به چه میزان در گوگل ادز هزینه می‌کنند و در چه درصدی از نمایش تبلیغات با شما مشترک بوده اند و تبلیغات آنها بالاتر و یا پایین تر از تبلیغات شما نمایش داده شده است.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

استفاده مستمر از این ابزار این امکان را به شما می‌دهد که در دراز مدت نتیجه فوق العاده ای را کسب کرده و در هزینه‌های خود تا حدود زیادی صرفه جویی کنید. با استفاده از این ابزار شما می‌توانید از تمرکز رقبا ، نقاط ضعف و قوت خودتان و آنها آگاه شوید.

AUCTION INSIGHTS در گوگل ادز

برای شناسایی میزان هزینه رقبا در تبلیغات گوگل باید از AUCTION INSIGHTS استفاده کرد. برای اینکار وارد کمپین مورد نظر شوید. از نوار بالای صفحه روی گزینه AUCTION INSIGHTS کلیک کنید. در این قسمت می‌توان اطلاعات مربوط به هزینه‌های تبلیغ در گوگل را مشاهده کرد.

(این بخش در تمامی اجزای گوگل ادز موجود می‌باشد. به طور مثال می‌توانید این مقایسه را برای یک گروه آگهی خاص انجام دهید و یا بدون ورود به کمپین خاص، مقایسه را برای کل کمپین‌ها انجام دهید).

اکشن اینسایت

در صفحه باز شده هشت ستون ملاحظه می‌کنید، در ادامه به معرفی تک تک KPI‌ها خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که باید چند روزی ازشروع تبلیغات شما گذشته باشد تا گوگل براساس آمار تبلیغات بتواند هزینه تبلیغ در گوگل رقبا را به شما ارائه کند. در تصویر زیر می‌توانید یک نمونه از مقایسه با رقبا را ملاحظه کنید.
توجه داشته باشید که حتما بازه زمانی را در بالای صفحه تغییر دهید. زیرا برای یک روز آمار دقیق وجود ندارد و نتیجه ای ارائه نخواهد شد.

اکشن اینسایت

 • Display URL domain: در این قسمت می‌توانید لیست رقبای خود که از تبلیغات گوگل استفاده می‌کنند را ملاحظه کنید.
 • impression share: سهم نمایش تبلیغ – این عدد نسبت تعداد دفعاتی که تبلیغ شما نمایش داشته است به تعداد دفعاتی که امکان نمایش وجود داشته است را به صورت درصدی نمایش می‌دهد.
 • Avg. position: این عدد میانگین رتبه جایگاهی که تبلیغ در آن قرار گرفته است را در بازه زمانی مشخص شده نشان می‌دهد.
 • Overlap rate: این عدد بیانگر تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما به صورت همزمان در کنار تبلیغ رقبا نمایش داده شده است. بطور مثال اگر این عدد 50 باشد، یعنی 50 درصد نمایش تبلیغ شما در کنار نمایش رقبا بوده است.
 • Position above rate: این عدد نمایانگر تعداد دفعاتی است که رقیب شما در شرایط یکسان، در مزایده پیروز شده است و در جایگاه بالاتری نمایش داده شده است.
 • Top of page rate: این عدد بر خلاف عدد بالایی میزان پیروز شدن شما در مزایده را نمایش می‌دهد.
 • Abs. Top of page rate: این داده میزان نمایش در رتبه اول تبلیغ گوگل را نمایش می‌دهد.
 • Outranking share: با این عدد می‌توانید بفهمید چند مرتبه تبلیغ گوگل شما نمایش داده شده است. در صورتی که رقیب شما نمایش نداشته است.

نکته: Auction Insights تنها برای کمپین‌های Google Search Network و Shopping قابل استفاده است. این ابزار برای کمپین‌های Shopping سه شاخص Impression Share و Outranking Share و Overlap Rate را ارائه می‌کند.

رقبای شما چقدر هزینه می‌کنند؟

یک مثال برای محاسبه اینکه رقبای شما در گوگل ادز چه مقدار هزینه میکنند.

پاسخ به این سوال واقعا سخت است و گوگل به سادگی اجازه استفاده از اطلاعات رقبا را به یکدیگر نمی دهد. اما قابلیت Auction Insights گمانه زنی در این مورد را برایتان راحت تر می‌کند.

مثال impression share:

برای مثال در نظر بگیرید که سهم نمایش تبلیغ impression share شما ۵۰٪ است و هزینه ای که پرداخت می‌کنید 1,000 دلار است. اگر رقبای اصلی شما در لیست هستند و همگی سهم نمایش تبلیغ ۹۰ درصدی دارند پس می‌توان حدس زد آنها حدود 1,800 دلار برای تبلیغ در گوگل هزینه می‌کنند.

برای محاسبه این عدد به این صورت باید عمل کرد که شما با هزینه 1000 دلاری توانستید در نیمی از موارد نمایش تبلیغات حضور داشته باشید. در نتیجه رقیب شما به صرف چه هزینه ای توانسته است که سهم 90 درصدی از نمایش تبلیغ را داشته باشد؟

درصد impression share خودتان / (درصد impression share رقیب شما * هزینه شما) = هزینه رقبا

البته توجه داشته باشید که برای دریافت جایگاه‌های بالاتر گوگل نیاز به هزینه کرد بیشتری است و طبیعتا جایگاه‌های پایین تر نیز با هزینه کمتری به دست خواهند آمد. در نتیجه شما با انجام این کا تنها یک تخمین حدودی به دست خواهید آورد و در نتیجه آن می‌توانید سیاست‌های تبلیغی خودتان را مدیریت کنید. پیشنهاد ما این است که حتما با کارشناسان مجموعه تاپ ادورت در تماس باشید تا با مشاوره رایگان در این مسیر بتوانند شما را یاری کنند.

مثال Position Above Rate:

به عنوان مثال اگر این پارامتر برای یکی از رقبا عدد 73% را نشان دهد یعنی 73 بار از هر 100 مرتبه نمایش همزمان ، تبلیغ رقیب بالاتر از تبلیغ شما نمایش داده شده است. در نتیجه می‌توان گفت که رقیب شما دارای Ad Rank بالاتری است. در این حالت می‌توانید با بهینه سازی تبلیغ، quality score کیوردهای خود را افزایش داده و یا اینکه Bid یا همان هزینه کلمات کلیدی خود را بالاتر ببرید تا در تعداد مزایده‌های بیشتری تبلیغ شما بالاتر از رقیب قرار بگیرد.

چه کسانی روی برند شما تبلیغات انجام می‌دهند ؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال کافیست در سطح کیورد، Auction Insights را روی نام برند خود بررسی کنید. در صورتی که رقبا روی برند شما در حال تبلیغات باشند می‌توانید با یک بید استراتژی مناسب آنها را شکست داده و فرصت جذب مشتریان خود را به رقبا ندهید.


6 دیدگاه دربارهٔ «میزان هزینه تبلیغات رقبا در گوگل ادز»

  • پیشنهاد ما 16 سنت هست. البته بیشتر از این هم میتونید قرار بدید ، اما پیشنهاد میکنیم اول از 16 سنت شروع کنید اگه به نتیجه دلخواه نرسیدید قیمت رو افزایش بدید. البته مهم تر از همه اینه که به نمره QS (نمره کیفیت تبلیغ) خودتون دقت کنید. پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله رو مطالعه کنید. افزایش کیفیت تبلیغ گوگل ادز

   پاسخ
  • سلام، وقت شما به خیر
   اصلا اینطور نیست، شما باید هزینه بهینه ای رو برای کلمات خودتون انتخاب کنید ، ببینید که آیا اون هزینه برای شما به صرفه هست و یا خیر ، اما اگه حتما مایل هستید که بالاتر از رقیب خودتون باشید هزینه خودتون رو یک سنت برابر 0.01 دلار بیشتر از رقیب خودتون قرار بدید. البته بالاتر هم میتونید قرار بدید ، اما چندان پیشنهاد نمیشه که این کار رو انجام بدید.

   پاسخ
  • سلام. اینکه رقبای شما در تبلیغات گوگل سرمایه گذاری ندارن و هزینه ای صرف نمیکنن دلیل نمیشه که بگیم پس هزینه تبلیغات گوگل دز برای شما بابت هر کلیک میزان حداقل (یک سنت) میشه.
   گوگل ارزش سئوی سایت رقبای شما رو هم به عنوان یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در تبلیغات ادوردز در نظر میگیره و در نتیجه ممکنه قیمت هر کلیک برای شما (مثلا به طور میانگین) ده سنت باشه.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید