میزان هزینه رقبا در تبلیغات گوگل

میزان هزینه رقبا در تبلیغات گوگل

شناسایی هزینه تبلیغات گوگل رقبا

ممکن است چندین بار این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد که هزینه تبلیغات گوگل (تبلیغات در گوگل یا گوگل ادز) رقبای شما به چه میزان است؟ آنها با چه هزینه ای بالاتر از شما قرار گفته اند؟ برای لینک اول چه میزان هزینه ای را باید به گوگل پرداخت نمود و یا چند درصد زمان شما از رقباتان بالاتر نمایش داده شدید.

رقبای شما با چه هزینه ای برای تبلیغ کردن در گوگل، در لینک اول جای گرفته اند؟

یا با چه هزینه ای در تبلیغات گوگل می توان به جایگاهی بالاتر از رقبا رسید؟

در این مقاله میخواهیم به شما آموزش دهیم که اطلاعات مربوط به هزینه رقبا را چگونه شناسایی کنید تا بتوانید با علم بیشتر نسبت به بهینه سازی اکانت خود اقدام کنید و بیشترین مشتری را از تبلیغات در گوگل جذب کنید.

AUCTION INSIGHTS در گوگل ادز

برای شناسایی میزان هزینه رقبا برای تبلیغات گوگل باید از AUCTION INSIGHTS استفاده کرد. برای اینکار وارد کمپین مورد نظر شوید و سپس از نوار بالای صفحه برروی گزینه AUCTION INSIGHTS کلیک نمایید. در این قسمت می توانید اطلاعات مربوط به هزینه های تبلیغ در گوگل را مشاهده نمایید. (این بخش در تمامی اجزای گوگل ادز موجود می باشد. به طور مثال می توانید این مقایسه را برای یک گروه آگهی خاص انجام دهید و یا بدون ورود به کمپین خاص، مقایسه را برای کل کمپین ها انجام دهید.)

هزینه گوگل ادز رقبا

در صفحه باز شده هشت ستون ملاحظه می کنید که در ادامه به معرفی تک تک آنها خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که باید مقدار زمانی از تبلیغات شما گذشته باشد تا گوگل براساس آمار تبلیغات بتواند هزینه  تبلیغ در گوگل رقبا را به شما ارائه کند. در تصویر زیر می توانید یک نمونه از مقایسه با رقبا را ملاحظه کنید.


توجه داشته باشید که حتما بازه ی زمانی را در بالای صفحه تغییر دهید. زیرا برای یک روز آمار دقیق وجود ندارد و نتایجی برای شما نمایان نخواهد شد.


هزینه کلمات رقبا

  • Display URL domain:

در این قسمت می توانید لیست رقبای خود که از تبلیغات گوگل استفاده می کنند را ملاحظه کنید.

  • impression share:

این عدد نسبت تعداد کلماتی که نمایش داشته است به تعداد دفعاتی که امکان نمایش وجود داشته است را نمایش می دهد.

  • Avg. position:

این عدد میانگین جایگاهی که تبلیغ سایت در آن قرار گرفته است را نمایش می دهد.

  • Overlap rate:

این عدد بیانگر تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما به صورت همزمان در کنار تبلیغ سایت های رقبا نمایش داده شده است. به طور مثال اگر این عدد ۵۰ باشد، یعنی ۵۰ درصد نمایش های تبلیغ شما در کنار نمایش های رقبا می باشد.

  • Position above rate:

این عدد نمایانگر تعداد دفعاتی است که رقیب شما در شرایط یکسان، در مزایده پیروز شده است و در جایگاه بالاتری نمایش داده شده است.

  • Top of page rate:

این عدد بر خلاف عدد بالایی میزان پیروز شدن شما در مزایده را نمایش می دهد.

  • Abs. Top of page rate:

این داده میزان نمایش در رتبه اول تبلیغ گوگل را نمایش می دهد.

  • Outranking share:

با این عدد می توانید بفهمید چند مرتبه تبلیغ گوگل شما نمایش داده شده است در صورتی که رقیب شما نمایش نداشته است.

مریم داورزنی
مریم داورزنی
اندازه واقعی آمــوزش یافتگی تو، آن چیزی نیست که می دانی. بلکه این است که چطور دانسته هایت را با دیگران سهیم شوی. حدود سه سالی میشه که کارم را با ادوردز و مارکتینگ شروع کردم. خوشحالم که همراه با تاپ ادورت آنچه آموخته ام رو در اختیار شما قرار می دهم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.