تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

15 راه برای کاهش هزینه کلیک در تبلیغات Google و Facebook

با طوفان تغییرات در اکوسیستم بازاریابی در سال گذشته، بسیاری از ما مجبور شدیم آنچه نظر بازگشت سرمایه تبلیغاتی در نظر واقعگرایانه تصور می‌کردیم، بازبینی کنیم. با وجود اینکه معیارهای PPC (پرداختی روی هر کلیک) بسیاری وجود دارد که بر  ROI (بازگشت سرمایه) تأثیر می گذارد، امروز ما می خواهیم روی هزینه هر کلیک (CPC) تمرکز کنیم.

کاهش هزینه تبلیغات در گوگل وفیس بوک

بنابراین، با استفاده از جدیدترین داده های موجود، ما به شما کمک می کنیم تا:

 • از هزینه میانگین هر کلیک در 2021 برای تبلیغاتِ جستجو، نمایش، خرید، فیس بوک و اینستاگرام مطلع شوید.
 • مقایسه این CPC ها با یکدیگر و به نسبت به سالهای گذشته را مشاهده کنید.
 • با 15 نکته مخصوص پلتفرم، هزینه هر کلیک خود را کاهش دهید.

بیایید با Google Ads شروع کنیم.

چگونه می‌توان هزینه تبلیغات جستجوی Google را کاهش داد؟

تبلغیات جستجوی Google همچنان نقطه شروع هر تبلیغ کننده دیجیتال برای افزایش حضور آنلاین است. با این حال، هزینه اجرای تبلیغات جستجوی Google هنوز بسیاری را گیج کرده است.

میانگین CPC تبلیغات جستجوی Google در سال 2021 چقدر است؟

در چهار سال گذشته، میانگین CPC تبلیغات جستجوی Google بین 2.39 دلار – 2.69 دلار بوده است. این میانگین از نظر قانونی و بین دولت ها کمی افزایش می یابد.

آخرین داده های ما CPC متوسط ​​2.39 دلار ارائه می دهد، اما اگر صنایع قانونی را از لیست حذف کنید، میانگین CPC 1.72 دلار است.

میانگین CPC تبلیغات جستجوی Google در سال 2021

CPC های تبلیغاتی جستجوی Google قدیمی:

 • 2018: 2.69 دلار (بین 1.16 دلار – 6.75 دلار)
 • 2019: 2.41 دلار (بین 1.30 دلار – 6.35 دلار)
 • آوریل 2020: 2.76 دلار (بین 0.82 دلار – 10.96 دلار)
 • ژوئن 2020: 2.39 دلار (اعم از 0.21 دلار – 15.82 دلار)

اگرچه تبلیغات جستجو قدیمی ترین تبلیغات دیجیتالی در جهان بوده اند، اما مردم هنوز برای بهتر کردن و پایین آوردن نرخ CPC خود تلاش می کنند. این سه نکته را به عنوان راهی برای پس انداز سرمایه ی تبلیغاتی خود امتحان کنید:

15 راه برای کاهش هزینه ی هر کلیک در تبلیغات Google و Facebook

1- کلمات کلیدی خود را عاقلانه انتخاب کنید و فقط به دنبال ارزان ترین آنها نباشید!

در مورد جستجوی گوگل امکان بررسی کلمات کلیدی داده می شود، اما ما فقط در مورد رد کردن گران ترین کلمات کلیدی صحبت نمی کنیم.

در حقیقت، هیچ کلمه کلیدی را بر اساس قیمت نادیده نگیرید، بلکه بر اساس حجم و انواع جستجوهای جستجو که می خواهید جذب کنید، انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر بهترین کلمه کلیدی جاذب شما گرانترین کلمه کلیدی شما باشد، نباید همه آن جذب ها را به نام صرفه جویی از دست بدهید.

اما ممکن است بخواهید تعداد کلمات کلیدی خود را کاهش دهید تا در هزینه های دیگر صرفه جویی کنید، تا بتوانید با آن هزینه؛ برای آن کلمه کلیدی گران وارد مزایده شوید.

یا، یک کلمه کلیدی گران قیمت ممکن است حجم جستجوی متوسط ​​بیشتری داشته باشد، که می تواند برابر با کلیک بیشتر در وب سایت شما باشد CTR مورد انتظار شما را افزایش دهد.

این باعث بهبود نمره کیفیت شما می شود که به شما اجازه می دهد، تا در دراز مدت کلیک های بیشتری را برای مدت زمان کمتر دریافت کنید.

به طور خلاصه، شما هنوز هم می توانید کلمات کلیدی خود را بر اساس هزینه انتخاب کنید، اما مطمئن شوید که حجم و هدف پشت آن کلمات کلیدی را نیز در نظر بگیرید.

داشتن ترکیبی سالم از کلمات کلیدی کم هزینه و کلمات کلیدی با بازخورد بالا تضمین می کند. که شما کمترین CPC ممکن را بدون از دست دادن کیفیت یا کمیت تبدیل دریافت خواهید کرد.

انتخاب کلمات کلیدی عاقلانه

2- تبلیغات و صفحات فرود خود را ارتقا دهید تا نمره کیفیت خود را افزایش دهید

به یاد داشته باشید، پیشنهادات قیمت تنها نیمی از نبردی هستند، که زمان پرداخت هزینه های رقابتی کلیک با آن رو به رو هستید.

به عنوان مثال، یک تبلیغ کننده با پیشنهاد کم، اما نمره کیفیت بالا همچنان می تواند در رقابت قیمت کلمات برنده شود و به احتمال زیاد کلیک را با قیمت ارزان تر دریافت کند (این موردی است که در آن امتیاز کیفیت اهمیت دارد).

گوگل به این معامله ی کم سود تر تمایل بیشتری دارد زیرا می خواهد تا حد ممکن بدون قربانی کردن تجربه جستجوگر، از تبلیغات جستجوی پولی درآمد کسب کند.

گوگل پیشنهادی را که منجر به کلیک ارزان تر شود، در ازای نمره کیفیت بالاتر ترجیح می‌دهد، زیرا کیفیت بالا به این معناست که جستوجو کننده، به نتیجه ی بهتری از جست و جوی خود دست می یابد.

 ارتقا تبلیغات و صفحات فرود

گذشته از CTR مورد انتظار، امتیاز کیفیت کلمه کلیدی شما نیز در ارتباط گیری تبلیغات و تجربه خوب از صفحه فرود موثر است. سعی کنید زمانی را برای تبلیغات خود اختصاص دهید، تا مرتباً آنها را به روز کنید و کلمات کلیدی تازه اضافه شده را درج کنید.

همچنین می توانید از قسمت ویرایشگر تبلیغات پیشنهادات Google را بررسی کنید تا ببینید قدرت تبلیغات فعلی شما کجاست و کجا می توانید پیشرفت کنید.

در مورد صفحات فرود خود، اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی اصلی شما همانند که در محتوای خود در صفحه قرار داده اید و دستور عمل ارائه شده در مقاله ی ” بهترین شیوه های صفحه فرود” را دنبال کنید.

3- Search Partner Network را امتحان کنید

مجموعه های همکار Google به شما امکان می دهد تبلیغات خود را در هر سایت دیگری با ویژگی جستجوی آنلاین که متعلق به خانواده Google باشد نشان دهید. کلیک های Search Partners می توانند ارزان تر تمام شوند زیرا رقابت کمتری دارند.

هر زمان که بخواهید می توانید کمپین خود را در این موارد انتخاب کرده و نتایج را در مقایسه با SERP Google اندازه گیری کنید، این راهی عالی برای آزمایش کلیک های ارزان تر است.

 امتحان Search-Partner-Network برای کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

چگونه می توان هزینه تبلیغات Google Display را برای هر کلیک کاهش داد؟

تبلیغات Google Display متفاوت از تبلیغات جستجوی Google عمل می کند و برآورد هزینه را گیج کننده تر می کند. برای کمک به درک بهتر، در اینجا جدیدترین داده های ما برای Google Display نوشته شده است:

میانگین CPC تبلیغات Google Display در سال 2021 چقدر است؟

در چهار سال گذشته، میانگین CPC تبلیغات Google Display در حال کاهش است. بر اساس داده های تاریخی ما، از 0.66 دلار به 0.41 دلار کاهش یافته است. اگر مناسبت ها و هدایا را حذف کنید، CPC حتی کمتر از 0.34 دلار را مشاهده می کنید.

میانگین CPC تبلیغات Google Display در سال 2021

CPC های تاریخی نمایش

 • 2017: 0.67 دلار
 • 2018 دلار .63 دلار (بین 1.16 دلار تا 6.75 دلار)
 • 2019: 0.59 دلار (بین 0.60 دلار-81 دلار)
 • آوریل 2020: 0.41 دلار (بین 0.28 تا 1.01 دلار)

کاهش CPC برای تبلیغات Google Display یک هدف رایج نیست، زیرا اغلب آنها هزینه ی خیلی خیلی کمی برای هر کلیک دارند. حتی با این وجود، شما باید به تلاش های تبلیغاتی خود به صورت جامع نگاه کنید تا بتوانید ببینید در کجا می توانید پس انداز کنید تا بخش هایی را که هزینه اضافی را دارند جبران کنید.

یکی از مسائلی که برای چینش استراتژی تبلیغات گوگل ادز شما می‌تواند بسیار اثر گذار باشد، دانستن این موضوع است که رقبای شما به چه میزان در گوگل ادز هزینه می‌کنند و در چه درصدی از نمایش تبلیغات با شما مشترک بوده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله هزینه تبلیغات در گوگل ادز را بخوانید.

در اینجا چند ایده برای کاهش بیشتر CPC های نمایشگر ارائه شده است، تا بتوانید این هزینه را برای کلمات کلیدی گران قیمت و با ارزش بیشتر در جستجو پس انداز کنید.

4- از موارد استثنا کننده استفاده کنید.

از آنجایی که تبلیغات نمایشی به طور پیش فرض واجد شرایط نمایش در هر گوشه ای از شبکه نمایش هستند، استفاده از موارد استثنا شده برای صرفه جویی در هزینه های مربوط به کلیک های گران قیمت بی ربط بسیار مهم است.

امکان اعمال موارد استثنا شده معمولی برای انواع کمپین وجود دارد که می توانید آنها را در تبلیغات Display هم اعمال کنید، مانند لوکیشن.

علاوه بر این موارد اساسی، مانند لوکیشن، در اینجا چند مورد از موارد خاص مربوط به تبلیغات نمایش وجود دارد که بهتر است آنها را بررسی کنید:

 • موضوعات: آیا صفحاتی دارید که حاوی محتوای مربوط به موضوعاتی باشند که مناسب تبلیغات نمایشی شما نیست؟
 • مخاطبان: آیا مخاطبانی وجود دارد که نمی خواهید تبلیغ را برای آنها نشان دهید؟ به عنوان مثال، مخاطب های فعلی یا مخاطبین بازاریابی مجدد شما.
 • محل نمایش: آیا می خواهید در همه نوع وب سایت یا برنامه نشان داده شود؟ به عنوان مثال، بازی های تلفن همراه می توانند منجر به کلیک های تصادفی شوند و ممکن است احساس کنید مکان بندی مناسب کسب و کار شما نیست. استثنا کردن برنامه های موبایل و بازی ها یک استراتژی محبوب برای کاهش هزینه هر کلیک است.

 استفاده از موارد استثنا کننده در کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

به راحتی می توانید موارد استثنایی Display را با Dynamic Exclusion Lists به روز کرده و مدیریت کنید.

5- پیشنهادات خود را دوباره ارزیابی کنید

مبلغی که مایل به پرداخت به ازای هر کلیک هستید، با میزان تمایل پلتفرم برای دریافت آن در ازای نمایش بیشتر مرتبط است. در حالی که رقابت و عوامل دیگر به شما در تعیین میزان پیشنهاد در گروه های تبلیغاتی Display شما کمک می کند.

(پیشنهادات دستی فقط در سطح گروه تبلیغات در Display تنظیم شده است)، ممکن است بخواهید حداکثر CPC پیشنهاد خود را کاهش دهید، تا فقط کلیک هایی را که هم تراز با بودجه شما هستند جمع کنید.

با این حال، اگر از یک استراتژی مناقصه خودکار استفاده می کنید، همیشه نمی توانید آن انتخاب خاص را داشته باشید (مگر اینکه هدف استراتژی، حداکثر یا هدف را تنظیم کنید).

بهترین راه برای شما این است که هرگونه استراتژی مناقصه ای را که فکر می کنید برای شما مناسب تر است در حالت A/B آزمایش کنید.

6- با روش A/B هدف گیری مخاطبان خود را بررسی کنید؟

در کنار آزمایش کردن روشهای مختلف برای ارائه کمترین پیشنهاد قیمت ممکن، می توانید چندین مخاطب را در کمپین نمایش خود اعمال کرده و مقایسه کنید، کدامیک از آنها کمترین CPC را اعمال می کنند.

اکنون، می توانید مشابه نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای یک کمپین جستجو از این کلمات استفاده کنید.مخاطبی که بالاترین امتیاز رضایت از سایت شما را دارد ممکن است کمترین CPC را نداشته باشد.

با این حال، شما نباید همه ی شانس های خود را یک جا به خطر بیاندازید. بهتر است چندین مخاطب را امتحان کنید تا ببینید کدام یک بهترین نتیجه را برای شما می دهد، آیا تعادل مناسبی از مخاطبان با امتیاز بالا در کنار یک مخاطب کم هزینه برای شما جوابگو است یا خیر…

چگونه می توان هزینه تبلیغات خرید Google را برای هر کلیک کاهش داد؟

راه اندازی کمپین های خرید Google دشوار است زیرا دارای زیرساختی متفاوت از آنچه که در Search یا Display به آن عادت کرده اید دارد.

میانگین CPC تبلیغات Google Shopping در سال 2021 چقدر است؟

بر اساس جدیدترین داده های ما ، میانگین CPC تبلیغات Google Shopping 0.58 دلار است که بین 0.17 دلار – 1.55 دلار متغیر است.

میانگین CPC تبلیغات Google Shopping در سال 2021

CPC های تاریخی خرید Google

 • 2019 0.66 دلار (بین 0.34 تا 1.09 دلار)
 • آوریل 2020: 0.66 دلار (بین 0.29 تا 1.07 دلار)
 • ژوئن 2020: 0.58 دلار (اعم از 0.17 تا 1.55 دلار)

کاهش CPC خرید Google شما مشابه هر موفقیت در بخش های دیگر در PPC به زمان و صبر نیاز دارد! در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید شروع به کار کنید تا نتایج CPC پایین را در دراز مدت مشاهده کنید:

7- فهرست کلمات کلیدی منفی بسازید که شامل چندی از رقبا می شود.

از آنجا که نمی توانید در کمپین های خرید Google کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید، در دل هر کمپین خرید قوی یک لیست کلید واژه منفی وجود دارد. اما چگونه می توانید آن لیست را برای CPC بهینه کنید؟

ما می دانیم که رقابت شدیدتر در SERP (صفحه نمایش نتایج جستجو) می تواند قیمت CPC را افزایش دهد. ممکن است ایده خوبی باشد که نام رقبای بزرگ برند شده را که حس می کنید حضورشان با محصولات خُرد شما در صفحه نمایش نتایج جستجو مناسب نیستید، منفی کنید.

به این ترتیب، شما در شرایط برابر بازی کرده و هزینه کلیک گرانتری فقط برای اینکه در کنار محصولات با نام تجاری بزرگ نمایش دارید پرداخت نمی کنید.

8- ساختار “اولویت” را برای مناقصه هایتان امتحان کنید.

وقتی ساختار کمپین خرید خود را، بر اساس نوع ترافیکی که محصولات هر زیرمجموعه جذب می کنند اولویت بندی کنید، می توانید برای صرفه جویی در CPC کلی، پیشنهاد قیمت خود را تقسیم کنید.

به عنوان مثال، رقابت برای جستجوهای عمومی بیشتر است. پس نباید پیشنهادات بالای خود را در جستجوهای که احتمال تبدیل آنها به مشتری کمتر است، هدر دهید. اما اگر بتوانید آنها را بگیرید، بسیار خوب خواهد بود.

استفاده از ساختار اولویت در مناقصه ها

با پیروی از این استراتژی Google Shopping، از ریسک در CPC دوری کرده و در عین حال به مقیاس بهتر دیده شدن کمپین های خود کمک می کنید.

9- اطلاعات محصول خود در Feed را بهینه کنید

Google محصولات شما را با جستجوها، بر اساس فید محصول شما مطابقت می دهد. اگر فید شما مرتب سازی شده نباشند، احتمال بیشتری وجود دارد که CPC خود را با کلیک های نامربوط هدر دهید.

اگر احساس می کنید CPC خرید شما بالا بوده است، قدمی به عقب برداشته و Feed محصولات خود را بررسی کنید. آیا همه ویژگی ها برای هر محصول دقیق است؟ آیا راهی وجود دارد که بتوانید ویژگی های محصولات خود را برای مطابقت بهتر با هدف جستجوگر ایده آل خود تغییر دهید؟

آیا می دانید با تبلیغ کلیکی می توانید تعداد مشتری بیشتری جذب کنید و سود زیادی را به سمت کسب و کار خود هدایت کنید. پس همین حالا بجنبید و کسب و کارتان را با تبلیغات کلیکی در گوگل هدفمند کنید. و از مزایای آن بهره مند شوید.

پاسخ به این سوالات و بهینه سازی دستی فید خرید شما به Google کمک می کند تا لیست محصولات شما را با بهترین جستجوهای ممکن مطابقت دهد، تا ارزش هر کلیک شما را به حداکثر برساند.

نحوه کاهش هزینه تبلیغات فیس بوک برای هر کلیک

تبلیغات فیس بوک کاملاً متفاوت از گوگل است، زیرا به دستور جستجوگر نمایش داده نمی شوند. بنابراین، شما باید بهینه سازی کنید تا نه تنها بتوانید برای که شخصی در برنامه های فیس بوک پیمایش می کند (شامل فیس بوک، WhatsApp و… ) نمایش داده شوید، بلکه ارزان ترین کلیک ممکن را نیز دریافت کنید.

میانگین CPC تبلیغات فیس بوک در سال 2021 چقدر است؟

برای همه اهداف کمپین، میانگین تبلیغات فیس بوک 0.97 دلار است، با محدوده 0.25 دلار (فروش کاتالوگ) – 3.30 دلار (آگاه سازی از نام تجاری).

 

میانگین CPC تبلیغات فیس بوک در سال 2021

هرچند این کار به اندازه انتخاب ارزان ترین کلمه کلیدی امتحان شده نباشد، اما بستر تبلیغاتی فیس بوک به شما امکان می دهد ترفندهای جالبی را برای کاهش CPC انجام دهید:

10- محتوا آگهی خود را به روش A/B آزمایش کنید.

یکی از ساده ترین راه ها برای بهینه سازی کلیک های ارزان تر در فیس بوک این است که سعی کنید محتوای تبلیغاتی فیس بوک خود را تغییر دهید.

شگفت زده خواهید شد که چگونه دو تبلیغ متفاوت در یک مجموعه تبلیغات می توانند دو CPC متوسط ​​کاملاً متفاوت را جذب کنند.

این امر به این دلیل است که یادگیری ماشینی فیس بوک (Facebook machine learning) تبلیغات شما را قبل از تصمیم گیری در مورد زمان، مکان و تعداد دفعات نمایش آن رتبه بندی می کند.

اگر فیس بوک تشخیص دهد که کپی و تصاویر آگهی شما عملکردی را ایجاد نمی کند، در نهایت هزینه بیشتری برای کلیک آن تبلیغ می پردازید.

برای آزمایش A/B تبلیغات فیس بوک خود، تصاویر را عوض کنید، دکمه های CTA را خاموش کنید یا متن را تغییر دهید تا کیفیت CPC تبلیغات فیس بوک شما افزایش یابد.

محتوا آگهی خود را به روش A/B

11- هدف کمپین خود را عاقلانه انتخاب کنید.

انتخاب هدف اشتباه می تواند یک اشتباه تبلیغاتی فیس بوک پرهزینه باشد.هدف کمپین فیس بوک شما، نحوه نمایش تبلیغات شما را تعیین می کند.

مشابه استراتژی های مناقصه خودکار Google، اهداف خاصی ممکن است به CPC بالاتری منجر شوند، زیرا اقدامات دیگر را در اولویت قرار می دهند.

به عنوان مثال، یک کمپین بهینه سازی شده برای تبدیل ها ممکن است در مواقعی که CPC بالاتر است نمایش داده شود، زیرا احتمال تبدیل بیشتر وجود دارد. بهترین گزینه این است که هدف کمپین را مطابق با هدف نهایی خود انتخاب کنید و اگر مطمئن نیستید، کمپین های خود را برای آزمایش همزمان دو هدف تقسیم کنید!

 

 

بهینه-سازی-هدف-کمپین

12- زمانبندی تبلیغات را امتحان کنید.

زمان بندی آگهی یک ویژگی صرفه جویی در پول است که می توانید از آن در تنظیمات تبلیغات در کمپین های فیس بوک خود استفاده کنید.

در حالی که این ویژگی فقط در صورت تنظیم بودجه مادام العمر در دسترس است، می توانید از برنامه ریزی تبلیغات به عنوان راهی برای کنترل کلی هزینه های فیس بوک و حتی CPC خود استفاده کنید، زیرا این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه چیزی در تبلیغ نمایش داشته باشد.

بنابراین، اگر متوجه شده اید که کلیک های بی ربطی دریافت می کنید، که CPC شما را بالا می برد اما تبدیل به مشتری نمی شود، به این فکر کنید که مخاطبین شما در چه زمان هایی برای تبلیغ شما بیشترین ارزش را قائل خواهند شد.

اگر شما در یک رستوران خود فقط در نوبت صبح، خدمات ارائه می دهید و تبلیغات فیس بوک شما در زمان شام یا بعد از ساعت مناسب نمایش داده می شود، CPC خود را با کلیک های هدر رفته افزایش داده اید!

زمان بندی تبلیغات برای کاهش هزینه در تبلیغات گوگل

چگونه می توان هزینه تبلیغات اینستاگرام را برای هر کلیک کاهش داد؟

زیر چتر بستر فیس بوک، تبلیغات اینستاگرام در دسته بندی دیگری از شبکه های وب قرار می گیرد که واکاوی آن در هنگام همسو سازی با CPC شما دشوار است.

میانگین CPC تبلیغات اینستاگرام در سال 2021 چقدر است؟

میانگین CPC اینستاگرام 1.23 دلار در تمام اهداف کمپین است، با دامنه ای از 0.20 دلار (ترافیک)-7.00 دلار (تولید کننده اصلی).

میانگین CPC تبلیغات اینستاگرام در سال 2021

CPC تبلیغات فعلی شما در اینستاگرام مهمترین بخش ماجرا نیست! با بهینه سازی های زیر می توانید به سمت CPC پایین تر حرکت کنید:

13- محل های نمایش را شخصی سازی کنید.

اگر از پلتفرم تبلیغات فیس بوک فقط تبلیغات اینستاگرام را اجرا می کنید، می دانید که می توانید مکان های نمایش خود را شخصی سازی کنید. با این حال، حتی در مکان های نمایش اینستاگرام روش های مختلفی برای نمایش وجود دارد: در استوری ها، فید اخبار و موارد دیگر.

اطمینان حاصل کنید که مکان های نمایش اینستاگرام، با نوع آگهی شما مطابقت دارد. اگر می خواهید تبلیغ ویدیویی اینستاگرام شما فقط در Reels نمایش داده شود پس اجازه ندهید کلیک های شما را در بحش خبری به هدر برود.

14- با هدف گیری خود گزینشی عمل کنید.

با چنین بستری اشباع شده ای، حیاتی است که مشخص کنید تبلیغات شما در اینستاگرام به چه کسانی نشان داده شود. برای نجات از CPC بالا، ممکن است مایل به هدف گیری یک شبکه گسترده نباشید.

با توجه به تعداد زیادی از گزینه های انتخاب مخاطب، نگران نباشید هنگام تنظیم مجموعه تبلیغات خود آن ها را بر اساس سن، موقعیت و علاقه دسته بندی کنید.

هدف-گیری-گزینشی در کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

15- روی engagement تمرکز کنید.

بعد از اینکه مجموعه تبلیغات خود را برای هدف گذاری و مکان های نمایش تنظیم کردید، بر محتوای تبلیغاتی که باعث ایجاد تعامل می شود تمرکز کنید. وقتی تبلیغات شما اقداماتی مانند نظرات، لایک ها و اشتراک گذاری ها را درخواست میکند، الگوریتم اینستاگرام شما را در رتبه بالاتری قرار می دهد.

نه تنها این، بلکه تبلیغات شما به احتمال زیاد باعث افزایش نرخ تبدیل و رشد می شود زیرا توجه مخاطبان را به خود جلب می کند. برای شروع، تبلیغ ویدیویی اینستاگرام را امتحان کنید یا از محتوای خود استفاده کنید تا مخاطبین را برای همراهی در نظرات تشویق کنید.

 

تمرکز-engagement در کاهش هزینه تبلیغات

 

جمع بندی:

چگونه هزینه هر کلیک خود را در Google ، Facebook و Instagram کاهش دهید؟ 

ما در این مقاله مطالب زیادی را توضیح دادیم، بنابراین بهتر است جمع بندی کنیم.

برای کاهش CPC در تبلیغات جستجوی Google:

 1. کلمات کلیدی را عاقلانه انتخاب کنید (نه فقط بر اساس قیمت!).
 2. تبلیغات و صفحات فرود خود را برای دریافت نمره کیفی بالا بهبود بخشید
 3. Search Partner Network را امتحان کنید
 • براساس جدیدترین داده های ما، میانگین CPC برای تبلیغات جستجوی Google در صنایع 2.39 دلار (بین 0.21 تا 15.82 دلار) است.

برای کاهش CPC خود در تبلیغات Google Display:

 1. از استثناسازی استفاده کنید
 2. پیشنهاد قیمتی خود را مجدداً ارزیابی کنید
 3. با روش A/B هدف گیری مخاطبان خود را آزمایش کنید
 • براساس جدیدترین داده های ما، میانگین CPC برای تبلیغات Google Display در صنایع 0.41 دلار (بین 0.28 تا 1.01 دلار) است.

برای کاهش CPC خود در تبلیغات Google Shopping:

 1. فهرست های کلمات کلیدی منفی که شامل رقبا می شود، بسازید
 2. ساختار “اولویت” را برای مناقصه هایتان امتحان کنید
 3. اطلاعات محصول خود در Feed را بهینه کنید

براساس جدیدترین داده های ما، میانگین CPC تبلیغات Google Shopping در صنایع 0.58 دلار است (از 0.17 تا 1.55 دلار).

برای کاهش CPC خود در تبلیغات فیس بوک:

 1. متن آگهی خود را با روش A/B آزمایش کنید
 2. اهداف کمپین را عاقلانه انتخاب کنید
 3. زمانبندی تبلیغات را امتحان کنید
 • میانگین CPC برای تبلیغات فیس بوک 0.97 دلار است (بین 0.25 دلار – 3.30 دلار).

نحوه کاهش CPC در تبلیغات اینستاگرام:

 1. محل های نمایش را شخصا انتخاب کنید
 2. با هدف گیری خود گزینشی عمل کنید
 3. روی engagement تمرکز کنید
 • میانگین CPC برای تبلیغات اینستاگرام 1.23 دلار (متغیر از 0.20 دلار – 7.00 دلار) است.

دیدگاهتان را بنویسید