ریمارکتینگ

هدف ما از ارائه ی این مقاله شرح مفهوم ریمارکتینگ و موضاعات مربوط به آن است. در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را در زمینه ی ریمارکتینگ یا همان بازار یابی مجدد بدست آورید.

ریمارکتینگ چیست؟

Remarketing یا همان بازاریابی مجدد یکی از استراتژی هایی است که جهت جذب نظر مشتری از آن استفاده می کنند. فرض کنید یک کاربر به سایت شما وارد شده است اما هیچ یک از محصولات شما نظر او را جلب نکرده است. چنین کاربری پس از گذشت چند لحظه سایت را ترک خواهد کرد. شما با استراتژی های ریمارکتینگ قادر خواهید بود به طور مجدد و از راهی جدید با کاربر ارتباط بگیرید و او را به سایت و یا اپلیکیشن خود بیاورید. استفاده از استراتژی ریمارکتینگ کار بسیار درست و عقلانی می باشد. چرا که آن دسته از مخاطبان که مدت ها پیش به سایت شما مراجعه کرده اند، به نحوی به حوزه ی فعالیت شما علاقه مند بوده اند. پس می توان با در نظر گرفتن برخی تخفیفات انگیزه ای برای ورود مجدد او به سایت طراحی کرد.

ریمارکتینگ جیست

استفاده از روش ریمارکتینگ تا حد زیادی سود آور است. چرا که شما با شناسایی جامعه ی هدف خود بهتر خواهید توانست محصولات خود را به کاربر عرضه کرده و با رفع نیاز او منجر به  فروش بیشتر شوید. پس می توان گفت که این روش توجیه اقتصادی بالایی دارد.

اهمیت تبلیغات در جذب مشتری

می توان گفت مهم ترین راه جذب مشتری از طریق تبلیغات انجام می شود. تبلیغات ها  انواع مختلف دارند. ساده ترین نوع آن تبلیغات دهان به دهان است. این روش خود یکی از موثر ترین راه هایی است که منجر به فروش می شود. سبک تبلیغات در دنیای مجازی مقداری متفاوت است. یکی از متداول ترین روش های تبلیغات در فضای وب سایت ها و اپلیکیشن ها استفاده از ریمارکتینگ می باشد. برای افزایش کارایی و نتیجه بخش بودن این روش رعایت نکاتی لازم است. یکی از نکات مهم در استفاده از این روش توجه به بازه های زمانی نمایش تبلیغات است. گفته می شود که نمایش تبلیغات نباید به قدری زیاد باشد که مخاطب را مجبور به مسدود کردن تمام تبلیغات ها شود.

انواع ریمارکتینگ در google ads

اگر هدف شما از ریمارکتینگ بالا بردن نرخ بازدید کاربر و یا افزایش ثبت نام در سایت است، می توانید از بازاریابی مجدد درgoogleads استفاده نمایید. این امر موجب می شود که تا حد زیادی از هزینه های تبلیغات به شما برگردانده شود. جمله ی معروفی در این زمینه وجود دارد که می گوید: مبلغی که بابت تبلیغات صرف می کنید هزینه تلقی نکنید بلکه این مبلغ را نوعی سرمایه گذاری بدانید.

 

انواع ریمارکتینگ

در ادامه چندین مورد از انواع ریمارکتینگ در گوگل ادز را عنوان خواهیم کرد. این موارد عبارت اند از:

استفاده از روش ریمارکتینگ استاندارد

در این روش گوگل تبلیغات وب سایت شما را برای مخاطبانی که قبلا سایت شما را بررسی کرده اند به نمایش می گذارد. این افراد نا خود آگاه با مشاهده ی تبلیغات سایت شما به صفحه سر می زند و همین امر خود موجب افزایش بازدید سایت و به تبع افزایش فروش محصول می شود.

برای استفاده از این امکان گوگل می بایست وارد اکانت گوگل ادز شوید. سپس با کلیک کردن روی گزینه ی  shared library و انتخاب audience  لیست مخاطبان ریمارکتینگ خود را انتخاب نمایید. سپس روی گزینه ی set up Remarketing کلیک کرده و لیست مورد نظر خود را تایید نمایید. در این مرحله می بایست مدت زمان ماندن یک کاربر در لیست بازاریابی مجدد خود را تعیین نمایید. لازم به ذکر است که این زمان تعیین شده به راحتی قابل تغییر است.

ریمارکتینگ برای نرم افزار ها 

در این روش گوگل تبلیغات شما را برای افرادی که از اپلیکیشن موبایلی شما استفاده کرده اند به نمایش در می آورد. این روش هم همانند روش قبلی باعث می شود کاربرانی که عنوان تجاری شما به گوششان آشناست و یا آن هایی که به حوزه ی فعالیت شما علاقه مند اند سری به وب سایت شما بزنند.

برای انجام بازار یابی مجدد برای کاربران اپلیکیشن ها می بایست ابتدا وارد اکانت گوگل ادز خود شوید. سپس با کلیک کردن بر روی گزینه ی shared library و انتخاب audience می توانید لیست مخاطب خود را جهت ارسال تبلیغات وارد کنید. حال شما می بایست بر روی گزینه ی set up کلیک کنید. سپس لازم است گزینه  view advert tracking را انتخاب کرده و با کپی کردن آیدی به نمایش در آمده، امکان مشاهده ی تبلیغات برای مخاطبان فراهم خواهد شد.

مزایای ریمارکتینگ

ریمارکتینگ بر اساس نمایش ویدئو

در این روش گوگل تبلیغات های ویدئویی شما را برای افرادی که در حال مشاهده ی ویدئو های مرتبط با  حوزه ی کسب و کار شما هستند به نمایش در می آورد. اغلب ویدئو های تبلیغاتی گوگل در یوتیوب و یا آپارات برای کاربران علاقه مند نمایش داده می شود. آمار و ارقام نشان می دهد که 56 درصد از افراد بیشتر علاقه دارند ویدئو ببینند تا اینکه محتوای متنی بخوانند. گفته شده است که ویدئو های موشن گرافی مخاطب بیشتری را جلب می کند. پس می توان نتیجه گرفت که اگر از تبلیغات های ویدئویی استفاده نمایید خواهید توانست نظر اکثریت جامعه هدف را به  خود جلب کنید.

ریمارکتینگ توسط ایمیل

در این روش از بازاریابی مجدد می بایست از قبل لیستی از ایمیل های مخاطبان خود در اختیار داشته باشید. برای جمع آوری آدرس ایمیل مخاطب بهتر است از خود او بخواهید آدرسش را در قسمت مشخص شده در وب سایت وارد کند. توصیه می شود از لیست های آماده که به فروش می رسند استفاده نکنید. چرا که اکثر این آدرس ها فیک می باشند و احتمال اینکه این افراد به جامعه ی هدف شما نزیک باشند بسیار کم است.

لیست ایمیل مخاطبان خود را می بایست در قسمت مشخص شده در گوگل ادز آپلود نموده و سپس هر زمان که هر یک از کاربران وارد حساب جیمیل خود شوند و یا موضوعی را در موتور جست و جو سرچ کنند، تبلیغات به آدرس ایمیل او ارسال می شود.

برای انجام بازاریابی مجدد ایمیلی ابتدا می بایست وارد اکانت گوگل ادز خود شوید. سپس بر روی گزینه ی shared library کلیک کنید. حال زمان آن رسیده که مخاطبان  خود را انتخاب کنید. برای این کار می بایست بر روی گزینه ی remarketing list مربوط به مخاطبان ایمیل کلیک کنید. پس از انجام این کار می بایست فایل ایمیل را در گوگل ادز آپلود نمایید. این پروسه ممکن است حدود چند ساعت به طول انجامد. با صبر و حوصله تمام مراحل را انجام دهید تا ایمیل های تبلیغاتی برای کاربران ارسال شود.

ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد

بازاریابی مجدد در شبکه های اجتماعی 

حتما تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که پس از فالو کردن یک پیج در یک حوزه ی خاص مثلا آشپزی اینستاگرام پیج های نزدیک به حوزه ی مورد نظر یعنی آشپزی را در قسمت  پیشنهاد ها برای شما به نمایش در آورد. و یا ممکن است در قسمت  explore ویدئو های آشپزی برای تان به نمایش در آید. این نوع تبلیغات نیز نوعی ریمارکتینگ به حساب می آید. اما نمی توان روی آن کنترلی داشت. فقط می بایست با ارائه مطالب خوب و جامع پیج خود را به اینستاگرام بشناسانید. برای این کار باید در زمینه ی تولید محتوا، بازه زمانی های انتشار پست و تعامل با مخاطب بسیار موفق عمل کرده باشید.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments