تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

سرچ ادز 360 چیست و چرا تبلیغ کنندگان باید از این پلتفرم استفاده کنند؟

مدیریت چند کمپین تبلیغاتی در موتورهای جستجو برای تبلیغ کنندگان و آژانس های مختلف کمی چالش برانگیز است. اما چیزی که آن را چالش برانگیز تر می کند ، مدیریت کمپین های مارکتینگ یا بازاریابی برای این نوع تبلیغات، در چندین پلتفرم و کانال رسانه ای مختلف و جداگانه می باشد. دقیقا این جاست که سرچ ادز 360 به کمک شما می آید.

سرچ ادز 360 چیست؟

سرچ ادز 360 که در گذشته به جستجوی DoubleClick معروف بود، یک پلتفرم مدیریت جستجوی پیشرفته است که به برندها اجازه می دهد از طریق یک رابط کاربری یکپارچه، به چندین حساب و کمپین تبلیغاتی در موتورهای جستجوی مختلف دسترسی داشته باشند. پلتفرم 360 با پلتفرم بازاریابی گوگل ادغام می‌ شود که به تبلیغ دهندگان امکان می دهد کمپین ها را از یک مکان واحد مدیریت و ردیابی کنند.

تبلیغ کنندگان با سرچ ادز 360 می‌ توانند کمپین های بازاریابی جستجویی را در سرتاسر جهان در گوگل ادز، تبلیغات مایکروسافت و یاهو، محصولات اسپانسر ژاپن، Baidu و یاهو  همچنین Gemini و دیگر کانال های رسانه ای مدیریت کنند.

این پلتفرم به تبلیغ دهندگان امکان دسترسی به گردش کار ساده و ویژگی های گزارشی قدرتمند را می دهد که به طور کارآمد کمپین ها را اجرا می کنند ،و پیشنهادات خودکار این پلتفرم نیز، عملکرد کمپین را بهبود می بخشد.

سرچ ادز 360 چگونه کار می کند؟

این پلتفرم از یک ساختار نمایندگی پیروی می کند ، یعنی شما می توانید توسط آن چندین حساب تبلیغاتی را در یک شبکه واحد مدیریت کنید. هر حساب تبلیغاتی منفرد دارای گروه حساب های پرداختی و کمپین های جستجویی مختص خود است:

نحوه کار کردن سرچ ادز 360

Search Ads 360، درست مانند آژانس های تبلیغاتی که تیم های جداگانه ای مثل مدیریت جستجو و بازاریابی اجتماعی برای چند برند مختلف دارند،  به شما امکان می دهد چندین تبلیغ دهنده را باهم مدیریت کنید. هر یک از این تبلیغ کنندگان علاوه بر مجموعه کاربران خاص خود که می توانند گزارشات را مشاهده کرده و تنظیمات را ویرایش کنند ، شامل گروه حساب ها و کمپین های مخصوص خود می باشد.

Search Ads 360 از اتصالات مستقیم API برای به اشتراک گذاشتن انواع اطلاعات مانند تنظیمات کمپین ، کلمات کلیدی و تبلیغات با موتورهای جستجوی شریک استفاده می کند. این موتورهای جستجو عبارتند از:

 • Google Ads
 • Microsoft Advertising
 • Yahoo! Japan Sponsored Products
 • Baidu
 • Yahoo! Gemini

این پلتفرم داده ها را مستقیماً از این موتورهای جستجو می گیرد ، آنها را ادغام می کند و در یک رابط کاربری دوستانه ارائه می دهد.

پلتفرم 360 و موتورهای جستجو از همگام سازی دو طرفه برخوردار هستند. بعبارت دیگر، بعد از اینکه این پلتفرم را به یک موتور جستجو متصل کردید ، می توانید کمپین های بازاریابی جستجویی را ایجاد کرده و آن ها را در این پلتفرم مدیریت کنید. به همین ترتیب ، می توانید مستقیماً تغییراتی در موتورهای جستجو ایجاد کرده و آنها را در داشبورد Search Ads 360 خود وارد (همگام سازی) کنید.

Search Ads 360 برای پیگیری معیارهای عملکردی هر تبلیغ، کلمات کلیدی و سایر موارد ، از URL پیگیری مختص خود استفاده می کند که “clickserver URL” نامیده می شود. نحوه تعامل موتور جستجو با clickserver URL به پشتیبانی آن از ردیابی موازی یا parallel tracking بستگی دارد.

این نمودار نحوه دستیابی پلتفرم به معیارهای عملکردی برای موتور جستجوهایی که از ردیابی موازی استفاده می کنند، توصیف می کند:

ردیابی موازی در سرچ ادز 360

این پلتفرم برای جمع آوری معیارهای عملکردی از موتور جستجوهایی که از ردیابی موازی استفاده نمی کنند ، از تغییر مسیر URL (ریدایرکت) استفاده می کند. تغییر مسیر URL قبل از رفتن به صفحه وب ، یک کلیک به یک یا چند سرویس/فروشنده ارسال می کند. سرویس/فروشنده ای که کلیک به سمت آن هدایت می شود می تواند اطلاعاتی را به URL اضافه کند ، یا ممکن است از اطلاعات موجود در URL برای فعالیت ردیابی استفاده کند.

اجزای پلتفرم 360

بستر Search Ads 60 از سه جز تشکیل شده است:

کمپین ها

چندین نوع کمپین در سیستم عامل موجود است که عبارتند از:

 • Manual campaigns (کمپین های دستی)
 • Universal app campaigns (کمپین های برنامه جهانی)
 • Smart shopping campaigns (کمپین های خرید هوشمند)
 • Shopping campaigns (کمپین های خرید)

می توانید از داخل پلتفرم کمپین های جدیدی ایجاد کنید، و همچنین می توانید با همگام سازی آنها با Search Ads 360 ، کمپین های موجود را از موتورهای جستجو نیز وارد کنید.

استراتژی های مزایده ای

شما می توانید هزینه تبلیغات خود را در لیست حساب های پشتیبانی شده موتور جستجو بهینه کنید. هدف این پلتفرم به حداکثر رساندن عملکرد کمپین جستجو در چندین موتور، با استراتژی های خودکار است. به عنوان مثال ، مزایده هوشمند پیشنهادات بهینه را پیدا می کند تا تعداد تبدیل روی سایت شما در CPA هدف، سهم درآمد موثر (ERS) یا بازده هزینه تبلیغات (ROAS) را به حداکثر برساند.

گزارش دهی

میزان عملکرد تبلیغات را در موتورهای جستجو ،استراتژی های مزایده ای و کمپین ها دنبال کنید.

با استفاده از برچسب های floodlight که برای ردیابی کانورژن ها استفاده می شوند، می توانید فعالیت در سایت خود را همراه با ویژگی های گزارشی داده های conversion به گزارش های خود اضافه و پیگیری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های اضافی پشتیبانی از Search Ads 360 ، مقاله Google را مطالعه کنید.

Search Ads 360 شامل چندین موتور جستجو بوده که با پلتفرم های مختلف همگام سازی می شود و یک تجربه تبلیغات جستجویی یکپارچه را به تبلیغ دهندگان ارائه می دهد. Display و Video 360 یک پلتفرم مشابه است که تنها بر روی کمپین های نمایشی و ویدیویی متمرکز است.

گزارشات در سرچ ادز 360

ویژگی و قابلیت های سرچ ادز 360

سرچ ادز 360 مجموعه ای از ابزارها را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند برای بهبود عملکرد تبلیغات شما، کاهش زمان مدیریت و کمک به اجرای کارآمدتر کمپین های تبلیغاتی، مفید و کمک کننده باشد. در ادامه به معرفی قابلیت های این پلتفرم می پردازیم.

گزارش واحد و یکپارچه

Search Ads 360 گزارشات را از اکانت های مختلف جمع آوری کرده و قابلیت های زیادی برای تنظیم این گزارش ها در اختیار کاربر قرار می دهد. این پلتفرم به شما این امکان را می دهد که به راحتی گزارشاتی هم درباره تبلیغات پولی سطح بالا و هم درباره عملکرد کمپین های موتورهای جستجو تهیه کنید.

این داده های Real time و بین اکانتی نمای واضحی از نحوه عملکرد کلمات کلیدی به شما می دهد که با توجه به آن می توانید بفهمید که بودجه خود را چگونه و در کجا مصرف کنید تا ROI را به حداکثر برسانید.

عملیات متمرکز

Google 74٪ از کل جستجوها را به خود اختصاص می دهد و به همین دلیل بسیاری از برندها توجه و سرمایه خود را روی Google Ads متمرکز کرده و از سایر موتورهای جستجو مانند Bing غافل می شوند چرا که این حساب های تبلیغاتی معمولاً به صورت دوره ای به روز می شوند و سپس برای مدت زیادی به حال خود رها می شوند در حالی که Google Ads استراتژی خود را به طور مداوم بازبینی و بهبود می یابد.

با Search Ads 360 ، می توانید یک کمپین تبلیغاتی پیاده سازی کنید و تمام موتورهای جستجو را به آن متصل کنید. با این کار تضمین می کنید که همه کمپین های تبلیغاتی شما به روز باشند، بدون اینکه نیاز باشد زمانی اضافه برای ایجاد دوباره و حفظ کمپین ها در چندین رابط مختلف صرف کنید. یکی دیگر از مزیت های این پلتفرم این است که شما می توانید از ویژگی های پیشرفته Search Ads 360، مانند مزایده هوشمند، بهره مند شوید; حتی اگر این قابلیت در موتور جستجو وجود نداشته باشد.

مزایده اتوماتیک

قابلیت مزایده هوشمند Search Ads 360 با استفاده از یادگیری ماشین (machine learning) ، عملکرد کمپین های تبلیغاتی شما را تجزیه و تحلیل می کند و مزایده کلیدواژه ها را با هدف بهبود عملکرد کمپین شما به صورت خودکار در می آورد. استفاده از SA360 رویکرد واحدی را در تمام حساب های به اجرا در می آورد.

پیش بینی استراتژی مزایده

پیش‌بینی استراتژی مزایده در سرچ اد 360 از تاریخچه دیتای کمپین استفاده می کند و پیش بینی اجرای استراتژی های مزایده را انجام می دهد و این کار را از طریق بررسی موارد زیر به انجام می‌ رساند:

 • تبدیل ها یا conversion
 • درآمد
 • Cost per acquisition (CPA), effective revenue share (ERS) or return on advertising spend (ROAS) targets

زمانی که یک هدف عملکردی پایه داشته باشید، می توانید از پیش بینی های استراتژی مزایده استفاده کنید تا ببینید تغییرات کوچک در کمپین های شما چه تاثیری بر هزینه و تبدیل خواهد داشت.

مزایده Auction-time

مزایده Auction-time از یادگیری ماشین برای تنظیم پیشنهادات در زمان حراج استفاده می کند و هدف کاربر مانند سیگنال هایی از قبیل دستگاه ، مرورگر ، زبان و زمان روز را در کنار سابقه حساب شما، تجزیه و تحلیل می کند تا پیش بینی کنید که چه زمانی احتمال تبدیل وجود دارد و مزایده ها را متناسب با آن تنظیم کنید.

مدیریت بودجه

مدیریت بودجه Search Ads 360 به شما امکان می دهد تا بودجه کمپین های خود را به طور یکپارچه برنامه ریزی و مدیریت کنید. شما می توانید از این ویژگی برای برنامه ریزی بودجه ای استفاده کنید و مشخص کنید که چه اهدافی دارید و در چه بازه زمانی می خواهید به این اهداف برسید و چقدر می خواهید هزینه کنید. سپس SA 360 ازسوابق داده ها برای تخمین هزینه و عملکرد و همچنین بررسی کمپین هایی خلاف این پیش بینی ها عمل کرده اند استفاده خواهد کرد تا بتوانید مزایده ها را در صورت لزوم تنظیم کنید و از حد بودجه خود فراتر نروید.

گروه های بودجه ای تکی نیز قابل تنظیم شدن هستند و به شما اجازه می دهند که برای کمپین های مختلف به صورت جداگانه هزینه کنید. این گروه ها می توانند به صورت جداگانه و یا به صورت جمعی گزارش شوند.

ردیابی conversion ها

سرچ ادز 360 از تگ های Floodlight برای پیگیری کانورژن ها استفاده می کند. این بدان معناست که SA 360 می تواند از طریق تبلیغات نمایشی و تبلیغات جستجویی، پیگیری تبدیل ها را انجام دهد ، ضمن این که تصویر دقیق تری از سهم پرداخت شده را ترسیم می کند و از تکثیر تبدیلات بین کانالی جلوگیری می کند.

مدیریت دارایی (Inventory management)

ویژگی مدیریت موجودی SA 360 به شما امکان می دهد با استفاده از فیدها ، به طور خودکار کمپین های جستجو ، تبلیغات و کلمات کلیدی را برای محصولات خود ایجاد کنید. هنگامی که  inventory plan را تنظیم کردید ، Search Ads 360 الگو را برای همه داده های موجودی شما اعمال می کند. هنگام اضافه، حذف یا تغییر قیمت محصولات نیز، کمپین ها به طور خودکار به روز می شوند.

چرا تبلیغ کنندگان و آژانس ها به سرچ ادز 360 نیاز دارند؟

با نادیده گرفتن این پلتفرم، تبلیغ کنندگان و آژانس ها باید تبلیغات و کلمات کلیدی را روی هر موتور جستجو به طور جداگانه مدیریت کنند. در نتیجه آنالیز تبلیغات و نحوه بررسی عملکرد کلمات کلیدی در موتورهای جستجو کار بسیار سختی خواهد شد. مهم تر این که پلتفرم؛ دسترسی به استراتژی‌ های مزایده را به صورت اتوماتیک ممکن می‌ سازد که به صرفه جویی در زمان ، کاهش پیچیدگی ها و قدرتمند سازی شما در تصمیمات و افزایش ROI کمک می کند.

فواید اولیه سرچ ادز 360

اکنون به بررسی جزئیات مزایایی میپردازیم که سرچ ادز برای تبلیغ کنندگان و آژانس ها به ارمغان می آورد.

استفاده از تبلیغات و کلمات کلیدی مرتبط در موتورهای جستجو

می توانید از کمپین های Search Ads 360 برای ترافیک تبلیغات و کلمات کلیدی در تمام موتورهای جستجو پشتیبانی شده استفاده کنید. تبلیغات و کلمات کلیدی در یک کمپین Search Ads 360 از طریق اتصال مستقیم API به یک موضوع مشابه در موتور جستجو ترسیم می شوند.

بنابراین ، هنگامی که کاربر یکی از کلمات کلیدی انتخابی شما را در موتور جستجو وارد می کند ، ممکن است تبلیغاتی از این کمپین در نتایج جستجو ظاهر شود. موقعیت آگهی در موتور جستجو براساس پیشنهادات رقبا برای آن کلمه کلیدی است (بسته به موتور جستجو ، فاکتورهای دیگر مانند کیفیت آگهی و نرخ کلیک نیز بر این جایگاه موثرند). شما می توانید این تنظیمات مزایده و پیشنهاد قیمتی خود را نیز مانند بسیاری از ویژگی های دیگر، مستقیماً از طریق داشبورد Search Ads 360 تنظیم کنید.

استفاده از استراتژی های مزایده بهینه سازی شده

این ویژگی یکی از مزایای کلیدی این پلتفرم است چرا که شما می توانید هزینه تبلیغات خود را در حساب های پشتیبانی شده موتور جستجو بهینه کنید. این پلتفرم عملکرد کلمات کلیدی و گروه های محصول را کنترل می کند و مزایده را برای دستیابی به اهداف زیر تنظیم می کند.

 • بالاترین میزان تبدیل (conversion)
 • بالاترین میزان درآمد
 • موقعیت ایده آل تبلیغ
 • بالاترین تعداد کلیکی که بودجه کمپین شما اجازه می دهد.

بسته به موتور جستجو ، این پلتفرم، استراتژی های مزایده ای و تنظیماتی برای مناطق ، دستگاه های تلفن همراه و اهداف بازاریابی مجدد (remarketing) تنظیم یا توصیه می کند. نیازی نیست که به صورت دستی مزایده ها را تنظیم کنید تا تغییراتی را در کمپین ایجاد کنید. تنها کافیست این فرآیند را از طریق استراتژی پیشنهاد Search Ads 360 بصورت خودکار انجام دهید.

مراقب عملکرد تبلیغات و کلمات کلیدی باشید

این پلتفرم به شما کمک می کند عملکرد تبلیغات و کلمات کلیدی کمپین خود را مستقیماً از تب Campaigns در داشبورد Search Ads 360 تجزیه و تحلیل کنید. در این تب ، می توانید تصویری از عملکرد پیشنهادات خود مشاهده کنید ، و حتی نحوه عملکرد تبلیغات / کلمات کلیدی خود را توسط  معیار مشخص مانند کلیک ، هزینه کل / اقدام و درصد تبدیل مشاهده کنید.

با Search Ads 360 کمپین های جستجو را بهتر مدیریت کنید

Search Ads 360 از تمام ویژگی های لازم برای ارائه insight سریع تر، شراکت و همکاری بهتر و نتایج بهتر برخوردار است.

شما می توانید فعالیت جستجوی پولی خود را در چندین موتور جستجو ، حساب ، کمپین – همه در یک مکان – مدیریت کنید. این ویژگی به شما کمک می کند تا بتوانید کمپین ها را به راحتی، بدون استرس و به شکلی سازمان یافته اجرا کنید.

پیشنهادات خودکار و قابلیت های پیشرفته گزارشی این پلتفرم به تبلیغ کنندگان و آژانس ها کمک می کند تا کمپین های جستجوی خود را به طور موثرتر مدیریت کنند و ROI مثبت را در چندین موتور جستجو مشاهده کنند.