انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

اگر بدنبال کلمات کلیدی ای برای تبلیغات گوگل و یا بهینه سازی سایت هستید، که مورد استقبال و محبوبیت عموم قرار گرفته و می خواهید از آن ها، در تبلیغات خود استفاده نمائید، می توانید از ابزارها جستجوی مختلفی برای پیدا کردن کلمات کلیدی بهینه استفاده نمائید. کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ را بایستی از طریق ابزارهای گوناگونی مشخص نمود که در ادامه به آن اشاره شده است.

Google trends

Google trends، یکی از ابزارهای ساده برای بررسی کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ می باشد. نتایج Google trends بصورت نمودار نمایش داده می شود. در گوگل ترند نتایج مشخص شده میزان جستجو کلمه کلیدی در سال را نمایش می دهد، همچنین از روند افزایش یا کاهش نمودار می توان در انتخاب کلمه کلیدی بکار رفته در بازه زمانی مورد نظر استفاده نمود.

ممکن است یک کلمه کلیدی، در یک فصل میزان جستجوی کمتری داشته باشد، مانند کلمه کلیدی کولر گازی که در فصل پائیز و زمستان میزان جستجوی کمتری را نشان می دهد ولی در فصل بهار و تابستان میزان جستجوی بالاتری دارد، بنابراین در فصل پائیز و زمستان نباید سرمایه گذاری زیادی بر روی کلمه کلیدی کولر گاز انجام داد.

همچنین در Google trends می توانید چند کلمه را با یکدیگر مقایسه کنید. با مقایسه کلمات می توانید بهترین کلمه کلیدی که میزان جستجوی بالایی را دارد انتخاب کرده و از آن در تبلیغ خود استفاده کنید.

به سایت Google trends مراجعه کنید، در باکس بالای صفحه، کلمه کلیدی مورد نظر را جستجو کنید. بعد از جستجو، صفحه جدیدی نمایش داده می شود که در قسمت پایین صفحه یعنی Related searches اطلاعات مربوط به کلمه کلیدی نمایش داده شده که شامل دو تب Top و Rising می باشد که در تب Top کلمات کلیدی مرتبط را نمایش می دهد.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

Google AdWords Keyword Planner

کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ را می توان از ابزار Google AdWords Keyword Planner جستجو کرد. برای استفاده از این ابزار ابتدا باید در گوگل عضو شوید، سپس می توانید کلمه کلیدی مرتبط با زمینه شغلی خود را بیابید. در این ابزار کلیه کلمات کلیدی مرتبط به سایت را نمایش می دهد.

پس از ورود به Keyword Planner بر روی( Search for new keywords using a phrase, website or category)  کلیک کنید و سپس در باکس مورد نظر عبارت کلیدی خود را وارد نمایید و سپس بر روی کلید Get Ideas کلیک نمایید. میزان جستجو کلمه کلیدی در سال را نمایش می دهد.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

دو تب Ad group ideas و Keyword ideas نمایش داده می شود، که برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط می بایست بر روی تب Keyword ideas کلیک کنید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

پیشنهاد میکنیم حتما از صفحه آموزش کیبورد پلنر در پنل جدید بازدید نمایید

Ubersuggest

در این ابزار کلمات کلیدی توسط گوگل به جستجو کنندگان پیشنهاد می شود. در شکل زیر تصویر نمونه ای از جستجو و پیشنهاد آن توسط گوگل آمده است.

کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

Keyword Tool Io

این ابزار شبیه ابزار ubersuggest می باشد، با این تفاوت که کلمات پیشنهادی YouTube و Bing و ترکیبی از آنها را نیز ارائه می دهد.

Seochat Suggestion Keyword Finder

این ابزار کلمات کلیدی ترکیبی پیشنهادی از موتورهای جستجوی مختلف مثل Google و Bing را ارائه می دهد. کلمات کلیدی پیشنهادی توسط SeoChat بسیار زیاد می باشد و در اکثر مواقع این کلمات کلیدی تضمین شده توسط لیست پشنهادی موتور جستجوی گوگل است.

Trellian Keyword Discovery

این ابزار دارای یک پایگاه داده بوده که بیش از چند میلیارد کلمه کلیدی بهمراه تعداد دفعاتی که جستجو شده اند را شامل می شود. این ابزار همچنین دارای این قابلیت است که تعداد دفعاتی که این کلمات کلیدی در هر ماه جستجو شده اند را در اختیار شما قرار دهد.

مطالب آموزشی گوگل ادوردز

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.