انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

اگر بدنبال کلمات کلیدی مناسب برای تبلیغات گوگل و یا بهینه سازی سایت هستید، که مورد استقبال و محبوبیت عموم قرار گرفته و می خواهید از آن ها، در تبلیغات خود استفاده نمائید، می توانید از ابزارها جستجوی مختلفی برای پیدا کردن کلمات کلیدی بهینه، استفاده نمائید. کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ را بایستی از طریق ابزارهای گوناگونی مشخص نمود که در ادامه به آن اشاره شده است.

ابزار انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

1- مانند مشتری خود فکر کنید

برای انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب، اولین تکنیک از تکنیک های انتخاب کلمه های کلیدی، را مانند مشتریان خود فکر کردن، معرفی می کنیم، چون امریست بسیار مفید و کارآمد و رعایت نکردن آن موجب شکست در بازار رقابت خواهد شد.

بدین ترتیب که شما برای انتخابی درست باید خود را جای مشتریانی که از محصولات و سرویس های شما استفاده خواهند کرد، فرض کنید و ببینید که آنها چه چیزی را در ارتباط با آگهی شما جستجو می کنند. به طور مثال در فروشگاه لوازم الکترونیکی فرضی افرادی که می خواهند موبایل بخرند چه چیزی را جستجو می کنند. به طور کلی شخصیت هایی را به عنوان مشتریان خود فرض کنید.

کلمات کلیدی گوگل ادز

2- به سامان دهی کلمات کلیدی خود توجه کنید

دومین تکنیک از تکنیک های انتخاب کلمه های کلیدی این است که، موضوع کلمات کلیدی هر کمپین شما، هم محور و یکسان باشد. به طور مثال در فروشگاه فرضی اگر یک کمپین با عنوان موبایل دارید، کلمات کلیدی می تواند به این صورت باشد: موبایل صفر. موبایل کارکرده. لوازم جانبی موبایل و… . می بینید که همه ی کلمات کلیدی با هم ارتباط موضوعی دارد و همگی مربوط به موبایل است.

3- Google trends

Google trends، یکی از ابزارهای ساده برای بررسی کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ می باشد. نتایج Google trends بصورت نمودار نمایش داده می شود. در گوگل ترند نتایج مشخص شده میزان جستجو کلمه کلیدی در سال را نمایش می دهد، همچنین از روند افزایش یا کاهش نمودار می توان در انتخاب کلمه کلیدی بکار رفته در بازه زمانی مورد نظر استفاده نمود.

ممکن است یک کلمه کلیدی، در یک فصل میزان جستجوی کمتری داشته باشد، مانند کلمه کلیدی کولر گازی که در فصل پائیز و زمستان میزان جستجوی کمتری را نشان می دهد ولی در فصل بهار و تابستان میزان جستجوی بالاتری دارد، بنابراین در فصل پائیز و زمستان نباید سرمایه گذاری زیادی بر روی کلمه کلیدی کولر گاز انجام داد. همچنین در Google trends می توانید چند کلمه را با یکدیگر مقایسه کنید. با مقایسه کلمات می توانید بهترین کلمه کلیدی که میزان جستجوی بالایی را دارد انتخاب کرده و از آن در تبلیغ خود استفاده کنید.

به سایت Google trends مراجعه کنید، در باکس بالای صفحه، کلمه کلیدی مورد نظر را جستجو کنید. بعد از جستجو، صفحه جدیدی نمایش داده می شود که در قسمت پایین صفحه یعنی Related searches اطلاعات مربوط به کلمه کلیدی نمایش داده شده که شامل دو تب Top و Rising می باشد که در تب Top کلمات کلیدی مرتبط را نمایش می دهد.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

4- در انتخاب کلمات کلیدی کاملا تخصصی و دقیق باشد

سومین تکنیک از تکنیک های پیدا کردن کلمات کلیدی این است که، دقت داشته باشید کلمات کلیدی شما جامع نباشد یعنی اینکه شامل دسته ی زیادی از خدمات یا اجناس نشود به طور مثال در فروشگاه فرضی، کلمه ی کلیدی موبایل اصلا کارا نمی باشد چون شامل بسیاری از خدمات می باشد، مانند تعمیر، فروش، نو، کارکرد و …… پس دقت داشته باشید که دقیق باشد.

5- Google AdWords Keyword Planner

کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ را می توان از ابزار Google AdWords Keyword Planner جستجو کرد. این ابزار در پنل اختصاصی گوگل ادز وجود دارد و برای دسترسی به کیوردپلنر باید به اکانت اصلی گوگل ادز دسترسی داشته باشید. برای اینکار می توانید از صفحه خرید اکانت کیورد پلنر استفاده کنید.

6- Ubersuggest

در این ابزار کلمات کلیدی توسط گوگل به جستجو کنندگان پیشنهاد می شود. در شکل زیر تصویر نمونه ای از جستجو و پیشنهاد آن توسط گوگل آمده است.

کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

7- Keyword Tool Io

این ابزار شبیه ابزار ubersuggest می باشد، با این تفاوت که کلمات پیشنهادی YouTube و Bing و ترکیبی از آنها را نیز ارائه می دهد.

8- Seochat Suggestion Keyword Finder

این ابزار کلمات کلیدی ترکیبی پیشنهادی از موتورهای جستجوی مختلف مثل Google و Bing را ارائه می دهد. کلمات کلیدی پیشنهادی توسط SeoChat بسیار زیاد می باشد و در اکثر مواقع این کلمات کلیدی تضمین شده توسط لیست پشنهادی موتور جستجوی گوگل است.

9- Trellian Keyword Discovery

این ابزار دارای یک پایگاه داده بوده که بیش از چند میلیارد کلمه کلیدی بهمراه تعداد دفعاتی که جستجو شده اند را شامل می شود. این ابزار همچنین دارای این قابلیت است که تعداد دفعاتی که این کلمات کلیدی در هر ماه جستجو شده اند را در اختیار شما قرار دهد.

رضا محمدی
رضا محمدی
فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر بوده و مدیریت سایت تاپ ادورت رو عهده دار هستم. نزدیک به 3 سال هست که به صورت تخصصی در حوزه تبلیغات در گوگل فعالیت میکنم و این افتخار نصیبم شده که در حد توانم به آموزش گوگل ادوردز و شناساندن آن به وبمسترها و صاحبین مشاغل کمک کرده باشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خط ویژه پشتیبانی
۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
تیم پشتیبانی زنده تاپ ادورت

موقعیت مکانی شرکت در گوگل مپ
پشتیبانی زنده تاپ ادورت