انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغات ادوردز

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغات ادوردز
فهرست محتوی

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ یکی از مراحل ساخت اکانت گوگل ادوردز محسوب می شود و اتفاقا مرحله ای مهم و حساس است. در صورتیکه تبلیغات گوگل شما بر اساس کلمات کلیدی مناسب ساخته و تنظیم نشود، ممکن است که عملکرد کمپین های تبلیغاتی با شرایط مطلوب و ایده آل فاصله بگیرد و در نهایت به هدر رفتن بخشی از بودجه تبلیغاتی گردد.
حال که بدنبال انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای تبلیغات گوگل هستید، که مورد استقبال و محبوبیت عموم قرار گرفته و می خواهید از آن ها، در تبلیغات خود استفاده نمائید، می توانید از ابزارها جستجوی مختلفی برای پیدا کردن کلمات کلیدی بهینه و مناسب استفاده نمائید. کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ را بایستی از طریق ابزارهای گوناگونی مشخص نمود که در ادامه به آن اشاره شده است.

ابزار انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

1- مانند مشتری خود فکر کنید

اولین و بهترین تکنیک این است که مانند مشتریان خود فکر کنید. این موضوع امریست بسیار مفید و کارآمد و عدم رعایت آن موجب شکست در بازار رقابت خواهد شد.

بدین ترتیب که شما برای انتخابی درست باید خود را جای مشتریانی که از محصولات و سرویس های شما استفاده خواهند کرد، فرض کنید و ببینید که آنها چه چیزی را در ارتباط با آگهی شما جستجو می کنند.

به طور مثال در فروشگاه لوازم الکترونیکی فرضی افرادی که می خواهند موبایل بخرند چه چیزی را در گوگل جستجو می کنند.

کلمات کلیدی گوگل ادز

2- به سامان دهی کلمات کلیدی خود توجه کنید

دومین تکنیک از تکنیک های انتخاب کلمات کلیدی این است که، موضوع کلمات کلیدی هر کمپین شما، هم محور و یکسان باشد.

به طور مثال در فروشگاه فرضی اگر یک کمپین با عنوان موبایل دارید، کلمات کلیدی می تواند به این صورت باشد: موبایل صفر. موبایل کارکرده. لوازم جانبی موبایل و… . می بینید که تمام کلمات کلیدی با هم ارتباط موضوعی دارند و همگی مربوط به موبایل است.

3- Google trends

Google trends، یکی از ابزارهای ساده برای بررسی کلمه کلیدی مناسب جهت تبلیغ می باشد. نتایج Google trends بصورت نمودار نمایش داده می شود. در گوگل ترندز نتایج مشخص شده میزان جستجو کلمه کلیدی در سال را نمایش می دهد، همچنین از روند افزایش یا کاهش نمودار می توان در انتخاب کلمه کلیدی بکار رفته در بازه زمانی مورد نظر استفاده نمود.

ممکن است یک کلمه کلیدی، در یک فصل میزان جستجوی کمتری داشته باشد، مانند کلمه کلیدی کولر گازی که در فصل پائیز و زمستان میزان جستجوی کمتری را نشان می دهد ولی در فصل بهار و تابستان جستجوی بالاتری دارد. بنابراین در فصل پائیز و زمستان نباید سرمایه گذاری زیادی بر روی کلمه کلیدی کولر گازی انجام داد.

همچنین در Google trends می توانید چند کلمه را با یکدیگر مقایسه کنید. با مقایسه آنها می توانید بهترین کلمه کلیدی که میزان جستجوی بالایی دارد را انتخاب کرده و از آن در تبلیغ خود استفاده کنید.

به سایت Google trends مراجعه کنید، در باکس بالای صفحه، کلمه کلیدی مورد نظر را جستجو کنید. بعد از جستجو، صفحه جدیدی نمایش داده می شود که در قسمت پایین صفحه یعنی Related searches اطلاعات مربوط به کلمه کلیدی نمایش داده شده که شامل دو تب Top و Rising می باشد که در تب Top کلمات کلیدی مرتبط را نمایش می دهد.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

4- در انتخاب کلمات کلیدی کاملا تخصصی و دقیق باشید

تکنیک چهارم پیدا کردن کلمات کلیدی این است که، دقت داشته باشید کلمات کلیدی شما جامع نباشد. یعنی اینکه شامل دسته ی زیادی از خدمات یا اجناس نشود.

به طور مثال در فروشگاه فرضی، کلمه ی کلیدی موبایل اصلا کارا نمی باشد چون شامل بسیاری از خدمات می باشد، مانند تعمیر، فروش، نو، کارکرد و… پس دقت داشته باشید که دقیق باشد.

5- Google AdWords Keyword Planner

کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ را می توان از ابزار Google AdWords Keyword Planner جستجو کرد. این ابزار در پنل اختصاصی گوگل ادز وجود دارد و برای دسترسی به کیوردپلنر باید به اکانت اصلی گوگل ادز دسترسی داشته باشید. برای اینکار می توانید از صفحه خرید اکانت کیورد پلنر استفاده کنید.

لازم به ذکر است که تمامی مشتریان تاپ ادورت اکانت اختصاصی گوگل ادوردز را به رایگان دریافت می کنند و در نتیجه از این طریق می توانند به ابزار کیورد پلنر دسترسی داشته باشند.

6- از گوگل کمک بگیرید

جالب است بدانید که در موتور جستجوی گوگل و در هنگام سرچ کلید واژه ای مشخص، پیشنهاداتی در ذیل نتایج و همچنین در زیر کادر جستجو نمایش داده می شود که می تواند کمک زیادی به انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغات ادوردز کند.

بخش بسیار مهمی از لیست کلمات کلیدی شما با همین ابزار ساده می تواند تکمیل شود. در شکل زیر کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل را در رابطه با کلیدواژه کولر مشاهده می کنید.

کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ

7- Keyword Tool Io

این ابزار شبیه ابزار ubersuggest می باشد، با این تفاوت که کلمات پیشنهادی YouTube و Bing و ترکیبی از آنها را نیز ارائه می دهد.

8- Seochat Suggestion Keyword Finder

این ابزار کلمات کلیدی ترکیبی پیشنهادی از موتورهای جستجوی مختلف مثل Google و Bing را ارائه می دهد. کلمات کلیدی پیشنهادی توسط SeoChat بسیار زیاد می باشد و در اکثر مواقع این کلمات کلیدی تضمین شده توسط لیست پشنهادی موتور جستجوی گوگل است.

9- Trellian Keyword Discovery

Trellian دارای یک پایگاه داده بوده که بیش از چند میلیارد کلمه کلیدی بهمراه تعداد دفعاتی که جستجو شده اند را شامل می شود. این ابزار همچنین دارای این قابلیت است که تعداد دفعات جستجوی این کلمات کلیدی در هر ماه را در اختیار شما قرار میدهد.

10- LSIGraph

در این سایت می توانید با معرفی یک کلمه کلیدی مشخص، کلمات کلیدی پیشنهادی مناسب بسیاری دریافت کنید و با استفاده از آنها لیست کلمات کلیدی کمپینهای تبلیغات خود در گوگل را تکمیل نمایید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
4
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
Notify of
سامی
کاربر مهمان
سامی

سلام خسته نباشید چندتا کلمه کلیدی برای هر تبلیغ باید گذاشت

لیلا سرابی
Editor

سلام ممنون
همونطور که توی مقاله مطالعه کردید از جهت تعداد محدودیتی وجود نداره اما حتما باید کلماتی رو انتخاب کنیم که دقیقا مرتبط با کلا یا خدماتی باشه که ارائه میدیم تا از ورود افرادی که متقاضی ما نیستن و هدر رفتن بودجه جلوگیری بشه

رضا
کاربر مهمان
رضا

آیا می توان قیمت کلمات کلیدی را از قبل دانست؟