تست سئو

در این مقاله قصد داریم شما را با ابزار هایی جهت تست سئو رایگان آشنا سازیم. امید است با مطالعه ی این مقاله موضوعاتی همچون نحوه ی عمل ابزار های سئو و کاربرد آنها را فرا گیرید.

تست سئو به چه معنایی است؟

گرداننده های سایت با به کار گیری ابزار های کاربردی، وضعیت سئوی سایت خود را بررسی کرده و با انجام اعمالی آن را بهبود بخشند. تست سئو توسط چندین ابزار کاربری که اغلب به صورت آنلاین و رایگان قابل دسترس سئو کاران می باشند، صورت می پذیرد.

اهمیت تست سئو

همان طور که در مقالات قبلی اشاره شد، سئو و بهینه سازی سایت مهم ترین وظیفه ی وبمستران است؛ چراکه اگر سئو ی سایت در حد مطلوب قرار نداشته باشد، تلاش های هیچ یک از افراد تیم به نتیجه نخواهد رسید. داشتن سئوی مطلوب نوعی سرمایه برای سایت به حساب می آید، و نشان گر این است که سایت در جهت پیشبرد اهداف و استراتژی های خود در حرکت است.

اهمیت تست سئو

ابزار های رایگان و آنلاین تست سئو

در ادامه ی مطلب قرار است چندین ابزار تست سئو معرفی شود. شرح عمل هر یک از این ابزار های کاربردی نیز به صورت خلاصه بیان خواهد شد. این موارد عبارت اند از:

ابزار بررسی لینک های سایت

این ابزار بررسی تمام لینک های موجود در صفحه را برای شما امکان پذیر می کند. برای استفاده از ابزار بررسی لینک های سایت، کافی است آدرس سایت مورد نظر خود را در قسمت سرچ این ابزار وارد کرده تا تمامی لینک های داخلی و خارجی برای شما لیست شوند. همچنین اطلاعاتی از این لینک ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت. فالو یا آن فالو بودن این لینک ها نیز برای شما نمایان خواهد شد.

ابزار بررسی لینک های سایت، قادر است به تجزیه و تحلیل لینک ها و آدرس های موجود بر روی یک سایت در یک زمان خاص، بپردازد.

ابزار یافتن آی پی آدرس

ابتدا بهتر است توضیحی راجع به آی پی داده شود. آی پی یک عدد خاص و غیر تکراری است که از آن برای ایجاد ارتباط بین دستگاه های آنلاین استفاده می کنند. در واقع آی پی یک نوع آدرس پستی است. وب مستران و صاحبان سایت می بایست، آی پی بازدید کنندگان سایت خود را در اختیار داشته باشند. این اطلاعات کمک می کند که اگر زمانی سایت هک شود، از طریق آی پی بتوان فرد جاسوس را پیدا کرد. استفاده از ابزار آی پی آدرس در تست سئو امری مهم تلقی می شود.

ابزار های یافتن آی پی آدرس هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی در اختیار گرداننده های سایت قرار گرفته است. آی پی آدرس ها اهمیت بسیاری دارند، زیرا اگر اختلالی در آنها به وجود آید، شما دیگر قادر نخواهید بود موقعیت سایت خود و دیگر سایت ها را تشخیص دهید.

تست سئو رایگان

ابزار محاسبه ی وزن کلمات

این ابزار کاربردی و مهم مشخص می کند که کلمات کلیدی چند بار در متن به کار گرفته شده اند. در واقع تعیین می کند وزن و چگالی کلمات کلیدی در یک صفحه، چقدر بوده است. ابزار محاسبه ی وزن کلمات در بالا نگه داشتن رتبه و سئوی سایت بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این موارد موجب می شود، مقاله ی شما در پیشنهادات اول برای کاربر به نمایش در آید. وبمستران برای تست سئوی سایت و بهینه سازی سایت خود و محتوای تولید شده، از این ابزار استفاده می کنند.

به طور کلی می بایست وزن کلمه ی کلیدی اصلی را بین دو تا سه درصد، و کلید واژه ی ثانویه را بین یک تا دو درصد نگه داشت. ابزار محاسبه ی وزن کلمات کمک می کند که مشکلات خود را بیابید و درصدد رفع آن ها بر آیید.

ابزار شناسایی بد افزار

انواع مختلفی از ویروس ها و بد افزار ها هستند که می توانند، اطلاعات شحصی کاربران و مشتریان را سرقت کنند. بروز هر گونه از این اتفاقات از میزان اعتبار سایت شما می کاهد. حفظ سایت از هرگونه آسیبی که ممکن است اطلاعات مشتریان را به خطر بیندازد، کار بسیار مهم و حیاتی می باشد.

برای استفاده از ابزار شناسایی بد افزار، کافی است آدرس سایت خود را و یا سایتی که می خواهید از امنیت آن مطمئن شوید را در قسمت سرچ سایت وارد نمایید. سپس، یک پیغام روی صفحه به نمایش در می آید. این پیغام به شما نشان می دهد که در نود روز گذشته، سایت ویروس و یا بد افزار داشته است یا خیر. علاوه بر استفاده از این ابزار، شما می توانید از ابزار های شناسایی اسپم نیز برای آگاهی از ویروس ها و بد افزار های احتمالی آگاهی پیدا کنید.

ابزار تشخیص عمر دامنه

ابزار تشخیص عمر دامنه قادر است به شما نشان دهد که عمر سایت مورد نظر چه قدر است. هر چه قدر عمر دامنه ی یک سایت بیشتر باشد، سایت قدیمی تر به شمار می آید و دارای رتبه ی بهتری نسبت به سایرین است. هم چنین بالا بودن دامنه ی سایت، موجب می شود اعتماد مشتریان بیشتر جلب شود، زیرا این اطمینان در آنها به وجود می آید که اصالت سایت بیشتر است و از سایت مطمئن تری در حال خرید می باشند.

سایت هایی که چیزی بیش از یک سال از عمرشان می گذرد، دارای عمر دامنه ی بیشتر و پایدار تری نسبت به سایر سایت ها می باشند. وقتی کاربری اقدام به جست و جوی یک موضوع خاص در موتور جست و جو می کند، در اولین پیشنهاد ها سایت هایی با عمر دامنه ی بیشتر برای کار بر به نمایش در خواهند آمد. استفاده از ابزار تشخیص عمر دامنه، در تست سئو و بهینه سازی سایت نقش به سزایی ایفا می کند. برای استفاده از این ابزار کافی است، آدرس سایت خود و یا سایتی که قرار است از آن خرید نمایید را در قسمت مشخص شده وارد نمایید؛ سپس، عمر دامنه و اطلاعات مربوط به آن را به راحتی تجزیه و تحلیل نمایید.

تست سئو آنلاین

 

ابزار بررسی وضعیت سرور

این ابزار کاربردی هم به کاربر و هم به گرداننده ی سایت می تواند کمک کند؛ به این صورت که فرد می تواند با وارد کردن دامنه ی سایت مورد نظر در قسمت مشخص شده، از وضعیت آفلاین بودن و یا آنلاین بودن سایت آگاه شود. استفاده از این ابزار برای تست سئو و بهبود آن بسیار مهم به شمار می آید. چراکه اگر ما را از آفلاین بودن سایت آگاه کند، شما می توانید به سرعت مشکل به وجود آمده برای سرور را شناسایی و رفع نمایید و اجازه ندهید که جایگاه و رتبه ی سایت دچار افول شود.

این ابزار اگر آنلاین بودن یک سایت را تایید کند، به این معنی است که سایت مورد نظر به خوبی در حال فعالیت است و می تواند به راحتی در دسترس کاربران قرار گیرد. در غیر این صورت سایت آفلاین است و در دسترس کاربران نمی باشد. در این حالت به اصطلاح گفته می شود، سرور داون شده است و می بایست برای رفع این مشکل اقدامی صورت پذیرد. بعضی از ابزار های مشخص کننده ی وضعیت سرور می توانند وضعیت صد سایت را به صورت رایگان و همزمان بررسی نمایند. سایت ها عموما برای ارائه ی خدمات به کاربران طراحی شده اند، اگر نتوانند به سرعت و در زمان مناسب بارگذاری شوند، بسیاری از کاربران خود را از دست خواهند داد.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments