تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

تبلیغات اجناس فروشگاهی (Shoppable Ads)

تبلیغات اجناس فروشگاهی، فرمت جدید تبلیغاتی گوگل

تبلیغات اجناس فروشگاهی، راه جدیدی است که گوگل برای خرده‌­فروشان معرفی کرده است تا فروشندگان محصولات خود را در آن معرفی کنند. همراه با تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) که در گذشته در دسترس کاربران بود، این پلتفرم تبلیغاتی نیز به تازگی معرفی شده است. تبلیغات اجناس فروشگاهی به خرده ­فروشان اجازه می‌دهد محصولات چندگانه را درون یک واحد تبلیغاتی تک، برجسته کنند. این کار در میان نتایج تصویری گوگل ظاهر خواهد شد.

این واحدهای تبلیغاتی مانند سنجاق­ های قابل خرید بر روی شبکه اجتماعی پینترست (Pinterest) رفتار می­ کنند. به طوری که در آن آیتم ­های چندگانه درون یک عکس برای فروش تگ می ­شوند.

تبلیغات اجناس فروشگاهی زمانی ظاهر خواهند شد که یک خریدار در حال جستجوی تصویری در گوگل است؛ این تبلیغات با یک برچسب “حمایت شده” و همچنین یک آیکون تگ قیمت ظاهر خواهند شد. با حرکت به بالا، آیکون تگ قیمت و قیمت آیتم ­ها به همراه نام برند و سایر اطلاعات محصول نشان داده می شود.

یک مثال را در گیف زیر ببینید. کاربران می­ توانند بر روی محصول انتخابی خود کلیک کنند تا صفحه محصول را مشاهده و خرید نمایند.

عرضه تبلیغات اجناس فروشگاهی

عرضه تبلیغات اجناس فروشگاهی (Shoppable Ads) در Google Images

تبلیغات اجناس فروشگاهی در تصاویر گوگل در حال حاضر بر روی درصد کوچکی از ترافیک، با خرده ­فروشان انتخابی در حال تست شدن است. گوگل قصد دارد این واحد تبلیغاتی را در چند ماه آینده در رده­ های بیشتری از خرده فروشان قرار دهد.

 

علاوه بر معرفی تبلیغات اجناس فروشگاهی، گوگل تبلیغات اجناس فروشگاهی ویترینی را در جستجوی تصویری می ­آورد. تبلیغات اجناس فروشگاهی ویترینی، در نتایج جستجوی منظم ظاهر می ­شوند. اکنون نیز در نتایج جستجوی تصویری نمایش داده خواهند شد.

گوگل همچنین خرده ­فروشان را درباره توسعه­ جدید Merchant Center به عنوان یک پلتفرم برای تجارب خرید در خارج از تبلیغات یادآور می­ شود.

مشتریان به طور فزاینده­ ای برای الهام گرفتن از محصولی که قصد خرید آن را دارند، به تصاویر گوگل سر می زنند. گوگل مطالعه جدیدی انجام داده است. نتایج آن نشان می ­دهد دیدن تصاویر یک محصول، برای 50 درصد از خریداران آنلاین الهام­ بخش آن ها در خرید بوده است. عرضه و گسترش راه­ حل­ های تبلیغاتی جدید به خرده­ فروشان کمک خواهد کرد که محصولات خود را در مقابل  تعداد بیشتری از مشتریان قرار دهند.


2 دیدگاه دربارهٔ «تبلیغات اجناس فروشگاهی (Shoppable Ads)»

دیدگاهتان را بنویسید