تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

مدیریت شبکه های اجتماعی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با نحوه ی صحیح و بهینه ی مدیریت شبکه های اجتماعی برای شما مطالبی را ارائه دهیم. امید است با مطالعه ی این متن در مورد ابزار های کاربردی جهت مدیریت شبکه های اجتماعی، اهمیت توجه به سوشال مدیا ها و …. اطلاعات مفیدی را بدست آورید.

اهیمت استفاده از شبکه های اجتماعی

امروزه بخش وسیعی از زندگی روزمره و عادی ما، به شبکه های اجتماعی و اینترنت گره خورده است. مدیران کسب و کار های مختلف می بایست از این موضوع کمال استفاده را ببرند.

آن ها با ایجاد کردن صفحاتی در شبکه های اجتماعی مختلف به راحتی و در مدت زمان کوتاهی می توانند کسب و کار خود را گسترش دهند و خیل عظیمی از مشتریان را به سمت خود متمایل سازند.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.


اهمیت مدیریت شبکه های اجتماعی

همه ی افراد استفاده کننده از شبکه های مجازی و اینترنتی بسته به نوع سلیقه و یا هدفی که دارند، از برخی شبکه های اجتماعی بیشتر استفاده می کنند. محتوای منتشر شده در هر یک از شبکه های اجتماعی باید به گونه ای طراحی و انتشار یابند که پاسخ گوی سلایق کاربران باشد و تا حد زیادی بتواند نظر کاربر را جلب کند.

هر یک از سوشال مدیا ها از قبیل: تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، توییتر و … دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند. پس مدیریت و برنامه ریزی برای هر یک از این فضا ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

مدیریت بهینه این فضا ها نیازمند دانش تخصصی و حرفه ای می باشد. اغلب، افرادی با سمت کارشناس شبکه های اجتماعی وظیفه ی مدیریت این فضا ها را بر عهده دارد. مدیر هر کسب و کاری برای هر سوشال مدیا یک نوع استراتژی خاصی به کار می گیرد تا باعث افزایش بازدید سایت خود شود.

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی

ابزار های مدیریت شبکه های اجتماعی

در ادامه قرار است ابزار های کمک کننده به مدیریت شبکه های اجتماعی به طور خلاصه برای شما ارائه شود. این ابزار ها عبارت اند از:

ابزار Chatty people

یکی از ابزار های مفید و کاربردی در زمینه ی مدیریت شبکه اجتماعی فیس بوک، استفاده از ابزار Chatty people می باشد. با استفاده از این ابزار می توان خدمات مفیدی را به مشتریان ارائه داد.

این ابزار امکان به وجود آوردن کد تخفیف برای کالا ها و یا خرید کالا را مدیریت می کند. هم چنین با استفاده از ابزار Chatty people می توان کامنت های مشتریان را مدیریت کرد و سفارشات را به ثبت رساند.

برای استفاده از این ابزار نیاز به دانش تخصصی و حرفه ای خاصی نیست و تنها کافی است با ایجاد یک ربات این ابزار را به کلیه سیستم های پرداخت خود متصل نمایید.

ابزار promo republic

ابزار promo republic می تواند به عنوان یک ابزار کاربردی جهت مدیریت شبکه های اجتماعی به شمار آید. این ابزار امکان انتشار پست در انواع شبکه های اجتماعی را برای مدیر سایت فراهم می سازد.

در ابزار promo republic هزاران تمپلیت آماده برای انواع و اقسام شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک و …. موجود است. به راحتی می توان این تمپلیت ها را دانلود کرد و از آن ها در ایجاد کردن کاملا حرفه ای با گرافیک بالا مورد استفاده قرار داد.

پلتفرم های مدیریت شبکه های اجتماعی

ابزار social oomph

این ابزار یکی دیگر از بهترین ابزار های در دسترس برای مدیریت شبکه های اجتماعی می باشد. ابزار social oomph با داشتن اسمی عجیب و غریب به گونه ای رقبت در مخاطب ایجاد می کند که از آن و امکانات گسترده اش استفاده نماید.

یکی از آپشن هایی که این ابزار دارد، برنامه ریزی و آنالیز شبکه های اجتماعی همچون توییتر، لینکدین و فیس بوک می باشد. شما می توانید با استفاده از ابزار social oomph انتشار پست ها در شبکه های اجتماعی خود مدیریت نمایید.

از این ابزار نسخه های رایگان هم در بازار موجود است که شما می توانید با استفاده از آن کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی را بیابید و از آن ها در محتوای خود استفاده نمایید.

یکی دیگر از کارهایی که این ابزار برای شما انجام می دهد، خالی نگه داشتن اینباکس در توییتر می باشد. این کار باعث می شود تعداد فالوور های شما افزایش یابد.

ابزار friend + me

ابزار friend + me از آن دست برنامه هایی است که می توان به کمک آن به مدیریت شبکه های اجتماعی پرداخت. تمرکز بیشتر این برنامه بر روی گوگل پلاس است. این ابزار از نظر کاربران بسیار محبوب وکاربردی به نظر می رسد چراکه آن ها معتقد اند امکانات بسیار زیادی را در دسترشان قرار می دهد و مدیریت سوشال میدیا ها را برایشان آسان می سازد.

این ابزار نسخه ی رایگان نیز دارد اما نسخه های رایگان ابزار friend + me فاقد بسیاری از آپشن ها می باشد. اگر بخواهید از نسخه ی پولی این ابزار استفاده نمایید، حدود 7 تا 15 دلار برای یک ماه می بایست پرداخت نمایید.

ابزار buffer

یکی از ابزار های قدیمی در حوزه ی مدیریت شبکه های اجتماعی ابزار buffer می باشد. این ابزار شباهت بسیاری به hoot suite دارد. آپشن های بی نظیری که این ابزار در اختیار کاربرانش قرار می دهد، سبب شده که ابزار buffer جزء پرطرفدار ترین ابزار ها در حوزه ی مدیریت شبکه های اجتماعی قرار گیرد.

با استفاده از این ابزار می توان فعالیت فالوور ها را بررسی کرد و هم چنین بهترین زمان برای انتشار پست ها را انتخاب نمود. نسخه ی رایگان این ابزار نیز در دسترس می باشد که بسته به نوع فعالیت و میزان فعالیت در شبکه های اجتماعی از آن استفاده نمایید.

برخی از امکانات نسخه ی رایگان مدیریت کردن همزمان سه اکانت در شبکه های اجتماعی می باشد. هم چنین می توانید برای انتشار ده پست به صورت همزمان برنامه ریزی نمایید. یکی از محدودیت هایی که نسخه ی رایگان ابزار buffer دارد، کوتاه نکردن لینک ها می باشد.

برای استفاده از ابزار پولی می بایست در ماه بنا به میزان فعالیتی که دارید عددی بین 10 تا 400 دلار پرداخت نمایید. اپلیکیشن مدیریت شبکه های اجتماعی buffer برای ios و اندروید در بازار موجود می باشد. استفاده از وب سایت این ابزار نیز امکان پذیر می باشد.

اپلیکیشن مدیریت شبکه های اجتماعی

مقرون به صرفه بودن ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی

همان طور که پیش تر به معرفی چندین ابزار کاربردی پرداختیم، می توان این طور برداشت کرد که بسیاری از ابزار ها با ارائه دادن نسخه ی رایگان ما را در زمینه ی مدیریت سوشال مدیا ها بسیار یاری خواهند کرد.

این ابزار ها که اغلب نسخه ی رایگان آن ها از امکانات خوبی برخوردار هستند، در مدت زمان بسیاری کوتاهی می توانند آنالیز کاملی از شبکه های اجتماعی در اختیار ما قرار دهند. با این اتفاق دیگر نیازی به استخدام فردی برای انجام این کار وجود ندارد. این عمل خود نوعی صرفه جویی در منابع در دسترس می باشد.

به طور کلی مدیریت سوشال مدیا سهم بسیار زیادی در دست یابی به اهداف بازار یابی دارد و جهت رونق هر نوع کسب و کار اینترنتی نیاز به حضور فعال و موثر در چندین شبکه ی اجتماعی وجود دارد.

هرچه حضور در این شبکه ها مدیریت شده تر باشد، تاثیر گذاری و در نهایت دستیابی و اهداف و چشم انداز های مشخص شده قابل دسترس تر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید