تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

تبلیغ کانال تلگرام در گوگل

این روز‌ها یکی از موثر ترین راه‌ها برای بهبود کسب و کار و افزایش فروش، استفاده از کانال‌های تلگرامی است. کانال‌های تلگرامی می‌توانند تبلیغات محصولات خود را در صفحات دیگر به راحتی انجام دهند و به دلیل اعضای بالایی که دارند و بازدیدهایی که در کانالشان انجام می‌شود، در بیزینس و تجارت خود پیشرفت کنند اما باید بستری باشد که بتوان کانال‌های تلگرام را در آن تبلیغ کرد تا این کانال‌ها بیشتر دیده شوند اما چگونه باید این کار را انجام داد؟

راه‌های مختلفی برای تبلیغ کانال تلگرام در اینترنت وجود دارد. که رایج ترین آن‌ها به عنوان مثال شما می‌توانید در کانال‌های پربازدید، لینک کانال تلگرام خود را قرار دهید تا افراد بیشتری در کانال شما عضو شوند اما همه این روش با مزایا و معایبی همراه است. خوشبختانه روشی وجود دارد که می‌توان گفت بهترین روش موجود برای تبلیغ کانال تلگرام است و آن هم تبلیغ کانال در گوگل ادز یا گوگل ادوردز است.

تبلیغ کانال تلگرام در ادوردز

معایب تبلیغات در تلگرام

تبلیغات نا معتبر

وجود اعضای فیک در کانال ها یکی از معضلات اصلی در این بازار است. ممکن است یک کانال تلگرام با ۴۰۰ هزار عضو یک اعتبار کاذب برای خود ایجاد کرده باشد. اما بعد از تبلیغ در آن کانال متوجه میشوید که تبلیغ شما ۱۰ هزار بازدید دریافت کرده است.

تبلیغات غیر هدفمند

زمانی که تبلیغات در کانالهای تلگرام منتشر میشود، مخاطب انتظار نمایش آنرا دارد. این به مفهوم نمایش غیر هدفمنند تبلیغات است. احتماال خرید مخاطب در لحظه ای که نیاز به کالا یا خدمات مورد نظر ندارد بسیار پایین است.

قیمت بالا

در این بازار قیمت تبلیغات حتی تا ۵۰ هزار تومان برای هر ده هزار بازدید میرسد. در حالی که ممکن است از چند ده هزار بازدید یک مشتری واقعی جذب شود. این درحالی است که در تبلیغات گوگل (به دلیل هدفمندی دقیق زمانی و مکانی) بطور میانگین هر ۲۰ بازدید یک مشتری جذب می کند.

تبلیغ تلگرام در گوگل


ادعای ما این است که تبلیغات در تلگرام با توجه به قیمتهای موجود در بازار (حتی در زمانی که فیلتر نبود) بازدهی مناسبی نداشته است. دلیل این موضوع میتواند به میزان هدفمندی این نوع تبلیغات برگردد.
با شروع طرح فیلترینگ تلگرام، کسب و کارها گرایش کمتری به این نوع تبلیغات پیدا کردند و غالبا به دنبال یک جایگزین مناسب برای آن می باشند. به دلیل رشد روزافزون استفاده از اینترنت، تبلیغات اینترنتی هم انواع و شاخه های مختلفی پیدا کرده از جمله: تبلیغات در گوگل (گوگل ادوردز)، تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری و… . اینکه کدامیک از انواع آنها می تواند مناسب باشد بستگی به عوامل مختلفی همچون نوع کسب و کار، بازار و مشتریان هدف، نوع محصول خواهد داشت. اما در اینجا عنوان می شود که بهترین جایگزین تبلیغات تلگرامی، تبلیغات در گوگل است و دلیل آن هم قیمت ارزان و هدفمند بودن آن است.
بدین ترتیب دغدغه کسب و کارها بابت کاهش درآمد اینترنتی خود پس از فیلترینگ تلگرام بی دلیل بوده چراکه تبلیغات در گوگل از نظر هدفمندی، بازدهی و قیمت قابل مقایسه با تبلیغات تلگرام نبوده است.

مزایای تبلیغات کانال تلگرام در گوگل

مزایای ادوردز برای افزایش اعضای کانال تلگرام

تبیغات هدفمند کانال تلگرامی

هنگامی که شما کانال خود را در گوگل ادز تبلیغ می کنید، کاربران می‌ توانند با سرچ و جستجوی موضوع مورد نظر خود، به کانال تلگرامی شما ارجاع داده شوند. به عنوان مثال فرض کنید که شما در کانال تلگرامی خود کیف های چرم زنانه به فروش می رسانید، وقتی که هر کاربری در گوگل عکس های کیف های چرم زنانه یا اطلاعاتی را در مورد این کیف ها جستجو کند، احتمالا با صفحه ای مواجه می شود که آن صفحه، او را به کانال شما در تلگرام ارجاع می دهد. در نتیجه کاربر وارد کانال شده و عکس محصولات شما را تماشا می‌ کند و از همین طریق، هم اعضای کانال تلگرام تان افزایش پیدا می‌ کند و هم محصولات تان در طیف بسیار وسیع تری دیده خواهد شد.

آمار دقیق

گوگل ادوردز این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید تعداد، سن، موقیت جغرافیایی بازدیدکنندگان ازکانال و همچنین کلماتی که تبلیغ کانال شما با جستجوی آن‌ها نمایش داده شده است را مشاهده کنید و از این طریق استراتژی تبلیغات بعدی خود را تدوین کنید.

تعیین بودجه روزانه و ماهانه

از طرفی می توانید در گوگل ادز یک بودجه روزانه یا هفتگی و ماهانه تعیین کنید و تا مقدار بیشتری از آن حدی که تعیین کرده اید، خرج نشود و پول شما به بهترین شکل ممکن پس انداز خواهد شد.

پرسش و پاسخ در کامنت ها

دیدگاهتان را بنویسید