تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

چگونه تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل را بهینه کنیم؟

در این مقاله بررسی خواهیم کرد که آژانس های مسافرتی چگونه می توانند به صورت بهینه از بستر گوگل ادوردز برای فروش بیشتر استفاده کنند. همچنین نکات مهم برای بهینه سازی تبلیغات آنها نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اهمیت تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل

با رشد روزافزون فضای مجازی، افراد نسبت به محیط های گردشگری شناخت بیشتری پیدا می کنند در نتیجه تمایل بیشتری به گردش و سفر خواهند داشت از این رو صنعت گردشگری (چه در داخل و چه در بیرون کشور) روز به روز پیشرفت و جذابیت بیشتری خواهد داشت.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

امروز دیگه افراد برای پیدا کردن یک آژانس مسافرتی و یا یک تور مناسب داخل خیابان ها چرخ نمیزنن چون هم گزینه برای انتخاب کم هست و هم وقت این کار را ندارند. راهی که بشه تور ها و آژانس های مسافرتی زیادی را با هم مقایسه و یکی را انتخاب نمود بدون شک فضای فجازی و موتورهای جستجو از جمله گوگل هست چون هم وقت زیادی نمیخواهد و همچنین بیشمار گزینه پیش رو خواهد بود.

از این رو تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل امری لازم برای جذب مشتری هست. تبلیغات در موتور جستجو گوگل تحت عنوان تبلیغات گوگل معرفی می شود.

تبلیغ آژانس مسافرتی

بهینه سازی تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل

با توجه به اینکه اهمیت تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل مشخص و مشهود است پس وقت شما را نمیگیریم و مستقیم میریم سر اصل مطلب که همان بهینه سازی تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل است. در این مقاله ساخت یک نمونه تبلیغ گوگل برای آژانس را توضیح خواهیم داد. خب حالا وقتشه یک تبلیغ عالی و پربازده برای آژانس مسافرتی ایران سفر (فرضی) بسازیم.

راه های تبلیغات برای تور

معرفی آژانس مسافرتی فرضی و خدمات آن

آژانس ایران سفر یک شرکت مسافرتی است که در زمینه ی تورهای خارجی و داخلی ارائه ی خدمات دارد. آژانس ایران سفر برای شروع کار حرفه ای خود تصمیم به استفاده از تبلیغات گوگل برای آژانس مسافرتی گرفته است. این آژانس برای شروع از سه کمپین تبلیغاتی استفاده می کند. هر کمپین را به یک کشور اختصاص داده است. سه کمپین به صورت زیر می باشد:

  1. ترکیه
  2. آذربایجان
  3. ایران (داخلی)

( پس اولین نکته این میتونه باشه که برای هرکشور یک کمپین جداگانه ساخته شود تا کنترل بیشتری روی هزینه  تبلیغات تور برای هر کشور به صورت جداگانه وجود داشته باشد زیرا گاهی اوقات ممکن است برای برخی کشورها تبلیغات و هزینه ی بیشتری انجام نمود.)

 

ساخت اولین کمپین تبلیغاتی برای آژانس مسافرتی

برای نمونه فلسفه ی ساخت یک کمپین مناسب و کارامد برای دو تور داخلی چابهار و تنگه رغز داراب را میخواهیم شرح دهیم. آژانس مسافرتی ایران سفر میخواهد دو تور داخلی اجرا کند و قصد دارد از تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل برای جذب مشتری اقدام نماید.

در کمپین ایران (داخلی) باید دو گروه آگهی ساخت که یکی برای چابهار و یکی برای تنگه رغز خواهد بود. حال باید کلماتی برای هر گروه آگهی انتخاب کرد.

 انتخاب کلمات کلیدی برای تبلیغ

نوع کلمه کلیدی باید با دقت زیادی انتخاب شود تا بتواند بیشترین کاربر مرتبط را جذب کند. برای آشنایی با انواع کلمات کلیدی میتوانید مقاله ی انواع کلمات کلیدی را مطالعه کنید.

انواع مختلف کلمات در دسترس broad, phrase, exact , bmm می باشد که میخواهیم استفاده کنیم. این آژانس مسافرتی برای چابهار فقط به صورت هوایی تور برگذار می کند.

از نوع broad استفاده نمی کنیم زیرا پرتی زیادی در پی خواهد داشت و استفاده از این نوع کلمه توصیه نمی شود. به عنوان مثال وقتی کلمه تور چابهار را بدون کاراکتر که همان نوع broad می باشد تعریف شود، افرادی که کلمه تور شیراز هم جستجو کنند ممکن است تبلیغ شما را ببینند و روی آن  کلیک کنند که جز ضرر چیزی در پی نخواهد داشت.

کلمات معرفی شده برای گروه آگهی چابهار:

[سفر به چابهار]+هزینه +سفر +چابهار
+تور +سفر +چابهار
+آژانس +سفر +چابهار
[تور چابهار]
+هزینه +تور +چابهار
+آژانس +تور +چابهار
[سفر به درک]+هزینه + سفر +درک
+آژانس +سفر +درک
+تور +سفر +درک
[تور درک]
+هزینه +تور +درک
+تور +درک +ارزان

کلمات اصلی به این دلیل exact انتخاب شده است تا افرادی که عبارت نامربوط را جستجو می کنند، تبلیغ را مشاهده نکنن. به عنوان مثال وقتی کلمه به صورت [تور درک] تعریف شده، با جستجو عباراتی مانند، عکس های تور درک، راه های تور درک، تور درک اجرا شده، دیگر تبلیغات نمایش داده نخواهد شد و فقط با عبارت تور درک نمایش خواهد داشت.

خب ممکنه بگید عباراتی هس که اول و آخر تور درک اضافه کنند که به درد آژانس خواهد می خورد. برای جبران این موضوع کلمات دیگر به صورت bmm تعریف شده. با تعریف +هزینه +تور +درک افراد اگر هرعبارتی که شامل سه کلمه ی هزینه، تور و درک باشند را جستجو کنند، تبلیغ را خواهند دید. مانند هزینه تور درک، کمترین هزینه تور درک و… .در نتیجه هر عبارت مرتبط به میتوان به وسیله ی + اضافه کرد مانند:

+تور +درک +هوایی

نوشتن متن برای تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل

با معرفی کلمات مناسب ما افرادی که به دنبال تور چابهار بودند را پیدا کردیم و مورد هدف قرار دادیم. حالا وقت آن است که ایرن افراد را به سمت سایت هدایت کنیم. برای اینکار باید یک متن مناسب نوشته شود تا افرادی که تبلیغ را مشاهده می کنند، ترغیب به کلیک برروی آن شوند.

هرچه درصد کسانیکه با دیدن تبلیغ برروی آن کلیک کنند بیشتر از افرادی شود که تبلیغ را می بینند ولی کلیک نمی کنند، باشد امتیاز کیفیت تبلیغ بالاتر خواهد رفت و علاوه بر زیاد شدن مشتریان، هزینه های تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل را کاهش خواهد داد.

همچنین متن تبلیغ باید با کلمه ی کلیدی کاملا مرتبط باشد، یعنی کلمه ی کلیدی تعریف شده باید در متن تبلیغ وجود داشته باشد.

با توجه به تعدد کلمات کلیدی در تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل ، ساخت تبلیغ برای هرکلمه وقت زیادی خواهد گرفت و مدیریت را دشوار خواهد کرد.

برای رفع این مشکل می توان از کلمات کلیدی دینامیکی استفاده کرد. به این صورت که یک کلمه کلیدی دینامیکی داخل متن قرار می دهیم و هریک از کلمات کلیدی تعریف شده که توسط کاربران جستجو می شود، یا این کلمه کلیدی دینامیکی جایگزین می شود و کلمه کلیدی مربوطه در متن تبلیغ به جای کلمه کلیدی دینامیکی برای کاربر نمایش خواهد داشت.

{KeyWord:تور چابهار}

این عبارت همان کلمه کلیدی دینامیکی است که در تبلیغ میتوان نوشت، تور چابهار هم عبارت پیش فرض است. یک نمونه تبلیغ مناسب را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید.

تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل

توصیه هایی برای بهینه سازی تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل

  • استفاده ی حتمی از افزونه تماس، سایت لینک و callout
  • استفاده از نرخ تبدیل و ریمارکتینگ
  • جلوگیری از کلیک اضافه برروی تبلیغ.
  • چک کردن روزانه ی کلمات ورودی به تبلیغ (search terms)
  • چک کردن قسمت Recommendations در پنل
  • برای مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.
  • مشاهده ی نتایج مقایسه با رقبا: می توانید در قسمت تحلیل رقبای گوگل ادز سهم خود را از کل نمایش ها و دیگر داده های موجود دریافت کنید. به طور مثال در تصویر زیر مشاهده می کنید آژانس مسافرتی که توسط تاپ ادورت مدیریت می شود حدودا 50% کل نمایش های موجود کسب کرده است.

تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل

برای گروه آگهی تور تنگه رغز داراب هم به همین صورت عمل می کنیم. برای هر تور در داخل کشور یک گروه اگهی جدا میسازیم. امیدوارم این یک نمونه تبلیغ بتواند شما را در بهینه سازی تبلیغات آژانس مسافرتی در گوگل کمک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید