تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

انواع تبلیغات در گوگل

 با انواع تبلیغات در گوگل آشنا شوید

بدون گوگل ادز امکان اجرای انواع تبلیغات در گوگل وجود ندارد! یک پلتفرم کامل برای اجرای کمپین­های مختلف درنظر گرفته شده و تبلیغ کنندگان با استفاده از آن، امکان فعال کردن تبلیغات را دارند.

کمپین گوگل ادز در واقع مجموعه تبلیغات شما شامل کلمات کلیدی، متن تبلیغاتی، افزونه­‌های تبلیغاتی و … است. در کمپین­‌های Google Ads، می­‌توانید تنظیمات مربوط به مکان تبلیغات، زبان و موارد دیگر را انجام دهید.

در واقع این نوع تنظیمات کمپین شماست که مسیر تبلیغات شما را تعیین می‌­کند. بنابراین، آشنایی با انواع تبلیغات در گوگل هر یک گامی اساسی در درک بهتر تبلیغات گوگل است.

معرفی-انواع-کمپین-های-گوگل-ادوردز

کمپین سرچ گوگل ادز (SEARCH CAMPAIGN)

کمپین سرچ گوگل ادز معمول­ترین کمپین از انواع تبلیغات در گوگل است، که می‌توانید در گوگل ادز اجرا کنید. کمپین‌های جستجو در گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهند تا تبلیغات را در شبکه گسترده نتایج جستجوی گوگل قرار دهید.

شما می‌توانید تبلیغات را به افرادی نشان دهید که به طور آنلاین محصولات و خدمات خود را جستجو می‌کنند. از فواید کمپین جستجو رسیدن به اهداف است به طوری‌ که به شما کمک می‌کنند تا فروش، هدایت یا بازدید وب سایت بیشتری داشته باشید.

دیگر فایدۀ این نوع از کمپین‌ها شامل هدف‌گذاری بسیار مرتبط با افراد است، به طوریکه می‌توانید به طور فعال محصولات و خدمات خاصی که از سوی مشتریان احتمالی شما جستجو می‌شود را هدف قرار دهید.

دیگر فایده‌ی استفاده از کمپین جستجو، راه‌اندازی آسان است. زیرا ایجاد تبلیغات در آن آسان و به دارایی خاصی نیاز ندارد.

کمپین سرچ همان تبلیغاتی است که در بالا و پایین نتایج جستجوی ارگانیک به کاربر نمایش داده می‌شود. به عنوان مثال، شما جستجویی انجام می­‌دهید (خرید کاغذ) و در صفحه نتایج گوگل با گزینه‌­های تبلیغاتی که در کنار آنها (ad) اضافه شده مواجه می­‌شوید.

کمپین دیسپلی (DISPLAY CAMPAIGN)

کمپین‌های دیسپلی برای کمک به شما در یافتن مخاطبان مناسب طراحی شده است. گزینه‌های هدف ‌گذاری آن به شما این امکان را می‌دهد که پیام خود را در مکان و زمان مناسب به مشتریان منتظر خود نشان دهید.

با استفاده از مخاطبان، مشتری‌های جدید پیدا کنید یا مشتریان فعلی خود را نسبت به هدف مورد نظر خود ترغیب کنید. گزینه‌های مخاطبان مشابه و مخاطبان بازار به شما این امکان را می‌دهند تا افرادی را که به احتمال زیاد به محصولات شما علاقه‌مند هستند را هدف قرار دهید و این نوع از انواع تبلیغات در گوگل به شما در یافتن مشتری‌های احتمالی جدید کمک می‌کند.

همچنین می‌توانید از داده‌ها، مانند لیست‌های بازاریابی مجدد، برای کمک به جذب مجدد افرادی که قبلاً از سایت شما بازدید کرده‌اند استفاده کنید. با بهینه‌سازی خودکار در طول زمان، گوگل ادز می‌تواند بفهمد کدام مخاطب برای شما کار می‌کند. مناقصه خودکار را پیشنهاد می‌دهد تا به شما کمک کند بازده سرمایه خود را برآورده کنید. کمپین‌های نمایش هوشمند با هدف قرار دادن حداکثر تبدیل‌های شما در تبلیغات گوگل، بهترین اهداف خودکار، پیشنهادات و خلاقیت­ها را ایجاد می‌کنند.

کمپین-دیسپلی-(DISPLAY-CAMPAIGN)

در صورتی که از کمپین دیسپلی استفاده کنید، تبلیغات شما به شکلی متفاوت از تبلیغات سرچ در سراسر اینترنت نمایش داده می‌­شود.

حتما در وب سایت­های مختلف بنرهای تبلیغاتی متنوع را مشاهده کرده ­اید؛ در این نوع از انواع تبلیغات در گوگل، این امکان وجود دارد که تبلیغات دیسپلی خود را در 3 نوع مختلف انجام دهید:

گزینه اول Smart Display Campaign است که گوگل به صورت پیش‌فرض آن را پیشنهاد می­‌دهد. گوگل این گزینه را پیشنهاد می‌­دهد چون معتقد است که نرخ تبدیل بالاتری نسبت به سایر موارد دارد.

گزینه دوم Standard Display Campaign است که در این کمپین شما می‌­توانید تنظیمات را شخصی سازی کنید. علاوه بر آن برخی گزینه‌­های اتوماتیک نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد.

گزینه سوم Gmail Campaign است و ایمیل­های مرتبطی را به کاربران نمایش می­‌دهد. این تبلیغات در قسمت Promotion یا Social قرار می‌گیرند و کاملا شبیه یک ایمیل هستند. کمپین تبلیغاتی جیمیل به شما کمک می‌کند با مشتریان احتمالی در یک فرمت شخصی ارتباط برقرار کنید.

کمپین ویدیو  (VIDEO CAMPAIGN)

همانطور که می‌دانید گوگل صاحب بزرگترین شبکه ویدیویی جهان است. روزانه حدود 5 میلیارد ویدیو در یوتیوب بازدید می‌شود. اگر از این سایت استفاده کرده باشید، قطعا یکی از تبلیغات یوتیوب را دیده‌اید.

صفحه لینک شده به عنوان راهنمای کامل تبلیغات یوتیوب به شمار می‌رود. با استفاده از اکانت گوگل ادز می­‌توانید کمپین ویدیویی اجرا کنید.

دیده شدن و تبلیغات یک اصل مهم در فروش محصولات و یا خدمات است. باید دید در چه محلی و به چه قیمتی شما می‌توانید دیده شوید؟! تبلیغات در یوتیوب یکی از راه‌حل‌های ارزان و تاثیرگذار در فروش بهتر است.

مواردی همچون اپلیکیشن، محصول، خدمات و گزینه­‌های دیگر را در این ویدیوها به بازدیدکنندگان نمایش می‌دهید.شش نوع متفاوت برای اجرای انواع تبلیغات در گوگل و کمپین ویدیویی گوگل وجود دارد که هرکدام از آنها ویژگی­های خاصی دارند.

از فواید این کمپین که از انواع تبلیغات در گوگل است، می‌توان به رسیدن اهدافی همچون ایجاد یک کمپین ویدئویی، فروش بیشتر، افزایش ترافیک وب‌سایت و ایجاد آگاهی برای کسب وکار مربوطه اشاره کرد.

دیگر فایده‌ی آن این است که می‌توان به مخاطب مناسب دسترسی پیدا کرد. یعنی با این نوع کمپین با هدف قرار دادن موضوعات، کلمات کلیدی، اطلاعات جمعیتی و موارد دیگر، در یوتبوب و از طریق شرکای ویدیویی گوگل به افراد علاقه مند دسترسی پیدا کرد.
ارزشیابی میزان موفقیت دیگر فایده‌ی استفاده از کمپین ویدیویی در گوگل است. بطوریکه می‌توانید دریابید که به مخاطب مناسب دسترسی دارید یا خیر؟ برای ردیابی بازدیدها، هزینه‌ها و جزئیات بودجه، اکانت گوگل ادز خود را بررسی کنید.

کمپین-ویدیو--(VIDEO-CAMPAIGN)

کمپین شاپینگ  (SHOPPING CAMPAIGN)

از دیگر انواع تبلیغات در گوگل ادز، کمپین‌های فروشگاهی و تبلیغات فروشگاهی است که برای فروش آنلاین خدمات و محصولات و همچنین ایجاد فضای مناسب جهت فروش آفلاین ایجاد شده‌اند.

این کمپین می‌تواند به کسب و کارهای الکترونیکی و فروشندگان کوچک و بزرگ اینترنتی، جهت افزایش فروش آنلاین کمک کند و با استفاده از این نوع کمپین، می‌توان مخاطبین و مشتری‌های بیشتری را به فروشگاه هدایت نمود.

کمپین-شاپینگ--(SHOPPING-CAMPAIGN)

از دیگر فواید آن می‌توان به مدیریت کمپین خرده فروشی، حضور گسترده‌تر و ایجاد لیدهایی با شرایط بهتر اشاره کرد. تبلیغات شاپینگ به کسب و کارها اجازه می­‌دهد، که محصولات خود را با استفاده از تبلیغات گوگل به نمایش بگذارید.

با این نوع تبلیغات اگر فردی قصد خرید محصولی را داشته باشد، محصولات تبلیغاتی بالاتر از سایر نتایج نشان داده می‌شوند. باید بدانید که کمپین شاپینگ در ایران فعال نمی شود و کسب و کارهای ایرانی نمی توانند از این کمپین استفاده کنند.

کمپین-شاپینگ--(SHOPPING-CAMPAIGN).

کمپین اپلیکیشن گوگل ادز  (APP CAMPAIGN)

اگر به عنوان یک تبلیغ‌‌کننده برنامه می‌خواهید برنامه خود را به دست کاربران با درآمد بیشتری برسانید، کمپین‌های اپلیکیشن‌ که از انواع تبلیغات در گوگل است، می‌تواند به شما کمک کنند تا با افراد مستعدتر و دست به نقدتر ارتباط برقرار کنید.

این نوع از کمپین‌ها روند کار را برای شما ساده‌تر می‌کنند. برخلاف اکثر کمپین‌های گوگل ادز، شما تبلیغات مجزا را برای کمپین های برنامه‌ای طراحی نمی کنید.

با استفاده از این کمپین شما می‌توانید تبلیغات اپلیکیشن خود را به راحتی انجام دهید. این امکان وجود دارد که برنامه­‌های هر دو سیستم عامل اندروید و iOS را در کمپین اپلیکیشن تبلیغ کرد.

برای اجرای تبلیغات اپلیکیشن برای افزایش نصب اپلیکیشن بایستی نام اپلیکیشن خود را هنگام ایجاد کمپین در فیلد مربوطه وارد کنید. سپس باید تنظیمات گروه تبلیغاتی مانند عناوین و توضیحات تبلیغاتی، کشورهای قابل نمایش، زبان، هزینه نصب اپلیکیشن و تاریخ اجرای تبلیغات را مشخص نمائید.

برای شروع باید متن پیشنهاد اولیه و بودجه را ارائه دهید و زبان و مکان تبلیغات خود را اطلاع دهید. همچنین اکیداً توصیه می‌کنیم حداقل یک تصویر منظره، یک فیلم پرتره و یک ویدیوی منظره و در صورت لزوم، دارای فرمت HTML5 ارائه دهید. سیستم‌ها ترکیب‌های مختلف را آزمایش می‌کنند و تبلیغاتی را ارائه می‌دهند که در بیشتر مواقع بهترین عملکرد را دارند.

کمپین-اپلیکیشن-گوگل-ادز--(APP-CAMPAIGN)

کمپین اسمارت  (SMART CAMPAIGN)

کمپین‌های هوشمند (Smart Campaigns)، نوع جدیدی از انواع تبلیغات در گوگل ادوردز هستند که جهت کمک به صاحبان کسب و کار و با هدف بهبود تبلیغات آنلاین محصولات و خدمات طراحی شده‌اند.

این کمپین‌ها در چند دقیقه قابل تنظیم می‌باشند و از تکنولوژی هوشمندی برای بررسی و توسعه مداوم عملکرد تبلیغات شما استفاده می‌کنند تا بتوانید به جای پیگیری موارد گوگل ادوردز، وقت خود را صرف انجام سایر وظایف کاری نمایید.

ترکیبی از متن و تصویر در گوگل، گوگل مپ و سراسر اینترنت به عنوان تبلیغات نمایش داده می­‌شود. این کمپین با حداقل مدیریت دستی اجرا می شود.

کسب و کارها می‌­توانند با اجرای کمپین اسمارت تماس­های بیشتری دریافت کنند، بازدید فروشگاه خودشان را افزایش دهند؛ و همچنین این امکان وجود دارد تا اقدامات انجام شده در سایت بیشتر شود.

آیا می دانید هزینه تبلیغات در گوگل ادز تنها به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ و سپس ورود کاربران به وب سایت محاسبه می‌شود؟ برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه هزینه تبلیغات در گوگل ادز سر بزنید.

کمپین محلی  (Local Campaigns)

یکی دیگر از انواع تبلیغات در گوگل، کمپین‌­های محلی هستند که به شما کمک می­‌کنند مردم را به فروشگاه­ها و مکان­های فیزیکی خود هدایت کنید. در این نوع از کمپین تبلیغات گوگل، تبلیغات شما به طور خودکار برای نمایش در صفحه نتایج جستجو، شبکه نمایش(Display)، گوگل مپ و یوتیوب بهینه می‌­شوند.

کمپین-محلی- (Local-Campaigns)

کمپین دیسکاوری  (DISCOVERY CAMPAIGN)

دیسکاوری ادز یک راه آسان برای معرفی محصولات به مشتریان با ارزش است. یکی از مهم­ترین انواع تبلیغات در گوگل به شمار می‌رود.

کمپین­های تبلیغات Discovery بسیاری از آزمایشات تبلیغاتی، هدف گیری و بهینه سازی کمپین­ها را ساده می‌­کند. کمپین دیسکاوری تبلیغات شما را در یوتیوب، جیمیل و تقریبا هر جای قابل کشف به نمایش می‌گذارد. جالب است بدانید که این کمپین به کلمات کلیدی اهمیتی نمی­دهد!

کسب و کارها می‌­توانند از دیسکاوری گوگل ادز استفاده کنند تا محصولات را به مشتریان با ارزش نشان دهند. این امکان وجود دارد که تبلیغات دیسکاوری گوگل با دو روش اجرایی شود.

کمپین-دیسکاوری--(DISCOVERY-CAMPAIGN)

انواع تبلیغات در گوگل با تیم با تجربه تاپ ادورت

با توجه به اهدافی که در نظر گرفته اید،انواع تبلیغات در گوگل می‌توانند در راستای تحقق آنها تاثیرگذار باشند. این کمپین­‌های تبلیغاتی به کسب و کارهای اینترنتی اجازه می‌دهد تا سریعا به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنند.

به عنوان مثال، اگر یک فروشگاه اینترنتی راه‌­اندازی کرده‌­اید، به سختی می‌توانید با سایر وب سایت­ها برای دسترسی به مشتریان رقابت کنید. در این شرایط کمپین­‌های گوگل ادز این امکان را فراهم می‌کنند تا شانس بالایی برای جذب مشتریان داشته باشید.

کمپین سرچ، صفحه وب سایت شما را در جایگاه مناسبی از نتایج گوگل به کاربران پیشنهاد می‌دهد. کمپین اپلیکیشن، این شانس را به تبلیغ دهنده می‌دهد تا تعداد نصب برنامه موبایلی را افزایش دهد.

کمپین تبلیغاتی گوگل می‌تواند تاثیر بسزایی در عملکرد برند شما داشته باشد. روش­های متنوعی در اختیار دارید که ترافیک وب سایت را افزایش دهید، خدمات خود را معرفی کنید یا فروش بیشتری داشته باشید.

گوگل ادز به عنوان یکی از اصلی ترین پلتفرم ها برای ایجاد انواع تبلیغات در گوگل در ایران و جهان به شمار می‌رود. همه این موارد به صورت ارگانیک نیز انجام می‌شوند، اما با ارائه تبلیغ در کمپانی گوگل می‌توانید سریع تر به این اهداف خود برسید.

برای دریافت مشاوره و ارتباط با کارشناسان متخصص و حرفه­ای تاپ ادورت، می­توانید به بخش «تماس با ما» مراجعه نمایید، تا لذت پیشرفت و موفقیت را در کوتاه مدت بچشید!

دیدگاهتان را بنویسید