تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

رفع بلاک اینستاگرام

فهرست عناوین

حالا که این مقاله را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید، احتمالاً حساب اینستاگرام‌تان مسدود یا به اصطلاح اکشن بلاک شده است و نمی‌توانید سایر کاربران را دنبال کنید، پست‌های آنان را بخوانید یا حتی کامنت و لایک بگذارید.

در این صورت، هر زمان که بخواهید یکی از این اقدامات را انجام دهید، پیام “حساب مسدود شده” را مشاهده خواهید کرد.
حال سوال این است که:

 • چرا اینستاگرام مانع از انجام چنین اقداماتی در زمان‌های خاص توسط کاربران خود می‌شود؟
 • چگونه می‌‌توانید از مسدود شدن اکانت اینستاگرام پیشگیری کنید؟
 • چگونه می‌توانید حساب اینستاگرام خود را از حالت بلاک خارج کنید؟

در این مقاله از تاپ ادورت ما به طور کامل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد و به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد. از این رو، اگر با این مشکل روبرو شده اید مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

چرا حساب اینستاگرام مسدود می‌شود؟

اکشن بلاک در اینستاگرام

اینستاگرام در بسیاری از موارد قوانین سفت و سختی دارد. به خصوص هنگامی که اکانتی به اصطلاح هرزنامه یا اسپم است (به عنوان مثال نشر اطلاعات بی فایده، اذیت کاربران یا حتی حساب‌های جعلی) را بلاک می‌کند. منظور از بلاک کردن، محدود کردن دسترسی کاربر برای انجام اعمالی مانند منشن کردن، کامنت گذاشتن، لایک کردن و دنبال کردن سایر کاربران است. بنابراین قانون کلی در اینجا این است که از فعالیت‌های زیاد برای فالو کردن کاربران جدید و ارسال پیام‌های بیش از حد پیشگیری شود.

توجه داشته باشید که اینستاگرام به طور خودکار افراد متخلف را مشاهده می‌کند. بنابراین، گاهی اوقات ممکن است حساب شما را به دلیل یک اشتباه جزئی یا ناخواسته بلاک کند. بدترین قسمت این است که هیچ راهی برای فهمیدن دلیل بلاک شدن حساب اینستاگرام شما وجود ندارد زیرا اینستاگرام نه به کاربر هشدار می‌‌دهد و نه دلایل آن را برای کاربرانش توضیح می‌‌دهد.

اما نگران نباشید در ادامه، ما در مورد دلایل مختلف مسدود شدن و همچنین راه‌های رفع انسداد صحبت خواهیم کرد.

انواع اکشن بلاک اینستاگرام

با توجه به پیغامی که اینستاگرام برای شما می‌فرستد، اکشن بلاک به دسته‌های موقت، با تاریخ انقضا و همیشگی تقسیم می‌شود.

اکشن بلاک موقت

در صورتی که در یک عمل برای اینستاگرام زیاده روی کرده باشید، با پیام اکشن بلاک موقت روبرو خواهید شد.

اکشن بلاک با تاریخ انقضا

اگر اینستاگرام شما را نهایتا چند دقیقه یا چند ساعت بلاک کند، به شما تاریخ و ساعت میدهد اما در برخی موارد نیز استثنا داشته و این زمان نقض می‌شود.

اکشن بلاک همیشگی

اگر کاربر قوانین اینستاگرام را نقض کرده باشد، اینستاگرام حساب کاربری او را برای همیشه بلاک خواهد کرد و معمولا دسترسی به این پیج ناممکن خواهد شد.

دلایل بلاک کردن حساب توسط اینستاگرام

در ابتدا، بیایید نگاهی دقیق به دلایلی که اینستاگرام ممکن است شما را بلاک کند، داشته باشیم. با خواندن این دلایل می‌‌توانید از بلاک شدن پیشگیری کنید و مطمئن باشید که هیچ مشکلی برای حساب شما پیش نخواهد آمد. اگر حساب اینستاگرام شما قبلاً بلاک شده است، دلایل زیر را پیگیری کرده و به ادامه مطلب توجه کنید تا بتوانید اینستاگرام خود را را از حالت انسداد خارج کنید.

نداشتن پست کافی در حساب اینستاگرام

شما ممکن است اخیراً یک حساب کاربری ایجاد کرده باشید، اما اکنون نمی توانید پستی را از سوی یک کاربر لایک کرده یا درموردش کامنت بگذارید. دلیل این امر این است که اینستاگرام شما را یک کاربر جعلی می‌داند زیرا هنوز هیچ پستی در حساب خود ندارید. بنابراین، تعدادی عکس در پروفایل خود منتشر کنید. گذاشتن 10 پست می‌تواند برای شروع خوب باشد. سعی کنید همه آن‌ها را به طور هم زمان پست نکنید و در عوض، روزی یک پست را به اشتراک بگذارید.

کامل نکردن اطلاعات پروفایل

آیا هنوز اطلاعات پروفایل خود را پر نکرده‌اید؟ آیا حساب شما عکس پروفایل یا بیوگرافی ندارد؟ در این صورت، ممکن است اینستاگرام حساب شما را به عنوان یک کاربر جعلی در نظر گرفته و آن را مسدود کند. برای این که انسداد اینستاگرام تان در اسرع وقت از حالت انسداد خارج شود، باید اطلاعات پروفایل را تکمیل کنید.

انتشار تعداد زیادی پست در یک زمان

آیا مشغول پست گذاشتن پشت سر هم هستید؟ انتشار پست بصورت همزمان و پیوسته ممکن است دلیل بلاک شدن در اینستاگرام باشد. اینستاگرام حساب‌هایی که پست‌های زیادی را در مدت زمان محدود منتشر می‌‌کنند، به عنوان اسپم یا فیک در نظر گرفته و ممکن است آن‌ها را بلاک کند. یک راه حل ساده این است که یک برنامه زمانی داشته باشید و از ارسال زیاد پست‌ها خودداری کنید.

لایک کردن بیش از حد

پسندیدن تعداد زیادی از پست‌های دیگر کاربران اینستاگرام نیز ممکن است منجر به بلاک شدن توسط اینستاگرام شود. اینستاگرام این امر را اسپم می‌داند زیرا برخی از افراد مایل هستند هرچه بیشتر پست لایک کنند تا کاربران متوجه آن‌ها شوند. طبق قوانین اینستاگرام، در یک ساعت مجاز به پسندیدن حداکثر 350 عکس و فیلم هستید. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود این قانون را رعایت کنید.

فالو کردن افراد زیاد

دنبال کردن تعداد زیادی کاربر نیز به عنوان فعالیت هرزنامه در نظر گرفته می‌شود و دوباره، اینستاگرام شما را به عنوان اسپمر (هرزنامه نویس) در نظر می‌گیرد. اگر اخیرا افراد زیادی را دنبال کرده اید، دلیل بلاک شدن شما می‌تواند همین امر باشد. از این به بعد، در یک ساعت بیش از 20 نفر را فالو نکنید. همچنین توجه داشته باشید که می‌توانید حداکثر 7500 نفر را دنبال کنید. بنابراین در این مورد عجله نکنید.

انتشار مطالب تکراری

اگر از پست ها، ایموجی‌ها و نظرات تکراری استفاده می‌کنید، اینستاگرام به محض مطلع شدن شما را بلاک می‌‌کند و به شما اجازه لایک یا ارسال نظر نمی‌ دهد. اما برای چه مدت؟ هیچ کس نمی ‌داند.

طبق گفته سایر کاربران که تجربه مشابهی داشته اند، اگر پیام “حساب مسدود شده” را دریافت کرده باشید، اینستاگرام ممکن است شما را برای چند ساعت یا حتی چند هفته مسدود کند.

منشن یا تگ کردن بیش از حد سایر کاربران

دلیل دیگری که ممکن است باعث بلاک اینستاگرام شود، منشن کردن چندین باره کاربران دیگر است. در پست‌ها و نظرات خود خیلی از کاربران دیگر نام نبرید. این مسئله به ویژه هنگامی اهمیت دارد که از افرادی نام ببرید که در لیست فالوور‌های شما نیستند. اگر می‌خواهید حساب خود را ایمن نگه دارید، تا حد امکان از انجام این کار خودداری کنید.

عدم استفاده صحیح از ربات‌های اینستاگرام

احتمالاً آگاه هستید، ربات ‌هایی وجود دارند که سایر کاربران را دنبال می‌‌کنند،پست‌های آن‌ها را لایک می‌کنند و از طرف حساب شما در پست آن‌ها نظر می‌گذارند. به عنوان مثال، یکی از این ربات‌ها Instamber bot برای افزایش تعداد دنبال کنندگان است. اگر چه این ربات‌ها در افزایش تعداد فالوور‌های شما بسیار موثر هستند، اما بهتر است از آن‌ها به درستی استفاده کنید و در استفاده از آن‌ها محتاط باشید. برای این که مطمئن شوید اینستاگرام شما را برای استفاده از ربات‌ها بلاک نمی‌کند، باید به دو نکته توجه کنید.

اول، هنگامی که از یک ربات استفاده می‌کنید، فعالیت‌های آن را محدود کنید (به عنوان مثال، 15 یا 20 “لایک” برای یک زمان مشخص خوب به نظر می‌رسد).

دوم، یک ربات را انتخاب کنید که کار‌های مختلفی را مانند یک شخص واقعی انجام دهد.

اما در کل سعی کنید پیج تان را به صورت واقعی بالا ببرید و از ربات و ابزارهای فیک استفاده نکنید.

عدم توجه به قوانین اینستاگرام

نادیده گرفتن قوانین اینستاگرام دلیل دیگر بلاک شدن است. راهنمای اینستاگرام را بخوانید تا مطمئن شوید فعالیت‌های شما خلاف قوانین آن‌ها نیست.

ریپورت شدن پیج تان از سوی کاربران دیگر

گاهی اوقات فالوورهای تان به هردلیلی ممکن است از شما به اینستاگرام شکایت کنند. در چنین مواردی اینستاگرام حساب شما را بلاک می‌کند و برای رفع این امر باید به اینستاگرام ایمیل زده و درصدد رفع آن برآیید.

ورود و لاگین زیاد به اکانت اینستاگرام با دستگاه یا آی پی مختلف

اگر با دستگاه یا آی پی دیگری وارد حساب کاربری خود شوید و نتوانید پیامک یا ایمیل تشخیص هویت را تایید کنید، اینستاگرام به هویت شما شک کرده و فرض را بر این می‌گذارد که شما هکر هستید و درنهایت با پیام اکشن بلاک مواجه خواهید شد.

ترفند هایی برای رفع بلاک حساب اینستاگرام

هنگامی که اینستاگرام شما را بلاک می‌کند، 3 ساعت تا 4 هفته طول می‌کشد تاحساب خود را رفع بلاک کنید. این زمان ممکن است خیلی طولانی به نظر برسد بنابراین برای پیشگیری از بلاک شدن قوانین ذکر شده را رعایت کنید.

اما، سوال پیش می‌آید که چگونه می‌‌توانید روند رفع بلاک حساب خود را سریع تر انجام دهید؟ برای انجام این کار، باید درخواستی را برای بررسی مجدد حساب خود به اینستاگرام ارسال کنید. چطور؟ در ادامه قصد داریم برخی از روش‌های ارتباط با اینستاگرام را ارائه دهیم.

ارسال درخواست رفع بلاک به اینستاگرام

همانطور که گفته شد، اگر پیامی با عنوان بلاک حساب کاربری یا اکشن بلاک دریافت کردید، به این معنی است که حساب شما مسدود شده است. وقتی این پیام را مشاهده کردید، گزینه “tell us” را کلیک کرده تا درباره این امر به اینستاگرام اطلاع دهید. سپس شما باید پیامی را برای اینستاگرام ارسال کنید.
در این‌جا باید بنویسید که چه مشکلی پیش آمده.

رفع بلاک کامنت در اینستاگرام

متن انگلیسی برای رفع بلاک اینستاگرام

مثلا برای رفع بلاک، می‌توانید جمله زیر را در قسمت خالی تایپ کنید:

“for some reason I’ve been blocked though I haven’t done anything wrong “

بعد هم گزینه Submit را بزنید تا پیام تان به اینستاگرام ارسال شود. اینستاگرام به احتمال زیاد با ارسال ایمیلی از شما می‌خواهد تا اطلاعات امنیتی را کامل کنید و سپس، عکس خود را ارسال کنید تا مطمئن شود که کاربر واقعی هستید. پس از ارسال عکس به اینستاگرام، حساب شما پس از چند روز فعال خواهد شد.

ارسال درخواست رفع بلاک را از طریق تنظیمات Instagram

روی گزینه Option یا setting در پروفایل اینستاگرام خود (نماد گوشه بالا سمت راست صفحه) کلیک کنید، سپس به پایین رفته وReport a Problem را فشار دهید. در اینجا می‌توانید مشکلات مختلفی را به اینستاگرام گزارش دهید. از گزینه‌های موجود و آماده در این صفحه استفاد کنید.

اکنون فرم مربوط به درخواست رفع بلاک را پر کنید و ذکر کنید که شخص واقعی هستید و ارسال را بزنید.

سایر روش‌های رفع مشکل مسدود شدن حساب اینستاگرام

 1. بیوگرافی اینستاگرام خود را ویرایش کنید.
 2. اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود حذف و نصب کنید. توجه داشته باشید که قبل از حذف اینستاگرام، باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 3. سرانجام، امن ترین راه صبوری است زیرا خود اینستاگرام بعد از مدتی شما را رفع بلاک خواهد کرد.

آیا مسدود شدن حساب اینستاگرام به پیج آسیب می‌رساند؟

در حقیقت همانطور که گفتیم وقتی با پیام اکشن بلاک مواجه می‌شوید، نمی توانید کاربری را فالو یا پستی را لایک و کامنت کنید. بنابراین به پیج شما آسیبی نخواهد رسید.

چگونه یک نفر را در اینستاگرام از بلاک خارج کنیم

بلاک کردن اینستاگرام به منظور پیشگیری از مزاحمت‌های کاربران استفاده می‌گردد، اما گاهی ممکن است شخصی را به اشتباه بلاک کرده باشیم یا بخواهیم پس از مدتی یک اکانت را از بلاک خارج کنیم.

برای رفع بلاک در اینستاگرام دو روش وجود دارد که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد:

رفع بلاک اینستاگرام از طریق آیدی

در پایین صفحه اینستاگرام آیکن ذره بین را لمس کنید. سپس، نام کاربری شخص را به طور کامل در کادر search بالای صفحه وارد کنید. از لیست اکانت‌های نمایش داده شده اکانت کاربر مورد نظر خود را انتخاب نمایید. روی دکمه آبی رنگ با عنوان unblock ضربه بزنید.

در نهایت پیغامی ظاهر می‌شود و اعلام می‌کند که با انجام این کار اکانت مورد نظر می‌‌تواند درخواست فالو کردن اکانت شما را بدهد. بعد دکمه unblock را مجددا انتخاب نمایید. اینستاگرام اعلانی مبنی بر آنبلاک شدن اکانت مورد نظر برای وی ارسال نخواهد کرد.

بلاک لیست حساب اینستاگرام

علاوه بر روش فوق، از طریق لیست بلاکی‌های اینستاگرام نیز می‌توان شخص مورد نظر را یافت و آنبلاک نمود. اما آیا می‌دانید بلاک لیست اینستاگرام کجاست؟

برای پاسخ به این جواب مراحل زیر را دنبال کنید:

مسیر بلاک لیست ایستاگرام

 1. در تب پروفایل شخصی خود گزینه منوی بالای صفحه را لمس نمایید
 2. حال برای ورود به بخش تنظیمات اینستاگرام گزینه Settings را انتخاب کنید
 3. در صفحه ظاهر شده گزینه privacy را لمس کنید
 4. سپس با انتخاب گزینه block Accounts لیست اکانت هایی را که بلاک کرده اید می‌توانید مشاهده نمایید و هر کدام از اکانت هایی که می‌خواهید آنبلاک کنید را انتخاب کرده تا به پروفایل کاربری شخص هدایت شوید.
 5. اکنون با انتخاب گزینه Unblock شخص مورد نظر را از بلاک خارج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید