تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

راهنمای کامل تبلیغات ویدیویی آنلاین

در این مقاله ما قصد داریم درباره یکی از موثر ترین و رایج ترین راه‌های تبلیغات یعنی تبلیغات ویدئویی مطالبی را برای شما عنوان کنیم. همچنین قرار است درباره اهمیت تبلیغات ویدئویی و انواع آن مطالب مفید و مختصری ارائه شود.

همه ما این را قبلاً شنیده ایم: ویدئو پادشاه است! اما چگونه می‌توانید آن را به پادشاه استراتژی بازاریابی خود تبدیل کنید؟ بیایید برخی از روند‌های برتر تبلیغات ویدیویی و آنچه را که در مورد استفاده از این رسانه باید بدانید را بررسی کنیم.

تبلیغات ویدئویی چیست؟

تبلیغات ویدیویی محتوای تبلیغاتی است که قبل، حین یا بعد از پخش محتوا پخش می‌شود. برخی از متخصصان بازاریابی همچنین تعریف تبلیغات ویدئویی را گسترش می‌دهند تا تبلیغات نمایش داده شده با محتوای ویدیو را شامل شود، مانند زمانی که شخص یک مکان نما را روی آن‌ها قرار می‌دهد و تبلیغات ویدیویی بومی در شبکه‌های تبلیغاتی دیجیتال، پخش می‌شوند.

پیشنهاد ویژه برای سال ۱۴۰۰
تخفیف 30% کارمزد بر روی شارژ 300 دلاری
همین امروز با شارژ اکانت گوگل ادز 30 درصد تخفیف بگیرید.

جایگاه کنونی تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی یکی از محبوب ترین راه‌ها برای دستیابی به مخاطبان آنلاین هستند. کارشناسان معتقدند تبلیغات ویدیویی در دهه آینده نیز همچنان حاکم خواهند بود، بنابراین هم اکنون زمان ایده آلی برای متخصصان بازاریابی است تا در مورد تبلیغات ویدئویی اطلاعات بیشتری کسب کنند و بررسی کنند که چگونه این نوع تبلیغات میتواند میزان پیشرفت و اثربخشی آن‌ها را بهبود بخشد.

اگرچه بازاریابی با ویدئو محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند، اما این یک پیروزی تضمینی برای بازاریابان محسوب نمی شود.

نتایج یک مطالعه ایرلندی نشان داد 60٪ از پاسخ دهندگان احساس می‌کنند تبلیغات زیادی در پلتفرم‌های ویدئویی وجو دارد. همچنین 35٪ گفتند که از این تبلیغات ناامید شده اند، زیرا تبلیغات ویدئویی مانع از تماشای محتوای مورد نظر آن‌ها می‌شود.

آماری مانند این نشان می‌دهد که بازاریابان برای ایجاد تبلیغات ویدیویی که مخاطب آن را واقعاً با ارزش و مرتبط می‌داند ، باید بسیار مراقب باشند. جایگاه قرار دادن آگهی ویدیویی نیز مهم است ، زیرا هدف این است که هرگونه محتوای تبلیغاتی را به حداقل برسانید.

اگر یک آگهی در جایی ظاهر شود که یک وقفه طبیعی وجود داشته باشد ، مانند قبل از اینکه یک مجری در مورد موضوع جدید بحث کند ، ممکن است بینندگان تمایل بیشتری به آن داشته باشند.

بازاریابان بیشتر و بیشتر از راه حل‌های پیشرفته مانند Scroll-to-Watch و Click-to-Watch در تبلیغات ویدیویی استفاده می‌کنند.

در این نوع از تبلیغات ویدئویی ، بیننده به طور فعال برای تماشای ویدئو تصمیم گیری می‌کند و کنترل تجربه آنلاین مورد نظر خود را دوباره به دست می‌آورد. این روش کاملا با ماهیت مزاحم و آزار دهنده تبلیغات pre-roll متناقض است و نتایج بهتری خواهد داشت

ترندهای تبلیغات ویدئویی دیجیتال

دنیای ویدیوی دیجیتال ایستا و ثابت نیست. بازاریابان با تجربه می‌دانند که باید در صدر تحولات بمانند و همیشه آپدیت باشند تا درک کنند که مخاطبان چه چیزی می‌خواهند و چه نیازهایی دارند. در این قسمت اطلاعات لازم را درباره چهار روند مرتبط در اختیار شما قرار می‌دهیم.

تبلیغات ویدیویی خیلی کوتاه نیستند

یوتیوب یکی از اولین پلتفرم هایی بود که تبلیغات شش ثانیه ای را ارائه داد. از اواخر سال 2015 این کار را کرد. با این حال هنوز هم یکی از محبوب ترین‌ها در تبلیغات ویدیویی، ویدئوهای 30 ثانیه ای است.

داده‌ها حاکی از آن است که وقتی صحبت از ویدئو می‌شود، مردم با تمایل بیشتری به آنها توجه می‌کنند.

مثلا OYO، یکی از بزرگترین هتل‌های زنجیره ای جهان، مجموعه ای از “ویدئوهای تبلیغاتی” را در بازار هند منتشر کرد. برخی از آن‌ها بیش از یک دقیقه هستند و همه آن‌ها تأکید می‌کنند که برای اقامت در اتاق هتل با قیمت پایین، نباید کیفیت خدمات را قربانی کنید.

مزیت یک پلتفرم گسترده این است که تبلیغ کنندگان فرصت بیشتری برای گفتن داستان دارند و کاربران را به سمت آنچه که در صفحه اتفاق می‌افتد، سوق می‌دهند.

آمار تاثیر ویدئو مارکتینگ

تنظیمات کاربران تلفن همراه برای طولانی تر بودن

تحقیقات نشان می‌دهد که تبلیغات برای کاربران تلفن‌های هوشمند بیشتر از شش ثانیه طول می‌کشد که تبلیغات ویدیویی با فرم طولانی تر را تماشا کنند. پس از شش ثانیه تماشا، 72٪ از کاربران همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. علاوه بر آن، آن‌ها بیشتر از کاربران دسکتاپ، نسبت به این ویدئوها متعهد هستند.

با این حال، حتی در بین کاربران تلفن همراه، توجه به موضوع تبلیغ بعد از 22 ثانیه کاهش می‌یابد. این یافته نشان می‌دهد که بازاریابان برای ایجاد تبلیغات ویدیویی برای موبایل، باید بر اساس نوع ترافیکی که می‌خواهند جذب کنند، به مدت زمان توجه داشته باشند.

هزینه تبلیغات ویدئویی در حال افزایش است

گزارشی که در آوریل 2019 منتشر شد، تأیید می‌کند بودجه تبلیغات ویدئویی دیجیتال، 25 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این رشد در صنایع خاص قابل توجه تر است.

به عنوان مثال، در رسانه‌ها و سرگرمی ها، هزینه‌های تبلیغاتی مبتنی بر ویدئو، از سال 2018، 75 درصد افزایش یافته است. تبلیغ کنندگان باید از این تغییرات آگاه باشند، به ویژه اگر شرکت‌های آن‌ها علائمی از کاهش بودجه را نشان دهند.

نادیده گرفتن تبلیغات ویدیویی می‌تواند باعث شود که آنها از رقبا عقب بیفتند.

انیمیشن محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند

هدف از هرگونه تبلیغاتی ویدیویی، علاقه مندی بیننده است. شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از انیمیشن در تبلیغات خود به نتایج فوق العاده برسند. موارد اضافی مانند کارتون‌های همراه با فیلم‌های واقعی و گرافیک‌های متحرک می‌توانند محتوا را سرزنده، مرتبط و سرگرم کننده جلوه دهند.

انیمیشن گزینه‌های بیشتری را برای ایجاد انواع مختلف تبلیغات ویدیویی به بازاریاب‌ها می‌دهد که بعضی از آنها ممکن است در غیر این صورت، مشکلاتی را ایجاد کنند یا غیرممکن باشند. از آنجایی که متخصصان به مطالعه ترجیحات مخاطبان خود ادامه می‌دهند، احتمالاً روش هایی را که فناوری انیمیشن می‌توانند جذاب تر جلوه دهند را نیز در این مسیر متوجه خواهند شد.

در مثال اخیر، مک دونالد تبلیغ متحرک کریسمس را برای مخاطبان در انگلستان و ایرلند منتشر کرد.
در این تبلیغ کوتاه، دختری به نام الی وجود دارد که در کنار Archie the Reindeer ظاهر می‌شود. در یک پیچ و تاب و قدرتمند متحرک، انیمیشن به یک اکشن زنده تبدیل می‌شود و بر جنبه انسانی داستان تأکید می‌کند.

*اکنون که روندهای اخیر را بررسی کرده ایم، بیایید در مورد محتوایی صحبت کنیم که به شما کمک می‌کند تا از قدرت تبلیغات ویدیویی استفاده کنید.

تبلیغات ویدیویی برای چه نوعKPI‌های بازاریابی مناسب است؟

قبل از استحکام یک رویکرد تبلیغات ویدیویی، بهترین شاخص‌های کلیدی عملکردی (KPI) را برای ردیابی انتخاب کنید. با KPI ها، می‌فهمید که آیا تلاش‌های شما موثر بوده یا اینکه نیازاست ترفندها را تغییر دهید.

اولین قدم در استراتژی تبلیغاتی ویدیویی بهینه، انتخاب یک هدف است. امیدوارید چه چیزی در پایان کار به دست بیاورید؟
Google BrandLab هنگام انتخاب KPI‌ها از سه دسته استفاده می‌کند – آگاهی ، توجه و اقدام.

KPI هایی که شما انتخاب می‌کنید، بسته به آنچه می‌خواهید به دست بیاورید، متفاوت می‌باشد. در اینجا مثال هایی را به شما معرفی می‌کنیم:

  • آگاهی: درصد مکالمات در مورد برند ، افزایش فراخوان یا تشخیص و تعداد بازدیدهای منحصر به فرد.
  • ترافیک: درصد بازدید کنندگان جدید به یک سایت و افرادی که پس از کلیک بر روی پیوند از یک ویدیو، از وبسایت شما بازدید می‌کنند.
  • هدایت: تعداد تبدیل ها، هزینه در هر هدایت در کانال‌های ویدیویی در مقابل کانال‌های غیر ویدئویی و میزان هدایت کلی.
  • خریدها: تعداد خریدهای ناشی از یک لینک یا کد تبلیغی که در یک آگهی ویدیویی نشان داده شده است و میانگین هزینه صرف شده.

این اهداف و KPI ها، تنها گزینه‌های شما نیستند. با این وجود، مثال‌های بالا نقطه شروع را برای اندازه گیری در استراتژی تبلیغات ویدیویی ارائه می‌دهند. به خاطر داشته باشید که شما لزوماً هرسال از همان KPI‌ها استفاده کنید.

KPI‌ها همانطور که اهداف بازاریابی شما را انجام می‌دهند، تغییر نیز خواهند کرد. به همین دلیل هوشمندانه است که حداقل سالانه، KPI هایی که برای تبلیغات ویدیویی یا دلایل دیگر استفاده می‌شود را دوباره مرور کنید. سپس می‌توانید KPI‌ها را همچنان با اهداف کلی شرکت خود مطابقت دهید.

انواع تبلیغات ویدیویی

انواع تبلیغات ویدئویی

تبلیغات In-stream

یکی از دلایلی که بازاریابان مشتاق هستند تبلیغات ویدیویی را امتحان کنند، این است که آن‌ها می‌توانند انواع مختلفی را انتخاب کنند. تبلیغات In-stream ، رایج ترین هستند که در حین یا بعد از محتوای ویدیویی ظاهر می‌شوند.

به عنوان مثال، یوتیوب به تبلیغات In-stream متکی است. برخی از تبلیغات تعاملی هستند که مخاطب را ترغیب به کلیک روی یک لینک یا یک پیشنهاد می‌کنند.

تبلیغات non-linear

از طرف دیگر، تبلیغات non-linear خارج از ویدئوی اصلی پخش می‌شود، گاهی اوقات به عنوان یک پوشش نمایش داده می‌شود. اگر شخصی روی یکی از این تبلیغات کلیک کند، تماشای محتوای اصلی آن متوقف می‌شود.

تبلیغات non-linear به محتوای دیگر وصل نمی شوند. اگر نمی خواهید آن را مشاهده کنید ، می‌توانید به اسکرول کردن ادامه دهید. همچنین می‌توانید انواع مختلفی نیز انتخاب کنید.مثلا یکی از آنها پخش شدن تبلیغ داخل بازی می‌باشد. تبلیغات ویدیویی که به سمت گیمرها می‌روند، تبلیغی با ارزشی (rewarded ad)هستند.

native auto-play ad

حال بسته به نوع بازی، می‌توان موضوعاتی از قبیل زندگی، تقویت سلامتی یا یک ابزار جدید، در بازی با تبلیغ نمایش داد. همچنین می‌توانید در یک آگهی پخش خودکار بومی native auto-play ad ، سرمایه گذاری کنید.

این نوع تبلیغات در انتهای محتوای اصلی ، مانند یک پست وبلاگ، نمایش داده میشوند و اگر مرتبط به محتوای اصلی باشند، میتوانند بسیار موفق عمل کنند. برای مثال اگر کاربر در حال خواندن مقاله ای درباره “نحوه انتخاب قهوه ساز” باشد، نمایش یک تبلیغ native auto-play که یک مدل قهوه ساز جدید به کاربر معرفی کند، گزینه ای مناسب است.

تبلیغات shoppable

یک گزینه نسبتاً جدید، تبلیغات ویدیویی قابل خرید یا shoppable است. همانطور که ممکن است از نامش حدس بزنید، تبلیغات قابل خرید سعی می‌کنند مردم را ترغیب کنند که قدرت خرید خود را بسنجند و به جای اینکه فقط برای آن‌ها جستجو کنند، چیزهایی را هم خریداری کنند.

به عنوان مثال، هنگامی که بیننده ویدیویی را برای یک محصول مشاهده کند، پیوندی ظاهر می‌شود تا بتوند بلافاصله آن کالا را خریداری کنند. حتی بهتر، قسمت تجربه خرید به طور مستقیم در هر برنامه شخصی که از آن استفاده می‌کند، نیز وجود دارد.

طبق گزارش ها، TikTok که بستر مورد علاقه نوجوانان است، با در دسترس قرار دادن تبلیغات shoppable برای گروهی از اینفلوئنسر‌های منتخب، در حال تست کردن این نوع تبلیغات است.

آمار مقایسه یوتیوب Outbrain

بهترین تبلیغات ویدیویی، محتواهایی را ارائه می‌دهند که اقدامات آنلاین بازدید کننده را تکمیل می‌کند. در سال 2018، آمازون آزمایش فرمتی با نام “جستجوی ویدئو” را آغاز کرد .

تبلیغ کنندگان با استفاده از آن می‌توانند تبلیغات خود را زیر نتایج جستجو نشان دهند. فیلم‌ها باید کم تر از 90 ثانیه و حاوی صوت می‌بودند . آمازون برای این تبلیغات؛ امکاناتی را در نظر گرفت تا بتواند ترافیک را به صفحات محصول، فروشگاه آمازون یا صفحه فروش سفارشی، هدایت کنند. این شرکت آن‌ها را فقط به کاربرانی که با آیفون یا آیپد از آمازون بازدید میکردند نشان میداد.

انواع پیشرفته تبلیغات ویدیویی مانند فیلم‌های بومی، این امکان را به بیننده می‌دهد که بین گزینه‌های مختلف انتخاب کند و تجربه مشاهده خود را کنترل نماید. این فرمت در حال دستیابی است زیرا روش اثربخشی آن را فراتر از ویدئوی instream معمولی ثابت می‌کند. ما درمورد نتایج تکمیلی و زمان نتیجه دهی به مراتب بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مقایسه آگهی نمایشی و تبلیغات ویدیویی

آگهی نمایشی (Display Ads) یکی از تبلیغات پولی است که در فضای دیجیتال مانند وب سایت، شبکه رسانه‌های اجتماعی یا یک اپلیکیشن ، ظاهر می‌شود. اولین نمونه آن، تبلیغات بنری مستطیل شکل بود که در بالای محتوای اصلی سایت نشان داده می‌شد.

نمایش تبلیغات با هدف تقویت آگاهی از برند و قصد خرید انجام می‌شد اما ، نرخ کلیک آن‌ها در تمامی قالب‌ها فقط 0.05٪ بود. علاوه بر آن، برای برخی افراد “کوری بنر” اتفاق می‌افتاد، یعنی گاهی آنقدر تبلیغات زیاد می‌شدند که دیگر هیچ کس متوجه آنها نمیشد.

کاستی‌های تبلیغات نمایشی، بازاریابان را وادار به جستجو برای گزینه‌های جایگزین کرد. این تغییر، منجر به استفاده از تبلیغات ویدیویی شد که در افزایش آگاهی، تعامل و تبدیل بسیار عالی عمل میکند.

در حقیقت، 72٪ از افراد هنگام یادگیری در مورد یک محصول یا خدمات، فیلم را به متن ترجیح می‌دهند. طبق گفته فوربس، کاربران در یک صفحه وب که دارای ویدئو است، 88% زمان بیشتری در مقایسه با یک صفحه بدون ویدئو سپری می‌کنند. در یک مطالعه، استفاده از فیلم در صفحه ، 86٪ نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد.

تبلیغات ویدیویی بومی (Native ads)

تبلیغات بومی (Native ads) جز آن دسته از تبلیغاتی است که در قسمت هایی از صفحه وب ظاهر می‌شود و با محتوای دیگر آمیخته می‌گردد. بنابراین مانند تبلیغات به نظر نمی رسد.

native video ads spending

تبلیغات بومی نسبت به تبلیغات با نمایش معمولی رویه ای نرم تر و لطیف تر برای فروش محصولات دارند و نرخ کلیک از طریق آن‌ها نیز بسیار بالاتر است. پیش از این هم گفتیم که چگونه هزینه تبلیغات ویدئویی در حال افزایش است.

گزارشی از eMarketer نشان می‌دهد که این مورد نیز برای تبلیغات ویدیویی بومی هم اتفاق می‌افتد. آمار پیش بینی می‌کند که بازاریابان 38.7 درصد بودجه خود را به تبلیغات ویدیویی بومی در سال 2020 اختصاص می‌دهند که از 38.1 درصد در سال 2019 اندکی افزایش داشته است.

مزایای تبلیغات ویدیویی

بازاریابان می‌توانند از مزایای بیشماری در ارتباط با تبلیغات ویدیویی بهره مند شوند.

محتوای ویدیویی توجه کاربران را به خود جلب می‌کند و هنگامی که افراد به سمت آن می‌روند، آگاهی از برند بالا می‌رود. یوتیوب اخیرا فرصت هایی را برای بازاریابان برای نمایش تبلیغات ویدیویی خود ایجاد کرده است.

روش‌های بسیار دیگری وجود دارد که بازاریابان می‌توانند تبلیغات ویدیویی قانع کننده ای را ایجاد کنند که علاقه بینندگان را به خود جلب کند.

علاوه بر آن، تبلیغات ویدئویی قابل اشتراک و در حال افزایش می‌باشند. مردم ویدئوهای مورد علاقه خود را به اشتراک می‌گذارند، و اکثر پلتفرم‌ها نیز دارای دکمه‌های اشتراک گذاری هستند.

فیلم‌ها اطلاعات زیادی را نیز در مدت زمان کوتاه انتقال می‌دهند. این ویژگی ها، تبلیغات ویدیویی را برای گفتن داستان ایده آل می‌کند. برای ارتباط با مخاطبان خود می‌توانید با موسیقی پس زمینه، زاویه دوربین و گفتگو را آزمایش کنید. سپس احتمالاً مخاطبان آنچه را که می‌بینند، به خاطر می‌آورند و بهتر این که نام برند شما نیز در ذهنشان خواهد ماند .

علاوه بر آن شما می‌توانید ویدیو را برای دستگاه‌های تلفن همراه بهینه سازی کنید. به عنوان نقطه شروع، انجام این کار به این معناست که تیم بازاریابی شما باید اطمینان حاصل کند که پخش ویدیو در دستگاه‌های تلفن همراه کاملاً راحت انجام می‌شود و در صفحه‌های کوچک عالی به نظر می‌رسد.

جهت گیری ویدیو را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، بسیاری از افراد به طور طبیعی از تلفن‌های هوشمند خود هنگام نگه داشتن، به صورت عمودی استفاده می‌کنند. اما اگر شخصی بخواهد ویدیویی را که حداقل چند دقیقه طول بکشد، تماشا کند، آن را افقی می‌گیرد.

پس باید تصور کنید که افراد در هنگام مواجهه با روش‌های تبلیغاتی ویدیویی شما چه کاری انجام می‌دهند، سپس استراتژی متناسب را تنظیم کنید.

چرا باید تبلیغات ویدیویی را در ترکیب بازاریابی خود بگنجانید؟

اینکه ساخت ویدئو را بخشی از استراتژی خود سازید، به شما این امکان را می‌دهد با مخاطبانی که تبلیغات متن و بنر را نادیده می‌گیرند، سر و کار داشته باشید. همانطور که در بالا ذکر شد، بازاریابان پولی را که برای تبلیغات ویدیویی خرج می‌کنند را افزایش می‌دهند. اگر از این روند غافل شوید، با یک نقطه ضعف رقابتی روبرو خواهید شد.

جذب کاربران برای کلیک بر روی یک آگهی نمایشی استاتیک به معنی تحت تأثیر قرار دادن آنها به اندازه کافی با یک تصویر یا عنوان جذاب است. اما ، تبلیغات ویدئویی شامل عناصر بیشتری است که ممکن است کاربران آنها را مرتبط یا جذاب بداند.

شما می‌توانید از یک آهنگ جذاب، یک شروع بامزه یا یک وضعیت مرتبط استفاده کنید تا توجه بینندگان را جلب کرده و از آنها بخواهید که کل تبلیغ را تماشا کنند.

همچنین تبلیغات ویدئویی قابلیت انعطاف پذیری بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید با اشاره به مشکلات کاربر و پیشنهاد محصول یا خدمات خود بعنوان چیزی هیجان انگیز که زندگی را برای آنها راحت تر میکند، توجه بیشتری جلب کنید.

از آن جا که بسیاری از تبلیغات ویدیویی به صورت خودکار در محتوای اصلی پخش می‌شوند، نیاز نیست امیدوار باشید که روی آن کلیک کنند. آن‌ها در طی فرآیندی که در یک فعالیت انجام می‌شود، مانند تماشای آخرین قسمت از یک سریال در YouTube یا یک بازی موبایل، در معرض دید قرار می‌گیرند. بنابراین اگر آگهی شما جذاب باشد، می‌توانید آنها را به اندازه کافی علاقه مند کنید.

تحلیلگران فکر می‌کنند که اینترنت 5G تبلیغات ویدیویی را سودمندتر می‌کند، و این دلیل دیگری برای افزودن تبلیغات مبتنی بر ویدیو به ترکیب بازاریابی شما است. اگر می‌خواهید یک پیش نمایش از آنچه با تبلیغات ویدئویی 5G ممکن خواهد بود، ببینید، Verizon Media را به عنوان مثال درنظر بگیرید.

این شرکت اخیراً یک هیولا متحرک به نام HypeZilla خلق کرده و این شخصیت را به مشتریان تبلیغاتی خود نشان می‌دهد. این مثال نشان می‌دهد که چگونه 5G می‌تواند بازه زمانی مورد نیاز برای ایجاد آگهی ویدیو را به شدت کاهش دهد.

چقدر باید برای تبلیغات ویدیویی سرمایه گذاری کنید؟

مبلغی که برای تبلیغات ویدیویی سرمایه گذاری می‌کنید، بسته به اهداف و منابع مالی شما متفاوت خواهد بود. اگر برای اولین بار تبلیغات ویدیویی را امتحان می‌کنید، به تدریج مقیاس را افزایش دهید.

در نظر بگیرید که برای هدایت تلاش‌های اولیه خود، به راهنمایی‌های متخصص نیاز دارید. پس یک فرد متخصص نیز استخدام کنید. اگرچه این کار به هیچ وجه الزامی نیست، اما این متخصصان، نبض روند تبلیغات ویدیویی را به شما نشان می‌دهند.

علاوه بر این، آن‌ها در موقعیت‌های مناسب، برای ارائه پیشنهاداتی برای تهیه محتوای ویدیویی متناسب با نام تجاری شما و دستیابی به آن، KPI‌های مهم شما را انتخاب می‌کنند.

 

تاثیر تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدئویی به دلایل مختلف استفاده می‌شوند. یک، نتیجه مطالعات نشان می‌دهد که تقریباً سه چهارم مصرف کنندگان، محتوای ویدیویی را بیش از تبلیغات متنی ترجیح می‌دهند.

آن‌ها به ذهن بینندگان می‌چسبند و باعث می‌شوند که یادآوری آن‌ها احتمال بیشتری پیدا کند. فیلم‌ها و ویدئوها داستان می‌گویند و به یک برند کمک می‌کنند تا خود را توسعه دهد. علاوه بر آن، تبلیغات بومی می‌توانند با محیط اطراف خود یکپارچه شوند.

بازاریابی ویدئویی مؤثر می‌تواند میلیون‌ها بازدید و اشتراک را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی ایجاد کند. برای مثال، ویدیوی کریسمس 2019 توسط خرده فروش بریتانیایی، جان لوئیس پس از گذشت بیش از 2 هفته، بیش از 9 میلیون بازدید را تجربه کرد.

ویدئویی که توسط مارک، در مورد تراشه‌های سیب زمینی Walkers Crisps در توییتر بارگذاری شد، و برای اولین بار در اول نوامبر ظاهر شد. در پایان ماه، بیش از 13.7 میلیون بازدید داشت و به بیش از 19،000 بازخورد رسید.

برای فهمیدن توضیح اینکه ویدئو‌ها چگونه میتوانند مناسب بودن یک محصول برای یک سبک زندگی را نشان دهند، خرده فروش آمریکاییTarget را مثال میزنیم که با یک تبلیغ اسپانیایی برای خط تولید محصولات بچه گانه خود توانست تنها نه روز پس از ورود به YouTube ، بیش از 579،000 بازدید به دست آورد.

دست آورد. این محتوا فقط 15 ثانیه طول می‌کشید اما دارای تصاویر قابل ستایش از والدین و نوزادان است، که باعث جلب توجه کاربران شد.پیش بینی اینکه دقیقا چه چیزی باعث ایجاد بازدید بالا از یک تبلیغ ویدیویی توسط مخاطب می‌شود، دشوار است.

اما همانطور که این مثال‌ها نشان می‌دهند، صرف وقت و توجه و تمرکز می‌تواند سود و مزایای بیشتری را به همراه داشته باشد . علاوه بر توجه به مواردی مانند شمارش موارد مشاهده شده، نظرات افراد را نیز بخوانید. این نظرات بینش عمیق تری راجع به آنچه مردم درباره ویدیو دوست داشتند (یا نداشتند!) به شما می‌دهد.

استفاده از تبلیغات ویدئویی در چه کسب و کاری مناسب است؟

درست است که تا اینجای مقاله از مزایا و ویژگی‌های مثبت تبلیغات ویدئویی گفته شد اما باید این موضوع را نیز در نظر داشت که این روش تبلیغاتی برای تمامی کسب و کار‌ها نمی تواند مفید باشد.

به طور مثال اگر شما در حوزه تجهیزات و ابزار آلات صنعتی مشغول به فعالیت هستید به دلیل نوع و شرایط کار نمی شود در یک ویدئو چند ثانیه ای به معرفی تمامی جزییات ابزار پرداخت.

برای همین توصیه می‌شود در این قبیل حوزه‌ها از محتوای متنی و علمی برای ارائه محصول استفاده شود. برعکس در حوزه پوشاک و مواد غذایی یک ویدئو چند ثانیه ای به سرعت می‌تواند جزئیات محصول را برای مشتری بیان کند و او را ترغیب به خرید کند.

زمانی که در یک تبلیغات بازیگر محصول مورد نظر را تست می‌کند، از رضایت موجود در چهره او فرد ترغیب به خرید محصول می‌شود.

نحوه ایجاد تبلیغات ویدیویی

اگر روند تبلیغات ویدئویی ذکر شده در بالا، شما را مایل به انجام این کار کرده است، با احتیاط عمل کنید. KPI‌های برتر خود را انتخاب کنید، سپس با یک شرکت با تجربه کار کنید تا تبلیغاتی را انجام دهید که بیننده را خوشحال می‌کند. یا ممکن است بخواهید خودتان ویدئو بسازید. این روزها، دیگر نیازی به تهیه کننده ویدیو ندارید و یا برای ساخت فیلم‌های مؤثر، نباید پول زیادی صرف کنید.

شما همچنین باید انواع تبلیغات ویدیویی موجود را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که بهترین نوع برای ارسال پیام شما به مخاطبان کدام است.


منبع مقاله: outbrain.com

دیدگاهتان را بنویسید