ریمارکتینگ وب سایت

ریمارکتینگ وب سایت

ریمارکتینگ وب سایت

ابتدا تعریفی از ریمارکتینگ وب سایت خدمت شما ارائه می دهیم تا با آن آشنا شوید. فرض کنید وارد سایتی شدید و ساعت مچی زیبایی را برای خرید انتخاب کرده اید و با توجه به قیمت آن در این لحظه از خرید منصرف شدید ولی تمایل به خرید دارید. بعد از چند روز که در سایت های دیگر به دنبال محصولات دلخواه خود هستید ناگهان در قسمت کناری سایت، آن ساعت مچی که انتخاب کرده بودید را خواهید دید. ممکن است چندین بار برای شما اتفاق بیافتد و حتی ساعت مورد علاقه ی خود را در سایتی با ۲۰ درصد تخفیف مشاهده کنید، شما آن ساعت را خریداری خواهید کرد و از آن لذت خواهید برد. به این روش فروش ریمارکتینگ می گویند که در فروش محصولات بسیار موثر می باشد. ریمارکتینگ عنصر قوی در بازاریابی اینترنتی می باشد که قدرت فروش را چندین برابر می کند.

یکی از ویزگی های عالی ریمارکتینگ وب سایت استفاده ی آن در سیستم تبلیغات گوگل می باشد. در سیستم تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ به شما این امکان را می دهد تبلیغ گوگل را علاوه بر مشتریان در معرض دید افرادی قرار دهید که از سایت شما قبلا بازدید کرده اند. در این مقاله مراحل انجام ریمارکتینگ وب سایت بصورت تصویری در پنل جدید گوگل ادز آموزش داده شده است.

 

 

مراحل انجام ریمارکتینگ وب سایت

ابتدا وارد اکانت تبلیغ گوگل شوید.

از منوی  و از ستون Shared library ، گزینه Audience manager کلیک کنید.

ریمارکتینگ وب سایت

در صفحه ی ظاهر شده لیست ریمارکتینگ های خود را می توانید مشاهده کنید. برای تعریف ریمارکتینگ وب سایت جدید برروی آیکون آبی رنگ + کلیک کنید. در اینجا با پنج نوع ریمارکتینگ روبه رو می شوید که در ادامه هرکدام از آنها را تعریف می کنیم.

انتخاب ریمارکتینگ

  • Website visitors: زمانیکه می خواهید تمامی بازدیدکنندگان سایت را مورد هدف قرار دهید، باید از این گزینه ریمارکتینگ وب سایت استفاده کنید.
  • Mobile app users: زمانیکه میخواهید افرادی که از اپلیکیشن شما استفاده می کنند را مورد هدف قرار دهید باید از این گزینه ریمارکتینگ وب سایت استفاده کنید.
  • Customer emails: زمانیکه میخواهید افرادی را که ایمیل آنها را دارید مورد هدف قرار دهید باید از این گزینه استفاده کنید.
  • YouTube users: برای مورد هدف قرار دادن کاربران یوتیوب استفاده می شود.
  • Custom combination: زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که میخواهید ترکیبی از حالت های بالا را استفاده کنید.

با توجه به تجربه، تاپ ادورت پیشنهاد می کند که از حالت اول یعنی Website visitors استفاده نمایید. زیرا با توجه به شرایط کسب و کارها در ایران بهترین گزینه می باشد و بیشترین نتیجه را خواهد داد. در نتیجه گزینه Website visitors را انتخاب کنید.

تنطیمات ریمارکتینگ وب سایت

اجازه دهید قبل از معرفی بخش های بالا یک دید کلی نسبت به هدف در ریمارکتینگ وب سایت در گوگل ادز خدمت شما ارائه دهم. سایت شما دو حالت کلی می تواند داشته باشد: ۱-  فروشگاه اینترنتی ۲-  سایت خدماتی. گروه تاپ ادورت سعی دارد تا با ریمارکتینگ وب سایت کسانیکه وارد سایت شما شده اند ولی خرید و یا سفارش انجام نداده اند را دوباره به سوی وب سایت شما هدایت کند تا شانس خیلی بیشتر برای فروش شما به وجود آید. در حالت سایت فروشگاهی هدف افرادی می باشد که محصولات را دیده اند ولی خرید خود را کامل نکرده اند. (ملاک خرید کردن مشتری، مشاهده صفحه خرید را با موفقیت انجام شد توسط او می باشد.) در حالت دوم که سایت خدماتی می باشد هدف افرادی می باشد که وارد سایت شده اند ولی سفارش خدمات را انجام نداده اند. (ملاک سفارش خدمات بازدید مشتری از صفحه ی تماس با ما و ارتباط با ما سایت شما می باشد.) حالت آخر هم این است که تمامی افرادی که از سایت شما دیدن کرده اند را مورد هدف قرار دهید.

توجه: در حالتی که شماره تماس در کل صفحات وجود دارد و برای سفارش خدمات الزامی به ورود به صفحه تماس با ما وجود ندارد، ریمارکتینگ وب سایت علاوه بر کسانیکه که مشتری نشده اند، افرادی که مشتری شما شده اند را نیز مورد هدف قرار می دهد.

حال به معرفی بخش های مختلف در تصویر بالا می پردازیم.

  • Audience name:  در این بخش نام مناسب برای ریمارکتینگ وب سایت خود انتخاب کنید.
  • List members: باید مخاطبانی که قصد دارید مورد هدف قرار دهید را انتخاب کنید.

مخاطبان ریمارکتینگ

Visitors of a page: این دسته مخاطبان افرادی می باشند که از یک صفحه دلخواه سایت شما دیدن کرده اند.

Visitors of a page who did not visit another page: افرادی می باشند که وارد سایت شما شده اند ولی وارد صفحات دلخواه شما (مانند: خرید با موفقیت انجام شد یا تماس با ما) نشده اند. به اصطلاح افرادی که خرید و سفارش خود را تکمیل نکرده اند.

Visitors of a page who also visited another page: افرادی که وارد صفحه فرود و صفحات دیگر سایت شما شده اند. مانند کسانیکه محصولات و یا خدمات متنوع شما را دیده اند.

Visitors of a page who also visited during specific dates: افرادی را مورد هدف قرار می دهد که در یک بازه ی دلخواه از سایت شما دیدن کرده اند. مانند فروش های ویزه که در زمان های خاص انجام می شود.

Visitors of a page with a specific tag: افرادی که قبلا از ریمارکتینگ تگ استفاده نموده اند.

ما برای مثال مخاطبان گروه اول را مورد هدف قرار می دهیم. Visitors of a page گزینه ی انتخابی ما می باشد. اگر گزینه های دیگر را انتخاب کنید لینک صفحات مورد نظر خود را باید وارد کنید.

  • Initial list size: گوگل ادز افرادی که طی ۳۰ روز گدشته از سایت شما دیدن کرده اند را در این لیست جمع آوری می کند. در صورتی است که ریمارکتینگ وب سایت به سایت اضافه کرده باشید.
  • Membership duration: مقدار زمانی است که می خواهید مخاطبان خود را در لیست نگه دارید. حداکثر این مقدار ۱۸ ماه یا ۵۴۰ روز می باشد.
  • Description: در این بخش می توانید توضیحات دلخواه خود را وارد کنید.

 

 

معرفی تگ ریمارکتینگ وب سایت

بعد از آنکه تنظیمات ریمارکتینگ وب سایت را انجام دادید نوبت آن است که تگ ریمارکتینگ وب سایت را در سایت خود معرفی کنید. این مرحله برای جمع آوری داده از مخاطبان سایت می باشد. بدیهی است برای اینکه گوگل ادز اطلاعات مخاطبان شما را بتواند جمع آوری کند باید به سایت دسترسی داشته باشد. در ادامه مراحل لازم را برای شما شرح می دهیم.

برای شروع باید از قسمت Audience manager برروی گزینه ی Audience sources کلیک نمایید. هنگامی که کلیک کنید با تعدادی از تگ هایی که در گوگل ادز وجود دارد روبرو خواهید شد که در تصویر زیر آنها را به طور کامل می بینید.

تگ های گوگل ادز

این مقاله مربوط به ریمارکتینگ وب سایت در گوگل ادز می باشد، پس در قسمت AdWords tag بروی SET UP TAG کلیک می کنیم و وارد قسمت تنطیمات تگ ریمارکتینگ می شویم.

دو قسمت مختلف را ملاحظه می کنید که قسمت اول برای جمع آوری اطلاعات استاندارد و قسمت دوم برای جمع آوری اطلاعات خاص و ویزه است. قسمت اول برای کسب و کارهای مختلف کاملا پاسخگو می باشد در نتیجه برروی آن کلیک می کنیم.

قسمت های تگ ریمارکتینگ

گزینه ی user id برای جمع آوری اطلاعات در مرورگرهای مختلف به صورت متمرکز می باشد.

در مرحله بعد تگ ریمارکتینگ و نحوه ی قرار دادن آن در سایت به طور کامل نمایش داده شده است. تگ ریمارکتینگ از دو تکه کد Global site tag و Event snippet تشکیل شده است که باید در داخل تگ head قرار دهید. Global site tag باید در تمامی برگه های سایت قرار گیرد و پارامترهایی که از بازدیدکنندگان می‌خواهید جمع‌آوری کنید در Event Snippet قرار خواهد گرفت.

تگ وب سایت

در آخر برروی continue کلیک کنید و تنها بعد از جند روز می توانید از قسمت Audience sources اطلاعات مربوط به ریمارکتینگ وب سایت را ملاحظه کنید و بررسی نمایید. استفاده از ریمارکتینگ می تواند برای افزایش مشتری مفید باشد و پیشنهاد می کنیم که از آن استفاده نمایید.

 

مریم داورزنی
مریم داورزنی
اندازه واقعی آمــوزش یافتگی تو، آن چیزی نیست که می دانی. بلکه این است که چطور دانسته هایت را با دیگران سهیم شوی. حدود سه سالی میشه که کارم را با ادوردز و مارکتینگ شروع کردم. خوشحالم که همراه با تاپ ادورت آنچه آموخته ام رو در اختیار شما قرار می دهم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


۰۲۱-۶۶۴۰۲۹۴۲
شماره تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.