سئو کلاه سفید

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on linkedin
لینکدین
Share on telegram
تلگرام
Share on email
ایمیل
سئو سفید
فهرست محتوی

اگر این مقاله را مطالعه میکنید حتما می دانید که سئو چیست. فرآیند سئو در مقایسه با تبلیغات در گوگل ادوردز قرار می گیرد که می توانید تفاوت بین این دو را در مقاله ” تفاوت سئو و ادوردز ” مطالعه کنید. در این نوشته قصد داریم که به تشریح سئو کلاه سفید و راهکار های دستیابی به آن بپردازیم.

قبل از هر چیزی قویا پیشنهاد می کنیم که وب سایت خود را در ابزار آنلاین بررسی سئو سایت به صورت رایگان سنجش نمایید تا به راحتی بتوانید در رابطه با وضعیت کنونی وب سایت خودتان و برنامه ریزی برای گام های جدید تصمیم گیری کنید.

سئو کلاه سفید چیست؟

هدف از سئو سایت رسیدن به افزایش رتبه سایت در نتایج گوگل می باشد. به تکنیک ها و استراتژی هایی که از نظر گوگل مورد قبول و تایید شده هستند سئو کلاه سفید میگویند.

اصول سئو کلاه سفید

وظایف یک سئوکار کلاه سفید به این صورت میباشد:

 1. تولید و استفاده از محتوای کیفیت بالا و یونیک
 2. استفاده صحیح و درست از لینک ها
 3. استفاده بهینه از تگ ها و کلمات کلیدی
 4. بک لینک های طبیعی
 5. فعالیت در شبکه های اجتماعی
 6. سرعت بالای لود سایت

و…

تفاوت سئو کلاه سفید با سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه به فعالیت هایی گفته میشود که از نظر اصولی درست نیستند و برخلاف قوانین و مقررات گوگل برای سئو سایت میباشند. سئو کلاه سیاه دقیقا نقطه مقابل سئو کلاه سفید است، شاید در ابتدا با دور زدن قوانین گوگل بتوانید به رتبه و نتایج خوبی برسید اما گوگل بعد از مدتی متوجه خواهد شد و شما را جریمه خواهد کرد.

گوگل در قوانین خود اعلام کرده است که اگر متوجه سئو کلاه سیاه شود آن سایت را پنالتی کرده و حتی در مواردی موظف به پرداخت جریمه خواهد کرد. تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه دقیقا در همین موضوع جای میگیرد که سئو کلاه سفید قانونی و سئو کلاه سیاه غیرقانونی میباشد.

تفاوت سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

راهکار های عملی کردن سئو کلاه سفید

در ادامه قرار است 9 مورد از مواردی که شما را به سئو ی کلاه سفید نزدیک می کند را عنوان کنیم. این موارد عبارت اند از:

 1. مشخص نمودن کلمات و عبارات کلیدی

یکی از اولین اعمالی که قبل از اقدام به نوشتن محتوا، می بایست به آن توجه نمود، مشخص کردن کلمات کلیدی محبوب می باشد. برای این کار می بایست پیرامون موضوع مدنظر خود کلماتی که بیشتر در بین کاربران جست و جو می شوند را مشخص نمایید. از بین این کلمات و عبارات، کلمه ای را که با موضوع شما ارتباط نزدیکی دارد و در عین حال سایر رقبای کاری تان کمتر از آن استفاده کرده اند را به عنوان کلمه ی کلیدی برگزینید. حال می توانید با خیالی آسوده شروع به نوشتن کنید و از این عبارات مشخص شده در متن خود در جایگاه مناسب استفاده نمایید.

با انجام این کار ساده اما مهم، موتور جست و جوی گوگل به سرعت می تواند متن شما را آنالیز کرده و سایت شما را به کاربر معرفی کند. لازم به ذکر است که می شود برای تعیین کلمات کلیدی از یک سری افزونه ها و ابزار ها کمک گرفت. این مورد یکی از اصلی ترین روش های سئو سفید به شمار می آید.

 1. استفاده مناسب از کلمات کلیدی در متن

بعد از اینکه کلمات کلیدی و پر بازدید متناسب با محتوای خود را تعیین نمودید، نوبت به استفاده از آن ها می رسد. بهتر است در تیتر ها و محتوا، ازکلمه ی کلیدی استفاده نمایید. اما می بایست به این توجه داشت که به کار گیری بیش از حد از کلمه ی کلیدی می تواند مشکل ساز باشد. این عمل شما را از بهینه سازی محتوا دور می سازد. افراد کلاه بردار یا همان سئوکاران کلاه سیاه، از همین اصل در نوشتن تیتر ها و پاراگراف های خود استفاده می کنند. اما تفاوت کار آن ها با سئو کاران کلاه سفید این است که آن ها به صورت بی رویه و نابه جا از این کلمات استفاده می کنند تا توجه مرورگر ها را به خود جلب کنند.

توجه داشته باشید که استفاده ی بیشتر از حد از یک کلمه میتواند خوانایی متن را تا حد قابل توجه کاهش دهد و در مدیریت سئو نیز یک نقطه ضعف شناخته شود. پس راهکار مناسب تر این است که از کلمات و عبارات مترادف استفاده نمایید.

 1. ساختار بهینه تیتر های مقاله در سئوکلاه سفید

در ساختار محتوای سایت تیتر اصلی و عنوان مقاله سایت با تگ h1 مشخص می شود و به ترتیب از تگ های h6,h5,h4,h3,h2 استفاده میشود. تگ های h2 و h3 از اهمیت زیادی قائل هستند و بهتر است تیتر های مهم و کلمات کلیدی و هم خانواده ی مقاله خود را در این دو تگ قرار دهید. هر چه عدد کنار h بیشتر باشد ارزش آن تیتر کمتر است.

نکته: در یک مقاله فقط یک تگ یا تیتر h1 میتوانید استفاده کنید و مابقی تگ ها محدودیتی ندارند.

برای بررسی تیترهای سایتتان میتوانید از ابزار بررسی سئو استفاده کنید.

 1. بکار بردن متاتگ و Alt تصاویر

متاتگ ها اطلاعات حیاتی و مهمی در رابطه با هر صفحه به موتور های جستجوگر میدهند. متاتگ ها در صفحه نتایج گوگل به نمایش در می آیند.

متاتگ

دسته بندی متاتگ ها:

 • عنوان صفحه  (Title)
 • متا تگ توضیحات  (Meta Description)

متاتگ عنوان: باید عنوان برگه جذاب نوشته شود که خواننده و کاربر ترغیب به کلیک روی لینک شود. معمولا متای عنوان به صورت استاندارد حدود 60-65 کاراکتر نوشته میشود.

متاتگ توضیحات: در این قسمت باید خلاصه ای از محتوای صفحه نوشته شود که کاربر متقاعد شود محتوای خوبی در این صفحه نوشته شده است. تعداد کاراکتر های متاتگ توضیحات حدود 155 کاراکتر میباشد.

 1. تولید لینک طبیعی در سئو سفید

در فرآیند لینک سازی داخلی شما با توجه به کلمات اصلی سایتتان و مقاله های موجود در سایت لینک دهی داخلی انجام میدهید. لینک های داخلی شما باید باتوجه به متن به اندازه و بهینه باشد.

لینک سازی داخلی

لینک سازی به خارج از سایت باید به سایت های معتبر و همچنین هم موضوع با سایت شما باشد. گوگل با شناسایی لینک های شما که به سایت های امتیاز بالا داده اید تشخیص میدهد که سایت شما نیز دارای اعتبار میباشد. و به این ترتیب رفته رفته رتبه سایت شما افزایش پیدا میکند.

بک لینک هنگامی است که یک سایت به سایت شما لینک دهد. هنگامی که سایت شما از نظر محتوا و کیفیت نمره بالایی داشته باشد کاربران فضای مجازی به طور خودکار به سایت شما لینک داده و شمارا مرجع قرار میدهند که این از نظر گوگل بسیار ارزشمند است. یکی از وظایف سئوکاران کلاه سفید این موضوع است که از بک لینک های خریدنی و غیرطبیعی استفاده نکنند.

بک لینک

 1. استفاده از لینک سایت در شبکه های اجتماعی

یک سئو کار حرفه ای از این واقعیت آگاه است که برای افزایش ترافیک سایت می تواند از روش های اصولی و متنوع استفاده نماید. برای مثال می توان برای کسب و کار خود علاوه بر سایت، مطالبی در تلگرام و اینستاگرام و سایر فضاهای مجازی انتشار داد. بهتر است تمامی اطلاعات مربوط به محصول خود را در این شبکه ها به اشتراک نگذارید. پیشنهاد ما این است که کاری کنید که کاربر را با خود همراه سازید. به طور مثال چندین خط و با کلماتی جذاب مخاطب را با خود همراه کنید سپس از او بخواهید از طریق لینک وارد سایت شما شود و توضیحات بیشتر را در آن جا مطالعه نماید.

همچنین شما می توانید لینک سایت خود را به سایت ها و یا شبکه های اجتماعی پر مخاطب دهید. شما می بایست با صرف هزینه ای از آن ها بخواهید تا لینک سایت شما را برای کاربران خود به نمایش بگذارند. از این طریق ترافیک سایت بالا رفته و رتبه ی سایت نیز ارتقا خواهد یافت.

 1. تولید محتوای خلاقانه در سئو سفید

محتوای تولید شده هر چه جدید تر باشد جذابیت بیشتری دارد. استفاده ی صرف از متون طولانی برای کاربرکسل کننده است. بهتر است محتوای خود را همراه با ویدئو و یا عکس های خلاقانه انتشار دهید. نکته ی دیگر که در سئو ی سفید مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از زبان ساده و روان برای بیان مطالب است. علاوه بر تمامی نکات ذکر شده، مهم ترین نکته در رابطه با محتوا، این است که به هیچ وجه نباید کپی شده باشد. زیرا گوگل هیچ ارزشی برای مقاله های کپی در نظر نمیگیرد.

 1. به کارگیری اصول دیجیتال مارکتینگ

به کار گیری درست اصول و چارچوب های دیجیتال مارکتینگ نیازمند دانش تخصصی می باشد. اگر شما تمایل دارید نسبت به رقبای خود پیشگام باشید بهتر است این علوم را که خیلی سخت و پیچیده هم نیست فرا گیرید. با این کار هم به سرعت به نتیجه می رسید و هم کار خلاف و غیر قانونی انجام نداده اید.

یک سئو کار کلاه سفید و حرفه ای همیشه سعی می کند از اصول دیجیتال مارکتینگ در پیشبرد اهداف خود استفاده نماید. استراتژی های متنوعی در بازاریابی شبکه ای موجود اند که در بهبود رتبه و موقعیت سایت بسیار کمک کننده اند. یکی از این راه ها استفاده از ایمیل مارکتینگ است. در این روش سئو کار، ایمیل کاربران و بازدید کنندگان سایت را دریافت می نماید. سپس در بازه زمانی های منظم اخبار کار را برای آن ها ارسال می کند. این کار سبب حفظ اعتماد و ارتباط بین کاربر و سایت می شود.

 1. لزوم توجه واکنش گرا بودن سایت در سئو کلاه سفید

امروزه استفاده از موبایل ها و گوشی های تلفن همراه یک امر حیاتی برای هر فرد شده است. این دستگاه ها مدت زمان زیادی نیست که دوست و رفیق انسان ها شده اند. برای همین می بایست ما نیز با بروزرسانی اقدامات خود با جامعه همراه شویم؛ از این رو سئو کردن سایت برای استفاده کننده های موبایلی بسیار ضرورت دارد. تقریبا هفتاد درصد بازدید کنندگان سایت ها، برای جست و جو کردن نیاز های خود در دنیای وب از گوشی های موبایل استفاده می کنند.

یک سئو کار حرفه ای و کار بلد می بایست سایت را به گونه ای طراحی و راه اندازی کند که استفاده از سایت برای هرکاربری سهولت داشته باشد (طراحی ریسپانسیو). او باید توجه داشته باشد که مطالب قرار گرفته در سایت تک ستونه باشند تا نیازی به زوم کردن آن نباشد. یکی دیگر از ترفند های سئو کلاه سفید این است که گرینه ی ارتباط با فروشندگان، در قسمت میانی و یا تحتانی صفحه قرار داشته باشد. چرا که افرادی که از موبایل استفاده می کنند، به راحتی با انگشت شست خود صفحات را بالا و پایین کنند و احتمال انتخاب گزینه ی مورد نظر شما بیشتر باشد.

نتیجه گیری: سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه؟

در آخر اگر شما به صورت اصولی و طبق قوانین و الگوریتم های گوگل یعنی همان سئو کلاه سفید سایت خود را بهینه کنید نتیجه ای پایدار تر خواهید داشت. همچنین در این روش کاربر ارزش بیشتری داشته و شما کیفیت سایت خود را بر اساس نیاز کاربران تعیین میکنید. چون کاربر اولویت اول شما است، گوگل هم از شما به خوبی استقبال خواهد کرد. اما با روش سئو کلاه سیاه شما در سایت خود چیزی برای عرضه به کاربران نخواهید داشت.

سئو کلاه سفید

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین نفر باش که امتیاز میده به این مقاله)
Loading…

مقالات آموزشی
دیدگاه بگذارید
avatar
  اشتراک  
Notify of