تخفیف ویژه برای کاربران قدیمی تاپ ادورت فعال شد

بهینه سازی متن تبلیغات در گوگل

 • بهینه سازی متن تبلیغات در گوگل چرا باید انجام شود؟
 • تاثیر بهینه سازی متن تبلیغات در گوگل چیست؟!
 • بهینه سازی در کدام قسمت‌ها انجام خواهد شد؟
 • بهینه سازی اکانت در هر قسمت به چه صورتی انجام خواهد شد؟

اینها مواردی هستند که در مقاله بهینه سازی متن تبلیغات در گوگل مورد بحث قرار گرفته‌اند.

نوشتن تبلیغ گوگل ادز و بهینه سازی متن تبلیغات

مهم ترین مرحله ساخت اکانت گوگل ادز، نوشتن تبلیغ گوگل ادز و بهینه سازی متن تبلیغات می‌باشد که با نوشتن یک تبلیغ خوب می‌توانید بازدهی خوبی از تبلیغات دریافت کنید.

بعد از ساخت گروه آگهی گوگل ادز نوبت به نوشتن تبلیغ گوگل ادز می‌باشد. نخست با تصویر زیر روبه رو خواهید شد.

تبلیغ گوگل ادز

برای نوشتن تبلیغ گوگل ادز کافیست بر روی NEW AD کلیک کنید.

حال باتوجه به نکات متن تبلیغات گوگل، یک متن مناسب برای تبلیغات گوگل خود بنویسید. با توجه به تعداد کلمات کلیدی، بهتر است چند تبلیغ با متن‌های متفاوت بنویسید. به طور نمونه در ادامه یک تبلیغ ساخته ایم:

متن مناسب تبلیغ

در ادامه باید بر روی SAVE کلیک کنید تا عملیات ساخت اکانت تکمیل گردد.

در آخر با تصویر زیر مواجه خواهید شد که پیشبینی از هزینه‌های شما کرده است. این پیش بینی بر اساس قیمت‌هایی می‌باشد که به طور پیش فرض وارد نموده اید.

تبلیغات در گوگل ادز

 

آموزش نوشتن یک متن مناسب برای تبلیغ گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل یکی از بهترین روش‌های تبلیغات اینترنتی به شمار می‌رود و متن‌هایی که برای تبلیغات بکار می‌روند از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به عبارتی اگر در تبلیغات از متن‌های بهینه سازی نشده استفاده شود به عملکرد و کیفیت تبلیغ شما ضربه شدیدی وارد نموده و در نهایت باعث از بین رفتن هزینه شما خواهد شد.

زمانی که جستجو کنندگان کلمه کلیدی مرتبط با تبلیغات گوگل شما را جستجو میکنند و تبلیغ وب سایت شما را در صفحه نخست گوگل مشاهده می‌کنند، در نگاه اول متن آگهی شما نظر آن‌ها را به خود جلب می‌کند. اگر محتوای تبلیغات شما از کیفیت خوبی برخوردار باشد مشتری بر روی تبلیغ شما کلیک خواهد کرد. در غیر اینصورت مشتری وارد وب سایت شما نمی شوند.

برای افزایش میزان کلیک دریافتی و یا حتی جذب مشتریانی که از محصولات شما خریداری کنند باید متن‌های تبلیغ بهینه سازی شوند. حتی متن تبلیغات باید به گونه ای باشد که جستجو کننده از بین چند تبلیغ به سمت تبلیغ و وب سایت شما جذب شود. در این صورت میزان سود دریافتی به ازای تبلیغاتی که انجام داده اید بالاتر خواهد بود.

1- Ad relevance

(Ad relevance)، وضعیت ارتباط کلمات کلیدی با تبلیغ گوگل را بررسی می‌کند و مشخص می‌کند که آیا کلمه کلیدی با تبلیغات مرتبط هست یا نه؟ بطور کلی ارتباط آگهی، مطابقت بین کلید واژه با تبلیغات شما را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، اگر شخصی کلمه کلیدی مربوط به تبلیغات گوگل شما را جستجو کند و آگهی برای او نمایش داده شود، این بیانگر این می‌باشد که آگهی شما مرتبط با کلمه کلیدی سرچ شده می‌باشد.

روش مشاهده ارتباط کلمه کلیدی با تبلیغ چگونه است؟

برای دیدن وضعیت ارتباط آگهی برای کلمات کلیدی خود، به برگه کلمات کلیدی (keyword) در صفحه کمپین‌های (campaign) خود بروید و روی نماد حباب گفتار که در کنار یک کلمه کلیدی قرار دارد.

حالت‌های مختلف ارتباط کلمه کلیدی با تبلیغات چه موارد هستند؟

ارتباط کلمه کلیدی با آگهی سه حالت را می‌تواند داشته باشد که شامل حالت بالاتر از حد متوسط، متوسط یا پایین تر از حد متوسط می‌باشد.

داشتن وضعیت حد متوسط یا بالاتر از حد متوسط، بیانگر این است که این کلمه کلیدی در مقایسه با سایر کلمات کلیدی ارتباط بیشتری با تبلیغ مورد نظر دارد.

وضعیت پایین تر از حد متوسط به این معنی است که کلمه کلیدی به اندازه کافی در ارتباط با تبلیغ نیست. به عبارتی تبلیغ بصورت کلی ایجاد شده و ارتباط مستقیمی با کلمه کلیدی ندارد. راه حل اینکار ایجاد تبلیغ مرتبط با کلمات کلیدی می‌باشد.


مزیت آگاهی از ارتباط کلمه کلیدی با تبلیغات چیست؟

از این اخطار می‌توان برای کمک به شناسایی کلمات کلیدی که ممکن است به اندازه کافی برای تبلیغات شما مناسب نباشد، استفاده نمود. ممکن است کلمه کلیدی دارای امتیاز بالای با کیفیت و ارتباط کمی با آگهی داشته باشد (یا بالعکس)، زیرا ادوردز در هنگام تعیین امتیاز کیفیت، فاکتورهای مختلفی را بررسی می‌کند.

2- اثرات مثبت بهینه سازی متن تبلیغ

– افزایش میزان کلیک دریافتی بر روی تبلیغ شما و افزایش میزان ورود جستجو کنندگان به وب سایت شما می‌شود.
– افزایش امتیاز کیفی تبلیغات باعث کاهش هزینه تبلیغ می‌شود.
– تبدیل کلیک دریافتی به مشتری در نتیجه باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.

3- رعایت نکات مربوط به بهینه سازی متن تبلیغ

– محصولاتی که توسط شرکت شما ارائه می‌شود باید در متن تبلیغ اشاره شود.
– صفحه فرود تبلیغات کلیکی باید در ارتباط با متن تبلیغ باشد.
– کلمه کلیدی باید در متن تبلیغ اشاره شود.
– خدماتی که توسط شرکت شما ارائه می‌شود (مانند حمل رایگان، ارسال به تمام نقاط کشور و …) باید در متن تبلیغ اشاره شود.
– برتری‌ها و تفاوت‌های شرکت خود را نسبت به رقبای خود (مانند ضمانت نامه، گارنتی و…) در متن تبیلغ اشاره کنید.

در این قسمت مثال‌هایی از تبلیغات با متن‌های تبلیغاتی متفاوت ارائه شده است.


بهینه سازی متن تبلیغ

همانطور که مشاهده میکنید، این نمونه‌ها شامل یک تیتر، یک آدرس و یک خط توضیحات است. نوشتن تبلیغی که بتواند در نگاه اول توجه کاربر را به خود جلب کند از مهمترین فاکتورهای موفقیت یک کمپین تبلیغات کلیکی است.
گوگل ابزار بسیار زیادی را در اختیار تبلیغ دهندگان قرار داده تا بتوانند متن تبلیغات خود را بهینه کنند. برای مثال، شما میتوانید از Ad Extensions استفاده کنید تا تعداد لینک‌های بیشتر، محل شرکت و اطلاعات تماس و … را در یک تبلیغ به کاربر نمایش دهید.


بهینه سازی با کلمات دینامیک گوگل ادز

گاهی اوقات تعداد کلمات کلیدی برای یک صفحه فرود بسیار زیاد می‌باشد. در این صورت برای اینکه تبلیغ دارای امتیاز کیفیت بالایی باشد باید تعداد زیادی تبلیغ گوگل معرفی کنید تا تبلیغ‌ها شامل تمامی کلمات کلیدی باشند. این کار علاوه بر زمان بر بودن ممکن است دارای اشتباه نیز باشد، یعنی به هنگام جستجو یک کلمه تبلیغ کلمه دیگر برای کاربر نمایش داده شود.

راه حل تاپ ادورت برای کاهش زمان مورد نیاز و بهینه سازی بیشتر تبلیغات در گوگل استفاده از کلمات دینامیک در متن تبلیغ می‌باشد. در ابتدا باید نحوه ی کار کلمات دینامیک را بدانید. با قرار دادن کلمات دینامیک در متن تبلیغ، گوگل به صورت اتوماتیک عبارتی که مورد جستجو قرار گرفته است را در متن تبلیغ قرار می‌دهد، یعنی کاربر عبارت مورد جستجوی خود را در متن تبلیغ خواهد دید، علاوه بر افزایش امتیاز کیفی تبلیغ یک حس اطمینان نیز در کاربر به وجود خواهد آمد. در ادامه با یک مثال کلمات دینامیک را بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه تعریف کلمات دینامیک در تبلیغ گوگل

برای استفاده از کلمات دینامیک در تبلیغ باید کد مربوط به کلمات دینامیک را وارد عنوان یا متن کنید. سپس با کلیک برروی آن عبارت مورد نظر خود را بنویسید. هنگامی که کاربر عبارات مربوط به تبلیغ شما را جستجو می‌کنند کلمات کلیدی موجود در عبارات آنها به جای عبارتی که وارد کرده اید نمایش داده خواهد شد.

به عنوان مثال ما یک تبلیغ برای در حوزه ی گوگل ادز مد نظر داریم و چند کلمه تبلیغات در گوگل، تبلیغات گوگل، گوگل ادز، گوگل ادوردز، تبلیغ در گوگل و تبلیغ گوگل را برای آن معرفی نموده ایم. حال ما یک تبلیغ باید بسازیم که شامل کلمات دینامیک می‌باشد.

{KeyWord:تبلیغات در گوگل}

عبارت فوق کد کلمات دینامیک است. در صورتی که برای اکانت خود مایل به استفاده هستید باید که عبارات مورد نظر خود را به جای < تبلیغات در گوگل > بنوسید.

تبلیغ گوگل و بهینه سازی متن تبلیغات

 • عبارت بالا یک تبلیغ شامل کلمات دینامیک است. به هنگام جستجو کلمات کلیدی مختلفی که برای تبلیغ نمایش داده شده است، آن عبارت به جای عبارت دینامیکی تعریف شده در متن نمایش داده می‌شوند.

 

4 دیدگاه دربارهٔ «بهینه سازی متن تبلیغات در گوگل»

  • سلام روزتون بخیر
   درسته که استفاده از کلمه دینامیک کیفیت تبلیغ شما رو ارتقا میده اما به این معنا نیست که متن تبلیغ های مختلفی نسازید در کل داشتن تبلیغ با متن های مختلف هم به کیفیت تبلیغ شما کمک میکنه و هرکدوم از تبلیغات که کیفیت بالاتر و ارتباط بیشتری با محصول شما داشته باشه بیشتر نمایش داده میشه

   پاسخ
  • سلام ، وقت به خیر ، اول از همه اینکه در جذب مشتری شمارو کمک میکنه. چون افراد مطمئنا جذب متن هایی میشن که برای اونها جالب تر باشه و دوم اینکه باعث افزایش کیفیت تبلیغ شما میشه که در نتیجه هزینه شمارو کاهش میده

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید