تبلیغات یوتیوب

تبلیغات در یوتیوب

بدون شک بر کسی پوشیده نیست که دیده شدن و تبلیغات یک اصل مهم در فروش محصولات و یا خدمات است. حال باید دید در چه محله و به چه قیمتی شما می توانید دیده شوید؟!
تبلیغات در یوتیوب یکی از راه حل های ارزان و تاثیرگذاری است که با انجام آن به سادگی می توانید تبلیغ خود را برای افرادی که مد نظر دارید ، نمایش دهید !!!
هزینه های تبلیغ در یوتیوب بسیار ارزان بوده و به طور کل به دو صورت CPV (هزینه به ازای مشاهده آگهی) و CPM (هزینه به ازای هزار بار دیده شدن آگهی) در نظر گرفته می شود. شما به ازای 80 الی 100 بار نمایش احتمالا مبلغی در حدود 1 دلار پرداخت خواهید کرد!!!
شما می توانید با انجام تنظیمات و فیلتر حرفه ای کاربران، هم تبلیغ خود را نمایش دهید و هم کاربران را به سمت وب سایت خود هدایت کنید. در این نوع از تبلیغ شما می توانید مشخص کنید که تبلیغتان برای چه افرادی از نظر شرایط سنی، جنسیتی، علاقه به موضوعی خاص و … نمایش داشته باشد.

تبلیغات یوتیوب

مزیت و ارمغان تبلیغات یوتیوب با تاپ ادورت؟!

گزارش کامل لحظه ای

به گزارشات کاملی از آمار بازدید های ویدئو، اطلاعات بودجه و … دسترسی خواهید داشت که میتوانید با بررسی آنها به میزان موفقیت تبلیغ یوتیوب خود پی ببرید.همچنین امکان استفاده از یوتیوب آنالیز به منظور بررسی رفتار کاربران نیز وجود دارد.

بودجه روزانه و زمان نمایش

شما میتوانید بودجه خود را در هر روز تنظیم کنید و همچنین مشخص کنید که ویدیوی تبلیغاتی شما در یوتیوب در چه زمانهایی نمایش داشته باشد.همچنین نظارت دقیق بر روی هزینه مصرفی هر کدام از ویدئوهای خود خواهید داشت.

تعیین مخاطبان هدف

تبلیغ در یوتیوب این امکان را به شما میدهد تا مشتریان مورد نظر خود را بر اساس کلمه کلیدی جست و جو، موضوع، موقعیت جغرافیایی، سن و جنسیت فیلتر کنید.همچنین می توانید نمایش خود را با استفاده از جای دهی مدیریت شده نمایش دهید.

ساخت تبلیغات ویدئویی

ساخت ویدئوی تبلیغاتی برای یوتیوب

ویدئو تبلیغاتی شما بایستی معرف کسب و کار شما باشد. خدمات یا محصولات شما را دقیق، معرفی کرده در کوتاه زمانی نشان دهد که مزیت و ویژگی شما نسبت به رقبا در چیست؟
از طرفی هم ویدئو باید به گونه ای باشد که بیننده با اشتیاق کامل تا انتهای ویدئو را مشاهده کند.
در صورتی که شما زمان لازم برای ساخت کلیپ را ندارید، نگران ساخت ویدئوی تبلیغاتی برای جذب مخاطب نباشید. تیم تبلیغاتی تاپ ادورت با چندین سال سابقه در کنار شما خواهد بود.

هزینه تبلیغ در یوتیوب

پلن های قیمت تبلیغات در یوتیوب که در ادامه ذکر شده است تنها برای حالت استفاده از اکانت اختصاصی است. در صورت نیاز به مدیریت اکانت ، کارمزد اضافه تر مدیریت بر روی این قیمت ها اضافه خواهد شد.

شارژ 20 دلاری
613,900 تومان

کارمزد 12 درصد
تنها اکانت اختصاصی

شارژ 100 دلاری
2,959,700 تومان

کارمزد 8 درصد
تنها اکانت اختصاصی

شارژ 300 دلاری
8,714,800 تومان

کارمزد 6 درصد
تنها اکانت اختصاصی

تبلیغات instream یوتیوب

تبلیغات یوتیوب: TrueView in-stream Ads

اگر میخواهید ویدئوی شما، قبل، بعد و یا حین نمایش ویدئوهای دیگر در یوتیوب، نمایش داده شود از این نوع استفاده کنید. البته این امکان نیز وجود دارد که ویدئوی شما در ویدئوهای موجود در یوتیوب و سایر سایر شبکه های نمایش گوگل ظاهر شوند.
در این نوع از تبلیغات یوتیوب شما تنها زمانی، هزینه نمایش ویدئو را پرداخت میکنید که بازدید کننده، 30 ثانیه از تبلیغ شما را مشاهده کرده یا برای اطلاعات بیشتر روی تبلیغ و بنرهای شما کلیک کرده باشد. تبلیغات in-stream به دودسته Skippable و non-Skippable تقسیم میشوند که در نوع اول کاربر میتواند از تماشای تبلیغ شما صرف نظر کند ما در نوع دوم کاربر برای تماشای ویدئوی موردنظر خود، باید ویدئوی تبلیغاتی را تماشا کند. مدت زمان تبلیغات غیرقابل رد شدن یوتیوب، میتواند از 7 تا 15 ثانیه متغیر باشد.
از این نوع تبلیغ با کمترین قیمت 20 دلار به ازای 1000 نمایش می توان استفاده نمود.

تبلیغات discovery یوتیوب

تبلیغات یوتیوب: TrueView Discovery Ads

برای تبلیغات ویدئویی با هر مدت زمانی و نمایش به صورت یک کلیپ جداگانه برای افرادی که در حال جستجو در یوتیوب هستند، می بایست از این نوع تبلیغ استفاده کنید. ویدئوی شما میتواند در قسمت ویدئوهای مرتبط که زیر ویدئوی درحال نمایش قرار دارد، در صفحه نتایج جستجوی ویدئو یا در صفحه اصلی یوتیوب نمایش داده شود.
ادر این نوع از تبلیغات یوتیوب زمانی هزینه نمایش ویدئو را پرداخت می شود که بازدید کننده، روی ویدئوی تبلیغاتی شما کلیک کرده و تماشای آن را آغاز کند.

تبلیغات bumper در یوتیوب

تبلیغات یوتیوب: Bumper Ads

تبلیغات bumpers نیز، قابل اجرا برای ویدئوهای کوتاه و حداکثر 6 ثانیه ای است که در ابتدا یا انتهای ویدئو نمایش داده می شوند.
قطعا این ویدئوهای تبلیغاتی کوتاه مدت نمی توانند با داستانی مفصل، کسب و کار شما را معرفی کنند اما می توانند برای معرفی یک محصول یا رویداد جدید، مفید باشند. کافیست تنها از این شش ثانیه عاقلانه استفاده کرده و فقط ویژگی هایی از برند خود را که می خواهید مخاطبانتان به خاطر بسپارند، در تبلیغ بگنجانید.

تبلیغات outstream در یوتیوب

تبلیغات یوتیوب: OutStream Ads

این تبلیغات با قرار دادن فیلم شما در مقابل افراد بیشتر می تواند رشد برند شما کمک کند. تبلیغات Outstream به طور خاص برای تلفن همراه و تبلت طراحی شده و قابل نمایش در وب سایت های طرف حساب گوگل است.
کاربران می توانند برای پخش تبلیغات ویدیویی شما کلیک کرده یا هنگام خواندن آخرین اخبار یا خرید محصولات تبلیغات شما را مشاهده کنند. در این نوع از تبلیغات هنگام نمایش روی صفحه به طور خودکار در حالت بی صدا پخش می شوند. کاربران می توانند با یک ضربه صدا را فعال کنند. در این نوع از تبلیغات نیز کاربران می توانند در هنگام پدیدار شدن آگهی آن را رد کنند.
هزینه تبلیغات Outstream براساس هزینه قابل مشاهده برای هر هزار بار (vCPM) از شما کسر می شود. تنها درصورتی که تبلیغ شما قابل مشاهده باشد ، هزینه پرداخت خواهید کرد. وقتی 50٪ از فضای صفحه نمایش تبلیغ برای دو ثانیه یا بیشتر مشاهده شود ، یک آگهی به عنوان "آگهی مشاهده شده" حساب می شود.

سوالات متداول

برای استفاده از تبلیغات یوتیوب حتما باید کانال داشته باشیم؟

خیر، صرفا آپلود کردن فیلم در یوتیوب کفایت میکند.

آیا لازم است خودم کلیپ ویدئویی بسازم؟

خیر، اگر زمان و یا تخصص کافی را برای ساخت کلیپ ندارید تاپ ادورت به رایگان این کار را برای شما انجام خواهد داد.

من خودم کلیپ دارم، آیا می توانم از آن استفاده کنم؟

برای اینکه شما بتوانید از ویدئو خودتان استفاده کنید حتما باید توجه داشته باشید که ویدئو بر اساس قوانین یوتیوب باشد.

مزیت های تبلیغ در یوتیوب چیست؟

شما می توانید ویدئو معرفی خود را به جامعه بزرگی از مخاطبان هدفتان به صورت فیلتر بندی شده نشان دهید. کنترل کاملی بر روی هزینه های داشته باشید و ترافیک دقیقی را به سایت خودتان هدایت کنید.

آیا حتما باید ویدئو داشته باشم یا از بنر هم می توانم استفاده کنم؟

بله ، هر دو مورد امکان پذیر است. به منظور آشنایی بهتر شما میتوانید انواع فرمت تبلیغات یوتیوب را مطالعه کنید.

مهم ترین مقالات آموزش تصویری گوگل ادز

آموزش سریع مدیریت اکانت گوگل ادز

آموزش سریع مدیریت اکانت گوگل ادز در 10 دقیقه. در زمان بسیار کم از عملکرد اکانت خود باخبر شوید.

آموزش سریع مدیریت اکانت گوگل ادز

آموزش سریع مدیریت اکانت گوگل ادز در 10 دقیقه. در زمان بسیار کم از عملکرد اکانت خود باخبر شوید.