تبلیغات در یوتیوب

در بین سالهای 2013 و 2014 ، میزان زمانی که افراد برای تماشای فیلم در اینترنت صرف میکنند 38.5٪ رشد داشته است. در هر ماه ، بیش از 1 میلیارد نفر بیش از 6 میلیارد ساعت ویدیوهای یوتیوبی تماشا می کنند. علاوه بر این، بیش از نیمی از بازدیدهای YouTube از دستگاه های تلفن  همراه انجام می شود. این خود عامل مهمی بر تایید تبلیغات در یوتیوب است.

با تبلیغ در یوتیوب شما علاوه بر مدیریت دقیق هزینه ها می توانید مسیر و رفتار کاربران را مشاهده کنید. هزینه ها در تبلیغ یوتیوب به دو صورت CPV (هزینه به ازای مشاهده آگهی) و CPM (هزینه به ازای هزار بار دیده شدن آگهی) در نظر گرفته می شود.

شما می توانید با انجام تنظیمات و فیلتر حرفه ای کاربران، هم تبلیغ خود را نمایش دهید و هم کاربران را به سمت وب سایت خود هدایت کنید. در این نوع از تبلیغ شما می توانید مشخص کنید که تبلیغتان برای چه افرادی از نظر شرایط سنی، جنسیتی، علاقه به موضوعی خاص و … نمایش داشته باشد.

تبلیعات در یوتیوب

مزایای اصلی حاصل از تبلیغات یوتیوب چیست؟!

تبلیغات هدفمند ادوردز

تعیین مخاطبان هدف

تبلیغ در یوتیوب این امکان را به شما میدهد تا مشتریان مورد نظر خود را بر اساس کلمه کلیدی جست و جو، موضوع، موقعیت جغرافیایی، سن و جنسیت فیلتر کنید.

همچنین می توانید نمایش خود را با استفاده از جای دهی مدیریت شده نمایش دهید.

بودجه روزانه تبلیغ گوگل ادز

مقرون بصرفه (نسبت به گوگل ادز)

کلمات کلیدی یوتیوب نسبت به جستجوهای سنتی گوگل نسبتاً ارزان هستند، بطوریکه میانگین هزینه کلمات در یوتیوب 0.06 دلار برای هر کلیک و میانگین هزینه کلمات در جستجوی گوگل 0.2 الی 0.6 دلار برای هر کلیک است.

کلمات کلیدی گوگل ادز

تعیین بودجه روزانه و زمان نمایش

شما میتوانید بودجه خود را در هر روز تنظیم کنید و همچنین مشخص کنید که ویدیوی تبلیغاتی شما در یوتیوب در چه زمانهایی نمایش داشته باشد.

شما می توانید نظارت دقیق بر روی هزینه مصرفی هر کدام از ویدئوهای خود داشته باشید.

گزارش گوگل ادوردز

دریافت گزارش کامل و لحظه ای

به گزارشات کاملی از آمار بازدید های ویدئو، اطلاعات بودجه و … دسترسی خواهید داشت که میتوانید با بررسی آنها به میزان موفقیت تبلیغ یوتیوب خود پی ببرید.

همچنین امکان استفاده از یوتیوب آنالیز به منظور بررسی رفتار کاربران نیز وجود دارد.

ساخت ویدئوی تبلیغاتی برای یوتیوب

ویدئو تبلیغاتی شما بایستی معرف کسب و کار شما باشد. خدمات یا محصولات شما را دقیق، معرفی کرده در کوتاه زمانی نشان دهد که مزیت و ویژگی شما نسبت به رقبا در چیست؟ از طرفی هم ویدئو باید به گونه ای باشد که بیننده با اشتیاق کامل تا انتهای ویدئو را مشاهده کند.
در صورتی که شما زمان لازم برای ساخت کلیپ را ندارید تاپ ادورت ساخت کلیپ را به رایگان برای شما با رعایت تمامی اصول مهم و با تکیه بر تجربه خود انجام خواهد داد.

زمانی شما هزینه پرداخت می کنید که

انواع تبلیغات یوتیوب

تبلیغات یوتیوب به چهار دسته کلی تقسیم می شود که هر کدام از این دسته ها ویژگی های خاصی دارند. نحوه نمایش ، هزینه کرد و اثرگذاری هر یک از انواع تبلیغ یوتیوب در ادامه توضیح داده خواهد شد.

TrueView in-stream Ads

اگر میخواهید ویدئوی شما، قبل، بعد و یا حین نمایش ویدئوهای دیگر در یوتیوب، نمایش داده شود از این نوع استفاده کنید. البته این امکان نیز وجود دارد که ویدئوی شما در ویدئوهای موجود در یوتیوب و سایر سایت های ناشر ویدیو، بازی و برنامه های موجود در شبکه نمایش ظاهر شوند.

در این نوع  از تبلیغات یوتیوب شما تنها زمانی، هزینه نمایش ویدئو را پرداخت میکنید که بازدید کننده، 30 ثانیه از تبلیغ شما را مشاهده کرده یا برای اطلاعات بیشتر روی تبلیغ و بنرهای شما کلیک کرده باشد.

از این نوع تبلیغ با کمترین قیمت 20 دلار به ازای 1000 نمایش می توان استفاده نمود.

TrueView in-stream Ads
TrueView Discovery Ads

TrueView Discovery Ads

برای تبلیغات ویدئویی با هر مدت زمانی و نمایش به صورت یک کلیپ جداگانه برای افرادی که در حال جستجو در یوتیوب هستند، می بایست از این نوع تبلیغ استفاده کنید. ویدئوی شما میتواند در قسمت ویدئوهای مرتبط که زیر ویدئوی درحال نمایش قرار دارد، در صفحه نتایج جستجوی ویدئو یا در صفحه اصلی یوتیوب نمایش داده شود.

در این نوع  از تبلیغات یوتیوب زمانی هزینه نمایش ویدئو را پرداخت می شود که بازدید کننده، روی ویدئوی تبلیغاتی شما کلیک کرده و تماشای آن را آغاز کند.

Preroll Ads

 این نوع از تبلیغ ویدئوهایی 15 تا 20 ثانیه ای هستند که در ابتدا، انتها یا در میانه ویدئوی اصلی نمایش داده می شوند و امکان رد شدن از آن برای بازدید کننده وجود ندارد. به این نوع از تبلیغات یوتیوب (non-skippable) نیز گفته می شود.

در این نوع از تبلیغات یوتیوب، از آنجایی که امکان رد کردن تبلیغ برای بازدیدکننده وجود ندارد، با یک فراخوان مناسب (CTA) میتواند بهترین تاثیر ممکن را در جذب مشتری داشته باشد. کافیست بینندگان را تشویق کنید که بر روی تبلیغ شما کلیک کنند.

پرداخت هزینه این نوع تبلیغ بصورت کلیکی است.

Preroll Ads
bumper ads

Bumper Ads

تبلیغات bumpers نیز، قابل اجرا برای ویدئوهای کوتاه و حداکثر 6 ثانیه ای است که در ابتدای ویدئو نمایش داده می شوند.

قطعا این ویدئوهای تبلیغاتی کوتاه مدت نمی توانند با داستانی مفصل، کسب و کار شما را معرفی کنند اما می توانند برای معرفی یک محصول یا رویداد جدید، مفید باشند. کافیست تنها از این شش ثانیه عاقلانه استفاده کرده و فقط ویژگی هایی از برند خود را که می خواهید مخاطبانتان به خاطر بسپارند، در تبلیغ بگنجانید.

جدول قیمت تبلیغات در یوتیوب

100 دلاری

تومان 2,139,000
  • 8% کارمزد شارژ
  • 8% کارمزد مدیریت

200 دلاری

تومان 4,241,200
  • 7% کارمزد شارژ
  • 8% کارمزد مدیریت

300 دلاری

تومان 6,306,500
  • 6% کارمزد شارژ
  • 8% کارمزد مدیریت

500 دلاری

تومان 10,326,400
  • 5% کارمزد شارژ
  • 7% کارمزد مدیریت
سوالات متداول تبلیغات اینترنتی
شاید براتون سوال باشه !؟

خیر، اگر زمان و یا تخصص کافی را برای ساخت کلیپ ندارید تاپ ادورت به رایگان این کار را برای شما انجام خواهد داد.

برای اینکه شما بتوانید از ویدئو خودتان استفاده کنید حتما باید توجه داشته باشید که ویدئو بر اساس قوانین یوتیوب باشد.

شما می توانید ویدئو معرفی خود را به جامعه بزرگی از مخاطبان هدفتان به صورت فیلتر بندی شده نشان دهید. کنترل کاملی بر روی هزینه های داشته باشید و ترافیک دقیقی را به سایت خودتان هدایت کنید.

بله ، هر دو مورد امکان پذیر است. به منظور آشنایی بهتر شما میتوانید انواع فرمت تبلیغات یوتیوب را مطالعه کنید.